Şimdi Ara

istanbul bitmiş beyler (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
6.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Umut K.

quote:

Orijinalden alıntı: ganja77

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

fakir fakir çulsuz mahallerde oturursan öyledir tabi

kadiköy moda'da oturuyorum burayı california'ya değişmem

ne yanı fakır ınsanların guvenlı yasamaya hakkı yok mu. senın kafandakı.ınsanlar balıcıden tınercıden daha tehlıkelı.bu nasıl bır mantıktır

dünyanın hiç bir yerinde fakir ve güvenli bir yer yok

fakirlik beraberinde suçu ve ahlaksızlığıda getirir

burada gece 2 de 18 yaşında bir genç kız dolaşabiliyor

neden ıstanbul dısında bu guvensızlık duygusunu vermıyo baska bı sehır bana?

korkak olduğundan olabilir
    istanbulda doğmuş büyümüş birisi kadar istanbul'da korkmadan dolaşmanı beklemiyorum?
    20 yıldır istanbuldayım benim gece gezdiğim yerlerde gezsen ölürsün herhalde

oncelıkle benı tanımıyorsun sana her ne kadar kendımı anlatsam bıle anlamayacaksın. ben 14 yıl ıstanbulda yasadım dogdum 14 yıl boyunca da orada buyudum ılkokul bıtınce kactım acıkcası. bu arada korkaklık mevzuna gelırsek ben tek basıma hıc bılmedıgım ıllere gıdıp gezerım. kadıkoy modadan cıkmamıs adamsın bellıkı bana burada konusma korkaksın falan dıye de ıtham etme. ıddıa edıyorum bu forumdakı uyelerın %80 ının hıc gormedıgı ortamlara gırmıslıgım vardır ;)

moda'dan çıkmamış ne demek aktif istanbul kullanıcısıyım
    gece beyoğlunda dolaşırım vapurlar gece karaköyün zifiri karanlığında kadem sokakta işimi görür
    istiklaldeki her türlü pisliğin olduğu ara sokaklardaki sırf ucuz diye rock barlarda içerim
    hocam istanbul dışından gelmişsin belli ki benim girdiğim ortamlara girip çıktığını sanmıyorum
    konuşma iyice bok sidik yarışına döndü ancak bonzai içilen ortamıda gördüm gecenin bir yarısı dolaplıdereye ot almaya da gittim

bırader sen zaten pıslık donen ortamlara pıslık yapmaya gıtmıssın adam sana neden zarar versın kı adamın amacı bu benım sıkayet ettıgım pıslık mekanlar sende ben onlara gıttım bısey olmuyo dıyosun. bu arada ortamdan kastın varoş barlara gidip içmek sonra ot alıp çekmekse ben senle ortam tartısması bile yapmam. ben tek basıma gezınce de sorun olmuyo ama benımle aynı kafada olan bayan olsam dusunemıyorum

sen çevirdin konuyu bok sidik yarışına
    istanbul gayet'de güvenli
    adam gibi yerlerde gezersen
    varoş yerlerde geziyorsun sonra güvensiz diyorsun ne dememi bekliyorsun
  • İstanbul cok değişik bir yer her türden insanlar var insanlar zamanında aşırı şekilde göç etmiş buraya. Benim bir tercih hakkım olsaydı bakırkoyde oturuyorum yine halime cok şukur ama en azından anadolu yakası derdim tamam kabul ediyorum Anadolu yakasın dada iğrenç semtler var ama avrupa yakasıyla asla baş edemez insanlar git gide dahada cirkinleşiyor ve bunu goren cocuklarda bunlara özenıp dongulerını boyle devam ettiriyorlar. Artık iyice habitatlarını kurmuşlar burda
  • atasehir ferhatpasadayım gayet rahatım sahura kadar sokaklarda takıldıgım olduu kayısdag ,inönü.bu yerler iyidir
  • Valla kim nederse desin Türkiye nin en yaşanilir şehri Ankara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kişiden kişiye değişir. Kimisi olay yaşar, kimisi yaşamamıştır. Kimisi kalabalığı sever, kimisi sevmez; buradan gitmek ister vs. vs.

İstanbul'da bulunan eğitim vs. imkanlarını muhtemelen Türkiye'nin başka hiçbir şehrinde bulamazsınız. Aynı şekilde iş imkanlarını da. Bu bakımdan buraya mecbur gibi bir şeyiz. Mezun olmama bir yıl kaldı benim de, başka şehirde iş bulabilir miyim diye düşünüyorum açıkçası. Kalabalığı vs. pek sevmem ve İstanbul cidden aşırı kalabalık artık. Toplu taşımayla seyahat etseniz kalabalık, aracınız olsa trafik var. Rahatlık denen bir şey yok. Tatil yapmaya gelinir; turist gibi güzel yerleri gezip dönün isterseniz de içinde yaşamak işkence gibi bir şey.

Onun dışında büyük şehir olduğundan her tür insana rastlarsınız ve başınıza bir şey gelme olasılığı küçük şehre nazaran yüksektir tabii ki. Bu olağan bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMoE

Kişiden kişiye değişir. Kimisi olay yaşar, kimisi yaşamamıştır. Kimisi kalabalığı sever, kimisi sevmez; buradan gitmek ister vs. vs.

İstanbul'da bulunan eğitim vs. imkanlarını muhtemelen Türkiye'nin başka hiçbir şehrinde bulamazsınız. Aynı şekilde iş imkanlarını da. Bu bakımdan buraya mecbur gibi bir şeyiz. Mezun olmama bir yıl kaldı benim de, başka şehirde iş bulabilir miyim diye düşünüyorum açıkçası. Kalabalığı vs. pek sevmem ve İstanbul cidden aşırı kalabalık artık. Toplu taşımayla seyahat etseniz kalabalık, aracınız olsa trafik var. Rahatlık denen bir şey yok. Tatil yapmaya gelinir; turist gibi güzel yerleri gezip dönün isterseniz de içinde yaşamak işkence gibi bir şey.

Onun dışında büyük şehir olduğundan her tür insana rastlarsınız ve başınıza bir şey gelme olasılığı küçük şehre nazaran yüksektir tabii ki. Bu olağan bir şey.

ankara ya gezmeye gittim cok hosuma gittigini soyleyemem ama ogrenci icin iyidir bence

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

fakir fakir çulsuz mahallerde oturursan öyledir tabi

kadiköy moda'da oturuyorum burayı california'ya değişmem

ne yanı fakır ınsanların guvenlı yasamaya hakkı yok mu. senın kafandakı.ınsanlar balıcıden tınercıden daha tehlıkelı.bu nasıl bır mantıktır

dünyanın hiç bir yerinde fakir ve güvenli bir yer yok

fakirlik beraberinde suçu ve ahlaksızlığıda getirir

burada gece 2 de 18 yaşında bir genç kız dolaşabiliyor

neden ıstanbul dısında bu guvensızlık duygusunu vermıyo baska bı sehır bana?

korkak olduğundan olabilir
    istanbulda doğmuş büyümüş birisi kadar istanbul'da korkmadan dolaşmanı beklemiyorum?
    20 yıldır istanbuldayım benim gece gezdiğim yerlerde gezsen ölürsün herhalde

Korkaklikla alakasi yok. Onlarca sehir gordum ama Istanbul kadar insani tedirgin eden baska bir sehir yok. Eger sen baska sehirlere gidip gormediysen boyle konusman normal. Oyle konusmussun ki sanirsin ki Istanbul en guvenli sehir. Eger firsatin olursa bir ara baska sehirlerde de bir muddet kalmani ve huzurlu, rahat yasamanin ne oldugunu anlamani isterim.

• Bencede İstanbul çok güzel bir şehir. Yaşanacak bir şehir. Sadece nerede yaşadığınıza bağlı..
  • Ben goztepe de oturuyorum hiç kotu birşey yaşamadim.Ama bir keresinde bagdat caddesinde bir dilenci benim onumu kesmişti para istemişti

• köşe başı bonzai muhabbeti doğru mahalledeyiz merdivenlerde oturuyoruz arkadaş geldi en yukarı çıktı bakmıyorum ben buna benim yanımdaki arkadaş onla konuşuyo bi baktım eşşek herif mahhallede bonzai çekmeye başlamış

• istanbul çok güzel izmir berbat gelmeyin izmire istanbul güzeldir kalın orda
  • ben burada cep telefonum dan sadece uplad hiz8m 7 mbit upload download hizimi soylemiyorum bile siz tr de yasamaya devam edin

• 8-11 ağustos arası izmirden istanbula gideceğim 3 gün gezip döneceğim hemen daha fazla çekemem o kalabalığı
  • istanbuldan gidecekler için teşvik yeni taşınmak isteyenler içinde bir zorluk olsa güzel olur aslında

hakkaten her yıl trafik artma katsayısı artarak artıyor
  • Avrupa yakası boktan anadolu tarafı biraz daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

İstanbul' u Kadıköy ve Beşiktaş' tan ibaret bilenlerin birşey görmemesi doğal.

ben kadıköy üsküdar beşiktaş eminönü taksim belki arada levent ve sarıyer tarafından ibaret görüyorum. gayet güzel şehir öbür taraflarda işim yok ki banane goptan gopta olan düşünsün.

15 milyonluk şehirde tek standart olmaması çok normal. fatih-bakırköy sınırından dışarı çıkmayan adamın da istanbulu güzel görmemesi çok normal.
  • Kanalizastanbul ta 2000 yilindan beri bitmisti...

• quote:

Orijinalden alıntı: tarx

Ben de kaçıp gitmek istiyorum aynı durum semtler arası çok var.Anadolu yakasında oturuyorum Avrupa yakasına göre biraz daha geniş rahat ve nezih gibi(kısmen).

Anadoli yakasi daha iyi avrupa yakasinda 2-3 semt haric geecekten koy gibi nasil buyuk sehirse

• quote:

Orijinalden alıntı: Sözleşme Okumayan Adam

al sana bir lise 1 öğrenci profili. bende az önce facebookta dolaşırken gördüm şaka gibi gerçekten.

https://www.facebook.com/gfk.bugrademirel?fref=nf

Aslında bakıyorum da hepsi gül gibi çocuklar. Sırf bazı kişilere ve olaylara özendikleri için bu hallere giriyorlar. Belkide 3-4 sene sonra bu hallerine gülecekler. Yazık, gerçekten çok yazık.
  • 1 saat once eskisehir'e indim,havası bîle baska arkadaslar. oh be

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.