Şimdi Ara

İstanbul'da yaşayanlar (tavsiye lazım) ciddi konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
5
Favori
4.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beylikdüzü'nde sahile yakın bahçeli villalar 200 bin TL'ye satılıyor.Ama araba şart.Çok sapa bir yerde kalıyor.Toplu taşımaya uzak biraz.Belki ilerleyen zamanlarda otobüs v.s. gelebilir.İleride çocuk v.s. olursa bahçeli ev sizin için çok avantajlı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıfıradam

Bence Anadolu yakasından Kartal'ı düşün,metro,tren,alışveriş merkezleri,yukarıda gerekirse orman,aşağıda sahil falan var.Yeni Adliye açıldı bilirsin oraya şimdi hep gökdelenler falan yapılıyo,oradaki evlerin ucuz son zamanları şu aralar,al ordan bir tane ev,ilerde fena değerlenir,kentsel dönüşüm de var.

kartal cevızlideyim iyi seçim olur katılıyorum arkadaşa sakın yer sahil felan iyi yakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan ne kadar burnu havada insanlar var ya. 250 bin liraya olan evden hayır gelmez felan. Neyin kafasını yaşıyor bunlar, herkes milyonluk evde mi oturuyor.
    Aradığın yer Kartal veya Pendik, özellikle Pendik'te deniz manzaralı bir ev alabilirsin 200,000 tlye. 50 yede araba al Yada köşede dursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

quote:

Orijinalden alıntı: onurb3

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

quote:

Orijinalden alıntı: Vagabond Warrior

quote:

quote:

quote:

üsküdar/bulgurlu nezih sakin heryere ulasım cok rahattır

Bulgurlu sakin ama nezihligi tartisilir ama kesinlikle ulasimi cok rahat.

Beyler bulgurlunun neresindensiniz konuya gelirsek bulgurlu çok gelişti ordulular olmasa daha iyi olurda ata1 sitesinin oralar nezih bence

Cagri marketi civari. Yukarisi namazgah. Siz?

Ne çok bulgurlu'lu var

cagrı marketin biraz asagısında bim var bende oradayım

Hergün bimin oraya yakınım hocam neresindesin bimin ehliyet kursu var ordamı?

Bim var karsisinda teddy var onun solundaki apartman

hmm anladım bi cafe açıldı yeni lig tv falan var onun solundasın memnun oldum forumda bulgurlulu görmek sevindirdi

Bende sevindim

• İstanbul üsküdarda oturuyorum sahil kısmında o kadar ucuza ev bulamassın ama üsküdar gibi anadolu yakasındaki evler daha ucuzdur avrupa yakası biraz daha pahallı (niyeyse hiç anlamış değilim) Genelde ümraniye tarafındaki evler bir dönem ucuzdu hala öylemi bilmiyorum bir bakabilirsin ataşehir falan taraflarıda olabilir oralarda bulursun gibi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavun11 -- 29 Mayıs 2013; 23:22:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

Beyler herkese keyifli forumlar. Size danışmak istediğim bir mevzu var.
    Allahtan bir aksilik olmazsa eylülde evleniyorum. Evlendikten sonra İstanbula yerleşmeyi düşünüyoruz. İstanbul'da yaşanabilir çok pahalı olmayan, aşırı kalabalık olmayan semtler hakkında sizlerden yardım istiyorum. İstanbu'la 10 12 defa geldim gezmeye vs. ama dediğim gibi gezmeye geldiğim için yerleşim konusunda hiç fikrim yok. Şöyle 200-250 bin liraya iyi bir ev alınabilecek. Çok da dışarılarda kalmayan semtler, Tecrübelerinizle beraber sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

hocam biz sevgilimle İstanbul'dan kurtulmayı düşünüyoruz sen İstanbul diyosun.
    gel de gör bu şehri.
    sabahın 7sinde başlayan trafik akşam 9a kadar bitmiyor
    ömrün yollarda gidiyor, herşeyden trafik yüzünden vazgeçiyosun,

İstanbulda yaşayanların çoğu İstanbulun güzelliklerini yaşayamıyor,
    anadoludan gelen turistler, bizden çok fazla yer görüyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: turcoblanco

Allahtan bir aksilik olmazsa eylülde evleniyorum. Evlendikten sonra İstanbula yerleşmeyi düşünüyoruz. İstanbul'da yaşanabilir çok pahalı olmayan, aşırı kalabalık olmayan semtler hakkında sizlerden yardım istiyorum. İstanbu'la 10 12 defa geldim gezmeye vs. ama dediğim gibi gezmeye geldiğim için yerleşim konusunda hiç fikrim yok. Şöyle 200-250 bin liraya iyi bir ev alınabilecek. Çok da dışarılarda kalmayan semtler, Tecrübelerinizle beraber sizin tavsiyeleriniz nelerdir?
    ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 11 Temmuz 2021; 22:50:39 >
  • Avcılara gel :D

• ben günde ortalama 3 saatimi yola veriyorum karşıya gidip geliyorum metro metrobüs otobüs gibi 3lü combo yada otobüs vapur otobüs olmak üzere 2 yolla gidip gelen birisiyim ve bu 3 saatten trafik,otobüs bekleme süresi vs.. çıkarırsak 2.30 net yol gidiyorum.ilk tavsiyem eğer araba ile gidip geleceksen kesinlikle ev ile işin aynı kıtada olsun eğer araba ile gidip gelmeye kalkarsan köprü trafiğinde benim 3 saatte aldığım mesafeyi 5 saatte ancak alırsın.
    Anadolu yakasında benim tercihim tuzla.tuzla anadolu yakasının bir ucu ama anadolu yakasında geçeceğin diğer lokasyonlara gidişinde ortalama bir trafikle gider gelirsin.Tuzla falan yaşayan biri değilim nedenlerini gördüğüm kadarıyla anlatıcam genelde site tarzı evlerin olduğu ve aradığın güvenlik otopark bahçe vs.. gibi imkanları rahatlıkla bulabilirsin, oturanların büyük bir kısmı aile,işçi kesimi ve diğer önemli etken fiyatları örnek vermek gerekirse tokinin yaptığı 130m evler 3+1 190bin tl civarı 70binini peşin verip geri kalanını 900tl aylık ödeme ile bilmem kaç ayda ödeyebilirsin.eğer daha merkezi olsun dersen kayışdağı,içerenköy,bostancı, kozyatağı, civarlarındada uygun fiyata ev bulman mümkün ama site içi değil klasik apartman dairesi şeklinde bulursun
    Avrupa yakasında ise kayaşehir laf atmış arkadaşlar ama kayaşehir eğer arabanız varsa temden mecidiyeköye 25dk gitme şansının olduğu bir yer fatih aksaray gibi yerlere 40dk civarı ulaşmak mümkün ama kayaşehir gibi yerler biraz düşük bütceli ailelerin olduğu bir yer ve siteler dışında hayatın %10 civarı olduğu bir yer.başakşehir ve esenyurtun bazı bölgeleri aradığın özellikte ama diğer kısmı pek bir işe yaramaz buralara bakarken çok iyi araştırma yapmanı tavsiye ederim.fatih, şişli, bakırköy,beşiktaş,beyoğlu,kağıthane, alibeyköy,bağcılar,güngören,esenler,gaziosmanpaşa,zeytinburnu gibi yerlerden uzak dur.bu yerler merkezi konumda olabilir ama buralarda ev fiyatları gerektiğinden fazla, evler iç içe, nefes alacak bir imkanın yok, sokaklarında, caddelerinde gereksiz insan yığınlarının olduğu yerler buralar.başka fiyat olarak bütçenin üstünde olabilir ama seyrantepe de senin kriterlerine uyum sağlar.
    şimdilik aklıma gelenler bunlar ama çok daha fazlası vardır.İstanbul denilen yerde doğru yeri bulmak için çok iyi araştırma yapıp burada yaşayan akraba,arkadaş, vs. den kesinlikle tavsiye al.burda ki birinin aklına uyupta bir şeyler yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treko -- 30 Mayıs 2013; 1:16:29 >

• Göztepe,Bostancı,Feneryolu sizin için ideal.
    Beylikdüzü falan aman hocam sakın.
  • quote:

Hocam Başakşehir iyi bir alternatif olabilir. Arabanız olduğu için ulaşım pek problem olmaz. Komşuluk ilişkileri pek yok, bi apartmanda 80 daireyle zor tabi :D Evler temiz ve yeni. Mekan nezih. Başakşehir taraflarında Kayaşehir diye bi yapılaşma var. Başakşehire bağlı. Aynı mantıkla siteler yapılıyor. Ve daha hesaplı Başakşehire göre. Bi düşünün derim.

• Ben bahcesehir ispartakule taraflarinda oturuyorum abi buralar sessiz sakin yerler su and gelismekte her gecen gun degeri artmakta burada hep siteler var ulasim otoban dan cok rahat yapilabiyor.Sessiz sakin eger site dusunursen burada yeni yapilmaya baslananlara bak daha yapilmadaklari icin fiyatlari ucuz oluyor hem ilerde cocugun icinde iyi bir ortam olur birde kayasehir var orayi toki yapti gercekten altyapisi super hersey oturmus ulasim biraz yanyoldan sonra otobana cikiyor.benim akraba oturuyor memnunlar zaten arabada varmis ulasim cok zor olmaz

• Kavacik ve beykoz cevresini tavsiye ederim hocamm ulasim acisindan kolaydir. Cok karisik bir semtte degildir kolayca alisirsin.

• quote:

ümraniye/istiklal mah. burada oturuyorum ve o paralar çok guzel evler var konum olarak cok guzel her yere yakın yenı yapılan avm metro çarsı desen aradıgın butun markalar var yanı son zamanlarda ıstanbulda hızla buyuyen bır ilçe .ulaşım desen karsıya üsküdar kadıköy vs süper düşünmeni isterim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler bulgurlunun neresindensiniz konuya gelirsek bulgurlu çok gelişti ordulular olmasa daha iyi olurda ata1 sitesinin oralar nezih bence

Cagri marketi civari. Yukarisi namazgah. Siz?

Ne çok bulgurlu'lu var

cagrı marketin biraz asagısında bim var bende oradayım

Bende Ptt'nin ordayım.Pesaş'ta. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

o paraya sıfır ev alacağın semtlerden hayır gelmez hocam anadolu yakasında nezih semtlerin yanına yaklaşamazsın,avrupa yakasında ise durum daha da beter,bence en uygun en mantıklı seçim beylikdüzü tarafı,müsait bir günde gelin metrobüse binin avcılardan sonraki hadımkköy,haramidere,cumhuriyet mahallesi duraklarında inip çevreyi gezebilirsiniz,binalar iç içe değil gayet geniş bir biçim de yayılmış ferah bir bölge, 4-5 tane avm var cafeler falan var,akşamları sessiz sakin olur,bir de araç alırsınız altınıza tamamdır.Benim dediğim yerler metrobüsün hemen yakınları mesela autopia yapılıyor onun oralar ya da marmara park avm var onun yakınları metrobüse yürüme mesafesinde rahat rahat,200-230 bin liraya sizi tatmin eder daireler bulursunuz

Aynen bu mesaja katılıyorum bende. Avcılarda oturan birisi olarak Allah kısmet ederse bi 5 sene sonra Beylikdüzüne taşınmayı planlıyorum.
    Beylikdüzünde yüzlerce inşaat projesi var, güvenlikli,havuzlu, depreme uygun vs. vs. gel bu taraflardan al. İstanbulda oturacaksan eğer Avcılardan sonrası Avcılarda dahil çekilmez bunalırsın wallahi.
    bahsettiğin parayada beylikdüzünnde çok kral daireler bulursun netten araştır gazete ilanlarına bak haftasonu boy boy ev ilanları var..

• quote:

Orijinalden alıntı: Angry Again

göktürk tercih edilebilir

Adamın 200-250 bin tlsi varmış :) göktürk te o paraya ev varmı ki? :)
  • quote:

quote:

quote:

Hayrola, Ordululardan ne zarar gördünüz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Righte0us

Beylikdüzü sefaköy falan gitme o kadar batıya. Tamam oralarında kendine göre merkezi var ama istanbulun asıl merkezi sisli zincirlikuyu civarları sayılır. He birde metrobüs durağına yakın olmali toplu ulaşım için.

Hocam İstanbulun bundan sonra ki merkezi Beylikdüzü olacaktır emin olabilirsin :) Metrobüs te geldi tee hadımköye kadar + metro da gelecek. istanbulun meşhur kafeleri lokantaları vs. şubeleri beylikdüzünde var. her gittiğimde dikkatimi çekiyor beylikdüzü sokakları o kadar temiz ki yeminle insan imreniyor..
    Bahsettiğin yerlerde ki insan selinde nasıl yaşayabilir?
    Sen şişli de kaldırım da rahat bir şekilde millete çarpmadan yürüyebildin mi hiç? veya şişli veya zincirlikuyuda sokak arasında arkadaşlarında oturup sessiz sakin kafayla konuşabilir misin? o gürültüde o karmaşada?
    şişli veya o taraflarda bedava ev verseler gelmem o derece insanın psikolojisini bozar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awdasase -- 30 Mayıs 2013; 9:42:15 >

• İstanbul Tuzla

Sakin bir yer istanbulun girişinde. Buradan istanbulun her yerine 1 yada 2 vesaitle ulaşmak kolay. Metro 2014'te bitiyor. O paraya sıfır yeni yapılan evlerden alabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.