Şimdi Ara

İstanbul'da neden 41 plaka sevilmez ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
8.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir istanbullu olarak 41 54 67 81 73 29 hic fark etmiyo benim icin. Adam akilli araba kullananlarla hic bi skntm yok.

Burgar plakali apacilere kilim ama o ayri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 31 candır,kimse maganda gözüyle bakmaz,erkeklerde hafif bir tebessüm bırakır.

31 CEK XXX gibi bir plakaysa hele gülme krizine sokar,trafiği açar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1511

Bir istanbullu olarak 41 54 67 81 73 29 hic fark etmiyo benim icin. Adam akilli araba kullananlarla hic bi skntm yok.

Burgar plakali apacilere kilim ama o ayri.

29 plaka(gümüşhane) benim memleketim,şöförü pek trafik görmediği için büyükşehirlerde potansiyel kasaptır.Sanmıyorum adam akıllı araba kullanacaklarını,çünkü aynaya asla bakmazlar.
    İddaa ediyorum çaktırmadan aynanın içindeki camı sökün alın,on gün farketmezler
  • up
  • 41 ve 06 benim de pek sevmedigim plakalar Istanbul trafiginde.Neden boyle bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RS13

41 ve 06 benim de pek sevmedigim plakalar Istanbul trafiginde.Neden boyle bilmiyorum

vardır illaki nedeni ?
  • Ben yolda 54 gördüğümde yol veririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcandmt

Ben yolda 54 gördüğümde yol veririm

Birazcık agresif kullanır 54,kural tanımaz,sağına soluna bakmaya üşenir,yol vermez vs.vs... .Birde altına "faça" şahini çekince değmeyin terörüne
  • adanalıyım ve istanbul'dan farkı yok inanın bana hız limiti 60 olan yolda 80'den aşağı basan yok ( turgut özal bulvarı )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Corvette'eVuranŞahin

31 candır,kimse maganda gözüyle bakmaz,erkeklerde hafif bir tebessüm bırakır.

31 CEK XXX gibi bir plakaysa hele gülme krizine sokar,trafiği açar.

ben 31 gördüm mü o arabaya saygı duyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RusherRust -- 6 Ağustos 2012; 12:42:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RusherRust

adanalıyım ve istanbul'dan farkı yok inanın bana hız limiti 60 olan yolda 80'den aşağı basan yok ( turgut özal bulvarı )

80 mi ????????????

O yol Istanbul veya izmitte olsa min. 120 den aşağı giden olmaz emin ol

• quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

quote:

adanalıyım ve istanbul'dan farkı yok inanın bana hız limiti 60 olan yolda 80'den aşağı basan yok ( turgut özal bulvarı )

80 mi ????????????

sen galiba tem falan sandın orayı . bildiğin çift şeritli bir yol . yani verim arabayı 120 basamassın gündüz vakti .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RusherRust -- 6 Ağustos 2012; 12:57:38 >

• quote:

quote:

quote:

80 mi ????????????

sen galiba tem falan sandın orayı . bildiğin çift şeritli bir yol . yani verim arabayı 120 basamassın gündüz vakti .

Denemek lazım,160 a oturur mu oturmaz mı acaba

• quote:

quote:

quote:

quote:

80 mi ????????????

Denemek lazım,160 a oturur mu oturmaz mı acaba

boş buldun mu o yolda 200 oturtursun ama doluyken sıkar çünkü çok yoğun ve dediğim gibi 2 şeritli ve çok ışık var

• Benim araç da 41 TH.... R21 Manager. Hız sınırı 70 olan E-5'te hız kuralına uyunca korna, sellektör yapanlara inat hızlanmıyorum. Sağımdan geçirmiyorum, hele sağım emniyet şeridi ise hiç geçirmiyorum. Ne işin var sağımda? Geç sola.!

Hızıma uygun şeritte gidince bile taciz ediyorlar neden bilmiyorum:) Dibime girene hafiften fren lambamı yakıyorum. Girme dibime!

Dolmuşum çok kusura bakmayın:)

Ayrıca trafik sigortası da biraz daha uygun.:)
  • Şimdiye kadar yabancı plakalardan en çok şikayet ettiğim durum hantallık olmuştur. Stres yapmadan gideyim diyen orta şerit müdavimlerinden bir kısmı da yabancı plakalar oluyor. Tabi artisti yok mu evet var, yabancı plaka artistler İstanbul'un artistlerinden beterler çünkü İstanbullu yol şartlarını daha iyi biliyor artistlik yaparken. Dışarıda da durum öyledir. İstanbul'un artisti yol şartlarını bilmiyorsa göze batar.

Bir tane Bursalı yorum yapmış. Ona da diyeceğim şudur. Olabilir. 16 plaka zıpçıktılar 34ler kadar meşhurlar. Yalnız o Bursa'nın çevreyolu ne öyle bir anda 50 ye düşmen gereken keskin dönüşler yapmışlar. İlk rastladığımda zor yavaşlamıştım bilmediğim için ve ne zaman geçsem yolda cam kırıkları görürüm. Tasarımcıda da biraz akıl olacak.
  • Dikkatimi çekti..

Plakam 34ken yol verdiğim insanlar pek teşekkür etmezdi odun gibi geçer giderlerdi.

Kime yol verdiysem 41 plakayla herkes güleryüzle teşekkür ediyor

Plakamı yabancı görüp artistlik yapmaya çalışanlarda oluyor.

Dün bakırköye gidicem baya trafik vardı normal gittiğim güzergahta. Kaçış yöntemi olan arka yolu kullandım sokaklardan.. arkama bi araba takıldı o da biliyordu yolu muhtemelen. Işıklarda yan yana geldik kardeşim buraların yabancısısın nerden biliyorsun kestirmeleri diyor dedim plakaya aldanma
  • ben istanbullu olarak böyle düşünmüyorum, tüm iller, tüm plakalar kardeşimizdir..
  • quote:

Geçenlerde bir forumda denk gelmiştim,"-istanbulda 41 ve 54 plaka görünce kaçmak refleks haline geldi" diye yazmış birisi.
    Sert kullanıyorlar,bilerek üstümüze kırıyorlar,magandalık yapıyorlar vs.vs. birsürü döktürmüş eleman.Benim anlamadığım şey anadoludan gelen adamlara 40-50 yi geçmiyorlar sinyal vermiyorlar diye taş atıyorlar diğer büyükşehirlerden gelenleride magandalıkla suçluyorlar.Diğer şehirlerdeki şöförler istanbuldakilerden şikayetçi,istanbullular da diğer şöförlerden.
    Ben izmitliyim,burası küçük istanbul diye anılır ve istanbulun kültürünü almıştır çoğunlukla.İstanbula gittiğimiz zaman yabancılık çekmeyiz oraya rahatlıkla ayak uydururuz ama şikayetçi olanlarda varmış demek.
    Bu forumda da bizden şikayetçi var mı merak ediyorum

aynen katılıyorum,
    41 ve 54 plakalı araç sürücüleri lütfen daha saygılı olun! aşırı derece saçma sürücülük ahlakları var. Normal hayatlarındaki kavgacı, kendini bir şey sanma tavırlarını (günlük hayatta ne isterlerse yapabilirler) araç sürerken yansıtmamalarını rica ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.