Şimdi Ara

İstanbul Beyleri Demo v0.5 (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
20.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ama biryerde sunu unutmamak lazım adamlar emek vermiş oyun cok kotu olmus ama girişimde bulunmaları güzel
  • Siz burda bu adamlarla dalga geçmeye devan ederken, ya kendilerini geliştirip yurtdışında oyunlar için yazılımcı olarak çalışacaklar ya da Türkiye'deki çeşitli oyun firmalarına katılıp, önünüze oyunlarınızı tabakla getirip mamanızı yedirecekler.

Siz hala klavye başından ahkam kesin, kötüleyin. Başka işiniz gücünüz yok zaten, amaçsız insanlar topluluğusunuz. E bir insanın amacı olmayınca da saçmalıyor böyle işte...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnimePiggy

Siz burda bu adamlarla dalga geçmeye devan ederken, ya kendilerini geliştirip yurtdışında oyunlar için yazılımcı olarak çalışacaklar ya da Türkiye'deki çeşitli oyun firmalarına katılıp, önünüze oyunlarınızı tabakla getirip mamanızı yedirecekler.

Siz hala klavye başından ahkam kesin, kötüleyin. Başka işiniz gücünüz yok zaten, amaçsız insanlar topluluğusunuz. E bir insanın amacı olmayınca da saçmalıyor böyle işte...

Yabancılarda atlıyorlardı Türklerin üzerine...
    Her ipini koparan oyun yapsın o zaman 30 samiyede biz de helal beee deyip duralım.
    Peki buna emek denilince "Kabus 22" yapımcılarına haksızlık olmuyor mu ? Bu emekte o ne o zaman ?

Böyle gerizekalı şeylerle uğraşcaklarına bari Half Life'a mod yapsınlar adam gibi oynayalım...
    Ayrıca kimin işsiz güçsüz olduğu anlaşılıyor oyuna bakınca

• Dengeye göre kıyaslarsak. Peki Trine'a emek dersek Elder Scrolls yapımcılarına ayıp olmuyor mu?

Geniş bak biraz geniş! Klavye başında kütükleşerek olmuyor bazı şeyler!
  • Beyler ama emek var,kostüm ayarlamışlar,karakter düzenlemeleri falan.
    Bu işin biyerinden başlamaları lazım.Çakma falan diyosunuza,Dövüş oyunlarının neyi çakma olacak.2 adam karşı karşıya tekme,yumruk vs.
  • quote:

Siz burda bu adamlarla dalga geçmeye devan ederken, ya kendilerini geliştirip yurtdışında oyunlar için yazılımcı olarak çalışacaklar ya da Türkiye'deki çeşitli oyun firmalarına katılıp, önünüze oyunlarınızı tabakla getirip mamanızı yedirecekler.

eyvallah söylediklerine katılıyorum ancak gerçeklere de gözümüzü kapatmayalım. şimdi, bu oyunun potansiyel müşterileri burada yorum yapanlar (ya da yapmayanlar). bu eleştirileri (en tatsız eleştiriyi bile) ciddiye alması gerekenler ise yapımcılar. çünkü bu işte ciddi iseler bu kişiler onların hedef kitlesi ve pazarda tutunmalarını sağlayacak insanlar. tabi ki buradaki insanlar klavyelerinin başında ahkam kesecekler, herkes üretici olsa tüketiciyi nasıl bulacağız. oyun denen şey bir sektördür ve üretim yapan profesyoneller ve tüketim yapan müşteriler vardır. (bir de korsanlar vardır tabi ama onlarla yaşamayı da öğrenmek gerekiyor ne yazıkki.) profesyonel olmak kalifiye olmayı gerektirir;yani eğitimli olmayı, tecrube kazanmayı gerektirir; yani stajer seviyesinde kendinden tecrubelileri gözleme, onlardan öğrenmeyi gerektirir ve bu süreçler uzun süreçlerdir. "haydi 18 yaşımıza geldik, c++ öğrendik, modelleme öğrendik oyun yapacağız" diye ortaya çıkan hevesler daimi bir başarısızlıkla sonuçlanırlar. ciddi bir şirkete iş başvurusu yaparken kişiye tecrube sorarlar ve bu tecrube (büyük olasılıkla) daha küçük şirketlerde edinilmiş tecrube olur.
    bu arkadaşlar dünyanın en değerli para birimi olan zamanlarını harcamışlar ve bu oyunu ortaya çıkarmışlar. tamam, ancak böylesine bir proje ile başlayacaklarına küçük bir platform oyunu ile başlamış olsalardı hedef kitleleri onlara bu kadar tepki göstermeyeceklerdi. buradan hem oyuncuları hem de kendilerini gözlemleme şansı bulabileceklerdi.
    benim oyuna getireceğim eleştiri kesinlikle teknik olmayacak. teknik detayları görmezden gelip işin sanatsal kısmına yani senaryo ve hikayeyi eleştireceğim. karakterlerin hikayeleri gerçekten komik, oyunun mizahi bir görünüşü olsaydı çok iyi oturacak hikayeler ve detaylar olurdu ancak bu kadar ciddi görüntüsü olan bir işte bu hikayeler çok komik duruyorlar.
    bu ülkede yapılmış en iyi oyun olan Lale Savaşçıları'nın öykü yönü örnek alınabilir. bu oyun mizahı çok iyi kullanan ve bir o kadar da ciddi bir proje olmuştur zamanında. hatta bu oyunun yapımcılarından bir oyun daha beklemekteyiz.

• quote:

Dengeye göre kıyaslarsak. Peki Trine'a emek dersek Elder Scrolls yapımcılarına ayıp olmuyor mu?

Geniş bak biraz geniş! Klavye başında kütükleşerek olmuyor bazı şeyler!

Hiç kimseye ayıp falan olmuyor...
    Trine'ı yapanlar 100.000 dolar kazanıyorsa Elder Scroll yapımcıları 1.000.000 dolar kazanıyor.

Trine'da emek verilmiş oyun ama Elder Scroll çok daha fazla emek verilmiş. Ama sonuşta ikisi de "emek"
    Bu oyun ise üzerinde 10-15 dakka uğraşılmış dalgasına yapılmış birşey. 10-15 dakkaya emek diyorsan vay senin haline
  • quote:

Orjinalden alıntı: Caner_GnC

Beyler ama emek var,kostüm ayarlamışlar,karakter düzenlemeleri falan.
    Bu işin biyerinden başlamaları lazım.Çakma falan diyosunuza,Dövüş oyunlarının neyi çakma olacak.2 adam karşı karşıya tekme,yumruk vs.

Pazarda satılan 5 tl lik eşofman ile yapılan kostüme emek deniyorsa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yigit`

quote:

Sonuçda emek yani.
    İki taşı üst üste koymak da bir emek.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Yigit`

quote:

Sonuçda emek yani.
    İki taşı üst üste koymak da bir emek.

Oyunu yüklediniz mi?1 gb lık ve özensizce yapılmış anca o yapan kişilerin kendi aralarında oynayabileceği bir oyun.Akıcı bir şekilde bunlar yerine çöp adam ile yapılmış 5-6 mb lık küçük bir oyun yapsalar beğenenler çıkardı mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serbest Çağrışım -- 11 Temmuz 2009; 16:04:45 >

• emeğe saygı arkadaşlar tebrik ederim cok iyi bi çalışma gülen ve dalga geçen arkadaşlar daha iyisini yapsında görelim
  • kollektif stand up gibi konu

DX11 desteği 0.6 ıncı versiyonda eklenecekmiş ATI 5870 daha iyi performans verecekmiş
  • HD 4890 var çalıştrırmı bende ? Ona göre full'ünü satın alıcam bişe söyleyinde.

He bide multisinde pingler nasıl onuda bi yazarsanız çok iyi olucak..

Tamam abarttım
  • Beyler fazla da yüklenmeyin ya. Emeklerine sağlık, böyle böyle geliştirirler kendilerini.
  • Süper yaaa
  • ya geberdim yemin ederim yarım saattir Hayalet demişler sevdiği yemek kebap , döner ,ayran

300 yıldır ölü işte genetik araştırmalar zartlar zurtlar herif pilav köfte takılyor
  • Nedense hepsi kebap döner lahmac ayran seviyo
  •  İstanbul Beyleri Demo v0.5

Han çadırı dikmiş
  • Abi uplamayın şu konuyu ya yeter artık
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.