Şimdi Ara

İSTANBUL DEPREMİ (26 EYLÜL SAAT 13:59 / 5.7 ŞİDDET ) (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.241
Cevap
12
Favori
175.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 407
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 12
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Hendrik Johannes Cruijff (125 mesaj) ali_ihsan21 (37 mesaj) radko (34 mesaj) Guest-21F9C8AD0 (28 mesaj) salvatore_volkan (25 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (560 mesaj) Mobil (413 mesaj) Mini (87 mesaj) Uygulama (181 mesaj)
  • @
93 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> İSTANBUL DEPREMİ (26 EYLÜL SAAT 13:59 / 5.7 ŞİDDET ) (ANA KONU)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2474 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Herkese büyük geçmiş olsun.

Deprem 26 EYLÜL SAAT 13:59

İstanbul Pendik. Ev beşik gibi sarsıldı.

Büyük deprem sonrası hafif sarsıntı var.

Millet sokaklara çıkmış. Güneşli ve 25 derece bir hava var.

Artçı 10 a yakın deprem olmuş şuana kadar. Marmara çalkalanıyor.

ASM : 5.9 şiddetinde
    KANDİLLİ: Silivri Açıkları 5.7 Marmara Denizi

Saat 23:20 de 4.3 lük bir deprem daha oldu. Aynı yerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 28 Eylül 2019; 1:26:28 >

Arkadaş , bu cep telefonu çıkalı 40 yıl, memlekete geleli 25 yıl oldu, hala kriz durumlarında devreye sokulacak altarnatif iletişim aygıtları yok oparatörlerin. Alayı iptal oldu yine.
    1998 yılında tanıtılan bir Ericcson telefon vardı, GSM oparatörlerinden bağımsız ,ikincil anteni takınca direk uydudan iletişim sağlıyordu. Bundan birtane edinmek lazım anlaşıldı.
    Ayrıca bu afet birkez daha gösterdiki ayak ucundan saç teline hiçbir şekilde depreme hazır değiliz. Deprem anında ne yapılır, hemen sornasında ne yapılır zerre bilgimiz yok
    tüm üniversite bölümlerine "kriz yönetimi" dersi koymak şart.

Edit: Deprem 6.0 olarak revize edilmiş.
    Edit 2 :19: 57 itibariyle ADANA'da TT hala kaput. şarteli inidirp kaçtınız mı arkadaş aloo

Edit3: Soran olmuş bahsettiğim telefon, ERICSSON R290. Pek tabi milyar altarnatifi vardır artık
    "Ericsson R290, Globalstar uydu şebekesini kullanan kombine bir GSM ve uydu telefonu. R290, Haziran 1999'da tanıtıldı ve Birleşik Krallık'ta Ericsson Mobile Communications tarafından üretildi. Globalstar, telefonun gövdesiyle aynı uzunlukta olan katlanabilir bir anten kullanır."(Vikipedi)

Daha fazla bilgi için "UYDU TELEFONU" diye aratın

cs atiyordum sahsen evden bile cikmadim
    99 u yasamis bir genc olarak beni pek sarsmadi.
    bu arada bos yapmayin hazirlik vs
    deprem olursa ve yikim, istanbulda salgin hastaliktan nufusun yarisi ölür. istanbul 75 sene geriye gider.
    aci gercek. buna çözüm yok. ambulans itfaiye afad unutun gidecek bir cadde yol bulunamayacak
    minicik adapazarina ne oldugunu gordum
    kepceyle gomulen cesetleri gordum toplu mezara
    ceset kokan caddeler
    peh kimsenin umrunda degil
    depremi yasamayan arkadaslar tehlikenin gram farkında degilsiniz
    gram diyorum bak.
    ne hayal edio korkuyorsaniz 20 katini dusunun en az
    Olup olacagi bu kadardi. Beklenen buyuk istanbul depremini atlattik arkadaslar, reyimiziden allah razi olsun. Zaten 6 olarak bekleniyordu boylelikle olmus oldu. Artik kalan 77 toplanma alanina da gerek kalmadigi icin bu alanlari milletimizin hizmetine avm olarak sunabiliriz.

Hayirlisi olsun l.
    Evet her dk mesaj atan operatörlerden 1 saat oldu hala bir mesaj vs yok bir özür bile yok. İş reklama gelince tüm tv kanallarında ama teknolojiye gelince maalesef yine kandırıldık!

Dronecell vardı baz istasyonu nerede o?
    Peof. Dr. Cenk Yaldırak A Haber de ayar veriyor, bazılarının hoşuna gitmeyecek şeyler söyleyince sunucu hemen araya girmeye başlıyor, a haber gerçekten rezil bir kanal.
    ana konu!

yan konu , tali konulara nerden bakıyoruz.

ana konu ibaresi kendiliğinden mi çıkıyor.

aklıma takıldı.

mesela bende konu açsam.

-halaybaşı ne zaman su almaya gider (ana konu)-

böylemi çıkacak.
    ekşideki bir yorum.katılıyorum yoruma

bu 5.7lik deprem, insanları binalardan hatta istanbul'dan tahliye etmek için büyük bir lütuf gibi geliyor bana. eğer hala insanları güvenli alanlara toplamazlarsa ve daha büyük bir deprem felaketi olursa, bütün dünya yıllar boyu bu fırsatın nasıl değerlendirilemediğini konuşur.
    Deprem Toplanma Yerine gittim, Büyük bir bina yapılmış içinde Mağazalar falan var. Baya güzel yerdi, gezdim,eğlendim. Sinema bile var, bir film izleyip çıktım. Akşam evime geldim.
  • Yarbay
    13991 Mesaj
    Ataşehir felaket sallandık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj
    Felaket sallandi yer Zeytinburnu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinirli99 -- 26 Eylül 2019; 14:2:8 >
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    779 Mesaj
    Fatih merkez sallandı

|
    |

Bursa da bile iyi sallandık. İstanbulu düşünemiyorum

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst0.asp

|
    |
    |
    |
    2019.09.26 13:59:24 40.8832 28.2110 12.6 -.- 5.7 6.0 SILIVRI ACIKLARI-ISTANBUL (MARMARA DENIZI) REVIZE01 (2019.09.26 13:59:24)
    2019.09.26 12:00:16 40.8718 28.2342 10.8 -.- 3.1 3.0 SILIVRI ACIKLARI-ISTANBUL (MARMARA DENIZI)

|
    |
  • Yüzbaşı
    736 Mesaj
    izmirdeki 6.2 lik deprem aklıma geldi, çok kötü bir his geçmiş olsun. bu depremlerin olması iyi diye biliyorum. çünkü bunlar olmasa daha büyükleri olma ihtimali artıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2122 Mesaj
    Sakarya'da ev bildiğin gidip geldi.Herkes sokaklarda..İstanbul silivri imiş merkez.Herkese geçmiş olsun!
    |
    |
    Anakart: Asus Tuf Z370 Plus Gaming | İşlemci: İntel Core i7 8700K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: CORSAIR 16GB (2x8GB) Dominator Platinum | Hard Disk: Samsung 240gb SSD Samsung 2TB | Kasa: C.M Haf 912 PSU Enermax 800w 80+GOLD | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: Corsair Hydro Series H45 Performance|Ses Sistemi: Logitech G930 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Taipan
  • Yarbay
    2055 Mesaj
    geçmiş olsun. yıkılan bina yoktur umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reactor1111 -- 26 Eylül 2019; 14:15:6 >
    |
    |
    124 Mesaj
    Fatih/Çapa iyi salladı. Koltuğun ucunda yatıyordum yerde buldum kendimi bir anda aklım çıktı, geçmiş olsun herkese.
    |
    |

|
    |
    Tekirdağ Çerkezköy sallandı. Merkezi Marmara Ereğlisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 26 Eylül 2019; 14:16:32 >
Reklamlar
Canlı Tv izle
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.