Şimdi Ara

İstanbul Depremi! | ANA KONU | 19 Haziran 2021 Saat 15.07 / Şiddet 4.2 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
3.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada deprem 4-5 saniye sürdü, şimdi izleyin 49-50 saat analiz yapacaklar ama sonuç yine yok. Çözüm güçlendirilmiş binalar, kentsel dönüşüm.

Klasik sorular:
    Hangi fay
    İstanbul Depremini tetikler mi
    Ne yapılabilir

Klasik cevaplar
    Olabilir/Olmaz/Bilemeyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Bunun 3.9 olduğuna inanan ejderhalara inanıyordur.Yaşamadığım deprem kalmadı, çok ilginç bir deneyim oldu bu.Aşağından güm diye vurdu, 50 kilo filan olsam net zıplatırdı.

Alıntıları Göster

Belki de evin dandik depremin şiddeti senin evinin sağlamlığına göre de fark edebiliyor sağlam ev7 şiddetini 3 gibi hisseder dandik ev3 şiddetini 5 gibi hisseder

• fluox kullanıcısına yanıt

Cebinde sismograf yok ki aga ne diyorlarsa onu yazdım. Benim oturduğum ilçede de güm pat olmadı. Yana salladı diğer depremlerdeki gibi.

Afad: 3.9 / Derinlik 7km Kartal

Kandilli: 4.2 / Derinlik 15km Sultanbeyli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dinocan Gökçek -- 19 Haziran 2021; 15:27:26 >
  • Dinocan Gökçek kullanıcısına yanıt

Benim aklıma şuan kanal istanbul geliyor ne yüzle kazma vuracaklar, halkın çoğunluğu çürük yapılarda oturuyor, 99 depreminden sonra gerekli çalışmalar yapılmadı ve bu iktidar 2002 den beri başta şimdi milletin hayatını sağlığını düşünecekleri yere rant ve peşkeş projelerini düşünüyorlar.

Bu millet bunu görüyor.

• Deprem yaklaşıyor , kanal İstanbul bunun için gerekli

• Fay hattı Marmara denizinde değil miydi ya ? Karada olmuş deniyor deprem. Bilgili bir arkadaş açıklayabilir mi ?

• Hepimize geçmiş olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Belki de evin dandik depremin şiddeti senin evinin sağlamlığına göre de fark edebiliyor sağlam ev7 şiddetini 3 gibi hisseder dandik ev3 şiddetini 5 gibi hisseder

Alıntıları Göster

5 lik deprem sonrası binanın bodrum katındaki bir kolondan filmli numune aldırdım karot yardımı ile inşaat müh'ün yalancısıyım 8'e kadar bu binaya birşey olmaz dedi.Zaten taş çatlasa 10 senelik 5 katlı bir apartman.

• tüm kartallılara geçmiş olsun diyelim ucuz atlattık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese büyük geçmiş olsun. Ana fay hattı üzerinde olmaması bir artı mı yoksa bir işaret mi, bilgili hocalarım aydınlatabilir mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Başakşehir'de hiç hissedilmedi :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

3.9

Merkez: İstanbul-Kartal

Yok hocam sana değil afad'a sitemim.en son ki 5'li depremi bu apartman hanesinden kimse hissetmemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: fluox

5 lik deprem sonrası binanın bodrum katındaki bir kolondan filmli numune aldırdım karot yardımı ile inşaat müh'ün yalancısıyım 8'e kadar bu binaya birşey olmaz dedi.Zaten taş çatlasa 10 senelik 5 katlı bir apartman.

Alıntıları Göster

Hocam bu raylı sistemdeki binalar ufak şiddetteki depremlerde de fazla hissediyor diye biliyordum, belki ondandır sizin ve birçok kişinin fazla hissetmesi. Yani kötüye yormamak gerek hemen.

• Beyoğlundayım 1 saniye falan sürdü. Sert ama çok kısa bir sarsıntı oldu.

• 10 saniye kadar yerin altından gök gürültüsü şeklinde ses geldi. Pek sallantı olmadı ama titretti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 19 Haziran 2021; 15:43:3 >
  • Üsküdar da 7 8 saniye hissettik. Karada ve yüzeye yakın olduğu için fazla hissedildi

• quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Hocam bu raylı sistemdeki binalar ufak şiddetteki depremlerde de fazla hissediyor diye biliyordum, belki ondandır sizin ve birçok kişinin fazla hissetmesi. Yani kötüye yormamak gerek hemen.

Alıntıları Göster

Raylı uygulama değil, o sistemle yapılmış bina sayısı bir elin parmağını geçmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

Fay hattı Marmara denizinde değil miydi ya ? Karada olmuş deniyor deprem. Bilgili bir arkadaş açıklayabilir mi ?

aktif uzun fay attı yok ama 5 mag civarına kadar karadeniz ve kaf uzantılı ara küçük pasifize faylar var çok ender oluyor.

geçen senelerdede büyükçekmecede karada olmuştu 3.8 mi ne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Haziran 2021; 16:11:22 >
  • Geçmiş olsun herkese

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kartaldayım, ciddi derecede hissettirdi. Geçmiş depremleri de yaşamış biri olarak bu çok farklıydı, sallamaktan ziyade sanki birisi binaya balyoz vurmuş gibi anlık şiddetli bir şekilde vurdu geçti.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.