Şimdi Ara

İstanbul'da 2 yeni metro hattı açılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  İstanbul'da 2 yeni metro hattı açılacak
    İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi geçtiğimiz günlerde şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Bu toplantı kapsamında yeni projeleri değerlendiren Belediye Meclisi, yapılması planlanan 2 yeni metro hattı ile ilgili de karara vardı. Yapım aşaması devam eden Vezneciler - Sultangazi Metro Hattı ile ilgili plan değişikliklerini onaylayan meclis, bunun yanı sıra Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Füniküler Hattı projesinin yapımına da oy birliği ile onay verdi.

Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Füniküler Hattı'nın 2019 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. 800 metre uzunluğunda olacak hat, çift yönde saatte 6 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Levent - Hisarüstü Metro Hattı ile entegre olması planlanan Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Füniküler Hattı sayesinde Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ulus raylı sistemler ile denize bağlanmış olacak. Bu yeni hat sayesinde Hisarüstü’nden Aşiyan'a 2.5 dakikada ulaşılabilecek.

Yapımına hemen başlanacak olan Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Füniküler Hattı, yapı olarak Taksim - Kabataş Füniküler Hattı'nın bir benzeri olacak. Halatlı demiryolu sistemi olarak bilinen bu sistemde; çekme ve germe halatından oluşan ve vagonları çepeçevre dönen çekme halatına bağlanan sistem, çift yönlü olarak tünel içinde ray üzerinde hareket ediyor.

Vezneciler - Sultangazi arası 19 dakika sürecek

Fatih, Eyüp, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi'yi yer altından birleştirecek olan Vezneciler - Sultangazi Metro Hattı ise 2019 sonrasında kullanıma hazır hale gelecek. 12.3 kilometre uzunluğundaki hat sayesinde Vezneciler ile Sultangazi arası ulaşım, sadece 19 dakika sürecek.

Sırasıyla Vezneciler, Saraçhane, Fatih Camii, Edirnekapı, Ayvansaray, Eyüp Sultan, Rami Kışlası, Gaziosmanpaşa, Şemsipaşa, Küçükköy, Yenimahalle, Esentepe, Sultangazi, Cebeci ve Mescid-i Selam olmak üzere 15 istasyondan oluşacak Vezneciler - Sultangazi Metro Hattı; diğer metro hatları, metrobüs ve Marmaray ile entegre olacak.
    Vezneciler istasyonunda Hacıosman - Yenikapı Metro Hattı'na bağlanacak Vezneciler - Sultangazi Hattı, bu sayede Marmaray'e bağlanırken, Edirnekapı istasyonu ile de metrobüs'e entegre olacak.

Vezneciler - Sultangazi Metro Hattı, zamanla tüm şehri saracak kapsamlı bir raylı sistem ağının önemli bir parçası olacak. Hat; tünel kazıları büyük ölçüde tamamlanan Kabataş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı'na Yenimahalle istasyonundan, planlanan Kazlıçeşme - Söğütlüçeşme Metro Hattı'na Gaziosmanpaşa istasyonundan ve yine planlanan İncirli - Söğütlüçeşme Metro Hattı'na Edirnekapı istasyonundan bağlanacak.

• Haftalık yapılacak açılacak olacak haberleri
  • daha çekmeköy metorusunu açamadılar ya neyse..

• Dünyanın en yüksek vergisini alıyorlar, Bir zahmet yapsınlar.

• 1. Metro nedir?
    2. Nasıl yapılır?

Ayrıca bkz; Şangay Metrosu, Berlin Metrosu, New York Metrosu etc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz.gokcen -- 18 Şubat 2017; 18:22:35 >
  • birkaç yıl içinde
  • Donanım ile bir alakasını göremedim bu haberin. Bir dönem donanımı bırakıp sürekli telefon haberi yapılıyor diye eleştirildi dh, peki bu nedir...

• Çalmanın ve para kazanmanın en kolay yolu inşaat sektörüdür normal yani herşeyi kılıfına uydurmak reklam yapmak az önce bi haber okudum yok artık dedim trafik cezaları nisan ayına kadar teblig edilmiçekmiş. Din ALLAH diyen insanlar adeleti kaybetmiş geçen gün çalıştıgım yerde bi apla facebookdan bi resim gösterdişok oldum kızın biri kelimeyi saadet deki PEYGAMBERİMİZiN ismini tayyip diye değiştirip yayınlamış bu ne sapkınlıkdır ALLAH A şirk koşmak degilmidir. O kadar çok şey varki DH bile bunları reklama çeviriyor yapıçak bişey yok.

• Ben liseye giderken veznecilerdeki GOP vezneciler otobüslerini metro yapacağız diye kaldırdılar 20 sene oluyor. Metro bu yirmi senede Edirne kapıya kadar geldi. Ötesi yok. 3 durak daha yapacaklar. Kaç yılda yapılır Allah bilir. Adida vezneciler Sultangazi olacak. Uç durak için 23 duraklik reklam yapacaklar. İki şeritli yol maalesef tek serite inecek. Zira Sultangazi Edirnekapi arasındaki olayı tekrarlayacaklarsa bi zahmet yapmasinlar dağınık kalsın. Kimse metro var diye arabasını satmaz. Edirne kapı Sultangazi arası metroyla 30 dakika veznecilerden metronun egzosuna bibermi sureceniz 19 dakikaya kısalacak yol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu uzatın. Sefaköy'den falan geçirip Başakşehir-Bahçeşir'e veyahut Avcılar'a kadar falan uzatın işte şunu.

• Vay arkadaş, tüm yatırımlar istanbula

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Çalmanın ve para kazanmanın en kolay yolu inşaat sektörüdür normal yani herşeyi kılıfına uydurmak reklam yapmak az önce bi haber okudum yok artık dedim trafik cezaları nisan ayına kadar teblig edilmiçekmiş. Din ALLAH diyen insanlar adeleti kaybetmiş geçen gün çalıştıgım yerde bi apla facebookdan bi resim gösterdişok oldum kızın biri kelimeyi saadet deki PEYGAMBERİMİZiN ismini tayyip diye değiştirip yayınlamış bu ne sapkınlıkdır ALLAH A şirk koşmak degilmidir. O kadar çok şey varki DH bile bunları reklama çeviriyor yapıçak bişey yok.

sana her resim gösterene inanıyorsan seni çok bi yerlere çeken olur.
    bu ülkede ulusal kanalların gösterdiği şeyler ve kendi gözünle görmediğin şeylere inanma. hangi görüş olursa olsun farketmez

• Allah'ını seven Avcılar Beylikdüzü tarafına metro getirsin, insanlar trafikte metrobüste perişan oluyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Çalmanın ve para kazanmanın en kolay yolu inşaat sektörüdür normal yani herşeyi kılıfına uydurmak reklam yapmak az önce bi haber okudum yok artık dedim trafik cezaları nisan ayına kadar teblig edilmiçekmiş. Din ALLAH diyen insanlar adeleti kaybetmiş geçen gün çalıştıgım yerde bi apla facebookdan bi resim gösterdişok oldum kızın biri kelimeyi saadet deki PEYGAMBERİMİZiN ismini tayyip diye değiştirip yayınlamış bu ne sapkınlıkdır ALLAH A şirk koşmak degilmidir. O kadar çok şey varki DH bile bunları reklama çeviriyor yapıçak bişey yok.

sana her resim gösterene inanıyorsan seni çok bi yerlere çeken olur.
    bu ülkede ulusal kanalların gösterdiği şeyler ve kendi gözünle görmediğin şeylere inanma. hangi görüş olursa olsun farketmez

Ülkede basınmı vardı

• Bu haberler hepmi seçin öncesi yapılır arkadaş yav. Yakında %100 yerli uzay aracımız yakında diye haber yaparsanız şaşırmam.

• gelsin istanbul gibi bir yer için iyi olur.

• İstanbul yine iyi ben size söyleyim adam yıllardır bişey yapıyor Ankarada'ki 94ten beri başta 4 metro 1 hafif raylı var 3ünü hükümet yaptı diğer ikisini önceki belediye başkanı yaptı.

• Aşiyan yollarından seslensem duyar mısın? diyor ya.

O Aşiyan bu Aşiyan mı?

• Fatih camii güzargahından geçecek olan metro yıllar evvel yapılacaktı lakin caminin kazı çalışmalarında çökme tehlikesi olduğundan dolayı önce caminin zemin ve kolon güçlendirmeleri sağlandı . Tabi 3-4 yıl sürdü bu işlem . Bu güzargahta muhteşem bir trafik var . Hem eminönü trafiğini azaltacak hem mecidiyeköy taksim şişli güzargahına trafik rahatlatma etkisi olacak.
  • Betona gomuyorlar paralari

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.