Şimdi Ara

İstanbul'da yaşayanlar (tavsiye lazım) ciddi konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
5
Favori
4.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler herkese keyifli forumlar. Size danışmak istediğim bir mevzu var.
    Allahtan bir aksilik olmazsa eylülde evleniyorum. Evlendikten sonra İstanbula yerleşmeyi düşünüyoruz. İstanbul'da yaşanabilir çok pahalı olmayan, aşırı kalabalık olmayan semtler hakkında sizlerden yardım istiyorum. İstanbu'la 10 12 defa geldim gezmeye vs. ama dediğim gibi gezmeye geldiğim için yerleşim konusunda hiç fikrim yok. Şöyle 200-250 bin liraya iyi bir ev alınabilecek. Çok da dışarılarda kalmayan semtler, Tecrübelerinizle beraber sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

• o paraya sıfır ev alacağın semtlerden hayır gelmez hocam anadolu yakasında nezih semtlerin yanına yaklaşamazsın,avrupa yakasında ise durum daha da beter,bence en uygun en mantıklı seçim beylikdüzü tarafı,müsait bir günde gelin metrobüse binin avcılardan sonraki hadımkköy,haramidere,cumhuriyet mahallesi duraklarında inip çevreyi gezebilirsiniz,binalar iç içe değil gayet geniş bir biçim de yayılmış ferah bir bölge, 4-5 tane avm var cafeler falan var,akşamları sessiz sakin olur,bir de araç alırsınız altınıza tamamdır.Benim dediğim yerler metrobüsün hemen yakınları mesela autopia yapılıyor onun oralar ya da marmara park avm var onun yakınları metrobüse yürüme mesafesinde rahat rahat,200-230 bin liraya sizi tatmin eder daireler bulursunuz
  • üsküdar/bulgurlu nezih sakin heryere ulasım cok rahattır
  • ulaşım ve sakinlik olarak üsküdar, acıbadem, kadıköy moda falan. moda tarafları tuzlu olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

o paraya sıfır ev alacağın semtlerden hayır gelmez hocam anadolu yakasında nezih semtlerin yanına yaklaşamazsın,avrupa yakasında ise durum daha da beter,bence en uygun en mantıklı seçim beylikdüzü tarafı,müsait bir günde gelin metrobüse binin avcılardan sonraki hadımkköy,haramidere,cumhuriyet mahallesi duraklarında inip çevreyi gezebilirsiniz,binalar iç içe değil gayet geniş bir biçim de yayılmış ferah bir bölge, 4-5 tane avm var cafeler falan var,akşamları sessiz sakin olur,bir de araç alırsınız altınıza tamamdır.Benim dediğim yerler metrobüsün hemen yakınları mesela autopia yapılıyor onun oralar ya da marmara park avm var onun yakınları metrobüse yürüme mesafesinde rahat rahat,200-230 bin liraya sizi tatmin eder daireler bulursunuz

Hocam çok sağolun. Araç bende de var hatunda da ancak 1ini satacağız. Daire sıfır olması şart değil max 7-8 yıllık bina olabilir. Benimde aklıma ilk gelen yerler Başakşehir Beylikdüzü Sefaköy civarları.

• anadolu yakasında bulgurlu, fetih ve örnek mahalellerini tavsiye ederim. konum olarak güvenlik olarak iyidir. ulaşımı her yere yakındır. 4 yıldır örnek mah. oturuyorum
  • Anadolu yakasında Ümraniye'nin Şerifali bölgesini tavsiye ederim gelişmekte olan bir bölge değeri her geçen gün artıyor şimdi Ataşehir'e Finans Merkezi kuruluyor daha da değerlenecek.

Dediğiniz fiyatlara hatta 180-190 lara 2 sene önce çok rahat 3+1 sıfır daire bulurdunuz fakat şu an 230 dan aşağı düzgün bir daire bulmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çölde bir kum tanesi -- 29 Mayıs 2013; 14:23:06 >
  • Bence Anadolu yakasından Kartal'ı düşün,metro,tren,alışveriş merkezleri,yukarıda gerekirse orman,aşağıda sahil falan var.Yeni Adliye açıldı bilirsin oraya şimdi hep gökdelenler falan yapılıyo,oradaki evlerin ucuz son zamanları şu aralar,al ordan bir tane ev,ilerde fena değerlenir,kentsel dönüşüm de var.
  • Arnavutköy. 3, köprüye ve 3, havaalanına yakın olacak
  • Kartal-Ugurmumcu'ya bır bak. Otobusler falan buradan kalkıyor. Sakin bir yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Sky -- 29 Mayıs 2013; 14:39:32 >
  • yaw sorması ayıp ne işle uğraşacan burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfr+10 -- 29 Mayıs 2013; 14:43:07 >
  • altıntepe tarafları iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemesis' -- 29 Mayıs 2013; 14:47:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurb3

üsküdar/bulgurlu nezih sakin heryere ulasım cok rahattır

Bulgurlu sakin ama nezihligi tartisilir ama kesinlikle ulasimi cok rahat.

• göktürk tercih edilebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Vagabond Warrior

quote:

Beyler bulgurlunun neresindensiniz konuya gelirsek bulgurlu çok gelişti ordulular olmasa daha iyi olurda ata1 sitesinin oralar nezih bence

• su şehire vize koysunlar ipini koparan geliyor ne bu la?

• quote:

Orijinalden alıntı: sfr+10

yaw sorması ayıp ne işle uğraşacan burda

Ben psikolog oluyorum hocam bitiyor önümüzdeki ay, hatunda öğretmen. Ekstra bir gelirimiz daha var 1500 lira kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

quote:

quote:

Beyler bulgurlunun neresindensiniz konuya gelirsek bulgurlu çok gelişti ordulular olmasa daha iyi olurda ata1 sitesinin oralar nezih bence

Cagri marketi civari. Yukarisi namazgah. Siz?

• göztepe ünalan ve örnek mahallerini tercih edebilirsin, ayrıca ataşehire komşu, çamlık mahallesi yatırım için mükemmel bir yer benim oturduğum yer oluyor, namık kemal mahallesi karşısınada merkez bankası gelecek o civarda daire alabilirsen ileride ihya olursun.

Not: yazdığım mahallelerde pek olay olmaz sakin, heryere ulaşımı kolay olan, her dakika trafiksiz araç bulabileceğin ve trafiğe girmeden ara sokaklardan evine rahat gidebileceğin yerlerdir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

quote:

quote:

Cagri marketi civari. Yukarisi namazgah. Siz?

Çağrı marketin aşağısında yeni yapılan sağlık ocağı var ordayım

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.