Şimdi Ara

İstanbul-Paris 11 TL, İstanbul-Frankfurt 11 TL Edit: Güncel kod geldi. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
12
Favori
14.647
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kod çalışmıyor hocam sizde çalışıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

kod çalışmıyor hocam sizde çalışıyor mu?

Mobil uygulamada deneyin.
  • Yeşil var ama dersler falan... Anca haftasonu günübirlik gidebiliyorum ona da tek başıma cesaret edemedim

3-5 kişi toplansak buradan? Gidip hostelde oda kapatırız ooh
  • quote:

Orijinalden alıntı: sikofitol

quote:

Orijinalden alıntı: KSK_istayfa

quote:

Orijinalden alıntı: sikofitol

10 senedir ahl de vize pasaport işleri ile alakalı görev yapmaktayım. Kafa karışıklığı yaratmamak, daha öncede bir kaç arkadaşın da belirttiği bilgileri doğrulamak adına;

1-Özellikle Almanya için belirteyim, Tek girişlik Yunan schengeni alıp sadece Almanya ziyaretiniz olursa,geldiğiniz hava yolu ile geri gönderilirsiniz.
    2-Daha önce pek çok schengen vizenizi düzgün kullanmış ancak son vizeniz Yunan schengeni ve ilk kez kullanılacak ise sınır polisini ikna edebilme şansınız olabilir.
    3-Yine Yunan schengeni örnek vererek 2 gün Almanya 3 gün Yunanistan seyahatinizi gösterirseniz, ilk girişi Almanya'ya yapsanız bile hiç bir sorun yaşamazsınız.
    4-Herhangi bir schengen ülkeden tek girişlik bir schengen vizesi almışsanız ve o ülke dışında bir ülkeye gittiyseniz %99 ilk uçak ile geri dönersiniz.
    5-Tek giriş-çok giriş farketmeksizin schengen bölgelerinin hepsinde geçerli olmakla beraber, tek girişlik vize alırken ilgili ülke ile alakadar evraklar gösterdiğiniz için kabul edilmeme riskiniz çok yüksek.
    6-Havalimanlarındaki pasaport polisleri vizenizi kontrol etmez,havayolu çalışanları veya yetkilendirdikleri firmalar bu kontrolleri yapar,geçerli bir vizeniz yok ise kesinlikle seyahatinize izin verilmez ve uçak için ödemiş olduğunuz miktarlar iade edilmez.
    7-Bir arkadaş gittiğiniz ülkenin havalimanında vize bile alabilirsiniz demiş, böyle bir opsiyon schengen veya gelişmiş hemen hemen hiç bir ülkede geçerli değildir. Kapıda vize alabildiğiniz ülkeler genellikle turistik ( uzak ) ada ülkeleri veya Afrika ülkeleridir.

Hocam çalıştığınız yeri bilemiyorum ama baya baya sallamışsınız. İnterrail türkiyeye girin %90 olarak vize alınan ülke ile giriş yapılan ilk ülkenin problem olmadığını görürsünüz. Yeterki sorulursa gezi programınızda o ülkenin olduğunu gösterin hotel rezervasyonları falan yapın yeter.

Bu şekilde hiç programda olmamasına rağmen yunanistan vizesi ile italyadan girmiştim çıkışım da almanya üzerinden oldu sorun yaşamadım.

Bunun dışında geçerli bir vizesi olmayan arkadaşlar kapıda vize falan derken çok abartmışlar işi. Schengen bölgesine dahil ve kapıda vize alabileceğiniz tek yer yunan adalarıdır. O adalardan da ana karaya geçişiniz dahi yasaktır. yakalandığınızda deport edilirsiniz. Havayolu ile vizeniz olmadan ülkeden çıkışınız imkansız. Bırakın pasaport kontrolünü checkin işleminde dahi vize kontrolü yapılıyor. Schengen de değiliz nasıl kontrol edecekler falan demek komik oluyor :)

Sallamak kelimesi biraz saçma olmuş, lakin referans olarak gösterdiğin interrail sitesi konu hakkındaki tecrübene ışık tutmakta.

Seyahat acentelerini yurtdışı gezi klavuzu olarak görüyorsanız vay halinize,hatta bence siz söylediklerimi ciddiye almayın ancak bırakın ilgisi olan vatandaş gelip bir kaç bir şey okusun.

İnterrail Türkiye bir facebook grubu ve 100.000 e yakın üyesiyle gezginlerin görüşlerini paylaştığı bir platform. Referans almakta nerede hata yapmışım acaba bir anlatırsanız sevinirim.

Şu ana kadar 3 kıta sayısız ülke gezdim ama seyahat acentası kullanmadım. O acenta muhabbeti nereden geldi onu da hiç anlamış değilim.

Tekrar yazıyorum istediğiniz schengen vizesi ile istediğiniz ülkeden giriş yapabilirsiniz. Yeter ki vizesini aldığınız ülkeye geçiş yapacağınızı orada da kalacağınızı ispatlayacak bir rezervasyonunuz,uçak biletiniz falan olsun.

• Pasaport süresinin bitmesine 2 ay varken gidilecek ülkede tercihen pasaport süresi 6 ay geçerlilik isteniyor bu durumda pasaport polisinin sizi ülkeye almama ihtimali varmı.?
    pasaport süresinin bitmesine 2 ay var ama yada 1 ay sonuçta süresi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloves

Pasaport süresinin bitmesine 2 ay varken gidilecek ülkede tercihen pasaport süresi 6 ay geçerlilik isteniyor bu durumda pasaport polisinin sizi ülkeye almama ihtimali varmı.?
    pasaport süresinin bitmesine 2 ay var ama yada 1 ay sonuçta süresi var

Ucaga bile binemezsin. Biraz yukarida yazdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • QRX kullanıcısına yanıt
    Passaport süresinin son kullanım tarihine ne kadar kalaya kadar bu opsiyon geçerli bilginiz varmı
  • quote:

Passaport süresinin son kullanım tarihine ne kadar kalaya kadar bu opsiyon geçerli bilginiz varmı

Gidilecek ülkeye göre değişiyor. 3 ay isteyen de var 6 ay isteyen de. Ama çoğu ülke 6 ay ister.
  • QRX kullanıcısına yanıt
    İşte ben buna kesin bir cevap bulamıyorum en son gittiğim 2 ülke eşimin pasaport süresinin bitmesine 4 ay vardı kızımın ise 5 ay ama sorun çıkamdı .Acaba pasaport süresi 2 ay olsa sorun çıkarmı.Konu hakkında bu şekilde bilginiz varmı .diğer türlü dışışleri bakanlığı sayfası en az 3 veya 6 ay diye sıralamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

quote:

Orijinalden alıntı: SahiNeT

quote:

quote:

quote:

quote:

Oradan aldigin vizeyle ilk olarak o ulkeye girmen gerekir diye bir kural yok. Pek fazla bilen yok ama gercekten gecerli bir sebebiniz varsa havalimaninda bile vize alabilirsiniz. Bu sadece orada muhattap olacaginiz kisilerle ilgili.

Gidecegin ulkenin havaalaninda vize veriliyor dahi olsa Turkiyeden vizen olmadan cikis yapamazsin. Ucaga binemezsin.

Turkiye schengen bolgesine dahil degil ki gorevli pasaportu bilgisayara okutup vizenin gecerliligini sorgulatabilsin. Hangi asamada turkiye h.limaninda vize kontrolu yapiliyor?

Havayolu sirketleri ucaga alirken vizen olup olmadigina bakiyorlar. Vizen yoksa ucaga almazlar. Daha önce hic yurt disina cikmadin sanirim.

Havayolu calisaninin "senin vizen yok" diye ucaga almama gibi bir yetkisi yok, olamaz da. Avrupayi bosver Demokratik kongo cumhuriyetine gidecegin zaman h.yolu firmasi calisani vizenin gecerli olup olmadigini nereden bilecek? Hangi pasaporta hangi ulke vize istiyor onlarin hepsini takip mi edecek? Yok oyle birsey.

Ben daha once cok fazla yurtdisina ciktim. Pasaportumda cok sayida vize ve damga var. Kimse tutupta guncel schengen vizesi hangi sayfada acaba diye acip bakmiyor. Daha once iki tane vize almissan bakabilirler ama. Ona bisey diyemem.

Dene bakayim vizesiz ucaga binmeyi. :) Bilgin olmadigi konularda konusup insanlari magdur etme.

Sadece turkiyede degil fasta bile vizen olup olmadigini kontrol ediyorlar. Daha gecen hafta fastan ispanya aktarmali istanbula ucacak arkadaslari ispanya vizesi olmadigi icin ucaga almadilar. (Not: Ispanya transit gecislerde vize istemiyor) iki hafta once italyaya giderken onumdeki bir kisiyi pasaportun son kullanma tarihi ile ilgili bir problemden dolayi ucaga almadilar. Yani hem vizeni hem pasaportunu yolculari ucaga alirken kontrol ediyorlar.

Al sana kapi gibi kaynak.

http://www.sabihagokcen.aero/yolcu-ve-ziyaretciler/ucustan-once/check-in

"Uçuşlarda, kontuarda ve uçağa biniş öncesi boarding kapılarında, pasaport-vize kontrolü yapılmaktadır. Bu kontrollerin amacı; sahte, yetersiz ve geçersiz belge ile seyahat eden yolcuların uçuşlarına mani olmaktır."

Ben de saglik sorunu nedeniyle turkiyeye gelecek irak vatandasina havalimaninda vize verdiklerini gordum (baska bir ulkede). Bu yuzdem spesifik orneklerden bu konuyu ele alamazsin. Zaten avrupaya vizesiz gidin orada alirsiniz demedim. Gecerli ve olaganustu bir durumunuz varsa gidilecek ulke h.limaninda bile vize verebilirler o yuzden ilk su ulkeden vize almistim, suraya girebilirmiyim gibi kurallar yok. Pasaport memuru beni alir seni almaz, seni alir beni almaz. Bunlar kesin seyler degil. Bunu belirtmem istedim. Normal sartlarda illaki vize lazim. O konuda zaten hemfikiriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden alıntı: SahiNeT

Oradan aldigin vizeyle ilk olarak o ulkeye girmen gerekir diye bir kural yok. Pek fazla bilen yok ama gercekten gecerli bir sebebiniz varsa havalimaninda bile vize alabilirsiniz. Bu sadece orada muhattap olacaginiz kisilerle ilgili.

Gidecegin ulkenin havaalaninda vize veriliyor dahi olsa Turkiyeden vizen olmadan cikis yapamazsin. Ucaga binemezsin.

Turkiye schengen bolgesine dahil degil ki gorevli pasaportu bilgisayara okutup vizenin gecerliligini sorgulatabilsin. Hangi asamada turkiye h.limaninda vize kontrolu yapiliyor?

Havayolu sirketleri ucaga alirken vizen olup olmadigina bakiyorlar. Vizen yoksa ucaga almazlar. Daha önce hic yurt disina cikmadin sanirim.

Havayolu calisaninin "senin vizen yok" diye ucaga almama gibi bir yetkisi yok, olamaz da. Avrupayi bosver Demokratik kongo cumhuriyetine gidecegin zaman h.yolu firmasi calisani vizenin gecerli olup olmadigini nereden bilecek? Hangi pasaporta hangi ulke vize istiyor onlarin hepsini takip mi edecek? Yok oyle birsey.

Ben daha once cok fazla yurtdisina ciktim. Pasaportumda cok sayida vize ve damga var. Kimse tutupta guncel schengen vizesi hangi sayfada acaba diye acip bakmiyor. Daha once iki tane vize almissan bakabilirler ama. Ona bisey diyemem.

Dene bakayim vizesiz ucaga binmeyi. :) Bilgin olmadigi konularda konusup insanlari magdur etme.

Sadece turkiyede degil fasta bile vizen olup olmadigini kontrol ediyorlar. Daha gecen hafta fastan ispanya aktarmali istanbula ucacak arkadaslari ispanya vizesi olmadigi icin ucaga almadilar. (Not: Ispanya transit gecislerde vize istemiyor) iki hafta once italyaya giderken onumdeki bir kisiyi pasaportun son kullanma tarihi ile ilgili bir problemden dolayi ucaga almadilar. Yani hem vizeni hem pasaportunu yolculari ucaga alirken kontrol ediyorlar.

Al sana kapi gibi kaynak.

"Uçuşlarda, kontuarda ve uçağa biniş öncesi boarding kapılarında, pasaport-vize kontrolü yapılmaktadır. Bu kontrollerin amacı; sahte, yetersiz ve geçersiz belge ile seyahat eden yolcuların uçuşlarına mani olmaktır."

Ben de saglik sorunu nedeniyle turkiyeye gelecek irak vatandasina havalimaninda vize verdiklerini gordum (baska bir ulkede). Bu yuzdem spesifik orneklerden bu konuyu ele alamazsin. Zaten avrupaya vizesiz gidin orada alirsiniz demedim. Gecerli ve olaganustu bir durumunuz varsa gidilecek ulke h.limaninda bile vize verebilirler o yuzden ilk su ulkeden vize almistim, suraya girebilirmiyim gibi kurallar yok. Pasaport memuru beni alir seni almaz, seni alir beni almaz. Bunlar kesin seyler degil. Bunu belirtmem istedim. Normal sartlarda illaki vize lazim. O konuda zaten hemfikiriz.

Sana link atmışım. Sen hala spesifik örnek diyorsun. Genel kural olan benim söylediğimdir. Spesifik örneği sen veriyorsun. Dünyanın hiçbir yerinde ekstrem bir durumun yoksa vizen ve geçerli bir pasaportun olmadan uçağa binemezsin.

Senin yazından alıntı yapıyorum.

"Havayolu calisaninin "senin vizen yok" diye ucaga almama gibi bir yetkisi yok, olamaz da. Avrupayi bosver Demokratik kongo cumhuriyetine gidecegin zaman h.yolu firmasi calisani vizenin gecerli olup olmadigini nereden bilecek? Hangi pasaporta hangi ulke vize istiyor onlarin hepsini takip mi edecek? Yok oyle birsey."

Demek ki neymiş "hava yolu çalışanının senin vizen yok diye uçağa almama yetkisi varmış. Varmış öyle bir şey."

Benim için tartışma burada bitmiştir. Size iyi uçuşlar. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRX -- 26 Şubat 2016; 11:03:52 >

• indirim vize sorununa dönmüş :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bilip bilmeden yanlış yönlendirip insanları mağdur etmeyin. Check in yaparken vizeniz kontrol ediliyor. 50 den fazla yurtdısına gittim. Hepsinde kontrol edildi. Check in yapanlar işini iyi yapıyor. Demogratik Kongoya bile gitsen ülke vize istiyorsa görevli kişi bunu bilip vizenin geçerliliğini kontrol ediyor. Hatta uçağa binmeden tekrar kontrol ediliyor. Kaldıki sana güncel bir örnek vereyim. Kuzenimi Yunanistandan alınan Schengen vizesiyle ilk kez Almanyaya gideceği için Almanya uçağına almadılar. Almayan şirket de THY. 1 gün sonra atinaya bilet alıp, atinadan tekrar almanyaya gitmek zorunda kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

İlk uçağa bilet alan var mı forumdan? (8 Mart 06,25 AirFrance ile Frankfurt)

https://www.aerobilet.com.tr/a/searchFlights/ara_ucus/%C4%B0stanbul,/Frankfurt,/08.03.2016/1

190tl görünüyor doğru mu ?
  • ikara1981 İ kullanıcısına yanıt
    Liste fiyatı 85 TL çıkıyor, kampanya indirimi varsa suan o da gidilirse fiyat düşecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vizesiz uçağa binersin ama gittiğin yerde inemezsin tecrübe konuşuyor

• quote:

İşte ben buna kesin bir cevap bulamıyorum en son gittiğim 2 ülke eşimin pasaport süresinin bitmesine 4 ay vardı kızımın ise 5 ay ama sorun çıkamdı .Acaba pasaport süresi 2 ay olsa sorun çıkarmı.Konu hakkında bu şekilde bilginiz varmı .diğer türlü dışışleri bakanlığı sayfası en az 3 veya 6 ay diye sıralamış

Üstadım,

Schengen ve/veya AB ülkelerinden birine gidiyor iseniz, turistik vize veya vize gerektirmeyen bir pasaportunuz var ise , pasaportunuz dönüş tarihinden sonra 3 ay daha geçerli olmak zorunda.
    Eğerki AB ve/veya Schengen ülkelerden birinde oturum hakkınız var ise bu ülkelere gidip gelirken sadece geçerli olması yeterli.

ABD gibi ülkeler 6 ay klübü diye bazı kurallar koymuş bazı ülke vatandaşlarına, Turkiye bu ülkelerden biri değil. Yani ABD ye seyahat edecek iseniz pasaportunuz dönerken geçerli olsun yeterli.

Direk bilmek istediğiniz bir ülke varsa dm den yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigkidnow554 -- 26 Şubat 2016; 22:24:17 >

• @sikofitol tşk. ederim genelde uzakdoğu tercih ama su an belirli bir yer yok

• Her iki kod da çalışmıyor

• Arkadaşlar Amerika bileti vardı 900 tl ye. Forumda paylaşılmıştı. Konusu kaldırılmış. Haberi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.