Şimdi Ara

İSTANBUL Oto bakım uygulama merkezi- Seramik Kaplama, Pasta Cila, Detaylı ic Temizlik (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
73
Favori
44.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onurforever53

konu sahibi arkadas burada ki sorulara cevap verirsen hem sen müşteri kazanırsın hemde biz merak ettigimiz soruların cevabini ögrenmiş oluruz...

herhalde yoğun biraz, araç alırsam giderim aslında
  • Konuyu açtığı ve bir mesajı dışında mesaj attığı saatlere bakarsak, arkadaş yerin sahibi ama patron değil. :) Kendisi de bizzat çalışıyor. Dolayısı ile mesajlara görece geç saatlerde cevap veriyor. Muhtemelen akşam yada gece saatlerinde cevap yazar.

Yada bir ihtimal, sıcakfırsatlar bölümünün gerceklerinin farkına vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VARMI GİDEN

• Gidenler yorum yapabilirse işinde titiz çalışıyorlar ise bende gitmeyi düşünüyorum.
  • vs-fb kullanıcısına yanıt
    Sorun değil her zaman beklerim :)

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    Araciniz yeniyse ya da boyasi oyle cok yipranmamis ve matlasmamissa bende pek tavsiye etmiyorum. Onun yerine dediginiz gibi canlandirici bir cila ve uzerine boya koruma yapabiliriz

• serta2 kullanıcısına yanıt
    Cok teşekkürler. Motor temizligi icin de 25 TL ye uygulariz. Sabah verip aksam alıyorsunuz. Detayli temizlik uzun süren bir işlem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uniquem -- 17 Ağustos 2017; 23:1:10 >

• dangerousman kullanıcısına yanıt
    Araca göre degisir tabi ama genelde sabah birakip aksam saatlerinde alabilirsiniz

• uniquem U kullanıcısına yanıt
    selamlar, istanbula geldiğimde fırsat bulabilirsem bırakmak istiyorum. Özelden telefon yazabilirseniz sevinirim.
  • Detailingle en az bir sene ugrasan herkes bilir ki pasta ve cila isi cok ayaga dustu kullanilan malzemeler pedler oncesi sonrasi cok onemlidir.

Zimpara isleminden tutun oncesinde prewashla yikanmasi sart onceliginde zift temizleme ve demir tozu temizligi yapilmasi sart yetmezmis gibi kil uygulamasi da sarttir bu islemler yapilmadan yikadiktan sonra hurra makineye yuklenilirse parlak goruntu elde edilir ancak adi detailing hicbir zaman olmaz kil ile temizlenmeyen pislikler boyanizi cizer ama siz parlatildi sanarsiniz demir tozlari iyice yapisir ve cizer siz gene parlatildi sanirsiniz. Uzar gider.

Hepsini gectim pasta dan sonra ne cilasi stiliyor sealant mi wax mi? Softt99 ya da collinite serilerinden ya da fk1000p gibi bir urun kullaniliyor mu? Dandik bir cila sadece goz boyar 2 yikamada akar gider.

Ortucu bir pasta ile pasta cila yapiliyor mu? Meguiarsin bir cok urununde ortuculuk vardir. Ortuculuk aslinda amaci itibariyle dolandiricilik olmasada turkiye gibi ulkelerde cakalliga sebebiyet veren bir durum. Kisacasi size pasparlak gelen araba 3 4 yikama ve hatta gunes altinda biep uzun sure beklesikten sonra eski deformasyonlar goz onune cikacaktir. Tum bunlari goz onune aldiginizda 150 tl bedavadir kullanilan malzemeler zaten 50 tlyi gecer. Kim 8 saat ugrasir bir araca 100 tl icin. Kusura bakmasin kimse varsa oyle bir yer ben gidiyim kendim hix ugrasmam belimin agrisini niye cekeyim.

Hepsini gectim hangi makineler kullaniliyor orbital makine kullanilmiyorsa zaten yaptirilmaz.

Konu sahibini tanimam bilmem soylediklerimlede itham edemem haddim degil. Ancak kimse enayi degilse yukaridaki soylediklerimi yapip 150 tl almaz alamaz imkansizdir.

Bu isleri takip ederek yaptirmanizi oneririm

• Öncelikle bir önceki gün saat 16:00 gibi gittiğim için vakit olmadığından dolayı sadece çay içtik, yıkama hakkında konuştuk. Arabamın koltuk altı, kenarları dahil bir çok kısmında pislik, kir vardı. Tavanda sorduğum şarap lekesi çıktı, koltuklarda da geneli içecek olmak üzere lekeler vardı. Kauçuk paspasın altındaki kirler de temizlendi. Dikkatimi çeken detay, araç içerisinde plastik aksam kısımlarına Meguiars cila uygularken, yine Meguiars marka ped kullanıldı. Aracı saat 11:00 gibi bırakıp, 18:00 gibi aldım. Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadarını beklemiyordum. Fırsat sitelerinde bulunan reklamları da araştırdım, geneli özen gösterilmediği yönündeydi. İşlem uzun süreceği için işime geri döndüm. İşlemi daha iyi anlamam için öncesi, sonrası şeklinde fotoğraf çektim. 150 gibi bir rakamı fırsat sitelerinde de yakalayabiliriz fakat bu kadar özen gösterilir mi muamma. Bu konuda hassasım, daha doğrusu dikkatliyim. Koltuk altının dışında emniyet kemerinin bulunduğu kısımlara kadar ince detay temizlik yapıldı. Bagaj içerisine kadar. Yaptığım bu yorumu ciddi anlamda memnun kaldığım için paylaşıyorum arkadaşlar. Tavsiye ediyorum kesinlikle. Ayrıca ekstra ücrette anlaşarak motoru da ekledim ben. Çay vb. ürünler döküldüğü için kapı kollarının arasına oralarda tortu oluşmuştu. Buralar dahil her yer temizlenmişti. Aklıma gelenleri yazdım, dileyen arkadaşlar alıntı yapabilir. Torpido, ön konsol vb. yerler de temizlenmişti.

Öncesi:
    İSTANBUL Oto bakım uygulama merkezi- Seramik Kaplama, Pasta Cila, Detaylı ic Temizlik
    İSTANBUL Oto bakım uygulama merkezi- Seramik Kaplama, Pasta Cila, Detaylı ic Temizlik

Sonrası:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kül Tablası -- 19 Ağustos 2017; 3:56:19 >

• Kül Tablası kullanıcısına yanıt
    Anladigim kadariyla arkadas kendi araci gibi davraniyor ve isini severek yapiyor. Yoksa bu fiyata butun gun kimse ugrasmaz. Ben 300 den asagi fiyat bulamamistim. Oncesi sonrasi eklediginiz resimlere bakinca uygun zamanda bende ugrayacagim sanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kül Tablası kullanıcısına yanıt
    "Dikkatimi çeken detay, araç içerisinde plastik aksam kısımlarına Meguiars cila uygularken, yine Meguiars marka ped kullanıldı."
    Hocam kullanılan ped markası nasıl dikkatinizi çekti şaşırdım gerçekten. Meguiars diye bir markadan bile haberim yoktu.
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Buyrun her zaman beklerim. Genel itibariyle şöyle bir kanı var. Normal oto yikama isleminde yapildigi gibi silinip geçiliyor gibi düşünce hakim. Aksine bu islemler uzun bir zaman alıyor. Her araca kendi aracim gibi davranıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uniquem -- 21 Ağustos 2017; 13:2:55 >

• kalpakci kullanıcısına yanıt
    Direksiyon ve vites topuzuna besleyici krem uyguladik. Sari küçük bir pedi vardır.

• Gecen hafta uygulama yaptigimiz simit firininda calisan bir misafirimin aracı

• uniquem U kullanıcısına yanıt
    Koltugumu degistiniz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Biraz oyle oldu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Detailingle en az bir sene ugrasan herkes bilir ki pasta ve cila isi cok ayaga dustu kullanilan malzemeler pedler oncesi sonrasi cok onemlidir.

Zimpara isleminden tutun oncesinde prewashla yikanmasi sart onceliginde zift temizleme ve demir tozu temizligi yapilmasi sart yetmezmis gibi kil uygulamasi da sarttir bu islemler yapilmadan yikadiktan sonra hurra makineye yuklenilirse parlak goruntu elde edilir ancak adi detailing hicbir zaman olmaz kil ile temizlenmeyen pislikler boyanizi cizer ama siz parlatildi sanarsiniz demir tozlari iyice yapisir ve cizer siz gene parlatildi sanirsiniz. Uzar gider.

Hepsini gectim pasta dan sonra ne cilasi stiliyor sealant mi wax mi? Softt99 ya da collinite serilerinden ya da fk1000p gibi bir urun kullaniliyor mu? Dandik bir cila sadece goz boyar 2 yikamada akar gider.

Ortucu bir pasta ile pasta cila yapiliyor mu? Meguiarsin bir cok urununde ortuculuk vardir. Ortuculuk aslinda amaci itibariyle dolandiricilik olmasada turkiye gibi ulkelerde cakalliga sebebiyet veren bir durum. Kisacasi size pasparlak gelen araba 3 4 yikama ve hatta gunes altinda biep uzun sure beklesikten sonra eski deformasyonlar goz onune cikacaktir. Tum bunlari goz onune aldiginizda 150 tl bedavadir kullanilan malzemeler zaten 50 tlyi gecer. Kim 8 saat ugrasir bir araca 100 tl icin. Kusura bakmasin kimse varsa oyle bir yer ben gidiyim kendim hix ugrasmam belimin agrisini niye cekeyim.

Hepsini gectim hangi makineler kullaniliyor orbital makine kullanilmiyorsa zaten yaptirilmaz.

Konu sahibini tanimam bilmem soylediklerimlede itham edemem haddim degil. Ancak kimse enayi degilse yukaridaki soylediklerimi yapip 150 tl almaz alamaz imkansizdir.

Bu isleri takip ederek yaptirmanizi oneririm

150 TL hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kalpakci

"Dikkatimi çeken detay, araç içerisinde plastik aksam kısımlarına Meguiars cila uygularken, yine Meguiars marka ped kullanıldı."
    Hocam kullanılan ped markası nasıl dikkatinizi çekti şaşırdım gerçekten. Meguiars diye bir markadan bile haberim yoktu.

Hocam aslında köklü, eski bir firma. Hatta en kaliteli ürünlerden biri diyebilirim. Arkadaşımın da Meguiars adı altında otoparkı var. Meguiars ürünleri kullanıyor kendisi de. Orada bir süre yardım etmek için çalışmıştım. O sürede öğrendim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.