Şimdi Ara

İstanbul'da UBER aracına silahlı saldırı yapıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
4.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana ne hakla hakaret ediyorsunuz acaba? Mesajınızı değiştirin lütfen. Sizinle değil konuşmak tartışmak konuşmak hata.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ciginix kullanıcısına yanıt
    😂😂 ben bilgisayar mühendisiyim. Diyecek lafım yok ne diyeyim. Size uber çoğalırsa onlarda b.. kunu çıkardıktan sonra güleceğim... uber in kayıt bileyeiniz ey gidi ey.. neyse size uber ile iyi yolculuklar..

• sakarboy S kullanıcısına yanıt
    1 ay kadar durakta taksicilik yaptım ortamları biliyorum. Taksicilerin adam akıllı olanlarının hiçbiri taksi sahibi değil şöförü. Bilip bilmeden konuştuğunuz ne belli. Karşı komşum çalıştığı aracı arızalandığında plaka sahibinden aracı yenilemesini istediğinde "vergi indirimiyle kendime araba alacağım, taksiyi yaptırt benim paydan düşersin" diyebilen insanlar tek el olarak sahip bu plakalara. Keşke düşündüğünüz gibi her taksici kendi plakasına sahip olsa.

Bu yüzden uber taksi şöförlerininde başına gelen en güzel şey.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Size kesinlikle hakaret etmiyorum. cahil olduğunuzu düşünüyorum .. ve halada aynı fikirdeyim. Bu bir hakaret değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakarboy -- 10 Mart 2018; 22:39:37 >
    Sakar arkadaşım, nick ve yorum uyumunu sağladığın için teşekkür ediyorum.

• Çok gereksiz bir matematiğe girdin hocam, şöför yada plaka sahibi fark etmez. Bu işi yıllardır doğru dürüst yapan insanlar var. Kimse gelip ekmeğine çat diye ortak olamaz. Benim ayrıldığım nokta bıradadır.

Taksi şöförleri artık insanlığını kaybetti yada çok kötüler uner hizmeti iyidir kötüdür bu çok ayrı bir konu bunu ayrıca konuşalım. Ama uber in böyle bir hakkı yoktur.
    Şimdi size dokunmuyo diye rahatsınız tabi.

Aynı düşüncede değiliz diye cahil oldum yani. Süper böyle devam.

Bu arada çahil değil cahil.

Taksi kullanmıyorum ve dediklerimin arkasındayım. Beni tanımadan bilmeden hakarete devam ederseniz maalesef bunun devamı mahkemede olur. O yüzden bu konuşma devam etmezse iyi olur. Size iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 10 Mart 2018; 22:31:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciginix kullanıcısına yanıt
    Siz böyle nick den isimden insanları yargılıyorsanız. Demekki muhatap olacağım seviyenin çok altındasınız.
    Adı üstünde “nick”

Uberciler şımarırsa muber çıkar o da şımarır boku çıkarsa başka bir şey çıkar. Vatandaş işine geleni kullanır Sakarboy kardeş. Vatandaşın ne istediğine ne ben ne sen nede sarı taksiciler/uberciler karışabilir.
    Bıçakla topla tüfekle vatandaşın tercihini değiştiremezsin

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Size hakaret filan etmedim kim olduğunuzda umrumda değil. Yorumunuzdan Cahil olduğunuzu düşünmek benim fikrimdir siz cahil olduğunuzu düşünmüyorsanız oda sizin düşüncenizdir. Muhatap olmazsınız olur biter.

Blok.

• Ne desin adamlar en fazla açıklama yapar kınıyoruz derler. Bu tipleri durdurmak için uber'in tank ihalesine girmesi gerekir.

Darbe gecesi 300 dolar fiyat çeken yavşak şoför doluştu ortalık. O günleri unutmadık. En ufak bir infialde milletin cebindeki paraya göz dikecek kadar şerefsizleşen yavşakları mı arayacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 10 Mart 2018; 22:49:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Top tüfek vs olayını tasvip etmediğimi zaten belirttim . 👍🏻 benim vurgulamak istediğim noktayı kimse algılamak istimiyor. Sanki üstüne bir saldırı olarak alıyor arkadaşlar.
    Uber in yaptığı ticari bir ahlaksızlıktır.
    Gelip 1.5-2 trilyon yatırım yapmış insanların
    Paydasına 100-200 binlik vito araçlarla ortak olmaya çalışıyor. Sinirlenmekte haklılar
    Ama asla saldırı dayak vs işlerini meşrulaştırmaz tabiki.

Taksi şöförleri artık dığru iş yapmıyor kısa götürmüyor etmiyor vs bunlar zati ayrı bir konu
    Umarım anlatabilmişimdir.

• Bu işin içinde bir iş var. Bu kadar da olmaz. Cia mı operasyon yapıyor?

• Uber olsun olmasın ben sarı taksiye binmiyorum. Bindiğim çoğu aracın içi pis, muhattap olduklarım ise bana güven vermiyor. Yolun ortasında küfredip aracımdan in diyen mi dersin, bir akşam vakti dolmuşçuluk yapacak diye topkapı surlarının orada bırakan mı dersin neler neler gördüm. Şimdi bu yazdıklarımın tam tersi taksiler de gördüm ama okyanusta bir damla bu insanlar. O yüzden riske girmiyorum ve sarı taksiye binmiyorum.

• Terörist eşkiyalar, herkes mafyacılık oynuyor işe bak...

Hocam hala çat diye ortak olduklarını düşünüyorsunuz hatalısınız. Ben çalışırken taksi esnaf odası uber vergi vermiyor kapatılmalı olayına girdi, haklılardı destek verdim. Uber ülkede şirket açtı vergi ödemeye başladı şimdi çalıyorlar diye başlıyorlar. Bu olay turizm şirketlerinde "şöförlü araç kiralama" olarak yapılıyordu zaten ama yaygın değildi. Taksiciler bu sektörde tek el olduğu için at koşturuyordu, ki ben bile kaç defa küçük lastik ile işe çıktım. Araç sahibi ayarlıyor kazandığın para 3 e 1 kişi daha akşamcıysa 4 e bölünüyor. Mevzuatta taksilerin taksimetre denetlenmesi var eyvallah ama bu lastik küçültmeden hiç kimse hesap sormuyor. Benim aracımın airbagleri açıktı bunuda kimse sorgulamadı araç tüvtürkten geçtiği halde.

Dokunma konusuna gelecek olursak belediye taksi plakası satıyor ayaklanıyorlar, ubere ayaklanıyorlar. Rekabet nerede burada? Hizmeti tınlayan yok herkes cebine bakıyor taksi piyasasında. Şoförler çok rezalet şartlar altında çalışıyor. Bu yüzden de size diyorum ki uber aynı zamanda taksi şoförlerininde kurtarıcısıdır. Ayrıca özellikle istanbulda birçok ikiz plaka taksi var. Ben bunlardan birine hiç bıçak çekildiğini hiç ateş edildiğini görmedim şahsen. Ayrıca kasko ve sigorta pirimlerinin de ticari araçlarında aynı havuzdan sigortalanması ve kaza oranlarınında yüksek olmasından dolayı fazla olduğunu hesaba katarsak esnafın arasında olmasam da beni de etkiliyor bu durum.

Kardeş senin anlamadığın şey de şu. Tamam 1 trilyon yatırım yapmış adamlar diyorsun 200 binlik vitolarla aynı işi uberciler yaparak yatırım yapmadan adamların işlerine konuyorlar diyorsun. Bu uberciler kaçak olarak mı yapıyor bu işi hayır. Devletin izni var.
    O zaman taksiciler kolaya kaçıp ubercileri dövüp kurşunlamaya çalışacaklarına mahkemeler ve kanunlar yoluyla haklarını arasınlar. Bu uber denen meret dünyanın başka bir yerinde saldırıya uğradı mı? yok. Başka ülkelerde de sarı taksiler var oralarda da insanlar trilyonlar hatta kat kat fazlasını yatırmıştır. Onlar neden saldırmıyor o zaman uber taksilere.
    Dediğim gibi sarı taksiciler haklarını mahkemelerde arasınlar millete iyi davransınlar. Bu şekilde topla tüfekle kendi ayaklarına sıkıyorlar kendilerinden daha da çok nefret ettiriyorlar. Zorla güzellik olmaz diyoruz yanlış mı diyoruz yani?

• Taksicilerde ubere geçseler çok daha fazla para kazanacaklar ama bunu akıl edemiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.