Şimdi Ara

İstanbul bilişim rezaleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 16
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 5 saat 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • 1453since (8 mesaj) ispirliyik (4 mesaj) nk061 (4 mesaj) mrts61 (3 mesaj) wearesorryserver (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (13 mesaj) Mobil (10 mesaj) Mini (2 mesaj) Uygulama (9 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İstanbul bilişim rezaleti
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    51 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yıllardır İstanbul Bilişim'in web sitesi ve mağazasından alışveriş yaparım. Fakat son online siparişimde adeta dolandırıldım.

Dp-2358413 Numara ile 2.600 Tl değerinde alışveriş yaptım. Siparişim 30 gün boyunca kargoya verilmeyince müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve siparişimin iptalini talep ettim. Temsilci iadenin hızlı olması için ıban numaramı istedi ve en geç 10 gün içinde iade edileceğini söyledi.

16 gün oldu ve iade hala gerçekleşmedi. Müşteri hizmetlerini arayınca satış bölümü hariç hiçbir birim telefonu açmıyor. Satış birimindekiler de o işe muhasebe bakıyor biz göremiyoruz diyorlar. Hatta muhasebeye ulaşamadığımı belirtince satış temsilcisi öyle saçmalık mı olur biz her telefonu açıyoruz diye birde fırça atmaya kalktı. Eğer iadem yapılmazsa dolandırıcılıktan savcılığa suç duyurusunda bulunacagım.

Lütfen bu firmadan alışveriş yaparken dikkat edin benim gibi canınız yanmasın

|
    |

• quote:

Orijinalden alıntı: wearesorryserver

Yıllardır aynı site üzerinden alışveriş yapıyorsun, son alışverişinde kargo gönderilmediği için dolandırıcılıktan dava açıyorsun

Sence mantıklı bir şey mi bu dediklerin? Yani desen ilk defa alışveriş yaptım, kargoyu göndermiyorlar, bir nebze anlarım.

Senin bu mantığın ile %100 olumlu yanıtın altında alan mağazalar komple kapansın, %99 bile yeterli, gerek yok %50 %10 lara, ne de olsa 100 kişi alışveriş yapmış, 1 tek kişi dahi olumsuz oy vermişse veya sorun yaşamışsa, kapatalım mağazayı, mahkemeye verelim, dolandırıcılık suçuyla yargılansın,

Herhangi bir alışveriş platformunu savunmuyorum, kargo gecikmiş olabilir veya stokta yoktur, adamlar yeni ürün bekliyordur, 1 hafta içinde kargo gelmezse iptal edersin, ha iptal edemiyorsun, paran yatmıyor, direk gider dava edersin. Yani aynı site üzerinden kendin yıllarca alışveriş yaparım deyip 1 alışverişinde sorun yaşadığında dolandırıcı bunlar diye ithamda bulunman bana değil kendine ters düşüyorsun
    adam zaten demiş 30 gündur kargoya bile verilmeyen urunun iadesini ilettim o da 16 gundur kabul edilmedi. yani ortada 46 gunluk bir mağduriyet var. Sen Istanbul bilişim çalışanı mısın? Keisnlikle ortada herhangi bir sekilde bilgilendirilmeyen ve de parasina el konululan bir musteri bu arkadaş. Sen musterinin 2600 tlsini alacaksın, 30 gün kargoya bile veremeyeceksin, iade isteyince de 16 gün boyunca bekleteceksin. 2600 tl ile ev geçindiren var birader farkında misin? 3 lira 5 lira değil.
    Yıllardır aynı site üzerinden alışveriş yapıyorsun, son alışverişinde kargo gönderilmediği için dolandırıcılıktan dava açıyorsun

Sence mantıklı bir şey mi bu dediklerin? Yani desen ilk defa alışveriş yaptım, kargoyu göndermiyorlar, bir nebze anlarım.

Senin bu mantığın ile %100 olumlu yanıtın altında alan mağazalar komple kapansın, %99 bile yeterli, gerek yok %50 %10 lara, ne de olsa 100 kişi alışveriş yapmış, 1 tek kişi dahi olumsuz oy vermişse veya sorun yaşamışsa, kapatalım mağazayı, mahkemeye verelim, dolandırıcılık suçuyla yargılansın,

Herhangi bir alışveriş platformunu savunmuyorum, kargo gecikmiş olabilir veya stokta yoktur, adamlar yeni ürün bekliyordur, 1 hafta içinde kargo gelmezse iptal edersin, ha iptal edemiyorsun, paran yatmıyor, direk gider dava edersin. Yani aynı site üzerinden kendin yıllarca alışveriş yaparım deyip 1 alışverişinde sorun yaşadığında dolandırıcı bunlar diye ithamda bulunman bana değil kendine ters düşüyorsun
    Kargo gelmedi
    Siparişi iptal ettim
    Para iadesi talebi oluştu
    15-16 gündür iade yapılmıyor
    Müşteri hizmetleri telefonu açmıyor
    Maillere cevap vermiyorlar
    Şikayet var sitesi son dönemde benim gibi magdur bir sürü insanın şikayeti ile dolu

Sencede konuşmuş olmak için boş konuşmuyormusun
  • Yüzbaşı
    933 Mesaj

• Çavuş
    51 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kargo gelmedi
    Siparişi iptal ettim
    Para iadesi talebi oluştu
    15-16 gündür iade yapılmıyor
    Müşteri hizmetleri telefonu açmıyor
    Maillere cevap vermiyorlar
    Şikayet var sitesi son dönemde benim gibi magdur bir sürü insanın şikayeti ile dolu

Sencede konuşmuş olmak için boş konuşmuyormusun
    |
    |
    wearesorryserver kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    933 Mesaj

"Yıllardır İstanbul Bilişim'in web sitesi ve mağazasından alışveriş yaparım."

|
    |
    1453since kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wearesorryserver

adam zaten demiş 30 gündur kargoya bile verilmeyen urunun iadesini ilettim o da 16 gundur kabul edilmedi. yani ortada 46 gunluk bir mağduriyet var. Sen Istanbul bilişim çalışanı mısın? Keisnlikle ortada herhangi bir sekilde bilgilendirilmeyen ve de parasina el konululan bir musteri bu arkadaş. Sen musterinin 2600 tlsini alacaksın, 30 gün kargoya bile veremeyeceksin, iade isteyince de 16 gün boyunca bekleteceksin. 2600 tl ile ev geçindiren var birader farkında misin? 3 lira 5 lira değil.
    |
    |

• Çavuş
    51 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Anlama kıtlığı olan veya firmanın paralı askerıne niye dert anlatmaya çalışıyorsam
    |
    |
    wearesorryserver kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    471 Mesaj
    amazon bile saticisini 1 haftada kargoya verilmemis urun icin cezalandiriyor. İlla böyle bir düzenleme gelmesi lazım bize de.
    |
    |
  • Yarbay
    7200 Mesaj
    Suan hepsiburada ve trendyol siparislerim de asla gelmiyor ve iade etme secenegi kapali.
    |
    |
  • Binbaşı
    1281 Mesaj
    Kredi kartı ile yapıldı ise bankaya Harcama İtirazı dilekçesi verin.
    |
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj
    Ben de bu sahtekarlardan geçen ayın 22’sinde 2660 TL’lik televizyon siparişi verdim. 21 gün oldu. Kargoya verilmedi. Hiçbir şekilde telefonu açmıyorlar. Mail attım dönmediler. Sitelerinde siparişi iptal etmek için bir seçenek yok. Şikayetleri okuyunca anlıyorum ki göndermeyecekler. Ben ilk taksidi ödedim. Ne yapacağız? Nasıl para iadesi alacağız?
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    https://www.sikayetvar.com/istanbul-bilisim

Buraya bakınca tek dolandırılan ben değilmişim. Büyük ihtimal yakında dükkanı kapıyıp uçacaklar.
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bugun şişlide ki merkezlerine gittim durumu anlattım ve eft ile paramı geri ödediler.
    Fakat merkezlerinde benim gibi birçok insan vardı aynı durumda
    |
    |
  • Teğmen
    162 Mesaj
    Hemen gonderdilermi paranızı
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Evet benim yanımda eft yapıp makbuzu verdiler
    |
    |
    mrts61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1214 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1453since

Evet benim yanımda eft yapıp makbuzu verdiler
    Kiminle görüştünüz? Ben de pazartesi günü bi ziyaret etmeyi düşüneyim o zaman.
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İsmini bilmiyorum muhasebeci biriyle görüştüm
    |
    |
    The Witcher kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1861 Mesaj
    Pcdepo gibi olmasınlar
    |
    |
  • Teğmen
    122 Mesaj
    nereden biliyorsun diye sormayın. yaklaşık 45 çalışanı var. küçülmeye giden batan vs. bir yer bu kadar işçi çalıştırır mı? hem daha yeni satın alındı ediz akın tarafından. hedefler vs. var. ben de sipariş verdim daha 1 hafta oldu. beklemedeyim. içim rahat şu an. ha ürün gelir gelmez para iadesi falan belki olur ama geç olur. garanti olur. sıkıntı yapmayın.
  • Yüzbaşı
    893 Mesaj
    Bu firmanın özelinde konuşmuyorum, belki türkiyenin en sağlam firmasıdır onu bilemem.
    Yalnız sipariş verilip ürün tedariği konusunda sıkıntı yaşanan her firmaya temkinli davranmak gerekir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atesbaz -- 7 Ocak 2020; 16:54:37 >
    |
    |
  • Yarbay
    8262 Mesaj
    İstanbul Bilişim ile ilgili gördüğüm ilk şikayet.

Yazdım aklımın bir köşesine. Bende yakın zamanda 2.000TL'lik bir alışveriş yapmayı düşünüyordum.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
valorant points
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.