Şimdi Ara

İSTANBUL DEPREMİ (26 EYLÜL SAAT 13:59 / 5.7 ŞİDDET ) (ANA KONU) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.243
Cevap
11
Favori
176.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oraya gömerler manasında ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patren

Hocam 5.8 ile 7.7 arasında tam 570 kat fark var hocam.
    99 depremi Bide 45 saniye sürmüştü ama istanbuldan uzaktı kocaeli gölcükte olmuştu.

Silivri deki olası 8 üstü deprem istanbulda nükleer bomba etkisi yaratır.
    Zaten şey deniyor mesela en son Japonyada tsunamininde etkisi ile 2011 de bir deprem olmuştu bu depremde oluşan enerji abdnin japonyaya atmış olduğu bombalardan 100 kat daha güçlü imiş çok fena düşün birde japonyadasın aynı halk ile sonumuz endonezyalılar gibi olurdu şüphesiz bu yönetim ve vatandaş kisvesi ile.Japonya neden öyle endonezya neden öyle aradaki farkı görün.
  • Depreme ne kadar hazırlıklıyız sorusu geliyor akıllara Hazırlıklı falan değiliz Biz para için ölürüz öyle bir milletiz Kentsel dönüşümler yapılmıyor Daire sahipleri anlaşamıyor devletin hiç bir kademesi müdahale etmek istemiyor çünkü bizde insan hayatı ucuz Dinimiz imanımız para bizim.
  • cs atiyordum sahsen evden bile cikmadim
    99 u yasamis bir genc olarak beni pek sarsmadi.
    bu arada bos yapmayin hazirlik vs
    deprem olursa ve yikim, istanbulda salgin hastaliktan nufusun yarisi ölür. istanbul 75 sene geriye gider.
    aci gercek. buna çözüm yok. ambulans itfaiye afad unutun gidecek bir cadde yol bulunamayacak
    minicik adapazarina ne oldugunu gordum
    kepceyle gomulen cesetleri gordum toplu mezara
    ceset kokan caddeler
    peh kimsenin umrunda degil
    depremi yasamayan arkadaslar tehlikenin gram farkında degilsiniz
    gram diyorum bak.
    ne hayal edio korkuyorsaniz 20 katini dusunun en az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notguest -- 26 Eylül 2019; 16:53:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

isten eve geldim hala yok sebeke

Alıntıları Göster
    20 dk gibi burada da gitti. Turkcell geldi Telekom gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Şuraya bakın ya

wowturkey mi orası zaten malum zihniyetin bataklığı.

• Japonyadaki deprem 9.0 büyüklüğünde 6 DAKİKA sürdü, aynı deprem bizde olsum 7 milyon istanbullu ölür, bizdeki en lüks 2019 yapımı binalar bile temelleri çok güçlü değil.

• http://udim.koeri.boun.edu.tr/zeqmap/osmap.asp

ciddi bir hareketlilik var gibi, umarim daha buyuk seyleri tetiklemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patren

Japonyadaki deprem 9.0 büyüklüğünde 6 DAKİKA sürdü, aynı deprem bizde olsum 7 milyon istanbullu ölür, bizdeki en lüks 2019 yapımı binalar bile temelleri çok güçlü değil.
    Denetim yok ondandır zaten olası depremin 1 ila 2 dakika arası ve 8 şiddetine yakın olması bekleniyormuş istanbulda.
  • Deprem bir şekilde olacaktır, tabiat kanunu. Esas sıkıntı sonrasında. Şehirde çok yabancı var, yağmaya karşı tedbirli olmak gerekir, bir de yollar vs hasar görürse bu kadar insan ne yer ne içer

• Son depremlere bakıyorum 2-3 arası değişiyor bu gece uyutmaz bu deprem

• Geçmiş olsun arkadaşlar. Benim de İstanbul'da akrabalarım, arkadaşlarım var. Panik oldum, telefona sarıldım hemen. Umarım büyük bir deprem ile karşılaşmaz İstanbul, kaldırabilecek durumda değil çünkü.
  • Devamlı aynı yerde silivri açıklarında deprem oluyor yalnız 3 şiddeti dolayısında deprem fırtınası deniyor buna kısmen öncül ve olası büyük bir depremin habercisi gibi düşünün kalp krizi benzeri bir olay ciddi bir atağın ön habercisi haberlerle sinyal veriyor durum ne olacak öyle bekleniyor yazık bu millete ne desen boş sorgulamayanın sonu işte.Anca iş cereyan edince sonra olaylar bitiyor kaldığı yerden devam hayata cenazede de benzer durum var anlık şoku sadece o süreçte algılıyor bu halk ne kadar balık hafızalı ne desen boş.
  • Çok büyük geçmiş olsun diyorum.
  • İyi sallandık. Can, mal kaybı yok şükür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Daha büyük deprem için hazırlıklı olun diyo prof

İSTANBUL DEPREMİ (26 EYLÜL SAAT 13:59 / 5.7 ŞİDDET ) (ANA KONU)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devamının gelme olasılığı çok mu yüksek? Korkuyorum açıkçası

• Ana konu bu olamaz. Ana konu olsa ne olur? Daha önce konusu açılmış depremden yarım saat önce keşke 6 büyüklüğünde deprem olsa aralıklı diye konuşulmuş olan bir konu var, burası bence kilitlensin.

• Toplanma yerlerimiz mezarlık,ironik bir durum

• Başım dönüyor, bayılacağım falan sanmak üzereyken radyodaki muhabirin ağzından deprem sözcüğü çıktı. Geçenkinden sonra daha hafifi yerine şiddetlisi meydana geldi. Çeşitli ünilerden bağlanan proflar kesin bir ilişkiden bahsedemeyiz dediler ancak bana da büyük deprem yakın gibi hissettiriyor.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.