Şimdi Ara

ISTANBUL--->BODRUM GÜZERGAH ÖNERİSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
118.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Duratorq

quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

Yolda en çok dikkat edilmesi gereken, Ortaklarda çöp şiş yemektir (Eski tadı kalmadı ama, yine de yemeden olmaz)

Çöp şiş dedin olmadı şimdi

Bu yaptığın kusurlu hareketten dolayı 4 gün ceza isteyeceğim senin için arkadaşım

ISTANBUL--->BODRUM GÜZERGAH ÖNERİSİ

Somuncu Baba'dan seçmeler

• quote:

quote:

quote:

Yolda en çok dikkat edilmesi gereken, Ortaklarda çöp şiş yemektir (Eski tadı kalmadı ama, yine de yemeden olmaz)

Çöp şiş dedin olmadı şimdi

Bu yaptığın kusurlu hareketten dolayı 4 gün ceza isteyeceğim senin için arkadaşım

ISTANBUL--->BODRUM GÜZERGAH ÖNERİSİ

Somuncu Baba'dan seçmeler

14 güne çıktı

• quote:

14 güne çıktı

• quote:

Orjinalden alıntı: unforgiv3n

İstanbul-İzmir-Aydın-Muğla-Milas yolundan git yaklaşık 15 seneden beri bu yoldan gidiyorum çok rahat ve ferahtır.Ayrıca yatağan sapağına döndünmü ormanın arasından giderken büyük bir tesis var Alabalık tesisi orada bir gözleme ayran ye devam yola iyi yolculuklar.

NOT:Bence söke yolundan gitme sıkılırsın.Hem daha uzun söke yolu 10-20 km gibi

Aydın otobanından Söke yoluna geçer ve fırsat buldukça Bafa Gölü'ne bakarım yolculuk esnasında. Bugüne kadar hiç Muğla'ya kadar inip oradan Milas'a geçmedim (Yatağan yolundan nefret ediyorum). Ama bu sefer bir de o şekilde deneyeceğim

Yolculuk yapacak olan arkadaş, geze geze gitmek istiyorsa, Çanakkale -Ayvalık -İzmir -Selçuk (gitmişken Şirince)-Kuşadası -Güzelçamlı -Söke -Didim-Akbük -Milas güzargahını izleyebilir... En kısa sürede yorulmadan varmak istiyorsa, Bursa -Balıkesir -Manisa -İzmir -Aydın otobanından Söke -Milas güzargahı çok daha iyi olacaktır

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boldshark -- 28 Haziran 2009; 22:16:56 >

• valla sana sole soyliyim radarlara COK dikkat et..milletin tatile çıktığını bilen emniyet bir dolu radar koyuyor..

bide polisler cok bahsis isterler..

gecen sene passatla muğla dalamana giderken radara girdik ama 5km farkla felan..polise dedik işte yapma bak bebek felan var dikkatsizliğimize gelmiş 5km felan ..sonra adam dedi biz napalım sabahtan beri sıcağın alnındayız cok bitkin dustuk felan dedi işte(işte istio siz anladınız) ama eniştem vermedi cezayı odedi..20yada 50 kagıt sıkıstırsak giderdik ama değmez diye dusundum ben ..

Yanlıs hatırlamıyorsam Aydından sonra otoban baslıyor..ordan sonra bas basabildiğin kadar sonra eziyet geliyor virajlı yollar o yollara guvenliğin acısından yorgun olmadıgın zamanda ayarla..cunku gercekten basın donebiliyor muğla yolunda..ayrıca gece saat 12 gibi bandırma yada yalovaya gitmeni(tavsiyem bandırma) sonra yukardaki arkadaslar anlatmıs gerisini zaten..

bak tavsiyem bandırmadan binmen kesinlikle biz bi hata yaptık gec kaldık bilet kalmadı bandırmaya yalovadan yol uzadıkca uzadı..

• quote:

Orjinalden alıntı: porter

Yolda dikkat edilmesi gereken başka şeyler varsa belirtelim..

Radarlar tam olarak nerelere konuşlandırılıyor?

Ağır vasıtalar daha çok hangi saatlerde, hangi yollarda bulunuyor ve insanı çileden çıkarıyor..

Mümkünse bu konularada açıklık getirelim..

Hatta Bodrumda kalacak ucuz, temiz pansiyon bilen varsa onlarda yazsın lütfen :)

Sanırım Susurluk hattında oluyor, bir de Güvercinlik Bodrum arasında mutlaka oluyor radar.

Söke Ovası'ndan geçerken, traktörlere dikkat edin... Ortaklar civarında çöp şiş yemeyi ihmal etmeyin

Bodrumda, Barlar Sokağı'nın sonlarına doğru (Penguen Pastanesi'nin olduğu yerler) arka taraflarda (Cami yakınlarında), havuzlu, temiz ve uygun fiyatlı pansiyonlar bulunur.

Sadece Bodrum ile sınırlı kalmayın, yarımadayı gezin. İmkanınız varsa, Turgutreis'te 1-2 gün geçirin; Gümüşlük ve Akyarlar'ı görün (meteor sitesinin plajında denize girin), Turgutreis'ten tekne turuna çıkın ve Çatal Adası'nı görün, Güneyde, Gümbet, Bitez, Ortakent yalısı, Bağla ve Akyaları kesinlikle görün (Karaincir'de de denize girebilirsiniz ama eski kalitesi yok)...Ortakent'ten Yalıkavak'a gidin ve değirmenlerin orada mola verip, manzaranın tadını çıkarın, kuzey hattındaki gezintiye, Gündoğan, Gölköy-Türkbükü, Torba ve tekrar Bodrum şeklinde devam edebilirsiniz. Türkbükü'nün son zamanlarda fazlaca reklamının yapılmasına aldanmayın, bir halta yaramaz (görün yeter...yakınlarında Gölköy Cennet Koyu'nu bulabilirseniz görün, balık tutmayı veya zıpkınla avlanmayı seviyorsanız, uygundur)....Bodrum, Yalıkavak ve Turgutreis'te konser, festival vs gibi etkinliklerin olmadığı bir gece, Gümbet'e gidin, eğlenceyi seviyorsanız, sabaha kadar devam ediyor zaten...bir de Bodrum'dan tekneyle tura çıkın, Karaada'yı ve kesinlikle Ada Boğazı'nı (Akvaryum) görün

• quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

Sanırım Susurluk hattında oluyor, bir de Güvercinlik Bodrum arasında mutlaka oluyor radar.

Söke Ovası'ndan geçerken, traktörlere dikkat edin... Ortaklar civarında çöp şiş yemeyi ihmal etmeyin

Bodrumda, Barlar Sokağı'nın sonlarına doğru (Penguen Pastanesi'nin olduğu yerler) arka taraflarda (Cami yakınlarında), havuzlu, temiz ve uygun fiyatlı pansiyonlar bulunur.

Sadece Bodrum ile sınırlı kalmayın, yarımadayı gezin. İmkanınız varsa, Turgutreis'te 1-2 gün geçirin; Gümüşlük ve Akyarlar'ı görün (meteor sitesinin plajında denize girin), Turgutreis'ten tekne turuna çıkın ve Çatal Adası'nı görün, Güneyde, Gümbet, Bitez, Ortakent yalısı, Bağla ve Akyaları kesinlikle görün (Karaincir'de de denize girebilirsiniz ama eski kalitesi yok)...Ortakent'ten Yalıkavak'a gidin ve değirmenlerin orada mola verip, manzaranın tadını çıkarın, kuzey hattındaki gezintiye, Gündoğan, Gölköy-Türkbükü, Torba ve tekrar Bodrum şeklinde devam edebilirsiniz. Türkbükü'nün son zamanlarda fazlaca reklamının yapılmasına aldanmayın, bir halta yaramaz (görün yeter...yakınlarında Gölköy Cennet Koyu'nu bulabilirseniz görün, balık tutmayı veya zıpkınla avlanmayı seviyorsanız, uygundur)....Bodrum, Yalıkavak ve Turgutreis'te konser, festival vs gibi etkinliklerin olmadığı bir gece, Gümbet'e gidin, eğlenceyi seviyorsanız, sabaha kadar devam ediyor zaten...bir de Bodrum'dan tekneyle tura çıkın, Karaada'yı ve kesinlikle Ada Boğazı'nı (Akvaryum) görün

Arkadaşım çok sağol. öyle detaylı anlatmışsın ki yazını basıp arabanın torbidosuna koyacağım. bende sahilden çanakkale-alanya yapacağım kısmetse.

• 100ü geçme radarla işin olmaz 8-9 saatte bodrumda olursun. pendik yalova feribotunu öneririm bende. bursa gemlikten sonra serbest bölgede yol çalışması var. başkada bi yerde yok balıkesire kadar. ordan manisa izmir otobandan aydın sonra bodrum tabelasını takip edeceksin.

google earth indirip yolu anlaman iyi olacaktır.
  • Sabah 07:00 Pendik Yalova-Bursa-kemalpaşa girişi Osmanın yerinde işkembe içilecek-Balıkesir-manisa izmir-Söke otoban-Bodrum .saat 16.00 denize girilecek...Radarlara dikkat.Hızlı gitmeye gerek yok.Milas girişi yol çalışmalarına dikkat.Tek gidiş-geliş yapmışlar.Kamyonlar çılgınca gidiyor.İyi tatiller...
  • ortaklar cöp sıs olayı sabah sabah bıtirdi beni sırf bunun ıcın bu yaz nazıllıye gıderken eskı yoldan selcuk uzerınden gıdıcem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jasberny -- 29 Haziran 2009; 11:31:59 >
  • Arkadaşlar ben de bu hafta sonu gidiyorum inşallah.. Sabah 4 gibi yola çıkmayı planlıyorum... Eskihisar-Topçulardan geçicem.... Sormak istediğim yol tahminen kaç saat sürüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erulu -- 29 Haziran 2009; 11:26:46 >
  • quote:

Edit: @cetvel çok güzel yazmış zaten.. Tamamen katılıyorum

akhisar'da mola verip ramiz'de köfte yemeyi unutmayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erulu

Arkadaşlar ben de bu hafta sonu gidiyorum inşallah.. Sabah 4 gibi yola çıkmayı planlıyorum... Eskihisar-Topçulardan geçicem.... Sormak istediğim yol tahminen kaç saat sürüyor?

9 saat sürer
  • quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

quote:

Orjinalden alıntı: erulu

Arkadaşlar ben de bu hafta sonu gidiyorum inşallah.. Sabah 4 gibi yola çıkmayı planlıyorum... Eskihisar-Topçulardan geçicem.... Sormak istediğim yol tahminen kaç saat sürüyor?

9 saat sürer

Teşekkürler
  • quote:

quote:

İstanbul-İzmir-Aydın-Muğla-Milas yolundan git yaklaşık 15 seneden beri bu yoldan gidiyorum çok rahat ve ferahtır.Ayrıca yatağan sapağına döndünmü ormanın arasından giderken büyük bir tesis var Alabalık tesisi orada bir gözleme ayran ye devam yola iyi yolculuklar.

Aydın otobanından Söke yoluna geçer ve fırsat buldukça Bafa Gölü'ne bakarım yolculuk esnasında. Bugüne kadar hiç Muğla'ya kadar inip oradan Milas'a geçmedim (Yatağan yolundan nefret ediyorum). Ama bu sefer bir de o şekilde deneyeceğim

Yolculuk yapacak olan arkadaş, geze geze gitmek istiyorsa, Çanakkale -Ayvalık -İzmir -Selçuk (gitmişken Şirince)-Kuşadası -Güzelçamlı -Söke -Didim-Akbük -Milas güzargahını izleyebilir... En kısa sürede yorulmadan varmak istiyorsa, Bursa -Balıkesir -Manisa -İzmir -Aydın otobanından Söke -Milas güzargahı çok daha iyi olacaktır

Muğla-Yatağan yolu çok güzeldir.Söke yolu bence güzel değil bir kere muğla-yatağan'dan git hep oradan gitmek istersin.

• cine üzerinden yatagan mugla yolu @unforgiv3n dedıgı gıbı guzeldır.
  • DİKKAT!.. DİKKAT!.. DİKKAT!..

Bu günlerde, Balıkesir'i yaklaşık 20 km. geçtikten sonra İkizceler Barajı civarlarında Karayolları DİNAMİT PATLATMASI yapıyor!!! Herhangi bir yerde uyarı yok.
    Patlatma nedeniyle öğleden sonraları BALIKESİR-İZMİR yolu yaklaşık 15:00 ile 19:00 saatleri arasında çift yönlü olarak trafiğe kapatılıyor.
    Yol trafiğe açıldıktan sonra da saatler boyu çift taraflı biriken konvoylar yüzünden bir kamyon arkasında ancak "tıngır mıngır" gidilebiliyor.

Yol planlamanızı uygun ayarlayarak, o bölgeden geçişlerinizi, bu aralar, 15:00-19:00 saatleri dışında kalan bir vakite denk getirmeniz menfaatiniz icabıdır.

25 Haziranda o yolda saatlerce kaldım, haberim yoktu, ondan söylüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: dedikodu

DİKKAT!.. DİKKAT!.. DİKKAT!..

Bu günlerde, Balıkesir'i yaklaşık 20 km. geçtikten sonra İkizceler Barajı civarlarında Karayolları DİNAMİT PATLATMASI yapıyor!!! Herhangi bir yerde uyarı yok.
    Patlatma nedeniyle öğleden sonraları BALIKESİR-İZMİR yolu yaklaşık 15:00 ile 19:00 saatleri arasında çift yönlü olarak trafiğe kapatılıyor.
    Yol trafiğe açıldıktan sonra da saatler boyu çift taraflı biriken konvoylar yüzünden bir kamyon arkasında ancak "tıngır mıngır" gidilebiliyor.

Yol planlamanızı uygun ayarlayarak, o bölgeden geçişlerinizi, bu aralar, 15:00-19:00 saatleri dışında kalan bir vakite denk getirmeniz menfaatiniz icabıdır.

25 Haziranda o yolda saatlerce kaldım, haberim yoktu, ondan söylüyorum.

hadi ya geçmiş olsun. ne kadar zaman sürecek acaba?

• quote:

quote:

quote:

Muğla-Yatağan yolu çok güzeldir.Söke yolu bence güzel değil bir kere muğla-yatağan'dan git hep oradan gitmek istersin.

en son iki sene önce kullandım Yatağan yolunu...Bodrum-Marmaris yolculuğumda....Eğer yol hala aynıysa (genişletilmediyse), benim için tam sinir harbi bir yol. Daracık, virajlı, bol rampalı, ağır vasıta kaynayan, sollasam mı sollamasam mı ikileminde kalıp, çok fazla zaman kaybettiğimi düşündüğüm bir yol....Söke yolu geniş, hız sorunu yok ama yaklaşık 30 km. boyunca dümdüz olduğu için sıkıcı gelebilir (hatta yorgun olalar için, dalma açısından, riskli de olabilir)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.