Şimdi Ara

İstanbul'da Araba Pazarları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
25.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar Ankarada oturuyorum. Toyota Avensis almayı düşünüyorum ancak Ankara'da Gimat araba pazarına 2 haftadır gidiyorum ve 2 den fazla avensis olmuyor yani Ankara pazarı çok sığ. Burada daha çok B ve C sınıfı araçlar yaygın. (malum işçi memur arabaları) İstanbul2a bakmayı düşünüyorum İstanbulda pazarlar nerede ve hangi günlerde kuruluyor arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.

• İstanbul kartalda vardır, benim bildiğim ayrıca ümraniyenin kısıklı beldesinde de kartala göre daha küçük ama daha orjinal arabaların geldiği kısıklı oto pazarıda vardır, her ikiside pazar günleridir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

İstanbul kartalda vardır, benim bildiğim ayrıca ümraniyenin kısıklı beldesinde de kartala göre daha küçük ama daha orjinal arabaların geldiği kısıklı oto pazarıda vardır, her ikiside pazar günleridir.

Hocam teşekkür ederim.
  • Avrupa yakasında e5'in üstünde Çobançeşme Otopazarı var, hafta içi de araçlar var.

Sefaköy'de baya büyük bir alana kurulan Nursu Otopazarı var, haftasonları çok gittim sanırım haftaiçi de arabalar oluyor.

Bu ikisinin haricinde Rami Otopazarı var.

Ekleme: Bir de otopazarı değil ancak Bağcılar Otocenter var, içerisinde fazlasıyla galeri var.

Bu yazdığım yerlere dolmuş veya otobüsler ile çok rahat ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend10 -- 13 Nisan 2009; 0:55:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Legend10

Avrupa yakasında e5'in üstünde Çobançeşme Otopazarı var, hafta içi de araçlar var.

Sefaköy'de baya büyük bir alana kurulan Nursu Otopazarı var, haftasonları çok gittim sanırım haftaiçi de arabalar oluyor.

Bu ikisinin haricinde Rami Otopazarı var.

Ekleme: Bir de otopazarı değil ancak Bağcılar Otocenter var, içerisinde fazlasıyla galeri var.

Bu yazdığım yerlere dolmuş veya otobüsler ile çok rahat ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler hocam sanırım 1 haftada hepsini gezemicem demekki 2 hafta sonu İstanbuldayım. Umarım aradğım arabayı bulabilirim. Hem İstanbul pazarı Ankara pazarına göre 1-2 milyar ucuz derler.
  • Altunizade'de pazar var. Üst sınıf arabalar bulunabiliyor.
  • Istanbula gelsen avensis belki 1-2 , ya da büyük ihtimalle hiç göremeyeceksiniz. Anadolu yakasını bilmem ama Sefaköy ve Çobançeşmedeki araba pazarı o kadar da büyük değil. Bence internetten ilanlardan arayın.Istanbulda daha ucuz derseniz 4-5 araç belirleyip araçları görün.
    Araba pazarlarına büyük ölçüde galeriler ya da kendince alım satım yapanlar araba getiriyor, bunu da unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metesunshine -- 13 Nisan 2009; 1:29:09 >
  • internetten ilan vermek artık çok daha cazip,
    öncelikle; 50 yaşındaki amcamız "ne vericem internete, çıkarım pazara görürler beğenirse alır, beğenmezse almaz." demekte. sattığı araba bmw değil ki, ya şahin ya brodway..
    öte yandan; 30 yaşında kariyerine avensisle devam ederken, sınıf atlamayı düşünen bir iş adamı düşünün.. sizce bekler mi o kadar saat o kalabalığın içinde? bide düşünün bütün hafta çalış, pazar günün orda geçsin. üstelik giriş en son (2006da) 20 liraydı.
    internetteki ilanlara başvurun hocam.

ekleme: araç yükseltmek isteyenler genelde satışla uğraşmak istemez, galerilere takasla verip üste para koyarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 13 Nisan 2009; 4:38:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: uazro

internetten ilan vermek artık çok daha cazip,
    öncelikle; 50 yaşındaki amcamız "ne vericem internete, çıkarım pazara görürler beğenirse alır, beğenmezse almaz." demekte. sattığı araba bmw değil ki, ya şahin ya brodway..
    öte yandan; 30 yaşında kariyerine avensisle devam ederken, sınıf atlamayı düşünen bir iş adamı düşünün.. sizce bekler mi o kadar saat o kalabalığın içinde? bide düşünün bütün hafta çalış, pazar günün orda geçsin. üstelik giriş en son (2006da) 20 liraydı.

ekleme: araç yükseltmek isteyenler genelde satışla uğraşmak istemez, galerilere takasla verip üste para koyarlar.

Çok doğru bir tespit. Bu yazıdan sonra bizim İstanbul pazarı(aynı zamanda gezi) konumuz kapanmıştır. İnternette arama yapıp görüşmek çok daha mantık.
    Diğer taraftan İstanbuldaki ve İstanbullu arkadaşlar -söz meclisten dışarı- Buralarda ve diğer Anadolu şehirlerinde "Aman İstanbul'a gitme oarada seni mutlaka dolandırırlar, kandırırlar vs. vs" denir durur. Ben her ne kadar dikkatli olunduktan sonra bişey olmayacağını düşünsemde ateş olmayan yerden de duman çıkmaz demiş atalarımız. Bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi alabilir miyim.
    Saygılar.
  • (malum işçi memur arabaları) derken küçümser gibi bir havanız mı var yoksa ben mi yanlış anladım
    quote:

Orjinalden alıntı: mahallenin_delisi

arkadaşlar Ankarada oturuyorum. Toyota Avensis almayı düşünüyorum ancak Ankara'da Gimat araba pazarına 2 haftadır gidiyorum ve 2 den fazla avensis olmuyor yani Ankara pazarı çok sığ. Burada daha çok B ve C sınıfı araçlar yaygın. (malum işçi memur arabaları) İstanbul2a bakmayı düşünüyorum İstanbulda pazarlar nerede ve hangi günlerde kuruluyor arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: caslann

(malum işçi memur arabaları) derken küçümser gibi bir havanız mı var yoksa ben mi yanlış anladım
    quote:

arkadaşlar Ankarada oturuyorum. Toyota Avensis almayı düşünüyorum ancak Ankara'da Gimat araba pazarına 2 haftadır gidiyorum ve 2 den fazla avensis olmuyor yani Ankara pazarı çok sığ. Burada daha çok B ve C sınıfı araçlar yaygın. (malum işçi memur arabaları) İstanbul2a bakmayı düşünüyorum İstanbulda pazarlar nerede ve hangi günlerde kuruluyor arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.

Hocam aşkolsun böyle bir anlamı nasıl çıkarttınız.
    İşçi ve memurlar(babamda dahil) daha az yakıt tüketimini sağlayan B ve C sınıfı araçları tercih ederler. Maximum 1,6 motor. Bir memur ülkemiz şartlarında parası olsa bile vergisi ve yakıtını düşünerek 2.0-3.0 motor araçlara binmez. (Rasyonel Tüketici davranışı-Akıllı tüketici davranışı) Ankara şehrinde, Memur-işçi-polis-asker kesiminden -kamu kurumları Ankara'da olduğundan- insanlara sıkça rastlanır ve Ankara Pazarı da kalabalık olan bu kesime hitap eder(rasyonel satıcı) Bu durumda diğer sınıf arabalarına çok da fazla rastlanmaz. Tüm demek istediğim buydu. Bu arada binlerce insanın memur olabilmek için onlarca sınava maruz kaldığını da unutmamak lazım. Ülkemiz şartlarında artık memur işçi-asker-polis olmak çok çok zor. Lütfen yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, eğer öyle anlaşılıyorsa buna çok üzülürüm ve herkesten özür dilerim. Sağlıcakla...
  • istanbula gitmeden önce internet ilanlarından 4-5 avensis sahibiye konuşun
    hem pazara bakarsınız sonrada ilanlardaki araç sahipleriyle buluşursunuz gitmişken birçok araca bakmış olursun

istanbuldaki pazarlardada avensis sayısı ankaradakinden farklı olmaz..
  • Gazetelerden okuduğuma göre sahtekarlık şöyle yapıyorlar. araba pazarlarında arabalara uygun fiyat koyuyorlar. Sonra milletten kapora topluyorlar(birden fazla kişiden) .Pazartesi günü noter önümnde buluşmaya gidiyorsun ama ağaç oluyorsun. Kapora da gidiyor. Ona göre kapora vermeyin kimseye.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: uazro

internetten ilan vermek artık çok daha cazip,

Çok doğru bir tespit. Bu yazıdan sonra bizim İstanbul pazarı(aynı zamanda gezi) konumuz kapanmıştır. İnternette arama yapıp görüşmek çok daha mantık.
    Diğer taraftan İstanbuldaki ve İstanbullu arkadaşlar -söz meclisten dışarı- Buralarda ve diğer Anadolu şehirlerinde "Aman İstanbul'a gitme oarada seni mutlaka dolandırırlar, kandırırlar vs. vs" denir durur. Ben her ne kadar dikkatli olunduktan sonra bişey olmayacağını düşünsemde ateş olmayan yerden de duman çıkmaz demiş atalarımız. Bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi alabilir miyim.
    Saygılar.

• @metesunshine haklı olabilirsin böyle sahtekarlar vardır bizde alım satım yapıyoruz ve bir arabayı pazarda satarsak o arabanın satıldığının belli olması için kapora alırız arabayı aynı saat pazardan cıkarıp evin önüne bırakırım. Yani bu ticarette olan birşey evde alırken aynı şey olur araba alırkende. Okadar güvenmiyorsan satıcıya gidersin satıcının evine bi çay içersin hem evi görmüş olursun hemde güven oluşur
  • Kartal oto pazarı Adliye inşaatı nedeniyle Ümraniye Devlet hastanesinin karşısına taşındı. Pazar günleri kuruluyor.

Altunizade oto pazarında çok temiz araçlar bulunuyor.Pazar günleri kuruluyor.
  • Anadolu yakasında Altunizade'de (namı diğer "Papyon") kurulan oto pazarını önerebilirim. Kadıköy'deki eski Salı Pazarı Fikirtepe'ye taşındı. Yeni Salı Pazarı, Pazar günleri oto pazarı olarak kullanılıyor. Oraya geçen ay gittim. Son derece çağdaş ve temiz bir ortam. Araçlar beton zemin üzerinde sergileniyor. Toz, toprak, çamur yok. Bir tane lokanta var. Yiyecekler hijyenik ve fiyatlar oldukça makul. Ancak çok fazla araba yok. Bir sene sonra iyice hareketlenir diye düşünüyorum.

Oto pazarlarından hatırı sayılır sayıda araba alım-satımı yaptım. Bu tür yerlerden araç almayı düşünüyorsanız ve kendinize güvenmiyorsanız, yanınıza motor ve kaportadan anlayan bir arkadaş ya usta almanızda fayda var. Trafik vaya Emniyette bir tanıdığınız varsa aracın geçmişini araştırabilirsiniz. İnternette araçla ilgili bilgiler eksik ya da yanlış olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: chelick

Kartal oto pazarı Adliye inşaatı nedeniyle Ümraniye Devlet hastanesinin karşısına taşındı. Pazar günleri kuruluyor.

Kartal oto pazarı Ümraniye Devlet hastanesinin karşısına taşınmıştı ama tekrar kartala kartal köprüsünün aşşağısındaki Kartak spora ait olan araziye alındı... (Kartaldaki Siemens fabrikasının orada)
  • nursu oto pazarı ve istoç oto pazarı gayet araç bulunabilcek yerler bence birde netten bakın sahibinden.com dan felan
  • quote:

Orjinalden alıntı: kanuni001

quote:

Orjinalden alıntı: chelick

Kartal oto pazarı Adliye inşaatı nedeniyle Ümraniye Devlet hastanesinin karşısına taşındı. Pazar günleri kuruluyor.

Kartal oto pazarı Ümraniye Devlet hastanesinin karşısına taşınmıştı ama tekrar kartala kartal köprüsünün aşşağısındaki Kartak spora ait olan araziye alındı... (Kartaldaki Siemens fabrikasının orada)

Doğrudur. Ben 1 - 1,5 sene önce gitmiştim.
  • İstanbul^'da ne kadar çok pazar kuruluoyrmuş şaşırdım. Şehr-i İstanbul da oturan arkadaşlar çok şanslısınız herşey ayağınızın altında. Pazarları not ettim. Hem gezmek için hemde pazar için İst'e gidicem. Artık hayırlısı inşallah bulurum istediğim arabayı.
    Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.