Şimdi Ara

### İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ 2015 GİRİŞLİLER [Whatsapp Grubu Kuruldu] ### (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
3.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fiko07

quote:

Orijinalden alıntı: Roxbowie

quote:

Orijinalden alıntı: okkaliptos

Yurt fiyatları nasıl? Tam bursa beleş mi?

Hayır, Bilgi'nin öğrenciye tek desteği Görevli Öğrenci Programı sanırım başka bir destekleri yok. Kendi yurtları 1200den başlıyor diye biliyorum, çevredekiler 750-800

görevli öğrenci programı ne tam olarak?bir de bu 1200 kaç kişilik?genelde 2 kişilikler 1600-1700 civarı buldum ben okul çevresinde.

http://step.bilgi.edu.tr/tr/ogrenci-destek-merkezi/gorevli-ogrenci-programi/

fiyatlardan tam emin değilim, 1200-300 dört kişiliktir. Tek kişilik sanırım 3000 lira, yıllık 27 000 lira oluyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: okkaliptos

Yurda o kadar para verecegime eve çıkarım daha iyi.

Kafanıza göre uygun arkadaşlarla çıkarım diyorsanız bence de. Ama tek kişi hem zor hem de yurt masrafını da aşar
  • Roxbowie kullanıcısına yanıt
    Vatsap grubu kurduysaniz pm'den numarami atayim beni de alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okkaliptos O kullanıcısına yanıt
    Grupta ben şu an yokum. Konuyu açan arkadaşa sorun bi'
  • BEYLER KUŞTEPE KAMPÜSÜ HAKKINDA O KADAR KÖTÜ YORUMLAR YAPIYORLAR Kİ BEN ANLAMIYORUM GERÇEKTEN NEDEN BÖYLE
  • Kuştepe hakkındaki yorumlarınızı okudum, açıkçası geçen yıl ben de sizin gibi Kuştepe'den ciddi şekilde tırsıyordum fakat deneyimlenmiş oldum.

Birincisi, Kuştepe çok güvenli bir bölge değil ama hayal ettiğiniz kadar korkunç bir bölge de değil. En azından okul vakti, hava aydınlık olduğunda çok fazla sıkıntı yok. Okul kapanıp, hava karardığında çok farklı oluyormuş.

Yukarıdaki bir arkadaş shuttle ile ilgili bir şeyler söylemiş. Ben 1 sene gidip geldim, her gün Trump-Kuştepe arası shuttle'ı kullandım, bu süre içersinde isteyip de shuttle bulamadığım olmadı. Hazırlıklar 2700 kişi ama herkes aynı anda çıkmıyor, genelde çıkış saati farklı, bir kesim kendi arabasıyla gidiyor, yürüyerek Mecidiyeköy'e çıkmayı tercih edenler var, sonuç olarak 3-5 tane otobüsü 2700 kişi aynı anda beklemiyor, bu çok saçma.

Tekrar yazayım Kuştepe çok sağlam bir yer değil ama okul saati ürkünç de değil. Olaya karışma riskiniz var mı? Var. Bunu riski minimuma indirmek istiyorsanız, okulun çevresinde çok fazla dolaşmayacaksınız, okulun önünden kalkan shuttleları kullanacaksınız.

İkincisi, geçen yıl 2 saat öğle arası vardı. Bu çok uzun bir süre. Kampüste geçirmek istiyorsanız, yemekhanede çıkan yemekler çok ahım şahım değil menüden alırsanız 7 lira gibi bir şeydi, menü dışı alırsanız içecekle 20 liraya kadar yolu var. Bunun dışında okulda Friends cafe ve Simit Sarayı var.

Okul dışı alternatifler baya bol. Shuttle ile Trump'a gidip orada yiyebilirsiniz, Mecidiyeköy'de bir sürü yiyecek içecek yeri var, haliyle Cevahir'e gitmek mümkün. Hatta 2 saatlik arada metro ile Taksim'e gidip yemek yiyip gelmek bile mümkün, test edildi :d

Üçüncüsü, Kuştepe kampüsünde okul içinde pek fazla bir şey yok. Okuldaki koridorların çoğunda bilgisayar var, buna ilaveten bilgisayar odaları var, bu odaları 30 kişi online oyun oynayan adamlar dolduruyor. Eğer oyun oynamayı seviyorsanız, o tiplerle takılıp vakit öldürebilirsiniz.

Güzel bir kütüphane var, İngilizce writing ile ilgili workshopların yapıldığı Writing Center var, randevu alıp zamanınızı öyle değerlendirebilirsiniz.

Dördüncüsü, hazırlığın eğitim kalitesi ne çok iyi ne çok kötü. Ortalama bir devlet üniversitesine ve dandik vakıf üniversitelerine göre daha detaylı hazırlığı var ama bir Boğaziçi kadar da zorlamıyorlar. Burssuzsanız, İngilizceniz iyiyse para kaybı olur. Bursluysanız ve İngilizceniz idare eder düzeydeyse rahat geçersiniz, 1 yıl dinlenme gibi olur.

Bilet 1'e göre 1 ve 2.kurdan başlarsanız hazırlık gelecek yılın Eylül'ünde biter. 3.kurda başlayanlar Haziran'da bitiriyor, 4. ve 5.kurdan başarsanız, yarı dönem okursunuz okul Ocak döneminde biter. İrregular olmamak için yarı dönemde okul bittikten sonra yarı dönem kayıt dondurmak da mümkün.

Her kur 5a'dan 5b'ye direkt geçiş dışında, kitaplar her kur değişiyor. Orijinal kitaplardan online ödev için şifre çıkıyor, bu da yaklaşık 4 puan kazandırıyor her kur sonu. Ama gidip saf gibi hemen orijinal kitap almayın, diğer notları yüksek tuttuktan sonra ödevden gelecek puana ihtiyacınız olmuyor.

İkinci dönem Nisan gibi hazırlığı yurtdışında tamamlama şansınız var, bu da düşünülebilir.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.

• rolercoster2 R kullanıcısına yanıt
    Dostum bende anlamıyorum nasıl kötü yorumlar yazmışlarsa internette benim suan gıdesım gelmedı surda 2 yıl okuyacagız dıye yazılan seyler cok korkutucu ve sogutucu

• FurkanCbn kullanıcısına yanıt
    Hocam benim hZırlık orada acayip korkmuş durumdayım

Ben 2 yıl MYO,sen mi ben mi korktun acaba ben daha cok korktm ve hevesim kalmadı.:D

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=108448976&p=1#108453582

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanCbn -- 26 Temmuz 2015; 18:18:28 >
    Sende haklısın hocam ringlerle gidicez artık :D

valla bilmiyorum cok soğudum ya

Gel hocam beraber ringle gideriz istersen adaş adaş :D

Öldürürler hocam bizi.:D Özelden yazın devam edelim hocam

• Kayıt dondurma sonucunda bursumuz kesiliyor mu hocam yani dondurmadan diyemiyor muyuz ben eylül'de başlayacağım diye irregular olmamak için ? Siz hangi bölümdesiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: firstclass34

Kayıt dondurma sonucunda bursumuz kesiliyor mu hocam yani dondurmadan diyemiyor muyuz ben eylül'de başlayacağım diye irregular olmamak için ? Siz hangi bölümdesiniz ?

Zaten hazırlık için 2, lisans için 6 yıl burs var. Ben kesilmiyor diye biliyorum ama kesin bilgi için öğrenci işlerine danışın. Halkla İlişkilerdeyim ben.
  • Teşekkür ederim bir sorayım ben

• ARKADAŞLAR BU KAYITTA ANLAMADIĞIM BİR ŞEY YAZIYOR Bİ BAKAR MISINIZ

Kayıt işlemlerinin daha kısa sürede tamamlanabilmesi için İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’ne şahsen gelmeden Üniversitemizin ÖSYS Yeni Kayıt Sistemi sayfasından aşağıda belirtilen kullanıcı adı ve şifreyi girerek istenilen özlük bilgilerini tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı adı : TC Kimlik Numaranız
    Şifre : Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)

BU NE İÇİN BUNU YAPMAMIZ GEREKİYOR MU BİlgİSİ OLAN YAZABİLİR Mİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: rolercoster2

ARKADAŞLAR BU KAYITTA ANLAMADIĞIM BİR ŞEY YAZIYOR Bİ BAKAR MISINIZ

Kayıt işlemlerinin daha kısa sürede tamamlanabilmesi için İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’ne şahsen gelmeden Üniversitemizin ÖSYS Yeni Kayıt Sistemi sayfasından aşağıda belirtilen kullanıcı adı ve şifreyi girerek istenilen özlük bilgilerini tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı adı : TC Kimlik Numaranız
    Şifre : Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)

BU NE İÇİN BUNU YAPMAMIZ GEREKİYOR MU BİlgİSİ OLAN YAZABİLİR Mİ

Bu yazıyı nerden buldunuz
    Bunu 3 ağustostan itibaren kayıta gitmeden önce yapmamız gerekiyormuş okula sordum hocam."Sis bilgi" yazarsan google'a çıkar karşına sayfa,oradan ilk kayıta basmamız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: firstclass34

Bunu 3 ağustostan itibaren kayıta gitmeden önce yapmamız gerekiyormuş okula sordum hocam."Sis bilgi" yazarsan google'a çıkar karşına sayfa,oradan ilk kayıta basmamız gerekiyor.

Beni kabul etmiyor bu numarada kayıtlı öğrenci yok diye bir hata alıyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.