Şimdi Ara

İstanbul depremi ile birlikte şebeke sorunu (Grafik eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
664
Cevap
4
Favori
101.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
194 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık yarım saat, 45 dakikadır Türk Teleok'da şebeke yok. Üstelik deprem bölgesinde değil İzmir'de.
    Başka sorun yaşayan var mı?

Düzenleme 1 : Bölgesel olarak değişebilmekle beraber Saat 20:00 itibari ile Türk Telekom hâlen sorunlu. Bir görüşme yapıyorsunuz ve görüşmeden sonra ağ bağlantısı yok. Bekle ne zaman gelecek. Bölgesel olarak Vodafone ve Türkcell de problemler yaşamış, gitmiş gelmişler ancak toparlamışlar.

Düzenleme 2 : downdetector sitesinden aldığım grafikler aşağıdaki gibidir. Türk Telekom'daki sorun Türkcell ve Vodafone'un toplamı değil çarpımı gibi bir şey.

Düzenleme 3 : aynı siteden bir grafik daha :

Düzenleme 4 : Türk Telekom duyurusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 27 Eylül 2019; 15:8:53 >

• Aga ne reklam yaptın ama ya,artık senden fatura ücreti de almamalıdır Trcell..lakin anlamadığın, biz Turkcelli biliyoruz zaten fiyattan dolayı kullanamıyoruz, ben öyleyim en azından diyeyim..
    Şimdi gelip buraya bunu reklam yapacağına, 99 depreminden sonra geçen 20 yılda vatandaş olarak ödediğimiz binlerce deprem ve öiv vergilerine rağmen zerre gelişme olmadığından bahsetseydin keşke daha hayırlı olurdu...
    20 yılda ülkede iki tane boktan operatör kendini zerre geliştirmemişse her şey müstehaktır zaten bize..Toplanma alanları da avm olmuş bu arada, işe bakın halkın toplanacağı alan yok..sen gel burda Turkcelli anlat bize, deprem anında Trcell de gitti geçici olarak onu hiç söyleme ama..Vardır ona da mantıklı bi açıklaman,hadi bekliyoruz forumca
    Saat 14:00'dan beri giden türk telekom saat gece 01:26'da gelmiştir.Bu saatten sonra Türk telekom kullanılmaz uzak durun bugünü zehir ettiler bana.

Tüm Türkiye'de çöktü galiba bende şebeke yok gösteriyor ve bazen şebeke geldiğinde arama yapmıyor bildiğiniz nasıl bir altyapısı varsa çöktü.

Türkcell ve Vodafone sorunsuz aranıyor ama Türk Telekom komple gitti kullanmamak için bir sebep daha.
    şimdi bir düşünün. dün çokta büyük sayılmayan bir deprem oldu ve şansınıza istanbul’da tek bir bina yıkılmış, o da sizin binanız. elinizde telefon, enkaz altında bekliyorsunuz. aklınızdan neler geçer?
    1) büyük istanbul depremi geldi ve benim binamla beraber bir çok bina yıkıldı.
    2) muhtemelen deprem 7.5 şiddetinde ve yüzbinlerce hatta milyonlarca ölü var.
    3) telefon 7-8 saattir çalışmıyor, muhtemelen şiddetli depremin yıkıcı etkilerine dayanamayan baz istasyonları yıkıldı.
    4) “dayan oğlum, elbet seni enkaz altından çıkaracaklar, çok acıktın, susadın ama insanlar yardıma yetişemiyor elbet sıra sana da gelip seni de kurtaracaklar. “

ve enkazdan gece 00 civarı çıkarıyorlar, bir bakıyosun herşey yerli yerinde, yıkılan binalar yok ve bir tek senin binan yıkılmış. telefonunu cebinden çıkarıyorsun ve halen şebeke yok. başka birinden rica ediyorsun ve telefonunu alıp sevdiklerini arıyorsun ama o da ne? onların telefonu da çalmıyor.

şu psikolojide olan bir insan türk telekoma ne yapmak isterse şuan onu hakediyor türk telekom.

özetle; Allah belanızı versin.
    Ahir hayatımda;
    siyasi parti trollerini gördüm,
    Takım trollerini gördüm,
    sanatçı trollerini gördüm,

Ulan youtuber trollerini dahi gördüm , ama beni en çok şaşırtan koca koca adamların tv'ye çıkıp GSM trollüğü yapması oldu

Adam TV'ye çıkıp "2011 Japonya'da da gitmişti ne varki bunda" diyebiliyor. Ülkemizde son yıllarda maalesef "rezilliği normalleştirme" hastalığı var.

1- Japonya'da deprem şiddeti 7.9'du, üstelik deprem ardına tsunamide vurup nükleer santrallere zarar verince enerji kesintisi yaşandı. Adamlar 3 felaketi birden yaşadılar.(depremi,tsunami ve sonrasıdna nükleer sızıntıyı)
    Senin GSM oparatörlerin 5.8'lik depremde bile kaput olmuş sen bunu normalleştirmeye çalışıyorsun.

2-2011 japonya felaketinin üzerinden nerdeyse 9 yıl geçmiş, herkesi kendiniz gibi sanmayın japonya'nın aldıgı önlemlere küçük bir google araştırmasında dahi ulaşabilirsiniz
    Mesela şunu şuraya bırakalım;https://tr.euronews.com/2015/03/30/japonya-dogal-afet-yikimlarini-onlemede-dunya-lideri

koca yirmi yılda" Sen ne yaptın ulan" diye sorarlarsa adamlar, karnesine zayıf getirmiş ilkokul öğrencisi gibi , boynun aşağıda halı desnelerini incelerken bulabilirsin kendini aman diyeyim duymasınlar

3- Burda bizim asıl eleştirdiğimiz 10-15 dakikalık kesintiler değil, depremin üzerinden koca bir gün geçmesine rağmen Adana'da bile hala iletişimde randımanın sağlanamamış olması. 1000 KM uzaklıktaki bölgede bile iletişim patates . Eleştirmeyelimde normalleştirelim mi?

5.8'lik depremde enerji hatları mı zarar gördü, baz istasyonları mı yıkıldı? binalar mı çöktü. Çok şükür bunların hiçbiri olmadı. Peki nasıl yoğunlukki bu 1 gündür kaput etti GSM oparatörlerini?

4- Ulan bunlar değilmi Dronecell diye icat edip afet anlarında "hiç kullanmak istemediğimiz teknoloji geliştirdik" diye bol bol duygu sömürüsü yapan?
    10 tane portatifte mi yapmadınız koca 1 yılda? 5.8 'lik deprem olmuş , enerji hatların sağlam, bina yıkılmamış can , mal kaybı yok, çıkart şu drone'larını sahada test et bakalım. Bizde sana gerek kalmadan reklamını yapalım "helal olsun drone'larını çıkartıp iletişimi sağladılar" diye. kimse senin drone'larından 5G hız beklemiyor,"asgari iletişimi sağlasın yeter"

O zaman ya sen böyle bir teknoloji geliştirmeyip sadece göz boyadın, yada dronecell'lar sahada işe yaramadıgını farkedip ,depoya attın. İki türlüde tüketiciyi yanıltmaktan sağlam ceza yemelisin ya. devlet baba bakalım ne yapacak.

daha yazacak çok şey var ama nafile, havuz medyasını takip edin birbiri ardına GSM oparatörlerini yağlayıp, yıkayan açıklamalar geliyor, dünyada en ileri teknoloijileri kullanıyorlarmış GSM şirketleri vay anasını biz nedne göremedik acaba?

5.8 çok şükür bina yıkmadıi can almadı, ama sizi yıktı GSM oparatörleri, enkazın altında birtek siz kaldınız

İtibarınıza gölge düştü, tamamen alay konusu rezil rüsva oldunuz.

Bunca para , ek vergi afet anında iletişimi sağlayacak bir yapı geliştirmeye gitmiyorsa o zaman cebe gitmiş demektir.

Birde şunu görüyorum, aramayın mesaj atın, hatta "ya boşverin ne olacak amaan" tarzı yorumlar görüyorum

Kardeşim sen, sosyal hayatında yıkık bir sünepe olabilirsin, sevilip sevilmemişte olabilirsin. Yanlızlıktan kıvranıyor olabilirsin, ancak insanların birçogu maalesef senin gibi değil. Ülkenin çeyreğinin yaşadıgı yerde afet oluyorsa, insanların hal hatır sormak için arar. Svediklerinin , eşinin dostunu sesini duymak ister .

Hakkın rahmetine kavussan cenazesini kaldıracak adam yok, niye arıyorlar diye beyim hesap sormaya kalkıyor vay ki vay

Bu kafada gidersek hem yolunmaya hemde hizmet almamaya devam ederiz. Önce kafa değişecek kafa
  • Saat 14:00'dan beri giden türk telekom saat gece 01:26'da gelmiştir.Bu saatten sonra Türk telekom kullanılmaz uzak durun bugünü zehir ettiler bana.

Tüm Türkiye'de çöktü galiba bende şebeke yok gösteriyor ve bazen şebeke geldiğinde arama yapmıyor bildiğiniz nasıl bir altyapısı varsa çöktü.

Türkcell ve Vodafone sorunsuz aranıyor ama Türk Telekom komple gitti kullanmamak için bir sebep daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 27 Eylül 2019; 1:27:10 >
  • Denizli'de Vodafone ve Turkcell arama yapmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi diğerlerini anlarız da turkcell bile çöküyorsa allah göstermesin 6.5 7 olsaydı 1 hafta iletişim kesilirdi.

• Türk Telekom abonelerine hiç ulaşamıyorum Vodafone da ve Türkcell’de şu an sorun yok gibi

• Ankaradayım, aynı sorunu yaşıyorum. 4.5G tamamen gitti.
  • istanbul da hala şebeke yok. çok büyük güven kayıbı yani bu telefon şebekesi lazım olduğu zaman çöp
  • Kutahya vodafone da sorun yok suan hizmet aliyorum. İstanbuldakileri arayamadim.

• İstanbul da değilim Türk telekom hattıma arayanlar ulaşamıyor.

Edit: Türk telekom 2G / 3G / 4G tamamıyla gitti, servis yok yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDMOD -- 26 Eylül 2019; 15:16:0 >
  • İzmitteyim, Turkcell'de ilk başta arama yapılamıyordu internet aktifti. TT hattı taktım hiç şebeke yok, tekrar Turkcell'e döndüm düzelmiş.

Allah beterinden korusun.

• Şebeke var gözüküyor ama 3G - 4.5G simgeleri gelmiyor aranmıyor, arayanlar ulaşamıyor rezalet resmen deli gibi operatör savunanlara ders olsun bu deprem

• Bu arada Vodafone'da da sorun yok.

• Twitter'a girin bir bakın,millet bütün operatörlere müthiş tepkili. Hakaretler havada uçuşuyor.
    Ben Turkcellde sorun yok sanmıştım ama İstanbul'da Turkcell de çökmüş,Turkcell'e acayip tepki var.
    Benim şansıma 2 arama yaptım ikisinde de konuştum,whatsappda yazılı mesajların iletişiminde sorun olmadı. Pro paket kullandığım için önceliklimiyiz ne

• Çanakkale'deyiz, arkadaşlarım Türk Telekom ve hiçbirinin çekmiyor. Ben Vodafone'um ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çanakkale türktelekom çekmiyor
    taahhüdü yeni vermiştim

• Kayseri tt çekmiyor

• Merhaba;

İstanbulda Türktelekom bir saatten fazla kesintiye uğradı. Vodafone hattımda bir sorun yoktu.

Bugün 5,7 bu haldeyiz yarın daha şiddetli bir depremde ne halde oluruz!!!!

Sağlıcakla;
  • Ankara çankaya çekmiyor tt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ankarada da sorun devam ediyor.

Diğer opertorlerde sorun yoksa hemen birine geçeceğim. İletişim çağındayız ve bunun için para ödüyoruz. Ama iletişim kuramıyoruz....

Yıkılan yok, dökülen yok çok şükür. Allah beterinden korusun.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.