Şimdi Ara

İstanbul'da Yatılı Liseler (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
41.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar ben sakarya fen lisesine sıcak bakıyordum. eve yakın dershane ücretsiz. özel ders imkanı daha fazla iste göre ve hesaplı. iyi bir üni ye girmek tabi ki istiyorum 4 yıl boyunca çok sıkı çalışırım kafamı kaldırmam vs. vs. diye düşündüm. ama Cağaloğlu ve Kadıköy Anadolu da tutuyor. ist ten sakaryaya her hafta sonu gidip gelmek zor mu olur hedeflediğim gibi iyi bir üniversiteyi kazanmak hayal mi olur ne olur bilgi verin yardımcı olun :((((
  • quote:

Orijinalden alıntı: kararsızım54

Arkadaşlar ben sakarya fen lisesine sıcak bakıyordum. eve yakın dershane ücretsiz. özel ders imkanı daha fazla iste göre ve hesaplı. iyi bir üni ye girmek tabi ki istiyorum 4 yıl boyunca çok sıkı çalışırım kafamı kaldırmam vs. vs. diye düşündüm. ama Cağaloğlu ve Kadıköy Anadolu da tutuyor. ist ten sakaryaya her hafta sonu gidip gelmek zor mu olur hedeflediğim gibi iyi bir üniversiteyi kazanmak hayal mi olur ne olur bilgi verin yardımcı olun :((((

Kendini daha şimdiden bu kadar kasmana gerek yok şu SBS psikolojisini at üzerinden bak biz 3 yıl girdik bu kadar yapmadık :D Bizim yurtta Hataylısı da var, Diyarbakırlısı da ayrıca Sakaryalı bir arkadaş da var istersen onla da konuşabilirsin. Ama yatılı okumayı düşünyorsan haliyle gece gündüz ders çalışma planların yatar. Ama şöyle bir şey olur; ileride gururla ben KAL da okudum diyebilirsin gittiğin birçok yerde iş bulma imkanın artar zaten istediğin yere gelirsin olay sen de bitiyor ama Kadıköy Anadolu sana sadece ders öğretmez hayatı da öğretir. Okulun başarısı hakkında bir şüphen varsa bu seneki mezunlarımızın başarılarına bakabilirsin. Ama yatılı kalabileceğini düşünüyorsan tabi..
  • Tekirdağ Fen'e gidiyorum
    Bir de alınma ama kimse KAL'da okudu diye bu iyi adam demez her şey üniversite.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seroar

Tekirdağ Fen'e gidiyorum
    Bir de alınma ama kimse KAL'da okudu diye bu iyi adam demez her şey üniversite.

Haha tamam öyle olsun :D İnsan ortamları görmeden bilemiyor tabi..
  • Bir işe girmeye çalışırken alanlar genelde üniversite bu insana ne katmış ne bileyim lisansı bu adama ne katmış, yeterli mi diye bakar. Takdir edersin ki lise de birinin yine atıyorum elektronik mühendisi olmak için bir şeyler katmıyor. Benim fikrim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seroar

Bir işe girmeye çalışırken alanlar genelde üniversite bu insana ne katmış ne bileyim lisansı bu adama ne katmış, yeterli mi diye bakar. Takdir edersin ki lise de birinin yine atıyorum elektronik mühendisi olmak için bir şeyler katmıyor. Benim fikrim.

CV de GSL,İEL yada Robert yazdı mı inanın birşeyler değişiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serbes -- 28 Ağustos 2013; 14:56:16 >
  • Tabii ki onlar dışarıda zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebz

quote:

Orijinalden alıntı: MEBakanı

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Naptın Kal'da yatılı mı okuyorsun?

aynen öyle :D

Yatılıyı göze alamıyorum bende :S

ne anlamda göze alamıyosun ?

Rahat olmaz gibi ben burada korfez fen lisesine gidecegim o yuzden kal yedekten gelse bile dusunmuyorum artik ben pcimle ipadimle mutluyum :)

Ben de endişeliydim bu konuda ama sene boyunca yatakhanedeyken hiçbir zaman onlara özlem duymadım, kimse duymadı çünkü gerek yoktu. Ama ileride pişman olup olmıyacağını iyi düşün, teknoloji tamam iyi hoş ama KAL'lı olmak çok farklı ve güzel bi deneyimdir, iyi düşün :)

Yedeklerdeyım zaten eger bana sıra gelırse ve yatakhanede boşluk olursa %80 gelirim ama yatakhane sıkıntısı varmış anladıgım 4 erkek alıyorlarmıs bu sene eğer yatakhane durumu iyi olursa gelebilirim.

hep öyle derler ama fazla alırlar bizim de 20 kişi idi 42 kişi filan almışlardı

Hocam kal geliyorum kayit oldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar puanım beklediğim gibi geldiyse de sıralamam berbat. hep başından beri kabataş erkek lisesini istemişimdir. ancak bayağı zorlayacak gibi... O yüzden Kadıköy anadolu lisesini düşünmeye başladık (485 civarı taban) ancak ilimizde bir fen lisesi var (tekirdağ) [480 civarı taban] çekeceğim zahmete değer mi ? bana hangisi daha fazla şey katar lütfen yardımcı olun

[size=4]OYP=490.754
    sıralama=3030
    yüzdelik dilim= %0.29

sonuç olarak hangi liseye gideceksin bu yıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasoumut

quote:

arkadaşlar puanım beklediğim gibi geldiyse de sıralamam berbat. hep başından beri kabataş erkek lisesini istemişimdir. ancak bayağı zorlayacak gibi... O yüzden Kadıköy anadolu lisesini düşünmeye başladık (485 civarı taban) ancak ilimizde bir fen lisesi var (tekirdağ) [480 civarı taban] çekeceğim zahmete değer mi ? bana hangisi daha fazla şey katar lütfen yardımcı olun

[size=4]OYP=490.754
    sıralama=3030
    yüzdelik dilim= %0.29

Ben kadikoy anadoluda okuyorum konu gecen yil acilmisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Icaruss -- 29 Ağustos 2013; 16:42:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pasoumut

quote:

[size=4]OYP=490.754
    sıralama=3030
    yüzdelik dilim= %0.29

Ben kadikoy anadoluda okuyorum konu gecen yil acilmisti

sağol :D ben yanlış anlamışım
  • merhaba

Delikanlı oğlumu KAL a yatılı olarak göndermek istiyorum Bursadayız. Onu ikna etmeye çalışıyorum. Kal a gelmesi yönünde yatılı olarak yaşaması yönünde ikna edebilmem için yaşam şartlarını anlatmam gerekiyor. Mesela İnternet var mı lap top vs yatılıda kullanım oluyor mu. yemekler nasıl sosyal imkanlar nasıl Cumartesi pazar günleri ailesine gidebiliyorlar mı? bu konular hakkında bilgilendirme yaparsan çok sevinirim teşekkürler.
  • wolfha W kullanıcısına yanıt
    İstemiyorsa göndermeyin...

Yatılılık her gence uygun değildir...

Mudanya iskelesinde cuma akşamları onu beklemek pazar yeniden göndermek size neden cazip geliyor anlamadım...
  • kararsızım54 K kullanıcısına yanıt
    keşke daha önce görseydim. cağaloğlunu seçmişsindir umarım . benim hocam oradaydı ve bizim okula babası hastalandığı içi görev yapmaya gelmişti . her türden insan var orada . ateist satanist yarı vejetaryen hristiyan yahudi musevi hepsi
    güzel bir lise öneririm
  • kararsızım54 K kullanıcısına yanıt
    oha aq 2013 liseyi bitirmişsin bile
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.