Şimdi Ara

İstanbul - Kiev 130 tl (Ukrayna seyahati için ip uçları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
5
Favori
7.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ukrayna - Kiev'e seyahat etmek isteyen arkadaşlar, bavul. com'un Turkcell Premium'lulara yurtdışı biletlerde yaptığı 100tl lil indirimi de kullanarak ortalama 130tl civarına Kiev'e gelebilirsiniz.

Direk uçuşlar biraz pahalı fakat Kiev aktarmalı Kharkov uçuşuna bilet alarak Kiev'de inebiliyorsunuz, Ukrayna hava yolları'nın atatürk havalimanından kalkan uçakları mevcut, düşünenlerin bir bakmasını öneririm.

Yalnız burda dikkat etmeniz gereken şey yanınızda sadece el bagajınız olmalı çünkü aktarmada inecek ve diğer uçuşa katılmayacaksınız. El bagajı limiti maksimum 7kg yazsa da tartmıyorlar bile endişe etmeyin, kabin tipi bir valiz almanız yeterli.

Kiev'e indiğinizde transfer gişesine değil de direk arrivals a gideceksiniz, gümrükten geçip devam edeceksiniz bu kadar.

Biletlerinizi gidiş dönüş almayın çünkü tek uçuşa katılmadığınızda no show oluyorsunuz ve dönüş biletiniz de geçersiz oluyor.

Ha dönüş bileti işini napayım derseniz o da çok kolay ; onu da ayrıca kharkov - istanbul alabilirsiniz, kiev'den kharkov'a sürekli hızlı tren seferleri vardır ve ortalama 3.5saat sürer, uçaktan çok daha rahat bu trenler ve son derece konforlu fiyatı da ortalama 30tl gibi birşey. Uçuş saatinden erken gidip Kharkov'u da gezebilirsiniz böylece.

Bavul. com bu indirimi her ay bir kez kullanmanıza izin veriyor ama turkcell premium olan eşiniz dostunuz varsa ona da bir kod aldırarak aynı ay içinde iki bilet de alabilirsiniz sanırım fakat ben denemedim.

Ukrayna'ya gelirken yanınızda mutlaka otel rezervasyon kağıdınızı ve dönüş biletiniz olduğunu gösteren bir kağıdı bulundurun böylece gümrükte hiç sıkıntı çekmezsiniz veya gümrük polislerine 5-10 doLar kopmak zorunda kalmazsınız.

Otelde değil de arkadaşınızda veya başka bir yerde kalacaksanız siz yine de Booking. com'dan ücreti girişte ödemenizi ve kredi kartsız rezervasyonu kabul eden otelleri aratıp bir rezervasyon yaptırın kendinize ve bunun çıktısını alıp cebinize koyun. Herhangi bir maliyeti yok bu işlemin ve Booking size rusça rezervasyon onay kağıdı da gönderiyor, bunu yanınıza alın.

Dönüş tarihiniz belli değilse ve dönüş biletinizi gelmeden önce almak istemiyorsanız bunun da çok kolay bir yolu mevcut tabii ki, bu iş için tüm dünyahttp://www.returnflights.net/ i kullanır, siz de biraz kurcayın çözersiniz zaten :)

Rehber falan değilim Ukrayna'da yaşıyorum sormak istediğiniz birşey olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olurum.

Gelmeyi düşünenler için haziran ve eylül en güzel aylarıdır, bu sene mayıs nedense aşırı yağmurlu geçti.

Selamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Verdiğiniz ilginç detaylar için teşekkürler.
  • Teşekkürler deneyecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şaşkınlıklar için de kaldım.
    walla bende deneyeceğim.

ist - kiev e bakınca 443 TL
    iste - kiev - kharkov e bakınca 215 TL.
    ve aynı uçak. inanılmaz.

tek sıkıntı aktarma yapmassak bizi aramasınlar..
    (valiz çok önemli değil)

peki hocam.
    kiev - kharkov arası tren ücreti nedir?

• Mihmander kullanıcısına yanıt
    "Ha dönüş bileti işini napayım derseniz o da çok kolay ; onu da ayrıca kharkov - istanbul alabilirsiniz, kiev'den kharkov'a sürekli hızlı tren seferleri vardır ve ortalama 3.5saat sürer, uçaktan çok daha rahat bu trenler ve son derece konforlu fiyatı da ortalama 30tl gibi birşey. Uçuş saatinden erken gidip Kharkov'u da gezebilirsiniz böylece. "

Böyle bir paragraf var arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşey güzelde Dil yok be :( Bizi orda iyi bi öperler sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

şaşkınlıklar için de kaldım.
    walla bende deneyeceğim.

ist - kiev e bakınca 443 TL
    iste - kiev - kharkov e bakınca 215 TL.
    ve aynı uçak. inanılmaz.

tek sıkıntı aktarma yapmassak bizi aramasınlar..
    (valiz çok önemli değil)

peki hocam.
    kiev - kharkov arası tren ücreti nedir?

Merhaba hocam

Kesinlikle aynı uçak ve bu uçak yalnızca kharkov değil direk kiev yolcularını da taşıyan uçaktır, aktarma yapmazsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız, zaten size İstanbul'da iki ayrı bilet kesilecek, biri istanbul-kiev diğeri kiev-kharkov şeklinde olacak, insiyatif sizdedir, ikinci uçuşa katılmayabilirsiniz. Kimse sizi aramaz.

Kiev'den kharkov'a daha önce de yazdığım gibi hızlı tren seferleri sürekli mevcut, bilet fiyatları 30tl gibi bir rakamdan başlar 55tl ye kadar çıkar sınıfınıza göre, sınıflar arasında da koltuk genişlikleri ve diz mesafesi farkediyor başka bir numarası yok, hepsi çok rahat ve nezih boşuna fazla para ödemenize gerek yok.

Kiev-kharkov arası aşağı yukarı 450km falan ve trenle 3.5saat sürer, yolun nasıl geçtiğini bile anlamazsınız, gayet sessiz ve modern trenler bunlar.

Bu konuyla ilgili çok soru alıyorum hepsnini bir arada cevaplamaya çalışacağım tek tek yetişemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Herşey güzelde Dil yok be :( Bizi orda iyi bi öperler sanırım.

Dil konusu da çok soruluyor hemen cevaplamaya çalışayım:

Evet ingilizce halk arasında çok yaygın değil, genç nufüs genelde çat pat da olsa konuşuyor, derdinizi anlatabilirsiniz fakat günlük hayatta pek işinize yaramaz, gel gelelim alfabe de farklı olduğundan latin alfabesi kullanan ülkelerde olduğu gibi basitçe bir translator e yazıp çeviremezsiniz de, ki ukrayna'nın rusya'dan bir farkı hatta zorluğu da ;burada çift dil konuşuluyor arkadaşlar, biri ukraynaca diğeri rusça, ukraynaca bambaşka bir dil, çok iyi rusça bilseniz bile anlamanız pek mümküm değil, halkın tamamı rusça konuşur ama bazıları özellikle konuşmaz veya bazı tabelalar ukraynaca dır hiçbirşey anlamazsınız.

Rusça bilmeden uzun süre yaşamak gerçekten tam bir eziyet fakat turistik seyahatler için çok da problem değil.

Tabi bunlar sizi korkutmasın.

Ukrayna'nın her mevsimi ayrı güzeldir ve kesinlikle gezilip görülmeye değer.

Anlatıldığı gibi öyle aman aman inanılmaz bir gece hayatı yok, yani tabii ki var ama çok çok daha iyisi İstanbulda veya başka ülkelerde de mevcut. Kadınları gerçekten güzel en nihayetinde bunlar slav ırkı :) ama bu dünyanın en güzel kadınları burada demek değil.

Geliş amacınızı iyi belirleyin ve onun dışına çıkmamaya çalışın pek. Sürekli yaşamak için gerçekten çok uygun bir ülke çünkü hayat ucuz burada. En pahalı sigara şu an 3tl olması lazım, Türkiye'de 11,5tl.

Aylık sınırsız internet için 10tl bile ödemiyorum, cep telefonu görüşme ücretleri de aynı. Ev kiraları kiev'de aylık 200dolar dan başlar ve sınırı yoktur yeri gelir 5000dolar a kadar çıkar ama 200dolarlık evler de gayet yaşanabilir evlerdir.

Toplu taşıma ücretlerine değinmek bile istemiyorum bedava diyebiliriz 50kuruş falan.

Yiyecek içecek derseniz kırmızı et olsun beyaz et olsun diğer ülkelere kıyasla çok ucuzdur. Bir kilo antrikota marketlerde 12tl civarı ödersiniz, tavuk tabii ki daha uygun.

Alkol de sigara ile aynı baremde.

Vakit buldukça yazacağım arkadaşlar tekrar söylüyorum ben turizm işi yapmıyorum veya rehber falan değilim lütfen bana ucuz ucak bileti ile ilgili mesaj atmayın çünkü bilmiyorum :)

Hepinize selamlar saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tweaker -- 31 Mayıs 2016; 0:24:49 >

• Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, sempozyum için kiev e gideceğim. Uçak biletlerinde bildiğiniz bir kampanya var mı? Gidiş-dönüş bin tl yi geçiyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: denny5

Arkadaşlar merhaba, sempozyum için kiev e gideceğim. Uçak biletlerinde bildiğiniz bir kampanya var mı? Gidiş-dönüş bin tl yi geçiyor :(

gidiş geliş tarihi?
    istanbul çıkış mı?
  • 130 tlye bilet kaldı mı ya ,kampanya filan çok iyiymiş
  • Blizzard Days kullanıcısına yanıt

haziran 2018 de var.
    150 tl gidiş dönüş.
  • quote:

haziran 2018 de var.
    150 tl gidiş dönüş.

hocam maşallah. vallahi

ukrayna dışında böyle uygun biletli yerlerde varmı. şuan azerbaycanı buldum gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzard Days -- 31 Temmuz 2017; 16:37:28 >

• Ukrayna 149 TL
    Azerbaycan 221 TL
    Yunanistan 237 TL
    Kosova 244 TL
    Avusturya 270 TL
    Slovakya 286 TL
    Gürcistan 290 TL
    Bosna-Hersek 293 TL
    Rusya 298 TL
    Arnavutluk 300 TL
    Slovenya 306 TL
    Irak 307 TL
    Macaristan 310 TL
    Hırvatistan 317 TL
    Romanya 318 TL

vs.vs.

tarih seçmedim.
    türkiyeden bu ülkere yıl içinde gidiş dönüş yukardaki
    fiyatlara gidip gelebilirsiniz. :)

ben önce bilet bulup ona göre tatil ayarlıyorum.
  • 2018 Hazirdan kiev'e 135 tl buldum git gel üstelik Atatürkten kalkıyor
  • quote:

Ukrayna 149 TL
    Azerbaycan 221 TL
    Yunanistan 237 TL
    Kosova 244 TL
    Avusturya 270 TL
    Slovakya 286 TL
    Gürcistan 290 TL
    Bosna-Hersek 293 TL
    Rusya 298 TL
    Arnavutluk 300 TL
    Slovenya 306 TL
    Irak 307 TL
    Macaristan 310 TL
    Hırvatistan 317 TL
    Romanya 318 TL

vs.vs.

tarih seçmedim.
    türkiyeden bu ülkere yıl içinde gidiş dönüş yukardaki
    fiyatlara gidip gelebilirsiniz. :)

ben önce bilet bulup ona göre tatil ayarlıyorum.

merhabalar hocam birsey sormak istiyorum yakin zamanda ukraynaya gitme planim var sizin yazdiginiz bilet fiyatlari belirli tarihlerde mi gecerli ? yada hangi firmalarda gecerli simdiden tesekkur ederim
  • the mavi kullanıcısına yanıt
    yok

https://www.skyscanner.com.tr

bu site var. bilet bulma sitesi.

tarih belirtmeden en uygun tarihteki bileti buluyor.
    sende tatilini bu uygun bilete göre ayarlıyorsun.

ben yıllardı bu tekniği kullanıyorum çok memnunum.

alın buydun
    2018 de türkiyeden en uygun ucak biletleri

https://www.skyscanner.com.tr/tasima/kalkis-yeri/ista?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&ref=home

• the mavi kullanıcısına yanıt
    bu da il farketmeksizin ukrayna biletleri
    arasında secin.

gidiş dönüş tarihlerinizi ucuz bilete göre ayarlayın.

https://www.skyscanner.com.tr/tasima/ucak-bileti/tr/ua?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&ref=home

• quote:

bu da il farketmeksizin ukrayna biletleri
    arasında secin.

gidiş dönüş tarihlerinizi ucuz bilete göre ayarlayın.

https://www.skyscanner.com.tr/tasima/ucak-bileti/tr/ua?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&ref=home

çok teşekkür ederim hocam ilginiz için çok sağolun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.