Şimdi Ara

İstanbul Bilgi Üniversitesinin baya uluslararası olanak sunması ve okul hakkında bazı mülahazalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
3
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ekonomi, işletme ve dijital inovasyon gibi alanlarda LSE ile çift diploma veriyor ülkedeki en underrated durum olabilir. LSE sosyal bilimler alanında harvard'dan sonra dünyanın en iyi okulu. Zaten ekonomi okuyan birinin ulaşabileceği en iyi şeylerden biri lse diplomasıdır herhalde. Üstelik LSE'nin external stduy ücretinin 5te 6da biri fiyatına özel anlaşması var bilginin, lseye ödeyeceğiniz para için de ayriyetten burs verebiliyor duruma göre. Lseden mezun olmak demek zaten bi anlamda artık bi level atladın demek bence. Üstelik bilgiden de üstün başarı diploması alıyorsun

onun dışında daha yeni Arizona State University ile büyük bir işbirliği anlaşması imzaladılar, 3+1 diploma progrramları var 3 yıl bilgide 1 sene abd'de okuyarak yine çift diploma alıyorsun. 1-3 yıl arası abd'de resmi çalışma iznin oluyor al işte abdye kapağı attın :D Arizona da abd'nin büyük ünilerinden bir tanesi

Diploma olanaklarının dışında çok sağlam okullarla erasmus anlaşmaları var avrupanın hep top level okullarıyla anlaşmalı, sciences po paris var mesela türkiyede sadece bilgi koç gsü erasmusa gönderiyor oraya, avrupanın en iyi siyaset bilimi okulu. Tabii kalıcı olmuyorsun da 1 sene de olsa orada ders görmek ortamında bulunmak cv'ne yazmak güzel olur. Heidelberg Lmu filan hep güzel okulları bağlamışlar. (Bu çok büyük bir avantaj değil tabii) bir de yine isviçredir güney koredir kanadadır ikili değişim anlaşmaları var ama burssuz kodaman işi bunlar orada yaşama giderleri filan senden oluyor sadece öğrenim ücreti ödemiyorsun, isviçre hükümeti burs verebiliyor.

Müdek, fedek, hazırlık programı için Cea, bütün akreditasyonları da var

bu sene sürpriz sıralamalrdan(düşük) aldı bence Bilgi mantıklı ve underrated bir seçenek gibi duruyor bu konu burada dursun bakalım ilerleyen seneler bize neler gösterecek bilgide bi potansiyel görmeye başladım her gün sövdüğüm okulda. Kendi içinde de iyi işliyor hocalardan vasıfsız olanı görmedim bir sürü emeritus profudur ünlü hocalarıdır hepsi var, genç hocaların da hepsi boun-odtu lisans ve/veya yurt dışı doktoralı. Mütevelli heyet üyesi mason locası başkanı önemli bi adam mesela eski rektör şu anda da gs sözcüsü ve yöneticisi. Okulun nresine baksam hoşuma gidiyor kampüsü filan da istanbulun en iyilerinden, bi eksik göremiyorum ben bu okulda. He tek eksi öğrenci kitlesi bence ki zaten bu her şeyi batırıyor okulu okul yapan öğrencisidir neticede. Öğrencinin vizyonu darsa okul da bundan etkilenir bence.

neyse genel bi düşüncelerimi yazmak istedm dostlar kib byee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 24 Eylül 2021; 13:1:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasına katılım konusunda da büyük avantajlar sağlıyor  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BA591D5BE

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasına katılım konusunda da büyük avantajlar sağlıyor  

https://tr.wikipedia.org/wiki/Remzi_Sanver

Mehmet Remzi Sanver (d. 7 Haziran 1970; Fatih, İstanbul) Türk ekonomi profesörü. Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü.

2011-2015 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi rektörlüğü yaptı. Hâlihazırda Fransa Bilimsel Araştırma Milli Merkezi'nde araştırma direktörü olarak görev yapmaktadır. Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasında 2010-2013 yılları arasında büyük üstatlık görevini yürütmüştür.[2] 33. derece Mason'dur.[3]

hocama nasıl ulaşabilirim helpppp hocam beni de mason yap

• Tanrıya inanmadığım için HKEMBL bana burs vermeyince benim sıfat  

• Tanrıya inandığım için HKEMBL bana burs verince benim sıfat  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BA591D5BE -- 24 Eylül 2021; 13:19:6 >
  • Aga kac para veriyorlar sana

Yarisina daha fazla overim uninizi bilgi yetkileleri ulasin bana

• quote:

Orijinalden alıntı: popstarberkut

Aga kac para veriyorlar sana

Yarisina daha fazla overim uninizi bilgi yetkileleri ulasin bana

ahaha olum manyak mısın la siz cidden sıyırmışsınız

bu okulu yerin dibine soktuğum 999 tane konu vardır mk

para verseler sence bu dönemde mi verdirirler tercih döneminde miyiz mk 1 sene var bu konuyu 2022 temmuz aylarında sence kim hatırlayacak :D kendi okulum hakkında konuşmak için açtıım konuyu, hesabımı sildircem zaten öyle muhabbet olsun diye. ayrıca para verseler banaa mı verirler veya 100 kişilik foruma reklam yapmak için para mı verirler, reklam olsa böyle mi olur... neyse aga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 24 Eylül 2021; 13:55:57 >
  • Maval okuma aldigin parayi soyle ihtiyacim olmasa sormazdim

• quote:

Orijinalden alıntı: popstarberkut

Maval okuma aldigin parayi soyle ihtiyacim olmasa sormazdim

• Özellere sövmüyor muydun

• quote:

Orijinalden alıntı: 100net100k

Özellere sövmüyor muydun

sövüyom

devletle kıyaslamıyom ki kendi çapında iyi bi ticarethaneye göre iyi yani yoksa babasının hayrına yapmıyor ya yine. Bana kalırsa toptan alayı kapatılsın koç bilkent sabancıda hadi acıdığım için yeditepeyi de koyuyorum tam burslu okuyanlar da devlete nakledilsin diğerleri tekrar sınava girsin. Ama ben 1000 kere söylesem de bunlar kapatılmayacak ki neticede. Madem bi bataklığa girdik en az hasarla atlatmak lazım.

en azından ama para alıp yatmıyolar bu tür şeyler hoşuma gidiyor özellerde. olan imkana da yok diyemem ki adamlar veriyor baya lse diploması veriolar çatır çatır hem de çok uçuk şeyler de istemiyorlar

özelin utancını böyle silebilirm mesela gidip abd'nin devlet üniversitesinden diploma alırsam daha da utanmam ki özelde okudum diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BA591D5BE

Tanrıya inandığım için HKEMBL bana burs verince benim sıfat  

• İşletme okunur mu bilgide?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.