Şimdi Ara

İstanbul Bilişim den alışveriş yapmayın yaptırmayın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
9.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.sikayetvar.com/istanbul-bilisim

İstanbul bilişim den monitör siparişi verdim 5 gün önce. Siparişi geçerken stokta var aynı gün kargo ibaresi yer alıyordu.

2 gün geçti baktım kargo falan yok . Kontrol ettiğimde kargo ya vermeye bırakın daha ürün ellerinde değilmiş.

Daha sonra müşteri hizmetleri ni aradım abartmıyorum 2 kez aradım toplamda 90 kusur dakika hatta beklemem ile birlikte müşteri hizmetlerine ulaştım. Bana stokta olmayan ürünü stoktaymis gibi sattıklarını açıkça belirtip bugün öğleden sonra en geç kargoya verileceğini belirtti.

Bugün de şikayet var aklıma geldi. Bir baktım rezalet . Herkes şikayetçi.

İşin özeti ben üründen geçtim zaten bunların ağızlarının yanmasını istiyorum. Nereye başvurabilirim.

Bu arada para iadesi 10 iş günü içerisinde yapılıyor diyor müşteri hizmetleri. Şikayet var da millet 1 ay geçmesine rağmen para iadesi almadığını belirtmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ürünü gönderecekler mi göndermeyecekler mi hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Ürünü gönderecekler mi göndermeyecekler mi hocam ?
    Onlara sorarsan bugün kargoda diyorlar her zaman yersen. Ürünü iptal ettirmedim bilerek. Bunun hak hukuk cezası vardır. Gidip ilgili yerlere başvurmak istiyorum.

• Sen de parayı eksik ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Sen de parayı eksik ver
    Parayı eksik vermeyi bırak acaba ürün elime ulaştıktan sonra ödeme yapmamı kabul ederlermiydi

• Hocam bu İstanbul Bilişim daha piyasada kimse yokken bunlar vardı yılların firması. İş modelleri 15senedir aynı. Stoksuz çalışırlar, genelde piyasadan düşük fiyat verirler sipariş üzerine stok sağlanmaya çalışılır sancılı bir süreç olur ama ucuz almak için müşteri katlanır. Bundan 8 sene önce son model ekran kartı siparişi geçmiştim aynı sizin yaşadığınız şeyleri yaşadım.

Tabiiki siz haklısınız karşı tarafı haklı çıkarmaya çalışmıyorum ama bundan alışveriş yapacak adam bunu göze alacak
    Pazardan aldığın atlet delik çıkabiliyorsa bu da aynı hesap

Size tavsiyem müşteri hizmetlerini tehdit etmeniz tüketici h heyetine başvuru yapacağım diyin ürünün tedarikini sağlayın

Para iadesi isterseniz yine sancılı uzun bir süreç olur

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Hocam bu İstanbul Bilişim daha piyasada kimse yokken bunlar vardı yılların firması. İş modelleri 15senedir aynı. Stoksuz çalışırlar, genelde piyasadan düşük fiyat verirler sipariş üzerine stok sağlanmaya çalışılır sancılı bir süreç olur ama ucuz almak için müşteri katlanır. Bundan 8 sene önce son model ekran kartı siparişi geçmiştim aynı sizin yaşadığınız şeyleri yaşadım.

Tabiiki siz haklısınız karşı tarafı haklı çıkarmaya çalışmıyorum ama bundan alışveriş yapacak adam bunu göze alacak
    Pazardan aldığın atlet delik çıkabiliyorsa bu da aynı hesap

Size tavsiyem müşteri hizmetlerini tehdit etmeniz tüketici h heyetine başvuru yapacağım diyin ürünün tedarikini sağlayın

Para iadesi isterseniz yine sancılı uzun bir süreç olur
    Hocam temin ettikleri ürünlerde stoğa girme süresi belirtiliyor. Ben ürün alırken stokta olduğunu aynı gün içerisinde kargoya verilecegi belirtilmisti. Ben nereden biliyim stokta olmayan ürünü stoktaymis gibi sattıklarını.

• Geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Geçmiş olsun.
    Teşekkürler.
  • Son durum: Dün kargoya verilmedi. Bugün aradığımda bugün kesin vericez hacı dendi. Yine verilmedi. Böyle bir firma nasıl piyasada hala duruyor anlamadım?
  • Ssd aldım kargoya vermeleri uzun sürüyor diye sinirlendim iptal etmek istedim ama ulaşamıyorsun 2 saat müzik dinletiyorlar sonra kendiliğinden kapanıyor. 3 gün bu şekil ulaşmaya çalıştım sonunda açtılar ve iade işlemini hallettik. Para iadesi 10 güne olur dediler 14 güne yattı oda.
    Şunu söyleyebilirim ki üç kağıtçı değiller ama bi yönetimsizlik söz konusu. Bir daha kendilerinden alışveriş yapmam en azından netten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Ssd aldım kargoya vermeleri uzun sürüyor diye sinirlendim iptal etmek istedim ama ulaşamıyorsun 2 saat müzik dinletiyorlar sonra kendiliğinden kapanıyor. 3 gün bu şekil ulaşmaya çalıştım sonunda açtılar ve iade işlemini hallettik. Para iadesi 10 güne olur dediler 14 güne yattı oda.
    Şunu söyleyebilirim ki üç kağıtçı değiller ama bi yönetimsizlik söz konusu. Bir daha kendilerinden alışveriş yapmam en azından netten.
    Sence senden aldıkları parayı işletmiyorlarmı bak kaç gün sonra almışsın paranı.
  • Bugün tam sipariş verecektim, şikayet var aklıma geldi iyi ki biraz fazla verip gittigidiyordan almışım

• knight0fheaven kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam işletiyor olabilirler, binlerce kişinin parasını işletseler büyük para ediyor.

• knight0fheaven kullanıcısına yanıt
    Bir kere alışveriş yaptım aldığım cihaz bozuldu servis konusunda hiç yardımcı olmadılar servisten para iadesi kararı aldım gittim 30 gün iade etmediler icraya başvurarak faiziyle aldım...

Telefonla aradıığınızda bile esnafvari konuşmalarından anlıyorsunuz zaten ne ile karşı karşıya olduğunuzu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 13 Eylül 2019; 21:0:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiglera Beta

Bugün tam sipariş verecektim, şikayet var aklıma geldi iyi ki biraz fazla verip gittigidiyordan almışım
    İyi yapmışsınız hocam banada küpe oldu. Piyasadan 50lira az diye sırf söyledim. Birdaha böyle bişey olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Bir kere alışveriş yaptım aldığım cihaz bozuldu servis konusunda hiç yardımcı olmadılar servisten para iadesi kararı aldım gittim 30 gün iade etmediler icraya başvurarak faiziyle aldım...

Telefonla aradıığınızda bile esnafvari konuşmalarından anlıyorsunuz zaten ne ile karşı karşıya olduğunuzu...
    Sormayın hocam yaptık bir hata ama cezasını ben çekmek zorunda değilim. Firma çekicek.
  • Telefon siparişi verdim aynı gün Kargo diyerek aradım haftaya Pazartesi vereceğiz dediler daha sonra şikayetvara ve ekşiye baktığımda hep oyalamışlar insanları. Ürünü iptal ettim parayı 8. Gün yatırdılar parayı da işletiyorlar müşteri hizmetlerine bağlanması da cabası

• Yıllardır o kadar siteden alışveirş yaptım ama okuduğum yerlerden İstanbul Bilişim'in bu pisliğini bildiğim ve tahmin ettiğim için daha oradan hiçbir şey almadım, almam da.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.