Şimdi Ara

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ BİRLİĞİ [2019 GİRİŞLİLER] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
15
Favori
37.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam cevabınız için teşekkürler. Ancak ben bir sene boyunca okumak istiyorum, bunun bi çaresi var mı? İrregular olmak iyi değil diyorlar. Bazı devlet ünilerindeki gibi evinize gidin gibi bişey olabilir mi?
  • ahmtedp kullanıcısına yanıt
    Öncelikle şunu söyleyeyim irregular olmak doğru kullanılırsa avantajlı bir durum, lisansa geçtiğin ikinci dönem ortak dersleri alarak aradan çıkarabilirsin. Demek istediğini anladım hazırlığı ilk dönemde bitirip, ikinci dönemi boş geçmek istiyorsun , şöyle bir durum var eğer tam burslu değilsen hazırlık ücretini senelik ödemişsen ikinci dönem ders seçmessin ama yarım dönem paran yanmış gibi olur, eğer hazırlık için sadece ilk dönemi ödeyip hazırlığı geçmişsen, ikinci dönem muhtemelen senden lisans parası kesmek isteyecekler bu durumda okulu yarım dönem dondurursan o borcun gelecek seneye yansımaması gerekir o konuda tam emin değilim, öğrenci işlerine sorman da yarar var. Hazırlığı yarım dönemde bitirip lisansa geçmeyen birine rastlamadım henüz, irregular devam ediyorlar genelde.
  • Hocam öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Tam bursluyum, türkçe lisans programını kazananlar bursluluk süresini bir senesini hazırlıkta kullanabiliyormuş, ben bu hakkımı kullandım( yani ücretsiz okuyacağım hazırlığı). ikinci dönem bölüme geçersem ilk dönemin derslerini alttan almanın beni zorluyacağını düşünüyorum. ikinci dönem boş geçirmeyi değil ikinci dil için kursa gitmeyi yahut yurtdışına çıkmayı düşünüyorum. Ders seçmezsem acaba hata mı yaparım? Şuan bunları düşünmekteyim kara kara. Öğrenci işlerini ararsam da ne söyleyeceğim bilemiyorum. Yorumun ve önerin için tekrar teşekkür ederim.
  • Şehir'i kazandığınız için tebrik ederim, ilk mesaja isimlerinizi ekledim. DH Şehir Üniversitesi Whatsapp grubuna katılmak isterseniz özel mesaj atabilirsiniz.

Not: Whatsapp grubu, üst sınıflarda okuyan arkadaşların, üniversiteyi yeni kazanan arkadaşlara yardımcı olabilmesi adına açılmıştır. Grup, tüm Şehirlilere açıktır, giriş yılınız farketmez, herkes katılabilir.
  • FORUM İMZASI

[center][image]https://store.donanimhaber.com/55/8d/fe/558dfee60bcaf3cec19c2fb34f821196.png[/image] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_78510721/f_//tm.htm#78540489]
    [b][color=#009999]2016 Girişliler[/color][/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 9 Eylül 2016; 1:22:16 >

• Kamu Hukuku doktora programında burs olanakları hakkında bilgisi olan var mı ?
  • Ingilizce hazirligi 1.kurdan baslicakmusim . Her kur 2ay diye biliyorum butun kurlari gecmem illa yaza sarkmak zorundami kurlari 2 aydan daha kisa surede bitirmem icin ne yapmam gerekir ? Tesekkurler . (Bilgisayar muhendisligi tam burslu 2016 giris)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahu bu sap portala giremiyorum okulun verdiği şifreyi bir türlü kabul etmedi sonundada parolanız bloke edildi yazdı öğrenci işlerine mail attım durumu 4 gündür cevap gelmedi ne yapmam gerekiyor yardım edermisiniz
  • Ya bu ders seçimini nasıl yapacaz biz? Birde 23den sonra bilgisayar alınamıyor mu?
  • Bu hazırlıkta en son derste "tut" yazıyor bu ne anlama geliyor ? tutorial yani özel ders mi, zorunlumu bu derse girmek ?
  • Laptop'u önceden alanlar nasıl aldılar? okulun ilk günü verilmeyecek mi? iyi akşamlar.
  • beşiktaşlı emre kullanıcısına yanıt
    Mrb İstanbul şehir üniversitesi hem whatsapp hemde hazırlık için sizden bilgi alabilirmiyim @beşiktaşlı emre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: borlt8

Mrb İstanbul şehir üniversitesi hem whatsapp hemde hazırlık için sizden bilgi alabilirmiyim @beşiktaşlı emre

özel mesaj attım. whatsapp grubuna katılmak isteyen arkadaşlar özel mesaj yoluyla telefon no. larını gönderebilirler.

quote:

Orijinalden alinti: Smsn123

Ingilizce hazirligi 1.kurdan baslicakmusim . Her kur 2ay diye biliyorum butun kurlari gecmem illa yaza sarkmak zorundami kurlari 2 aydan daha kisa surede bitirmem icin ne yapmam gerekir ? Tesekkurler . (Bilgisayar muhendisligi tam burslu 2016 giris)

Her kur 7 hafta son hafta met sınavıyla birlikte 8 hafta sürüyor böylece yaza mecburen sarkıyor, kısa sürede bitirme şansınız yok malesef. Fakat isterseniz upper sonunda kendinizi yeterli görüp dışarıdan toefl vererek geçme şansınızda bulunabilir, yine de diller okuluyla iletişime geçmenizi öneririm.

Güz Dönemi: 7 hafta ELE + 7 hafta PIN
    Bahar Dönemi: 7 hafta INT + 7 hafta UPPER
    Yaz Dönemi: 7 hafta PREFAC

Temmuz ayında STEP sınavına girip, geçtiğiniz takdirde llsansa başlıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 19 Eylül 2016; 15:10:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baymanful

Laptop'u önceden alanlar nasıl aldılar? okulun ilk günü verilmeyecek mi? iyi akşamlar.

okulun ilk günü alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xzy_01

Kamu Hukuku doktora programında burs olanakları hakkında bilgisi olan var mı ?
    quote:

Orijinalden alynty: xzy_01

Kamu Hukuku doktora programynda burs olanaklary hakkynda bilgisi olan var my ?

http://sbe.sehir.edu.tr/Pages/BasvuruVeKabul.aspx
    http://sbe.sehir.edu.tr/Pages/BurslarUcretler.aspx buradan ö?renebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 19 Eylül 2016; 15:10:54 >

• Değerli arkadaşlar Şehiri kazandığınız için tebrikler kazandığınız bölümleri bana özel mesaj yoluyla yazarsanız ilk mesaja isminizle beraber ekleyeceğim eğer whatsapp grubuna da katılmak isterseniz yine özel mesaj yoluyla telefon no. yollayıp gruba katılabilirsiniz böylece sorularınıza daha kolay yanıt verebiliriz, bu arada grupta donanımhaberden gelen arkadaşlarla 20 kişi olduk.

@xzy_01
    @baymanful
    @borlt8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 19 Eylül 2016; 15:21:46 >
  • Yahu bu ders seçimi işi ne kadar saçma. Ufak bi filtre koyup çakışan dersleri listeden eleyebilecekken tek tek kontrol ettiriyorlar, var mı böyle bir şey?
  • Aynı dertten bende muzdaribim. Ayrıca unı 111 dersinde kontenjan hala yok.Dün akşam 1 kontenjan açmışlar ona da kontenjan arttırıldı diyolar.
  • Ya bu oral presentation zor mu bide reading explorer 1 ve life students ve workbook'unu nerden bulabilirim okulda 3 kitaba 415 tl çektiler :S
  • Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak eğer bilgi verebilirseniz memnun olurum. İngilizce hazırlık sınıfına dışarıdan özel olarak alım yapılıyor mu veya özel olarak İelts hazırlığı veriyor mu? benim ielts sınavına girmem gerekiyor ama üniversite öğrencisi değilim. Birde şuanda istesem uygun bir kurda başlayabilir miyim?
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.