Şimdi Ara

İstanbul da bit pazarı nerde var ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
14.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gecen hafta Topkapı'daki bitpazarına gitmek üzere saat 6.30 'da Erenköy tarafından yola çıktım.3 vasıta değiştirdikten sonra hiç de beklemediğim hayalkırıklığıyla karsılastım.Tam Topkapı'ya varıp oradaki altgeçitten otobüsten inerken zabıta da benimle beraber aracından indi ve ortalık birden çil yavrusu gibi kaçışan insanlarla doldu.(saat yaklasık 8.30 gibiydi)Ne olduğunu kimin ne sattığını ne tezgahları oldugunu bir türlü anlayamadım göremedim.Sonra 10 dakika kadar sonra yavaş yavaş etrafa sattıklarını tekrar açtılar ama açılanlar arasında hiç elle tutulur düzgün birsey göremedim.Tezgah acanlar genelde çöplerden arabayla kagıt toplayanlar ve romenlerdi yani çöpe atılmış artık hiçbir iş görmeyen eşyalar vardı.Romenlerin sattıkları da muhtemelen çalıntı ve kendilerine ait olamayacak malzemelerdi.Mesela kadın bir romen bayagı büyük dewalt marka bir hiltiyi 200tl ye veriyorum diyordu ki pazarlıkla en az yarısına iner diğer yandan başka bir romen yine canon fotograf makinasını veriyordu 50 tl dediğini duydum calısıyordu ve yeni model gibi görünüyordu. Diğer satılanlar çöp nitelendireceginiz malzemelerdi.Biblo parçaları,oyuncak kullanılmış peluş köpek,eski cd filmler,çöpten toplanılan eski giyim eşyaları...

Sonra vakit erken diye düşünerek tekrar bizim tarafa Kartal acık oto pazarının arkasında dedikleri bit pazarına doğru yola çıktım.Tek aracla e5 den geldim fakat otobüs söförünün yakın yürürsün dediği yere ara sokakladan yaklasık 40 dakika yürümeyle ulastım.Orada da umdugumu bulamadım birkac tezgah dısında bitpazarı havası yoktu.Kuşcuya varana kadar tesisatcıya varana kadar tezgah vardı ama bitpazarı havası yoktu açıkcası .Bitpazarı dediğinizde kullanılabilir eski eşya obje satılan yer aklıma gelir ama dediğim gibi bir tezgah dısında orada da eski gaz lambası birkac biblo ve eski kurmalı kol saatinden başka bir obje yoktu.Kadıöy'deki eski bit pazarına da bir çok kere gittiğimden aynı havayı da en azından birinde bulabileceğimden emindim ama malesef bitpazarı olayı İstanbul'da bitmiş diğer sehirleri bilemiyorum.Herhalde aradığım eşyaları yine Kadıköy'de antikacıların olduğu sokakta bulacagım.

• Kadıköydeki bit pazarı süperdi ya.her hafta sonu oradaydım :) şu amda gitmeye yer bulamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gubidikkk

Gecen hafta Topkapı'daki bitpazarına gitmek üzere saat 6.30 'da Erenköy tarafından yola çıktım.3 vasıta değiştirdikten sonra hiç de beklemediğim hayalkırıklığıyla karsılastım.Tam Topkapı'ya varıp oradaki altgeçitten otobüsten inerken zabıta da benimle beraber aracından indi ve ortalık birden çil yavrusu gibi kaçışan insanlarla doldu.(saat yaklasık 8.30 gibiydi)Ne olduğunu kimin ne sattığını ne tezgahları oldugunu bir türlü anlayamadım göremedim.Sonra 10 dakika kadar sonra yavaş yavaş etrafa sattıklarını tekrar açtılar ama açılanlar arasında hiç elle tutulur düzgün birsey göremedim.Tezgah acanlar genelde çöplerden arabayla kagıt toplayanlar ve romenlerdi yani çöpe atılmış artık hiçbir iş görmeyen eşyalar vardı.Romenlerin sattıkları da muhtemelen çalıntı ve kendilerine ait olamayacak malzemelerdi.Mesela kadın bir romen bayagı büyük dewalt marka bir hiltiyi 200tl ye veriyorum diyordu ki pazarlıkla en az yarısına iner diğer yandan başka bir romen yine canon fotograf makinasını veriyordu 50 tl dediğini duydum calısıyordu ve yeni model gibi görünüyordu. Diğer satılanlar çöp nitelendireceginiz malzemelerdi.Biblo parçaları,oyuncak kullanılmış peluş köpek,eski cd filmler,çöpten toplanılan eski giyim eşyaları...

Sonra vakit erken diye düşünerek tekrar bizim tarafa Kartal acık oto pazarının arkasında dedikleri bit pazarına doğru yola çıktım.Tek aracla e5 den geldim fakat otobüs söförünün yakın yürürsün dediği yere ara sokakladan yaklasık 40 dakika yürümeyle ulastım.Orada da umdugumu bulamadım birkac tezgah dısında bitpazarı havası yoktu.Kuşcuya varana kadar tesisatcıya varana kadar tezgah vardı ama bitpazarı havası yoktu açıkcası .Bitpazarı dediğinizde kullanılabilir eski eşya obje satılan yer aklıma gelir ama dediğim gibi bir tezgah dısında orada da eski gaz lambası birkac biblo ve eski kurmalı kol saatinden başka bir obje yoktu.Kadıöy'deki eski bit pazarına da bir çok kere gittiğimden aynı havayı da en azından birinde bulabileceğimden emindim ama malesef bitpazarı olayı İstanbul'da bitmiş diğer sehirleri bilemiyorum.Herhalde aradığım eşyaları yine Kadıköy'de antikacıların olduğu sokakta bulacagım.

Topkapı macerası güzelmiş. Gül gül öldüm. :)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.