Şimdi Ara

ISTANBUL-ANTALYA ARASI GÜZERGAH (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
34
Cevap
1
Favori
37.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sakarya çıkışı dediğiniz Pamukova çıkışı değil mi? Böyle daha kolay anlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Otoban çıkışı sanırım kirazlı oluyor.Pamukova otoban çıkışından yaklaşık 30 km ilerde.
    Ama yol olarak doğru,alifuatpaşa geyve Pamukova güzergahı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 24 Haziran 2017; 1:28:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende istanbul-antalya belek yapıcam yollarda bir değişiklik varmı haritalar osmangaziden götürüyor. Osmangazi değilde topçular feritbot iş görürmü yoksa sakarya bilecek bozüyük... en iyi rotamı?
  • LaNcEt kullanıcısına yanıt
    Navigasyon hep Osmangazi yi gösteriyor ama en iyisi Sakarya Bilecik yolu

Hocam boşver osmangaziyi. İzmit-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Burdur(antalya trafiğine düşmeyeyim dersen Isparta)-Antalya en iyi rota.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyv arkadaşlar dediğiniz gibi yapıcam,
    yol üzerinde miğdeyi şenlendirecek yerleri de eklerseniz fena olmaz :)
    Ben genelde alifuatpaşa Pamukova arasında çay hafif şeyler,Afyon'da kolaylıda sucuk ekmek,Burdur-Isparta sapağından hemen önce bir benzinlik(ismini unuttum ama shell Opet değil)çay kahve arası veririm.(Keçiborlu da)

• Selamlar. istanbul-antalya güzergahı için bir değişiklik var mıdır? en iyi seçenek İzmit-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Burdur yolu mudur. topçular feribotu hatta avrupa yakasından gittiğimiz düşünüldüğünde yenikapı yalova deniz otobüsleri sizce işe yarar mı?
  • keçiborlu çıkışı antalya yönünde aktif radar var

• Gazipaşa'ya Ankara üzerinden gitsek yolu biraz uzatiyoruz ama daha temiz bir yoldan gidiyoruz diyebilir miyiz?

2 sene önce Isparta üzerinden gitmiştim. Çok zorlamıştı. Özellikle Antalya şehir merkezinde ve Alanya/Manavgat vs. 80'i geçemiyorsunuz, delirtiyor ışıklar adamı. Zaten ha vardık ha varmak üzereyiz diye sonlara doğru yol çekilmiyor.
  • İstanbul yönünden Antalya giderken, Afyon veya biraz daha ilerisi olabilir, konaklamak için tavsiyeniz varmı?

• hsnyvz H kullanıcısına yanıt
    Afyon konaklı iyidir.Tam Afyon kavşağının olduğu yerde.Çayı yaramaz ama

Kütahya bölgesinde Shell istasyonu var.Antalya tarafından gelince ilk istasyon,istanbuldan gelince 2.oluyor.Marketin önünde küçük güzel ortam oluşturmuşlar.Çay kahve atıştırmalık şeyler var

• mcake± kullanıcısına yanıt
    Kendi soruma kendim cevap vereyim.
    Gazipaşa'ya giderken mutlaka Ankara-konya üzerinden gitmek lazım. Sebepleri:
    * Burdur'dan sonra Antalya'ya girerken 15-18km civarı 3 şerit otoban gibi yol yapmışlar. Çok güzel burası çünkü Antalya merkezden dolaşıyorsunuz. En az 30 dakika kazandırıyor.
    * Ama bu 3 şeritli yol bitince Gazipaşa'ya kadar çok fazla kırmızı ışık mevcut. Sahil kıyısından devam ediyorsunuz. Yol açıkken bile 70'i geçmek zor. Serik-Manavgat-Alanya güzergahı adamı resmen çatlatıyor.
    * İstanbul'dan yorgun argın gelip "Antalya'ya vardım; ahanda yol bitti" derken Serik-Manavgat-Alanya arasını 3 saatte alıyorsunuz. Bu da kaza riskini doğuruyor. Arabadakiler varmadık mı gelmedik mi diye çatlatıyorlar.

Hem çok fazla kırmızı ışık var hem de yeşile dönme süreleri aşırı uzun. 80 saniye kırmızı; 30 saniye yeşil olur mu? Anayolda olan benim. Yandan girene 10 saniye ver yeter. Bir de yeşil yandıktan sonra 2 saat aracı vitese atıp gıdım gıdım giden var. Hareket ettikten 1-2 km sonra tekrar 60-65 saniye yanan kırmızıya takılmak en sakin insanı küfürbaz yapar. Buradan emeği geçen herkese hakkımı helal etmiyorken doğmamış çocuklarına herkesin sövdüğünü hatırlatırım.

Giderken Ankara-Konya üzerinden gidince 100 km galiba yol uzar ama otobandan gittiğimiz için aynı saate denk gelir. Navigasyona aldanmamak lazım. Manavgat'tan 5-10 km sonra çıkıyorsunuz. Direk Alanya ve Gazipaşa'ya gidiyorsunuz. Yine çok fazla kırmızı var ama Burdur-Gazipaşa'yı düşünürsek %75'inden kurtulursunuz.

Dönerken gündüz yola çıkarsanız her iki yol da sıkıntı olmaz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.