Şimdi Ara

İstanbul'da UBER aracına silahlı saldırı yapıldı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
4.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbulluyum bu bilimum taksici esnafından nefret ederim aslada taksiye binmem, batsın beter olsun sürünsünler banane..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taksi plakasi kadar ülkeye zararı olan çok az şey vardır.

1 araca 2 milyon tl görmüyorsun sonra yan gelip yatip para gelmesini bekliyorsun.

2 milyon tl yi yastık alti yapmaktan farki yok. 2 milyon tl yi doğru düzgün yatırıma çevirsen kim bilir kaç kişiye istihdam sağlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 11 Mart 2018; 2:58:2 >
  • Bunlar bu cesareti İstanbul taksiciler odasından alıyor. Taksiciler odası bunu yapan plaka sahiplerine ceza verse bak bakalım bir daha yapıyorlar mı? Binmesin kimse.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

Yahu tamam güvenmede viber şöförünün silah yada bıçak nereden biliyorsunuz ?
    Sizinki tam bi kara cahillik, bıçak çekecek olan zarar verecek olan yaya biride olabilir minibüscüde olabilir kamyoncuda olabilir vs. Bugün memleketde 500binlik ardan inen adam da bıçal çekebiliyor ?
    Medeniyet siyah filmi vito yu sürmekle olmuyor hocam olmuyor. Savunduğunuz tez tamamen çahillik.

Peki sizce insanlar neden Uber kullanıyor? Taksiler doğru düzgün hizmet verse kim neden Uber kullansın? Sadece büyük ve gösterişli bir araç olduğu için mi Uber kullanılıyor sanıyorsunuz? İnsanlar leş gibi sigara kokan, konuşmaktan aciz, kısa mesafede surat asan tiplerle muhattap olmak istemiyor. Rekabet kaliteyi arttırır. İşlerini düzgün yapsınlar paralarını kazansınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şunu gerçekten hiç unutmamak lazım; 15 Temmuz darbe gecesi evine/ailesine gitmek isteyen insanlardan 300$ isteyen taksi şoförleri... Başka söze gerek var mı?

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    terbiyeni takın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uber Hop ile ilgili de bir haber yapabilir misiniz

Sadece Filipinler manila da olan bir uygulama sanırım.

https://www.uber.com/en-PH/blog/manila/uberhop-manila/

Belki istikamette gidiyor ve yolcu topluyor. Dolmuş sorununa bir çözüm gibi duruyor. Dolmuşçular pek hoşlanmayacak.

İstanbul da çok etkin kullanabilir ve verimli olur gibi

• İstanbul taksici terörizminden temizlenmeli artık vatandaş illallah etti yetkililerde tık yok.

• Daha yeni yaşadığımız olayı anlatayım Sirkeci de Otelde kalan müşteri yoldan cevirdiği Taksi ile Atatürk Havalimanına gidiyor normalde 50-55 TL tutuyor taksici 100 TL istemiş müşteri itiraz edince ben paranın 20 TL sini otele vereceğim diyede bir yalan sıkmış hem fazla para istemiş hemde başkalarına iftira atmış şerefsiz... daha neler var Taksimden Karaköy e 50 TL ye giden taksicimi dersiniz Karaköyden Ataköy e sahil yolu dururken Çevre yolundan gidip dolaştırıp 200 Tl alanmı dersiniz daha neler neler hee gidenlerin hepside yabancı turist tabiki..

• zaferq Z kullanıcısına yanıt
    Daha dün hocam yakalanmış ceza işlemi uygulanmış yasalsa niye ceza işlemi uygulanıyor ? Şuan mahkeme sonucunu bekliyorlarmış bu hafta belli olacakmış heralde yasal olması için

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Her uygulama ile çağırılan yasal olacak değil ki 😄 Şuanlık bildiğin korsan taksi ama mahkeme sonucunu bekliyorlar yasal olabilir inşallahta olur

• Binmeyin kullanmayın kullandırtmayın ! Taksi = rant, dolandırıcılık, şeref ve namustan yoksun olma !

Geçen yağmurun altında sırılsıklam ıslandım 2 vesait yaptım yinede binmedim taksiye. Yolda 4 tanesi yanaştı...

Adam, iş tanımı olan seni A noktasından B noktasına götürme peşinde değil, nasıl dolandırırım, nasıl soyarım, yolu biliyor mu, turistse çak gitsin, yere su tanesi düşse 3 kat artan fiyat, darbe gecesinde, hava alanı patlamasında uzuvları kopmuş insanlara 200 euro fiyat çekmek, kısa mesafe gitmemek (nedense hep taksi teslim edilecek olur) ...

• quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

Üstad allah aşkına ben birçok kişiye yazdım yazdıklarımın çoğunda Taksi cilerin kaba davranışlarını benimde onaylamadığımı defalarca yazdım 🙈
    Asla kaba kuvvet yada saldırı ile bu işin olmayacağını da söyledim. En az 5-6 kez yazdım

Tekrar yazayım
    Uber vergi veriyor olabilir orda sıkıntı yok
    İş vergi ile bitmiyrki
    Devlet bi plaka zorunluluğu getirmiş
    Bu adamlar vergi veriyorum diyerek bu iş girme hakkını elde etmez. Edemez. Taksiciler evet yasal yoldan aramalı haklarını Ordada sıkıntı yok.
    Evet belki uber hizmeti güzelde veriyor olabilir.
    Ama yapılan işi Türkiyedeki durum ve hal göz önünde bulundurulduğunda etik olarak yanlıştır.
    Ticari bir ahlaksızlıktır.

Dedim ya ayrıca taksicilerin hatası var yok vs bunlar başka konular onları başka bir konuda tartışalım.

UBER sonuna kadar yasaldır. O zaman taksiciler şoförlü araç kiralayanlara da salsırsınlar veya havaalanından alan otelin arabalarına da salsırsınlar çünkü onların plakası var. Plakaya para verdiler sonuçta de mi? Plakayı alırken bana mı sordular? Ben neden onun arabasına binmek zorunda kalıyorum?

• umarım en kısa zamanda taksi plakası saçmalığı biter de taksicilik sertifikayla yapılan işe dönüşür. plakaya değil de insana para öderiz. saçma sapan bir sistem zaten taksi plakası sistemi.

• Batsınlar. Her gün mutlaka bir taksici denk geliyor trafik canavarlığı yapan. Bezdirdiler artık, hem müşterisine hem trafikteki diğer insanlara saygıları yok. Geçiş önceliği onlarda sanki.

• Resmen eşkiyalık, teröristlik.

• Ben bugüne kadar normal bir taksici görmedim.. hepsi üç kağıtçı seni tirtiklamaya çalışıyor.Arabalarda leş gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Uber Hop ile ilgili de bir haber yapabilir misiniz

Sadece Filipinler manila da olan bir uygulama sanırım.

https://www.uber.com/en-PH/blog/manila/uberhop-manila/

Belki istikamette gidiyor ve yolcu topluyor. Dolmuş sorununa bir çözüm gibi duruyor. Dolmuşçular pek hoşlanmayacak.

İstanbul da çok etkin kullanabilir ve verimli olur gibi

Amerikada ki ismi, Uber POOL, ayni uygulama Lyft te de var onda Lyft LINE . Ilk aldiginiz musterinin gittigi istikamete giden baska musteriler varsa onlarida aliyorsunuz, adabaniz standart 5 kisilik araba ise 4 yolcu, 7 koltuklu ise 6 yolcu alabiliyorsunuz. Bu sayese surucu surumden daha fazla kazaniyor. Yolcular ise neredeyss 3/1 fiyat oduyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 11 Mart 2018; 15:34:0 >

• sakarboy S kullanıcısına yanıt
    TAMAMEN ÇAHİLLİK

• Asıl problem ülkedeki insanların nedenden bağımsız şekilde çok kolay bir başkasına şiddete yönelebilmesi çünkü ne yazık ki yasalarımız bu konuda caydırıcılık taşımıyor. Yıllardır değişmeyen bir söz var ülkemizde adamın gözünü çıkar gözlüğüne dokunma mala karşı işlenen suçlar cana karşı işlenenden daha fazla yaptırım görüyor adalet sistemimizde reform şart kimse kimseye tokat atmayı dahi düşünemez hale gelmeli cezalar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.