Şimdi Ara

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü [Genel Tartışma ve Transfer Konusu] (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.360
Cevap
5
Favori
34.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi maçtı. Takım silkelenmiş

• İyi maçtı. Takım silkelenmiş

• PSG'nin ve BeinSports'un sahibi şimdide Başakşehir kulübünü satın alma adımlarında. Bu türk futbolu için mükemmel bir gelişme, başakşehişr adına çoks evindim. PSG'nin Nasser Al-Khelaifi tarafından satın alındıktan sonra 5 yıldır neler yaptığını adım adım nasıla vrupanın devleri arasına girdiğini biliyoruz. Başakşehirli mi olsak ne yapsak :) BJK, FB ve GS kulüpleri de iyi yönetilirse önümüzdeki 5 sene içinde şirketlerimizde ve futbolda inanılmaz gelişmelerin olacağı kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk1903besiktas

PSG'nin ve BeinSports'un sahibi şimdide Başakşehir kulübünü satın alma adımlarında. Bu türk futbolu için mükemmel bir gelişme, başakşehişr adına çoks evindim. PSG'nin Nasser Al-Khelaifi tarafından satın alındıktan sonra 5 yıldır neler yaptığını adım adım nasıla vrupanın devleri arasına girdiğini biliyoruz. Başakşehirli mi olsak ne yapsak :) BJK, FB ve GS kulüpleri de iyi yönetilirse önümüzdeki 5 sene içinde şirketlerimizde ve futbolda inanılmaz gelişmelerin olacağı kesin.

adam beinsportsun sahibi bilmem farkindamisin. yayinci kurulus hani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jersey Devil kullanıcısına yanıt
    PSG'nin ve BeinSports'un sahibi

Fransa'da da beinsports var, tek satın aldığı kulüp PSG. Türkiye'de de bir kulüp satın alacağı uzun zamandır söyleniyordu. Yayıncı kuruluş kulüp satın alamaz mı diyorsunuz anlamadım :) Fransa beinsport'un spikerlerleri PSG'nin maçlarını taraflı anlatıyormuş, Başakşehir goooooooooooolllll, yendik feneri :) Böyle birşey olmaz endişelenmeyin. Bu türk futbolu için gayet olumlu bir gelişme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1903besiktas -- 26 Ekim 2017; 10:16:19 >
  • 3 buyugun borc bataginda oldugunu yeni zelanda da yasayan gurbetci bile biliyor. Ben takim alacak olsam alacagim takim ya basaksehir ya goztepe olur araplarda ayni sekilde dusunuyordur , onun disinda 16 takimida cope at.

Katarin yuzu olacak diye 222m verip neymari getirmis adamlar , tr liginin yuzu olacak diye kimleri getirir :)

Bein"de farkindadir sadece basaksehirin sampiyon oldugu bi ligi kimsenin izlemeyecegini , bence ligin kalitesini arttirmak icin 3 buyuklere karsi her sene kafa kafa oynayabilecek ve kaliteyi arttiracak bir takim yaratma pesindeler. Basaksehir ve trabzonspor disinda bu kritere uygun daha iyi bi kulup yok.

Ayriyetten basaksehirin satilmasi suan ki dernek statulerinden dolayi biraz zor , arastirmadan yazmayalim.

Aslinda hedef basaksehirden ziyade trabzonspor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Louis Van Gaal -- 26 Ekim 2017; 11:3:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louis Van Gaal

3 buyugun borc bataginda oldugunu yeni zelanda da yasayan gurbetci bile biliyor. Ben takim alacak olsam alacagim takim ya basaksehir ya goztepe olur araplarda ayni sekilde dusunuyordur , onun disinda 16 takimida cope at.

Katarin yuzu olacak diye 222m verip neymari getirmis adamlar , tr liginin yuzu olacak diye kimleri getirir :)

Bein"de farkindadir sadece basaksehirin sampiyon oldugu bi ligi kimsenin izlemeyecegini , bence ligin kalitesini arttirmak icin 3 buyuklere karsi her sene kafa kafa oynayabilecek ve kaliteyi arttiracak bir takim yaratma pesindeler. Basaksehir ve trabzonspor disinda bu kritere uygun daha iyi bi kulup yok.

Ayriyetten basaksehirin satilmasi suan ki dernek statulerinden dolayi biraz zor , arastirmadan yazmayalim.

fransa ligine getirdikleri gibi bir rekabet mi getirecekler azizim

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk1903besiktas

PSG'nin ve BeinSports'un sahibi şimdide Başakşehir kulübünü satın alma adımlarında. Bu türk futbolu için mükemmel bir gelişme, başakşehişr adına çoks evindim. PSG'nin Nasser Al-Khelaifi tarafından satın alındıktan sonra 5 yıldır neler yaptığını adım adım nasıla vrupanın devleri arasına girdiğini biliyoruz. Başakşehirli mi olsak ne yapsak :) BJK, FB ve GS kulüpleri de iyi yönetilirse önümüzdeki 5 sene içinde şirketlerimizde ve futbolda inanılmaz gelişmelerin olacağı kesin.

Bunu yazmak için gelmiştim:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekatmak95 -- 26 Ekim 2017; 11:16:2 >
  • Gs bjk ve fb nin de satilmasi lazim

Takimlarin gercek manada sahibi olmadigi icin ciftlik gibi yonetiliyor

Aziz yildirim dursun ozbek fikret orma vs kendi şirketleri zarar etse naparlar acaba ama bulunduklari kulupler hep zarar ediyor

Bu takimlarin sahibi olsalar kili kirik yararlar

• Takımların dernek gibi değil şirket gibi yönetilmeleri gerekiyor. Ben yinede yabancı şahıslar tarafından değilde Türk şahıslar tarafından alınmasını tercih ederim. Örneğin Ali Koç neden Fenerbahçe'ye başkan olmak yerine Koç grubu olarak fenerbahçeyi satın almıyor. Başkan olunca ne olacak egosu mu yükselecek daha mı tanınmış olacak, ya da daha büyük bir fenerbahçeli mi olacak? Sermayeni o kulübe yatıracaksın, şirketinmiş gibi risk alarak yöneteceksin ki o zaman Ali Koç fenerbahçeyi seviyor diyebilelim. Yabancı sınırlaması da fasa fiso kulüplerin milliyeti yoktur şirkettir, bir Türk kulübü yani şirketi avrupada başarılı olduğunda çalışanlarının yabancı olup olmadığına bakılmaz, o şirketin hangi sınırlar içerisinde olduğuna ve hangi ülkede yönetildiğine bakılır ve Türk şirketi olduğu söylenir. Yerli futbolcu çok çalışacak, aldığı paranın hakkını verecek o zaman bakın bakalım negredo mu yedek kalıyor cenk tosun mu? Federasyon alt yapılara önem verecek, iyi ve ağlaklı eğitim veren spor okulları kurulacak, bütün bunlar olduğu zaman milli takım düzelir, yabancı sınırlamasının kaldırılmasıyla milli takımın durumunun bozulacağını sanmıyorum, alt yapı gelişmediği sürece yabancı sınırlaması olsa da olmasa da milli takımda değişen hiç bir durum olmaz. Eskiden de 5-10 senede bir gidiyorduk, yine aynıyız. Avrupada yetişen Türk oyunculara bel bağlamışız, yine bel bağlarız değişen hiçbirşey olmaz. Kulüplerde yabancı sınırlamasının kalkmasıyla, iyi yönetilirse kısa zamanda fenerbahçe basketbol takımı gibi avrupada zirveye oynarız. Neymiş fenerbahçe basketbol takımında türk oyuncular çok az görev alıyormuş yabancılarla avrupanın devi olunuyormuş. Yemişim yabancısını fenerbahçe basketbol kulübü hangi ligde oynuyor? Türkiye liginde, hangi ülkenin takımı? Türkiye'nin. Yabancı oyuncuları kim yönetiyor? Türkler! Taraftarlar nereli? Türkler. Stadyumu nerede? Türkiye'de. Bu şirketin çalışanlarının giydikleri kıyafetlerde hangi ülkenin bayrağı yer alıyor? Türk Bayrağı! Farkeder mi? Melih Mağmutoğu gibi oyuncular da iyi oynasın o şirkette çalışsın. Çok çalıştığında, haylazlıklar yapmadığında, başarılı olduğunda Türk oyuncu yabancı oyuncunun her zaman önündedir. Örnek Serdar Aziz, örnek Cenk Tosun, örnek 37 yaşındaki Emre Belözoğlu.

Buyrun bakalım Fenerbahçe'nin mevcut borcu 400 milyon TL, Ali Koç bu borçla beraber kulübü satın alacaksa buyursun Fenerbahçe'nin başkanı olsun. Yıldırım Demirören gibi 100 milyon borç vererek, sonra laylaylom yöneticilik yaparak kulübü daha da borç batağına sürükleyerek görevi bıraktıktan sonra verdiği borcu geri alacaksa ali koç başkan falan olmasın. Yıldırım demirören verdiği 100 milyonu alsa ne olur almasa ne olur, adam zaten başkan olabilmek için vermiş o parayı. Öyle başkan olunmaz, tüm riskleri alacaksın, kendi tüpçü şirketin gibi yöneteceksin bu kulübü battığında da kulüple beraber sende batacaksın. BJK, GS, FB gibi camiaların arkasında böyle bir destek varkende batması imkansız. Adam gibi yönetirlerse karlarını bir kaç yılda 2'ye 3'e katlarlar. Kur alt yapı okullarını futbolcu yetiştirip sat, yurt dışından uyguna yabancı oyuncu al kullan bir kaç sene sat, kazandığın paralarla yıldız oyuncular getir, çıtayı yükselt. Biz ne yapıyoruz van persie gibi bitmiş tükenmiş, sırf para için türkiyeye gelen oyunculara milyonalrca lira para ödüyoruz, ondan sonra kulüp batınca ben yapmadım deyip çekip gidiyoruz. Öyle bir duruma gelmişiz ki, mevcut durumda hiç bir türk iş adamının veya yabancı bir milyarderin, BJK, FB, GS kulüplerinden herhangi birini satın alacağını düşünmüyorum. Kim girerse bu riske, hele bir de Türk ise alnından öperim, işte en büyük başkan odur benim gözümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1903besiktas -- 26 Ekim 2017; 13:24:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jersey Devil

quote:

Orijinalden alıntı: Louis Van Gaal

3 buyugun borc bataginda oldugunu yeni zelanda da yasayan gurbetci bile biliyor. Ben takim alacak olsam alacagim takim ya basaksehir ya goztepe olur araplarda ayni sekilde dusunuyordur , onun disinda 16 takimida cope at.

fransa ligine getirdikleri gibi bir rekabet mi getirecekler azizim

Hayir ,

2 sene once fransa liginin adini bile duymayan bizlerin , suan fransa ligini izlemesi gibi bir durum olusacak.

• bjk1903besiktas B kullanıcısına yanıt
    Dediklerin doğru tamam fakat ülkenin ekonomik durumu böyleyken kimse (Türk) yiğitlik edip takım satın alamaz, aldı diyelim zirvelere oynayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blaize -- 26 Ekim 2017; 16:58:39 >
  • Yayıncı kuruluş lige müdahale ediyor diye ağlamaların olduğu bir türkiye böyle bir satın almaya hazır değil henüz...

Bence izin verilmemeli...

• Bence kötü olur. Ben katarbaşkanı değil Türk başkanı görmek isterim.

Alınacak takım daha bilinmedik bir takım olsun illa alınacaksa.

• Kafaları çalışsa ankaragücünü satın alırlardı.Şu haliyle bile 30 bin taraftara oynayabiliyor ankaragücü ve 1. Lige kadar çıktı.Ankaraya da yeni stat yapilacak alıp yatırım yapsalar her mac full çekerler para da kazanırlar.Başakşehir olu yatırımdan öteye geçmez.Belkide turkiyede alınabilecek tek klüp ankaragücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Kafaları çalışsa ankaragücünü satın alırlardı.Şu haliyle bile 30 bin taraftara oynayabiliyor ankaragücü ve 1. Lige kadar çıktı.Ankaraya da yeni stat yapilacak alıp yatırım yapsalar her mac full çekerler para da kazanırlar.Başakşehir olu yatırımdan öteye geçmez.Belkide turkiyede alınabilecek tek klüp ankaragücü.

Kim naapsin o copleri?
  • Izmir yobazlarinin kasimpasaya yenilmesi ile 2. yolunda guzel bir firsat.

Ayagim sakat ama maca gelmeye calisacagim yine umarim kazaniriz tehlikeli rakip cunku
  • Louis Van Gaal kullanıcısına yanıt
    İzmirin yobazları? Bunu diyen kişi hükümetin proje takımı olan belediyesporlu anladım abi

• Bonafide B kullanıcısına yanıt
    evet. olması gereken de bu zaten. çelişen bir durum yok

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.