Şimdi Ara

istanbul da konut fırsatları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
690
Cevap
100
Favori
47.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • katıldık bakalım ne olacak, herkes için hayırlısı inşallah.

Bu aralar başka projeler var mı değerlendirebileceğimiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslancaca

Beyler bi kaç sorum olacak bilirkişilere

Fatih kocamustafapaşa veya eyüp de evlere bakıyoruz evler 200-250 arası çevre semtler pahalıyken burda neden diğerlerine göre ucuz?
    25-30 yaşında ev alsak kentsel dönüşümden dolayı başımızı ağrıtrlar mı?

4 ay önce Kocamustafapaşa'dan ev almış biri olarak biraz bilgi vereyim. Suriyeli göçünden sonra Fatih bölgesi bil hassa Fındıkzade Vatan ve Fatih'in merkezine doğru talep çok arttı. Kiralar %20*25 oranında arttı buralarda ve evlerin fiyatları da %15 civarında arttı. Çevre derken Fındıkzade ve Haseki'den bahsediyorsanız buralar biraz daha pahalı doğru, ama Kocamustafapaşa merkezde de evler hiç ucuz değil. 200-250 arası dediğiniz evler muhtemelen 2+1 80m2 civarı evlerdir. Ciddi masraf vardır veya al-satçı 15bine en adi ürünlerle tadilat yapıp satmaya çalışıyordur. Burada evler ucuzlamaz, Cerrahpaşa- Çapa gibi 2 büyük tıp fakültesi var, bunların haricinde Samatya- Haseki gibi hastaneler var. Ulaşım yönünden Marmaray-Tramvay-Metro yürüme mesafesinde bunlardan birine binip 10 dk sonra metrobüse de ulaşıyorsunuz. Kesinlikle boş bir yatırım olmaz.
    Eyüp'ü hiç bilmiyorum.

• sadece mesleki hassasiyetim için uyarmak isterim. 2002 den önce yapılmış binalar her zaman risklidir, olaya sadece yatırım olarak bakmamak gerek. yok binayı dedem yaptı çok sağlammış yok binayı babam yaptı fazla fazla koydu malzemeyi gibi avuntular yaratmamak gerek ve 2002 öncesi yapılmış binadan daire alacaklar bence denetim yaptırıp almalı.
    2. olarak binanız sağlam kalsa bile bulunduğu sokakta dar yapılaşma var ise yardım gelmesi ve sizin oradan uzaklaşmanız gerçekten zor olur. ev alacağınız semti sokağı iyi seçmenizi öneririm.

şu an belki deprem unutuldu ama istanbulda deprem olacak ve gerçekten çok büyük olacak. şu an devlet bunun üzerine gitmiyor, üstünü kapatıyor, unutturmaya çalışıyor çünkü bunun için büyük miktarda ödenek ayrılmalı. şu an deprem olsa devletten yardım beklemeyin kendi önleminizi alın. en iyi önlem ise 2002 hatta 2007 sonrası yapılmış binadan daire almaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: drkozi

quote:

Orijinalden alıntı: aslancaca

Beyler bi kaç sorum olacak bilirkişilere

Fatih kocamustafapaşa veya eyüp de evlere bakıyoruz evler 200-250 arası çevre semtler pahalıyken burda neden diğerlerine göre ucuz?
    25-30 yaşında ev alsak kentsel dönüşümden dolayı başımızı ağrıtrlar mı?

4 ay önce Kocamustafapaşa'dan ev almış biri olarak biraz bilgi vereyim. Suriyeli göçünden sonra Fatih bölgesi bil hassa Fındıkzade Vatan ve Fatih'in merkezine doğru talep çok arttı. Kiralar %20*25 oranında arttı buralarda ve evlerin fiyatları da %15 civarında arttı. Çevre derken Fındıkzade ve Haseki'den bahsediyorsanız buralar biraz daha pahalı doğru, ama Kocamustafapaşa merkezde de evler hiç ucuz değil. 200-250 arası dediğiniz evler muhtemelen 2+1 80m2 civarı evlerdir. Ciddi masraf vardır veya al-satçı 15bine en adi ürünlerle tadilat yapıp satmaya çalışıyordur. Burada evler ucuzlamaz, Cerrahpaşa- Çapa gibi 2 büyük tıp fakültesi var, bunların haricinde Samatya- Haseki gibi hastaneler var. Ulaşım yönünden Marmaray-Tramvay-Metro yürüme mesafesinde bunlardan birine binip 10 dk sonra metrobüse de ulaşıyorsunuz. Kesinlikle boş bir yatırım olmaz.
    Eyüp'ü hiç bilmiyorum.

saolun cevabınız için , siz ne kadara almıştınız evi ve mahallenın dezavantajları neler?

• Ben evi 200'e aldım emlakçı ve tapu masrafı dahil, Eve 10 yıldır boya bile sürülmemiş berbat bir haldeydi. Tadilata başladığımızda sadece duvarlar kaldı desem yeridir. 50binTL masraf yaptım. Şu an 350'den aşağı satmam diye tahmin ediyorum. Ev eğer biliyorsanız Kocamustafapaşa Meydan'ın orada çevre tiyatrosu civarı. Artıları merkezi, ulaşım çok yönlü ve apartmanın etrafı çok hareketli. Tek sıkıntısı park yeri, onu da otoparkla çözücez mecbur.
    Size de tadilatlı ev öneririm, ev alırken kazanıyorsunuz. Benim ne tecrübem vardı bu konuda ne de tanıdığım, sora sora doğru ustayı bulduk ve gönlümüzden geçtiği gibi oldu herşey çok şükür.
  • kiptaştan sms geldi çekilş yarın değil c.tesi günü lütfi kırdar kongre merkezinde yapılacakmış saat 12 de
  • Daireyi proje aşamasında alıp proje tamamlanıp daire değerini bulduktan sonra satan, bu işlemi tekrarlayarak kar eden var mı?
  • üç f Ü kullanıcısına yanıt
    rant vergisi geldi bundan böyle tefe tüfe üzerindeki gelirden %25 rant vergisi vermek gerekecek
  • Arkadaşlar Esenyurt Cumhuriyet Mahallesi veya Beylikdüzü civarlarında 3+1 daire almak istiyorum. Yeni ve 3-5 yıllık olsun istiyoruz. Bütçem 200.000+max 50.000 daha. Fiyatlar çok yüksek önerileriniz, bildiğiniz yerler var mı acaba ?
  • Millette ne para varmış arkadaş. 200-300-350 bin liralar havada uçuşuyo, bi züğürt benmişim memlekette.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Innovia'da oturan var mı aranızda? Cidden güzel projemi, sosyal imkanlar vs. birileri cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

quote:

Orijinalden alıntı: bektas73

6 yıl önce esenyurt kiptaştan 48.000+4.000TL vade farklı ile ev alırken herkes bu Allahın dağına bu kadar para verilirmi dediler,şimdi orası şehir merkezi oldu ve ev fiyatları 120.000-130.000 arası ve evden aldığım kirada cabası herşeyi eleştiren muhalifler burayıda işgal etmiş insanları yanlış yönlendiriyor bilmiyorsanız insanları kandırmayın İstanbul şehir dışına doğru büyüyor ve alınan gayrimenkul herzaman kazandıran bir yatırım oluyor imkanı olan şansını denesin.

Hadimkoy 1. Etap, bitmis hazir daire 100.000 liraya satilirken neden Hadimkoy 3. Etap ne zaman bitecegi belli olmayan daireye 100.000 lira versin/veriyor insanlar?

gerçekler satılır beklentiler alınır da ondan

• Kiptaş'a başvuru bi 100k olmuştur herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: isseyy

quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

Orijinalden alıntı: yılanlıdağ

quote:

quote:

ne yapacağımızı şaşırdık 2-3 daire alacak paramız var.Tam niyetleniyoruz emlak balonu yakında patlar diye vazgeçiyoruz.Bir önümüzü görebilsek kararımızı verebileceğiz.Beylikdüzünde güzel evler var.Bu projeye bakarsak aşırı kalabalık var.

O kadar paran cokea bana yatir seneye 3 mislini vereyim

Benim değil babamın parası hocam.Okul bitince bana ve kardeşime ev alacaktı hala alacak. Allah'a şükürler olsun maddi durumda bir sıkıntı yok.Teklifte cazipmiş

Hepsini yerim hocam

ne evi müdür dükkan al! Hem getirisi fazla hemde stopajı kiracı ödüyor

bir evden sonrası yalan
    kira geliri elde ediyorsan %15 vergi ödersin.

bu doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: ukumi

Millette ne para varmış arkadaş. 200-300-350 bin liralar havada uçuşuyo, bi züğürt benmişim memlekette.

kendi paraları değilki, banka kredisi .. onu da anlamamak züğürtlük değil de bilgisizlik olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

Innovia'da oturan var mı aranızda? Cidden güzel projemi, sosyal imkanlar vs. birileri cevaplarsa sevinirim.

Bunu bende merak ediyorum. 4. etapla ilgili yeryerde reklamları var birde sitelerine göre hemen önünde metro durağı olacakmış bu kesin bilgimi bilemedim. Biraz şehre uzak tabi ama bakırköy üzerinden yenikapıya bağlandığında metro hattı o zaman mantıklı olur gibi...
  • Şerifali civarını nasıl yorumlarısınız acaba ? Şerifali gecekondu arası yeni binalar var cevresi çok iyi değil gibi yani. Ataşehir ise burnunun dibi olmasına rağmen özel araba yoksa ulaşım sorun.Yürüsen bile 30 dk ama işte sorun oluyor !

Ayrıca Trendist Ataşehir hakkında bilgisi olan var mı ?
  • ANKARA da Batıkent yada YENİMAHALLE de uygun fiyata ev bulunabiliyormu ?

İnternetten bakıyorum fiyatlare uçmuş.

Emlakcıdan da almak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekdellal

quote:

Orijinalden alıntı: isseyy

quote:

quote:

quote:

quote:

ne yapacağımızı şaşırdık 2-3 daire alacak paramız var.Tam niyetleniyoruz emlak balonu yakında patlar diye vazgeçiyoruz.Bir önümüzü görebilsek kararımızı verebileceğiz.Beylikdüzünde güzel evler var.Bu projeye bakarsak aşırı kalabalık var.

O kadar paran cokea bana yatir seneye 3 mislini vereyim

Benim değil babamın parası hocam.Okul bitince bana ve kardeşime ev alacaktı hala alacak. Allah'a şükürler olsun maddi durumda bir sıkıntı yok.Teklifte cazipmiş

Hepsini yerim hocam

ne evi müdür dükkan al! Hem getirisi fazla hemde stopajı kiracı ödüyor

bir evden sonrası yalan
    kira geliri elde ediyorsan %15 vergi ödersin.

bu doğru

İşyerinde belediye ye ödediğin bina vergiside ev gibi değildir. bir kira işyeri için ödersin. İşyeride o konuda evden pek bir farkı yok. Evde bildirmeme durumu var boşsa ödemezsin. işyerinde ister istemez her sen ödemek zorundasın.

• Arkadaşlar tuzla orhanli beldesinde yatirim nasil olur. Daha bakir bir bölge duruyor . bildiğin köy gibi ama bir tarafda organize sanayi diğer taraffa sabiha gökçen havaalanı var. İki yil sonrasi için düşünürsek sicak firsat olabilir. Başakşehir gibi olacak diyorlar. Haremde oraya tasinacak deniliyor ama çok zor ihtimal bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.