Şimdi Ara

İstanbul'da neden 41 plaka sevilmez ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
8.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • genelde gebzeden geliyorlar,şirket aracıdır çoğu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayanka

istanbulda yabancilar,istabullularda disarda sevilmezler herkes kendi coplugunde
    +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

farketmez bizde bursalılar olarak istanbul araçlarından kıl kapıyoruz.

sanki varya 20 milyonun hepsi bir istanbul da istanbullu mu var hepsi toplama kampı gibi başka şehirlerden gelmiş

e 6 dan bağlantı yollarından fatih köprüsünden milyon çeşit yabancı yerli plaka araç geçiyor...

hepsi birbirinden nem tuy kıl kapsa zincirleme kazalardan geçilmez ...

istanbulda toplasan 1 milyon istanbullu var, 19 milyonu göçmen ama sorsan hepsi istanbullu

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Dikkatimi çekti..

Plakam 34ken yol verdiğim insanlar pek teşekkür etmezdi odun gibi geçer giderlerdi.

Kime yol verdiysem 41 plakayla herkes güleryüzle teşekkür ediyor

Plakamı yabancı görüp artistlik yapmaya çalışanlarda oluyor.

Dün bakırköye gidicem baya trafik vardı normal gittiğim güzergahta. Kaçış yöntemi olan arka yolu kullandım sokaklardan.. arkama bi araba takıldı o da biliyordu yolu muhtemelen. Işıklarda yan yana geldik kardeşim buraların yabancısısın nerden biliyorsun kestirmeleri diyor dedim plakaya aldanma

o bakırköyün ara sokakları nedir öyle ya, 20 yıldır istanbulda bakırköyle içiçe yaşamama rağmen çözebilmiş değilim
    bir gün şoför koltuğundaydım yanımda da babam vardı b.köye gidiyoruz, ben trafikte durdum bekliyorum yol aksın,
    babam dedi burdan sağa çık ordan sola vs. bi baktım b.köyün içindeyim,
    o zaman dedim şoförlük sadece direksiyon çevirmekle olmuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

o bakırköyün ara sokakları nedir öyle ya, 20 yıldır istanbulda bakırköyle içiçe yaşamama rağmen çözebilmiş değilim
    bir gün şoför koltuğundaydım yanımda da babam vardı b.köye gidiyoruz, ben trafikte durdum bekliyorum yol aksın,
    babam dedi burdan sağa çık ordan sola vs. bi baktım b.köyün içindeyim,
    o zaman dedim şoförlük sadece direksiyon çevirmekle olmuyo

Hehehehe

Benim dediğim yer Bahçelievler - Yayladan bakırköye giderken eski jfk hastanesinin ordaki ışıklar.

• izmitliyim istanbulda okuyorum ve ikamet ediyorum aracımı izmitten aldım alırken galerici istanbulda yaşıyorsan değiştirmeye gerk yok plaka 34 kalsın belki trafikte sorun yaşayabilirsin 41 plakayla istanbulda dedi ben de eyi madem dedim

istanbulun içerisinde bile sürücülerin tavırları semtlere göre büyük değişiklik gösteriyor taksimde adamlar üzerine üzerine sürerken sarıyerde nerdeyse arabasından inip yaya geçidinde bana refakatçilik edecek :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: TBB

Yerli plaka olup ta yadırgadığım olmuyor hiç, hatta istanbul ankara dışındaki lüks araçları görünce gözümde daha bir değer kazanıyor o araç nedense..

Tam tersini de gurbetçi araçları için yaşıyorum malesef, nedense ister bmw mercedes hatta efrrari olsun gurbetçi arabası mı direk o aracın değeri sıfırlanıyor gözümde anlayamadım nedendir, ya orada araçların fiyatlarının çok daha ucuz olduğu fikri bilinç altında ya da , alım gücü kolay dolayısı ile premium havası vermiyor, ya da başka bir şey bilmiyorum.

Yurtdışına çıktığımda da zaman zaman lüks bir araç ama plakası yerli Türk plakası dğilse pek bir şey anlam ifade etmiyor bana açıkçası.

Hocam aynen katılıyorum gurbetçi araçlarının değeri düşüyor gözümde

• bunlar afaki düşünceler. her şehirde pislik de var eğitimli de ... genelleme yapılacak konular değil.
  • 16 yasindan beri araba kullaniyorum, amerikadan 2 sene once istanbula tasindim,
    simdi bu yazicaklarim bir turkiye gercegi sadece istanbul degil ama bi cok yerde araba kullanmis biri olarak bunlarin tavan yaptigi nokta istanbul bunu soylemeden gecemiycem,
    yayayi travmatize ediyorsunuz, kardesim o adam kaldirimdan ayagini yola attiginda durucaksin kornaya degil frene basicaksin, sanirim bu ulkede kornayla frenin yerini degistirseler kazalar 50% onlenir.
    ister 50km hizda olsun ister 200km takip mesafesi diye bir kural yok sanirim, kazalarin bir baska baslica sebebi,
    makas? bu zirt pirt serit degistirme olayi bile sadece turkiyede makasi siz dusunun artik.
    ha birde sinyal verince yol vermesi gereken adam daha cok gaza basip gecmenizi engelliyor, bu tiplerde en cok istanbulda
    kisacasi birbirinize sayginiz hic kalmamis ozellikle trafikte.
  • yorumları okudumda ,istanbul da olupta 34 plaka olan insan yok denecek kadar az herhalde
  • Haftasonu faça arabalara doluşup İstanbul'a akmaya gelen abazan apaçilerdir muhtemelen bahsedilen 41 ve 54 plakalar.

06 plakalar meşhurdur zaten, trafikte çok ciddi medeniyetsizlik var. Yaya geçidinde insan gördümü daha çok gaza basan yayanın üzerine süren çok fazla. Varoşlarda rastlasam yadırgamam da şehrin en elit yerlerinde bu davranış çok yaygın.

Bir de Ankara da normal trafik akışında bile sinyal verip şerit değiştirmeye kalktığında sanırım analarına küfür olarak algılıyorlar, selektör korna el kol gaza basıp dibine girme falan tuhaf tuhaf hareketler yapıyorlar.
  • Benim tek uyuz olduğum plaka 06. Ankarayı sevmem, Ankaraılıları da sevmeme, Ankara plakalı araçları hiç sevmem!
  • Demek ki heryerde yabancı plaka yadırganıyor, burada da İstanbul plakalı araçlar(şirket araçları hariç) sinyal vermeden önüne kırabilir, trafiği yavaşlatabilir, hiçbir şeyi umursamazlar, hiçbir trafik kuralına uymazlar. Bu durumda da epey kulakları çınlatılır.
  • bknz: nickim
    orda yaşamam ama memleketim. 54 adapazarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5454kopgit5454

bknz: nickim
    orda yaşamam ama memleketim. 54 adapazarı

Ne alaka ?????????????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caner4141 -- 15 Eylül 2012; 7:32:25 >
  • Nedense İstanbul daki şöferlerde 34 ün haricindeki hiçbir plakayı sevmiyor.
  • Bizim ülkenin genel psikolojisidir bı sehir komşu oldugu sehiri sevmez papazdir gerisi hikaye:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Bizim ülkenin genel psikolojisidir bı sehir komşu oldugu sehiri sevmez papazdir gerisi hikaye:)

Aynen
  • Ben aracın plakası 54SE547 Baş Sakarya Sonu Mardin :) İstanbulda görüyorum kaç kişiden aynı yorumu aldım sayamadım :D mardinliler sen bizdensin yol senindir diyeni mi görmedim yolda yaşlı teyze durdu helal olsun sana plakanın asaleti yeter aslanım mı demedi,bir günde bir tane şahin oda 54 plakalıydı takıldı peşime E5"te benimle kapışmaya çalışıyo hırbo her neyse yolu buna yedirdim görüntüden kaybettim trafik vardı ilerde yavaşladım geldi yanıma diyo sen sakaryalamısın abi hayır dedim çok deli gidiyosunda dedi döndüm dedim oğlum arabanın her yerini ışık doldurmuşsun kıçımdanda ayrılmıyosun gözlerimin içine ettin ne yapmamı bekliyosun bastım gittim ayrıca dedim ben sakaryalı veya mardinli değilim,malatyalıyım şimdi canımı sıkma kaybol dedim abi kusura bakma dedi söndürdü sisini misini devam etti. daha neler neler ama istanbulda seviliyolarmı 54ü korkuyolar mı anlamadım gitti çoğu zaman tartışmalarda plakaya bakan kaçıyo hemen 1 kere çevirirdim 27.07.12de aldım o gün bugündür ondada uyku kontrolüymüş ortaköy-sarıyer sahil yolunda

• 03 görürseniz direk şehri terk edin
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.