Şimdi Ara

İstanbul'da yer gök Mercedes CLA olmuş durumda... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
7.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

4 yıl önce işe girip(2016 Haziran dersek) sonra da zamanda geriye gidip 2016'nın yılbaşında Bmw 1.16i almak hem de 2 yaşında. Şunun aileden imkan olmadan olmasına olasılık bile yok. Yeni işe girmiş insan kredi çekip BMW almaz.

DARK 3.sezon mu bu ?

Alıntıları Göster
    Yeni işe girmiş birine hangi banka kredi veriyor ki?
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    4 yıl önce ilk işme girmedim ilk aracımı aldım o kısmı yanlış yazmışım. 2014 aralıkta ilk işime girdim 2016 ocakta arabayı aldım arada 13 ay var. Ailemle yaşıyordum o sırada. Neyi absürt bunun?

Edit: sen asıl noktayı kaçırmışsın. 4 yıl önce 2 yaşındaki bmw 23 maaşla alabilirken şimdiki başlangıç maaşlarının kaç katıyla alırsın mesele o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 6 Haziran 2020; 18:36:4 >
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    İhtiyaç kredisini emekli annenin üstünden çektiğin zaman veriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

4 yıl önce ilk işme girmedim ilk aracımı aldım o kısmı yanlış yazmışım. 2014 aralıkta ilk işime girdim 2016 ocakta arabayı aldım arada 13 ay var. Ailemle yaşıyordum o sırada. Neyi absürt bunun?

Edit: sen asıl noktayı kaçırmışsın. 4 yıl önce 2 yaşındaki bmw 23 maaşla alabilirken şimdiki başlangıç maaşlarının kaç katıyla alırsın mesele o
    Asıl noktayı kaçırmadım tabii ki. Alım gücü git gide düşüyor daha da düşecek ancak BMW almak bu ülkede her zaman zordu. Aileden bir şey yoksa işe yeni giren insan 3-4 senede direk BMW düşünmez düşünemez. Düşünmesi için de asgari ücretin 3-4 katını alması lazım. Kaldı ki Kirada oturuyorsa falan zor iş.

Bu arada BMW'den kastım da eli ayağı düzgün 3-4 yaşında BMW.

Ne üretiyoruz ki BMW almak bizim hakkımız olsun. Biz önce bir şeyler üretelim ekonomi üretime dayalı olsun sonra BMW düşünürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 6 Haziran 2020; 18:42:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Ama sorsan herkes aç.

Allah bereket versin ne diyelim. Para var tabi alıyor insanlar.
    %90 ı banka ipoteklidir neden bahsediyorsun sen. 2 ay ödemesin ayağından alacaklar arabayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 6 Haziran 2020; 18:45:2 >
    Cok fazla yoktur. Zaten ulke nufusunda da hesabinda o parayi goren %10 falandir sanirim.

• Ibrahim Akca kullanıcısına yanıt
    Sen sus donerci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 6 Haziran 2020; 18:51:52 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Bmw dediğimiz 1.16i den bahsediyoruz bu arada . Şuan kurdan dolayı aşırı pahalı olabilir ama o zamanlar değildi. Abartılacak bir araba değil. Sıfır leon 1.2 benzinli 62 bin liraydı mesela.

Ailemin yanında kaldığımı belirttim. Fatura kira vs yok zaten maaş komple bana kalıyor. O zamanlar dışarda harcamak için 1000 lira yeterli hayat pahali degil. Aylık nerden baksan kenara 2000 lira kalıyor. Basit bir hesap yapıyım madem bu kadar imkansız geldi sana. 13 ayda 26 bin peşinat eder, benim tam 20 bin liram vardı. 58 bin lira kredi çektik annemin ve babamin uzerine. Aylik 2200 gibi bir taksit ödeyerek bitirdim. E 3 yılda da maaş sabit kalmiyor bu arada onu da belirtmek lazim

akp maaşlı trollü isen yarım saat öncde işe başlasan kredi alıyorsundur...
    Bunları söylediğimizde kabul etmiyordun. Okuyanları aptal yerine koyuyordun. Okuyan herkes yönetici yada beyaz yakalı olmak zorunda değil! Evet bunada kabul ama hükümetinde gerekli önlemleri almadığı her ile üniversite açtığı sırf o iller ekonomik kalkınsın diye bir sürü üniversiteli genç harcandı. Ülkede alım gücü yerlere düştü, insanlar köle gibi çalıştırılıyor diyoruz. Hükümet gerekli önlemleri alsın. TL değerinini yükseltecek ve iş gücüne gerekli desteği verecek vatandaşın üstündeki vergi yükünü azaltması gerekiyor. Aynı şey işverenler içinde geçerli. Biz bunları söylediğimizde iş beğenmiyorlar yada avrupaya kaçıyorlar diye dalga geçiyorlardı. Şimdi herkes ortada bir sorun olduğunu ister istemez kabullendi. Sistemde sorun var. İnsanları üretime ve iş gücünü değerlendireceği projeler, baskı olmayacağı sistem oluşturulması gerekir. Ama geç kalındı. 1980-1990 arası gençlik harcandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducatine -- 6 Haziran 2020; 20:30:14 >
  • Satış listelerine aldanmayın be arkadaşlar satışların çoğu galericilere gidiyor

• İyi kazananlar var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ümmetin lideri Mercedes e binecekte ümmet boş mu duracak..

• Sarı sarı geziyolar valla efsane araba.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çer çöp arabalara verdikleri paraya bak enayi bu millet enayi. Devleti zengin etmeye devam edin aferim. Elin gavuru senin burada verdiğin parayla 3 tane alıyor aynı arabadan. Paran varsa terk et bu ülkeyi niye vergi ödüyorsun boşuna?

• Ben maslakda oturuyorum iş yerimde maslak sanayide....
    ailem leventte arkadaşlarım etiler de.. İstanbulun en zengin varlık sınıfı olarak en yoğun kalabalık bölgesi burası.. Haliyle hayatım buralarda geçiyor..

Nerde şu yeni kasa cla lar hani yer gök cla olmuşya.. Ben tek tük denk geliyorum öyle yer gök dolmuş falan filan değil..

Bir araba istediği kadar pahalı olsun ilk bizim buralarda görürsün kesin birileri alır.. Ferrarisi lamborghinisi challangerı rollyce royce u..

Nerde şu adım atışamıycak kadar yer gök cla lar.. Satmışmı satmışdır bende tek tük görüyorum ama abartmayın.. Zaten çoğuda rent yani kiralık....

Bin tane iki bin tane mercedes satmış satar corona morona insanların evde oturmasıyla ilgisi yok %99 u rent filo ticari satışları Bireyin aldığı araba %1 dir..

Rent şirketleri, filo şirketleri, ticari ile uğraşanlar siparişleri aylardan öncesinden verir korona morona kimseyi etkilemez paralar yatmıştır.. Araçlar gelir teslim edilir... Kendimde araba sektöründeyim ordan çok iyi biliyorum..

Millet evindeyken sanki corona ya rağmen araba almış imajı oluşturmaya çalışmak bu işin ticaretinden anlamadığınızın göstergesidir...

Şunuda belirtiyim işin ne ekonomisindeyim ne siyasetindeyim.. Olaylarıda kimse buralara çekmesin...
    Sadece insanları yanlış yönlendirip bilgilendirmeyelim..

• DubSteq kullanıcısına yanıt
    2013'te direksiyon sinavina girdigimden beri elime direksiyon degmedi. bu ulkede araba alamamak icin fakir olmaya gerek yok, orta durumlular da zorlaniyor

• Jrokez bile aliosa herkes alir

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.