Şimdi Ara

İştahım Yok, Protein Tozuna Abansam Olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler iştah konusunda iyi değilim, 2-3 yumurta yesem kesiliyom, daha fazla yiyemiyom. En fazla 4'ü zorladığım oluyor. Yanında içecekle birşeyler yapayım diyorum ama fazla etkisi olmuyor meyve suyunun da. Midem küçük galiba bilmiyorum. Zaten 63 kiloyum. Fitness salonuna kas gelişim için gidiyorum. Protein tozuna abansam olur mu günlük protein ihtiyacım için?

• Bir kere ne yap et iştahını arttır takviyelerle bu iş olmaz. Birde olay sadece proteini tutturmakla olmuyor. Kalori fazlası vermen gerek. Misal 120 gr. proteine ihtiyacın var günlükte seni 2500 cal. sabit kiloda tutuyor. Her gün 120 gr. proteini tutturmak şartıyla günlük kalori alımınıda 3000'e çıkartacaksın ve düzenli antremanını yapacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Bir kere ne yap et iştahını arttır takviyelerle bu iş olmaz. Birde olay sadece proteini tutturmakla olmuyor. Kalori fazlası vermen gerek. Misal 120 gr. proteine ihtiyacın var günlükte seni 2500 cal. sabit kiloda tutuyor. Her gün 120 gr. proteini tutturmak şartıyla günlük kalori alımınıda 3000'e çıkartacaksın ve düzenli antremanını yapacaksın.
    3 hafta oldu fitness'a başlayalı, bazen oluyor iştah, iştah olduğu zaman tek seferde 4 yumurta yiyebiliyorum. Fakat çoğu zaman yiyemiyorum, üstelik CT Fletcher'in "shut a f**k and eat that shit" sözünün de yer aldığı motivasyon videosunu da izlediğim halde. O yüzden protein tozuna abanayım mı diye düşünordum.. Kalori için kola veya şekerli içecekler falan iyi olur mu?
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Bence olmaz makro değerleri daha iyi olan gıdalar tavsiye ederim. Ayrıca bir ölçek tozda 24gr. protein var. En fazla iki ölçek alsan günde 50 yapar gerisi yine etten yumurtadan gelmeli. Tabi senin önce günlük kaç kaloriye ve proteine ihtiyacın var onu bulup sonra yediklerini ölçerek o değerlerde seyretmen gerek.

• Tuğlam yok inşaat diksem olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spora yeni başlayan birinin protein tozuna ihtiyacı olmaz çok istiyorsanız gainer alın o size yardımcı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Bence olmaz makro değerleri daha iyi olan gıdalar tavsiye ederim. Ayrıca bir ölçek tozda 24gr. protein var. En fazla iki ölçek alsan günde 50 yapar gerisi yine etten yumurtadan gelmeli. Tabi senin önce günlük kaç kaloriye ve proteine ihtiyacın var onu bulup sonra yediklerini ölçerek o değerlerde seyretmen gerek.
    Zorluyorum bakalım, meyve suyu, şalgam gibi içeceklerden yardım alarak yemeye çalışcam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Spora yeni başlayan birinin protein tozuna ihtiyacı olmaz çok istiyorsanız gainer alın o size yardımcı olur
    Gainer ilk defa duydum.. 1 ayda 3-4 kilo aldırıyormuş. Fakat kiloyu kas olarak almak daha iyi olmaz mı? Elbette hacimli görünüş de önemli fakat kas olarak hacim kazansam daha iyi olur gibi...

Boy 1.71, kilo 63. 3 hafta oldu fitness'a başlayalı. Başladığım günden beri şu ürünleri kullanıyorum: Gold Standart Whey, Xtend BCAAs, Xpro Glutamine, Glucosamine MSM.
    Çok gereksiz boşa para harcıyorsun kardeşim. Protein tozunun içinde zaten bcaa ve glutamin var. Ayrca eklemlerinde ağrı yoksa ağır çalışmıyorsan glucosaminede gereksiz. Ağrı varsa birinci formuna bakacaksın.

Gainer düzgün kullanıldıgında zaten kas olarak kilo aldırıyor önemli nokta aşırıya kaçmamak.
    (Gold Standart Whey, Xtend BCAAs, Xpro Glutamine, Glucosamine MSM)bunlara şu an hiç gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VS18 -- 2 Ağustos 2018; 11:36:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Gainer düzgün kullanıldıgında zaten kas olarak kilo aldırıyor önemli nokta aşırıya kaçmamak.
    (Gold Standart Whey, Xtend BCAAs, Xpro Glutamine, Glucosamine MSM)bunlara şu an hiç gerek yok
    @semavi7 Saydığım ürünlere dünyanın parası gitti malumunuz, protein tozunu bitirince alırım artık Gainer kategorisindeki ürünlerden birini.. Saydığım o 4 ürüne kaç kiloya ulaştıktan sonra başlayayım peki?
    Bence gereksiz glutamin zaten gereksiz bcaa'da aç antreman yaparsan alınır. Bcaa glutamin proflar içindir yarışma diyeti yaparken lazım olabilir ancak. Sana protein tozu yeter. Graniere bile gerek yok. Miksere yulaf muz süt protein tozu ve fıstık ezmesi koy çek sıvı hale gelince iç on numara granier.

• Gainer + Kreatin + Multivitamin kullan ideal kilona ulaşana kadar.
    Ara sıra kreatini bırak.
    İdeal kiloya alışınca gaineri bırak.
    Daha sonra tercihe bağlı multivitamin ya da kreatin kullanabilirsin.
    Gainer veya protein tozu bunlar takviye gıdalardır.
    Sen 2500 kalori alıyorsundur. 3000 kalori almak zor oluyordur o zaman gainer vs. kullanabilirsin tamamlamak amacıyla.
    Ama sen vücuduna girecek besinlerin çoğunu supplement ile karşılarsan aman aman ilerleme kaydedemezsin. İlerleme kaydetsen bile hayatın boyunca supplement kullanmak zorunda kalırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Loner

Gainer + Kreatin + Multivitamin kullan ideal kilona ulaşana kadar.
    Ara sıra kreatini bırak.
    Sen 2500 kalori alıyorsundur. 3000 kalori almak zor oluyordur o zaman gainer vs. kullanabilirsin tamamlamak amacıyla.
    Ama sen vücuduna girecek besinlerin çoğunu supplement ile karşılarsan aman aman ilerleme kaydedemezsin. İlerleme kaydetsen bile hayatın boyunca supplement kullanmak zorunda kalırsın.
    Gainer ile kreain aynı anda kullanılır mı? Enerji sağlamıyor mu onlar, sadece birini kullansam olmaz mı? Listede protein tozu da olsaydı olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

Gainer ile kreain aynı anda kullanılır mı? Enerji sağlamıyor mu onlar, sadece birini kullansam olmaz mı? Listede protein tozu da olsaydı olmaz mı?

Alıntıları Göster
    Protein tozu senin için gerekli değil şuan. Diğer iki sorunu cevaplamaya gerek duymuyorum internete yazabilirsin. Gainer nedir ? Kreatin nedir ? vs.
  • Gold Standart Whey, Xtend BCAAs, Xpro Glutamine, Glucosamine MSM bunlar ne kardeşim ne var ne yok almıssın yarışmacı gibi araştırdınmı ne işe
    yaradıklarını bcaa glutamine falan hiç gerek yok
  • Yazılanları okuduğum kadarıyla arkadaş 1 ay sonra bırakacak o yüzden parmaklarınızı yormanızı tavsiye etmem beyler. İnsan o kadar para verdiği şeye en azından 2 dk ayırır araştırır ben ne alıyorum der. tam fitness hocalarının aradığı müşteri profili...

• İştahım Yok, Protein Tozuna Abansam Olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Loner

Gainer + Kreatin + Multivitamin kullan ideal kilona ulaşana kadar.
    Ara sıra kreatini bırak.
    HARDLİNE PROGAİNER'de bir serviste 2.5G KREATİN MONOHİDRAT var. XPRO CREATİNE MONOHYDRATE'de ise bir serviste 3,4G KREATİN var. E şimdi bu durumda gainer alınırsa creatine almak saçma olmuyor mu?
  • bırakın bu toz işini arkidiş eski adamlar toz ile mi devleştiler hayır asla elbetteki doğal gıda ve bol çalışma ile siz siz olun siz adam olun akıllı olun peynir süt tavuk nohut mercimek pilav vesaire vesaire gıdaları bol bol tüketin araştırın kalorisini proteinini karbonhidratını ona göre hoşunuza gidenlere asılın yapay suni işlerden de kaçının
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.