Şimdi Ara

İstanbul'da park yeri tartışması: Otoparkın önünü kapatan otomobile defalarca çarptı [VIDEO] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
5.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes siyah arabanın yaptığı güzel marifetmiş gibi konuşmuş.
    Tamam haklı olabilir garaj girişini kapatmışlar ama sağa sola çarparak gidenin akli dengesinin yerinde olduğundan şüphe ederim.
    Bu insan yarın birgün trafikte başka bir sorunla karşılaştığında belki yine böyle reaksiyon gösterip milletin malına zarar vermekten başka birşey yapmayacak.

Ben onun yerinde olsam beyaz passatın sahibini bekleyip yaptığının yanlış olduğunu söyler ağzının payını verirdim.
    Bu şekilde çarparak gitmeler gösterişten, israftan başka birşey değil, yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssemih24 -- 12 Şubat 2020; 22:20:32 >
  • İyi yapmış o zaman, siyah aracın sahibine ceza verilmemeli ve beyaz aracın sahibine iyi bir ceza kesilmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabasına yazık, beyazın şoförünü alsaydı arabanın altına, hagb veya denetimli serbest olurdu.
  • bal974 B kullanıcısına yanıt
    1)İki şeritli sehir içi yolda iki arabanın geçebileceği alan var yani emniyet şeridi yok sağ taraftaki kaldırım yüksek araç çıkmaz yani. İleride lamba var sol şerit lambaya kadar uzanıyor sağ şeritte araba park etmiş kaldırıma sıfır bizde önümüz kapalı olduğu için onun yanında durmuşuz. Sola döneceğiz veya karsıya gececegiz. Arkadan gelen geçemiyor. Biz geçsin diye öndeki arabaya yaklaşıyoruz gavatt gecerken sag taraftaki adama laf edeceğine bize söyleniyor.
    2)Yine iki seritli yol ama farklı bir yer bu sefer sag seritte çook araba park etmiş adamın biri iki araç arasına park etmeye çalışıyor bir de diyor 2 dak dur diyor sanki otopark yok.Babam sinirlendi seni bekleyeceğim diye soldaki kaldırıma iyice yaklasarak geçti.
    3)Otopark dolu adam arabasını kaldırım ustüne koymuş hemde öyle güzel bir ortalamış ki yaya geçecek yer yok fotosu vardı pc geçince atarım.

Polis çekiçi filan hikaye iş yapıyorlar diyemiyorum çünkü iş yapmış olmaları icin bizim burda Tüm gün nöbet tutmaları gerek. Polis kayboluyor millet yine aynı bildiğine devam bunu bilen polisde geri geliyor ceza yazıp tekrar kayboluyor. Tüm gün durunsana saga sola rastgele araba koyulmasın trafik rahatlasın yok abi yok. Şehir merkezinden bahsediyorum.

• Oh be vur gozunu seveyim hep yapmak istedigim sey

• Apartman yönetiminde de suç var, otopark girişi olduğunu belirten hiçbir yazı işaret vs yok. Beyaz araç tabiki suçlu ama biri dikkat etse diğerinin dikkatinden kaçabilir oranın otopark girişi olduğu.

• sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Siyah aracın sahibi senin dediğin olayı defalarca yaşamıştır zaten. Adamın sabrı kalmamış artık. Belki bu 50.olay

• quote:

Orijinalden alıntı: oceanx35

İlk izlediğim de finalde aşağı düşüyor sanmıştım ama tekrar izleyince binanın altındaki otoparka hızlı bir giriş yaptığını anladım. Zorlu ve meşakkatli bir yol olmuş otoparka kavuşmak için. Hep Rus videolarında görürdük böyle şeyler, bizim neyimiz eksik. Olay kesinlikle bizim insanımızın miskinliğiyle alakalı, uğrayacağı yere çok yakın olmalı park edeceği yer. İleri park edip geri yürümemeliyiz. Ayaklarımız aşınır. Ben kendi adıma gerekirse 500metre gidip uygun bir yere park edip işimi görüyorum. Ama trafik ışığının hemen altına park edip (diğer araçların ışığı geçip anayola girmesini engelleyecek şekilde) işini halletmeye çalışanı gördüm. Ve %100 eminim ki aynı şekilde önündeki araç aynısını yapsa sopayla dalacak bir tipti. Güzel bir söz vardı, bir dinimiz var diye ahlaka ihtiyacımız yokmuş gibi davranıyoruz. Ve ahlaktan da anladığımız apış arası, o da sadece kadınlar için.

Alıntıları Göster
    O eskidendi artık kadınlarda da o yok. Günden güne insan olarak zihniyet olarak boka batıyoruz.

• Otoparkın önünü bırak bu ülkede insanlar götünü kaldıramadığı için girdiği dükkanın önündeki yola çekiyor.

10 metre gidip boşluğa çekmez ama iki şeritli yolun ortasında bekletir milleti, dörtlü bile yakmaya tenezzül etmez.

Mal indirip bindireni bir nebze anlarsın da bu alışveriş için, bir şeyler bakmak ya da görüşmek işin ortaya bırakanlar var.

Tam bi hanzolar ülkesi. Şeytan diyor vur aynasına indir aşağı fakat kimsenin de malına zarar vermek istemiyorsun, mağdur mağdur devam ediyorsun.
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Benim evimin yakınında da bir kafe tarzı yer var, etrafı araç dolu. Yetmiyormuş gibi milletin bireysel garajlarının önüne park edip gidiyorlar. 1. De 20 dk bekledi konuştu. 2. De Bekledi gelene derdini anlattı. 3. De sinirle bağırdı. 4. De ne olacak?
    Diyeceğim o ki belkide yılların patlaması adamın yaptığı. Tabi kafeden çıkan yanlış yere park eden "cool" vatandaşın tutumları da olayı bu noktaya getirmiş olabilir.
    Sonuçta kendi cebine zarar verdi bir de şikayetçi olursa beyaz vosvosçu mala zarar vermeden soruşturma açılacak, haklı iken haksız çıkacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam94 -- 13 Şubat 2020; 13:56:59 >
  • oranın otopark olduğunu nereden bilecek vatandaş
  • Gözünü seveyim medeniyetin, ne yazıkki bizde yok. Zaten biz medeniyeti tek dişi kalmış canavar olarak
    tü kaka gördüğümüz sürecei,daha çok yaşanır bu sahneler. 3 araba ilerdeki boş yere bırakmazlar,
    tam işinin olduğu mekanın önüne yola bırakırlar.Dörtlüleri de yakınca tüm dünya onlara çalışır tavırna girerler.

En büyük fantazimdir, Piyango felan vurursa LADA NİVA alıp, borularla etrafını döşeyip, hatalı park edene sürtüp geçmek,
    zart diye tali yoldan ana yola burun çıkartana çarpmak, sinyal kullanmadan sapmaya kalkana çarpmak vs... gibi bir hayalim var.

Geçen gün akşam işten döndüm,servisle. Araba park halindeydi , baktım arkasındaki arabanın sahibi etrafta dolanıyor. Merak edip yaklaşınca
    ikinci şerit olarak biri park etmiş gitmiş, araba çıkamıyor dolayısıyla. Dedim ben çıkayım,sen benim boşluğumdan git, ben tekrar parkederim aynı yere.
    Adam piyango vurmuş gibi sevindi.

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Gözünü seveyim medeniyetin, ne yazıkki bizde yok. Zaten biz medeniyeti tek dişi kalmış canavar olarak
    tü kaka gördüğümüz sürecei,daha çok yaşanır bu sahneler. 3 araba ilerdeki boş yere bırakmazlar,
    tam işinin olduğu mekanın önüne yola bırakırlar.Dörtlüleri de yakınca tüm dünya onlara çalışır tavırna girerler.

En büyük fantazimdir, Piyango felan vurursa LADA NİVA alıp, borularla etrafını döşeyip, hatalı park edene sürtüp geçmek,
    zart diye tali yoldan ana yola burun çıkartana çarpmak, sinyal kullanmadan sapmaya kalkana çarpmak vs... gibi bir hayalim var.

Geçen gün akşam işten döndüm,servisle. Araba park halindeydi , baktım arkasındaki arabanın sahibi etrafta dolanıyor. Merak edip yaklaşınca
    ikinci şerit olarak biri park etmiş gitmiş, araba çıkamıyor dolayısıyla. Dedim ben çıkayım,sen benim boşluğumdan git, ben tekrar parkederim aynı yere.
    Adam piyango vurmuş gibi sevindi.
    Hocam beim de 10 yil onceki hayalim buydu Lada Niva alip demir takip, emniyet seridinden gecenlerin caaat diye onune atlamak. Yanlis yere parkedeni ittirmek falan:)

Hatta bir ara foruma yazmistim

• quote:

Orijinalden alıntı: Code140

oranın otopark olduğunu nereden bilecek vatandaş
    İki garaj girişi çok bariz bir şekilde görünüyor. Eğer sürücü bunu göremiyorsa ya aptalın tekidir ya da kördür gözleri görmüyordur ki acilen ehliyeti iptal edilmelidir.

İstanbul'da park yeri tartışması: Otoparkın önünü kapatan otomobile defalarca çarptı [VIDEO]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elma

İki garaj girişi çok bariz bir şekilde görünüyor. Eğer sürücü bunu göremiyorsa ya aptalın tekidir ya da kördür gözleri görmüyordur ki acilen ehliyeti iptal edilmelidir.

Alıntıları Göster
    Bi domaltıp .. diğin kalmış

• Tv de adamın şeker hastası olup kriz geçirdiği söyleniyordu

• Istanbul abi sasirmadim herşey olur 15 milyon insan milyonlarca araç ben üzülüyorum istanbulda yaşayanlara he benim yaşadığım yerde büyükşehir ama istanbulla mukayese edilmez.

Benimde evimin önünde apartmana ait 3 arabalık yer var bende araba alalı 1 ay oldu alt kattakilerin arabası yok usttekilerde araba nadir oluyor bende yataylamasina koyuyorum üsttekide cekiyor arkama. Arabayı aldığım ilk gün başka yere çekmiştim apartmanimizin önüne bizimle alakası olmayan birisi cekiyordu yatay koyuyordu gordukce canım sıkılıyordu ben aldım aracı ilk gun baska yere cektim bu yüzden sabahinda arabaya kurabiye atmislar ne insanlar var dedim. Simdi gözümün önünde sürekli araba cok sukur. Allah cümlemize hayırlı kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mAcArTy41 -- 13 Şubat 2020; 23:37:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

şu istanbulda nasıl yaşıyorsunuz ya? bu trafikle insan hayatından bezer.
    alıştık hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Siyah aracın sahibi senin dediğin olayı defalarca yaşamıştır zaten. Adamın sabrı kalmamış artık. Belki bu 50.olay
    daha fazla. ben hep oradan geçerim hepte orada park halinde bir araç vardır.

adamda sabır taşı çatlamış belli ki. kim kendi arabasına da bilerek zarar vermek ister ki...

bence garajın önüne hidrolik bariyer konulmalı. yerden çıkanlardan hani. en iyi çözüm o...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

daha fazla. ben hep oradan geçerim hepte orada park halinde bir araç vardır.

adamda sabır taşı çatlamış belli ki. kim kendi arabasına da bilerek zarar vermek ister ki...

bence garajın önüne hidrolik bariyer konulmalı. yerden çıkanlardan hani. en iyi çözüm o...

Alıntıları Göster
    Belediye hususi garajlarda hidrolik bariyere izin vermiyor. Bariyer izni sadece ticari otoparklara veriliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.