Şimdi Ara

İstanbul autoshow ruhu bu sene ölmüş.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyükçekmecede oturmam sebebiyle fuarı hiç kaçırmam, fakat bu sene bir farklıydı, hersene ilk gün tıklım tıklım olan fuar bu gün oldukça boştu. çok önemli markalar stand dahi kurmamışlardı. Kuranlar ise diğer senelere nazaran daha küçük ve basit standlar kurmuştu. önceki yıllara göre tek artısı lexus marka araçlardan bolça vardı ancak lexus dahi en önemli aracı olan yeni ls i fuara getirmemiş.
    Bu seneki fuar kesinlikle 2017 türkiye otomobil krizini yansıtıyor.

gelip gezmek isteyen olursa ögrenci kartınız var ise hafta içi giriş ücretsiz hafta sonu 5tl, ögrenci kartınız yok ise haftasonu 20 haftaiçi 10 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıfır araba almak hayal olunca alım gücü düşünce böyle oluyor. Kimse gelip ekonomide uçuyoruz demesin. Tarafsız biri durumun çok da iyi olmadığını görebilir. Umarım alım gücü artar ve kur düşer de bizde iyi şeylere sahip oluruz şu üç günlük dünyada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • markaların da katılımı oldukça az. haftasonu daha dolu olur ama eski yıllardaki ilgi olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazaryazarokur

Sıfır araba almak hayal olunca alım gücü düşünce böyle oluyor. Kimse gelip ekonomide uçuyoruz demesin. Tarafsız biri durumun çok da iyi olmadığını görebilir. Umarım alım gücü artar ve kur düşer de bizde iyi şeylere sahip oluruz şu üç günlük dünyada.

Daha afganistanlilar geliyor hocam

O nedenle ekmek arasi bor yerken istikrara kavusuruz diye dusunuyorum.

• Markalar doğal olarak durumdan memnun değil.
    Adamlar üretiyor getiriyor bir araba parası devlet üzerine para alıyor doğal olarak istedikleri satışı yapamıyorlar vergiler diğer ülkelerdeki gibi olsa bizim millet 5-6 ayda bir araba değiştirir idda ediyorum bir çok ülkeden çok satış yapılır bizim millet hava atmayı çok seviyor tek hava atmak için kirada oturur ama passata biner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 21 Nisan 2017; 21:45:28 >
  • Son vergi uygulaması sektörün içine etti.

7-8 sene önce 2000 motorda %60 olan ötv şimdi basit dizel otomatik bir aracada vurabiliyor.

• Bu sene fuar oldukça şık ve sade.

İstanbul autoshow ruhu bu sene ölmüş.
  • Beter olunsa daha hayırlı olur. Farkındalık kolay elde edilen bir olgu değil.

• Ecnebilerin mısır planı tutmayınca

• Bayraktar Grubu (Citroen, DS, Subaru, Infiniti), Doğuş Otomotiv (Audi, Bugatti, Porsche, Bentley, Lamborghini, Seat, Skoda, Volkswagen) ve Borusan Otomotiv, (BMW, MİNİ, Land Rover, Jaguar) distribütörlüğünde bulunan markalar ile İstanbul Autoshow 2017'ye katılım göstermedi.
  • Kriz yıllarında dahi (2000,2008) bu kadar sönük olmamıştı. ÖTV artışı insanları baya soğutmuşa benziyor. Basında bile doğru düzgün haber çıkmadı.

• kardeş en kayda değer markalardan olan 15 küsür firma katılmadı, ölmese ruh, ayıp olurdu sanki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lexus ls600 ün Tr fuarında ne işi var onu anladım

• Millet alamayacağı arabaya niye bakmaya gitsin

"Kolay vergi toplağımız bir alan" Şu sözden sonra bayilerin yanından bile geçmiyorum. Bir de araç alıp başganlığa sermaye mi oluşturalım?Burası da var.

• eh demek ki gerçekten ölmüş. eskiden çok pahalı olurdu. beleş davetiye olmazsa gitmezdik. uzun yıllar oldu hiç uğramadım. evim çok yakın ama beleş te olsa üşenirim.
  • e ne olacaktı

sen yığınla adam çalıştır, dünya çapında fabrikalar kur, yatırımlar yap, pazarlama yap, servis ağı kur, satış sonrası destek sağla, ona buna sponsor ol, onu yap bunu yap bir arabayı 10 liraya üret, sen 20 liraya satışa gönder, adamlar çıksın 50 liraya senin 10 lira kazanacağın arabadan hiçbir şey yapmadan sadece iki evrak imzalatarak 30 lira kazansın

bu artık satış olmamasından çok işin suyunun çıkmasıyla da alakalı bir durum, adaletsizlik artık o kadar belirgin bir durum olduki bu ülkede, haliyle her sektörde tepkiler doğmaya başlıyor, apple ın garanti kapsamından çıkarması da benzer nedenlerden

diğer yandan da lüks araçların artık alıcıları belli, bazı araçlar artık tamamen üst alıcıya hitap etmek zorunda kaldı, bunlara da çıkıp fuarda tanıtım yapma gereği yok
  • Su veren itfaiyenin araçları var mıydı? Hani svihs marka!

• Katılım az ama bende yarın gidip bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Lexus ls600 ün Tr fuarında ne işi var onu anladım

Nasil ne isi var. e bakanlar bakanlarimizin yakinlari nasil alacak o araci? alamanyalari protesto edip maybach 600 dan inip fiata mi binsinler...
  • Shangai fuarı ile aynı zamanda yapılması hata. Mayıs ayında olabilirdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.