Şimdi Ara

İstanbul'da yer gök Mercedes CLA olmuş durumda... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
7.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Şu konuya girip yorum yazanların kaçı hayatında o parayı banka hesabında görmüştür merak ediyorum.

Alıntıları Göster
    Ben gördüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Peki vasifsizliktan bahsediyordun birden akilli adam müh olmaz dedin. Demek ki sorun vasifsizlikta değilmiş di mi?
    Muhendise vasifsiz demen için onlarca mesleği elinde bulundurman gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Yorum yapmıyorum, seçimi beklemekten başka çaremiz de yok. Umarım bu düzen değişir ✌️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Millet aj ajj...

fotoğraf 2020 ilk 3 ayı gösteriyor

İstanbul'da yer gök Mercedes CLA olmuş durumda...

Linkte de bu yılın ilk 4 ayı;
    https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/otomotiv-pazari-ocak-nisan-doneminde-yuzde-26-3-artti/1830888#

Ayrıca bu ülkede neden her konu siyasete bağlanıyor anlayamıyorum..
    Bir de şu var ki bence büyük sorun! doğruyu söyleyince şucu ya da bucu veya yandaş oluyorsun!?
    Tahammül/anlayış/saygı çok az maalesef...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hivronn

Yorum yapmıyorum, seçimi beklemekten başka çaremiz de yok. Umarım bu düzen değişir ✌️
    Umarım değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Allah herkese kolaylık versin. Forumda mühendislerin açtığı konuları görünce üzülüyorum. Bu zamanda ortalama bir mühendis olmak yerine bir mesleğin ucundan tutup gidenler 30 yaşına geldiğinde evini arabasını bütün düzenini kurmuş oluyorlar.

Dayımın bir çocukluk arkadaşı var mesela, çocuğun ailesi zamanında kapıcıymış, çocuğu berbere çırak olarak vermişler. Zamanla esnaflığı vs. halletmiş işini gücünü devam ettirmiş. Evi arabası yazlığı vs. her şeyi var şimdi. Bu zamanda mühendisin çalıştığı firmadaki şirket arabasından satın alacak bir durumu bile kalmadı. İyi bir eğitim alıp okul okumak önemlidir ve olması gerekendir lakin ülkemizdeki sistem okuyan insanlara direkt zarar olarak geri dönüyor.

Alıntıları Göster
    Şuanki mevcut durumda bir mesleğe yeni başlayanlara Allah sabır versin gerçekten. Ben 4 yıl önce 3300 TL ile ilk işime girmiştim. Şimdi 4000-4500le giriyorlar meslektaşlarım. Paralelmiş gibi görünse de aslında aynı para değil çok daha kötü. O zamanın 3300 TL'si ile ben 2016 yılbaşında 2014 model bmw 1.16i almıştım kazasız boyasız. 78 bin tl'ydi. Şimdi 2 yaşında bmw ile kıyaslarsan arada uçurum olduğunu görebiliyorsun. Ayrıca son model bilgisayar almıştım, ev peşinatı biriktirmiştim. Şuan 11 bin lira kazanıyorum ve şimdi bir şeyler almak çok daha zor geliyor bana. Sanki ne yaparsak yapalım maaş artırsak da refahı artıramıyoruz. Hayat pahalılığı maaşlardan çok daha hızlı artıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Şuanki mevcut durumda bir mesleğe yeni başlayanlara Allah sabır versin gerçekten. Ben 4 yıl önce 3300 TL ile ilk işime girmiştim. Şimdi 4000-4500le giriyorlar meslektaşlarım. Paralelmiş gibi görünse de aslında aynı para değil çok daha kötü. O zamanın 3300 TL'si ile ben 2016 yılbaşında 2014 model bmw 1.16i almıştım kazasız boyasız. 78 bin tl'ydi. Şimdi 2 yaşında bmw ile kıyaslarsan arada uçurum olduğunu görebiliyorsun. Ayrıca son model bilgisayar almıştım, ev peşinatı biriktirmiştim. Şuan 11 bin lira kazanıyorum ve şimdi bir şeyler almak çok daha zor geliyor bana. Sanki ne yaparsak yapalım maaş artırsak da refahı artıramıyoruz. Hayat pahalılığı maaşlardan çok daha hızlı artıyor.

Alıntıları Göster
    Döviz kuruna bağlı olarak TL anlamında zenginleştin gibi gözükse de aslında dolar bazından fakirleşmiş durumdasın. Kaldı ki her şeyin vergisi 2016'dan bu yana anormal seviyede artmış durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: devrimsel

Peki vasifsizliktan bahsediyordun birden akilli adam müh olmaz dedin. Demek ki sorun vasifsizlikta değilmiş di mi?
    Muhendise vasifsiz demen için onlarca mesleği elinde bulundurman gerek.
    Mühendisin vasfı vardır ama ülke genelinde değeri yoktur. Köşedeki çiğ köftecinin mühendisten fazla kazandığı bir ülkede yaşıyoruz.
  • Buna algıda seçicilik denir. Ülke nüfusunun sadece %10'u iyi şartlar altında yaşıyor. 20 milyona yakın nüfuslu İstanbul'da oranladığımızda 2 milyon insanın kaymak tabaka olduğunu gösterir. Bu gördüğinüz cla sahibi insanların 1000 katı kadar insanın cebinde sigara parası yok, bunu tabi siz görmüyorsunuz.

• Ibrahim Akca kullanıcısına yanıt
    akp maaşlı trollerini görmüşsündür...
  • Demek ki maaşlar yeni ayın ilk haftası yatıyor ...
  • Hocam başlıkta arkadaşım 390a almış yazmışsın da merak ettim şimdi liste fiyatına baktım CLA200 AMG 365.500 CLA180d AMG 377.500. Mercedes fiyat listesini mi güncellememiş yoksa talep vs başka bir durum var da ondan listenin üstünde mi satıyorlar? Veya AMG'de olmayan ne var bilmiyorum ama donanım vs mi ekletti?
  • Ibrahim Akca kullanıcısına yanıt
    Para yok demedi kimse İbrahim paralar yangında kül olmadı.. Para kimde? Olanda çok güzel var. Ama olmayan? Önemli olan pastanın adil dağıtılması.
    Kimse millette para var karşiiimm muhabbeti yapmasın. Biz de biliyoruz var olanda balya balya var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ReaLGz kullanıcısına yanıt
    O rakamlarin hepsi opsiyonsuz fiyat. Sadece teknoloji paketlerini koysan zaten arac fiyati 390 oluyor. Suanda 2020 9. Ayi icin siparis aliyorlar. En dusuk rakamda 390la basliyor.

• berkolo88 kullanıcısına yanıt
    Fiyat garantisiz sipariş vermek büyük cesaret. Doların yarın bile ne olacağı belli değilken 3 ay sonrasına sipariş vermek...
  • Geçen tele1 de can Ataklı izliyorum, izleyenler ne kadar muhalif olduğunu bilir. Karantina başlamadan önce adam aynen şöyle dedi: "ekonomi şöyle böyle diye anlatıyoruz ama İstanbul da her yer lüks araba. Geçen bankacı arkadaşa sordum elini vicdanına koy kriz var mı yok mu dedim? Adam yok diye cevap verdi. O yüzden ağlayanlara inanmıyorum zaten siyasi tercihleri belli." Dedi. Ekonomi yıllardır evlere şenlik bence orası ayrı da YouTube dan inanmayan bulup izlesin. Cla bende anadoluda görüyorum. E ve c alamayan bu arabayı alıyor ama iç hacmi dar o yüzden almazdım. Kredi inince eve arabaya hücum. Konu sahibine neden kızdılar anlamadım. Kırmızı cla dolu piyasa.

• ReaLGz kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz bencede oyle. Ama ne yazik ki bu ulke durumunda ne araba alirsaniz gelen vergiler vs yuzunden hersey alip basini gidiyor. Ne diyeyim. Pek de duzelecegi gozukmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Alıntıları Göster
    4 yıl önce işe girip(2016 Haziran dersek) sonra da zamanda geriye gidip 2016'nın yılbaşında Bmw 1.16i almak hem de 2 yaşında. Şunun aileden imkan olmadan olmasına olasılık bile yok. Yeni işe girmiş insan kredi çekip BMW almaz.

DARK 3.sezon mu bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 6 Haziran 2020; 17:58:46 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.