Şimdi Ara

İst. Büyükşehir Belediyesi Çözeyim derken kördüğüm yapıyor. <N.S>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
1.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'Çözeyim' derken kördüğüm yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik sorununu çözmek için habire çözüm üretiyor. Ancak ürettikleri çözümler değil ilaç olmak, aksine daha fazla sorun yaratıyor.
    En taze örnek Merter'de.
    Aylardır E-5'i genişleteceğiz diye çalışıyorlar. MerterCevizlibağ arası bir bariyer tarlasına döndü bu çalışmalarla.
    Tam "E-5 genişledi, yol rahatlaya cak" derken, bu çalışmalar sırasında kaldırdıkları yaya üst geçidinin bir yenisini inşa etmeye başladılar.
    Ve bir mühendislik harikası olarak bu yaya geçidinin orta ayağı E-5 karayolunun sol şeridine denk geldi.
    Sol şeritte giderken önünüze çıkan bir demir yığınını hayal edin.
    Bu durumu radyodan anlatınca sağolsun belediye önlem aldı ve ne yaptı biliyor musunuz?
    Bariyerleri ayağın etrafından dolaştırdı ve aylardır genişletmek için uğraştığı yolu tekrar daralttı.
    Bu yol çalışmalarını, Kadir Topbaş'ın deyimiyle çözümleri kim planlıyor, projelerini kim çiziyor artık ciddi ciddi merak etmeye başladım...

İst. Büyükşehir Belediyesi Çözeyim derken kördüğüm yapıyor. <N.S>

Donanım Haber yetkililerine ricamdır konu kapatılmasın...
    istanbulun en önemli sorunlarından birini duyurmaya çalışıyoruz.
    teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailucar -- 9 Kasım 2006; 14:31:32 >

• birilerinin akrabaları
  • evet istanbulun çoğu projesini kadir topbaş üretmedi çoğu alimüfütin projelerini devam ettririm açtı ama e5 ayrı konu şimdi yiğidi öldür hakkını yeme e5 güzel oldu minübüsçülerden kurtulduk ve trafik bir nebze olsun rahatladı ama tabikide sol şerite denk gelen ayak kötü bi durum
  • arkadasım sen istanbulda oturuyosun dimi
    birazda olsun rahatladı demişsin
    ben hergün bu yolu 2 kere geçiyorum ve minübüslerden kurtulduk demişsin şirinevlerden otobüsle geçmeyi dene... daha dün akşam şirinevlerden otobüsle yenibosnanın girişine tammm 30 dakikada geldim ister inanın ister inanmayın..(yürüyerek 10 dakika sürmüyo)
    quote:

Orjinalden alıntı: profuzman

evet istanbulun çoğu projesini kadir topbaş üretmedi çoğu alimüfütin projelerini devam ettririm açtı ama e5 ayrı konu şimdi yiğidi öldür hakkını yeme e5 güzel oldu minübüsçülerden kurtulduk ve trafik bir nebze olsun rahatladı ama tabikide sol şerite denk gelen ayak kötü bi durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailucar -- 7 Kasım 2006; 15:28:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ismailucar

arkadasım sen istanbulda oturuyosun dimi
    birazda olsun rahatladı demişsin
    ben hergün bu yolu 2 kere geçiyorum ve minübüslerden kurtulduk demişsin şirinevlerden otobüsle geçmeyi dene... daha dün akşam şirinevlerden otobüsle yenibosnanın girişine tammm 30 dakikada geldim ister inanın ister inanmayın..(yürüyerek 10 dakika sürmüyo)
    quote:

Orjinalden alıntı: profuzman

evet istanbulun çoğu projesini kadir topbaş üretmedi çoğu alimüfütin projelerini devam ettririm açtı ama e5 ayrı konu şimdi yiğidi öldür hakkını yeme e5 güzel oldu minübüsçülerden kurtulduk ve trafik bir nebze olsun rahatladı ama tabikide sol şerite denk gelen ayak kötü bi durum

zaten tam anlamıyla rahatladı demdimki ama yinede minübüslerin yolunu yarılması güzel oldu

• İsmalucar kardeş anlaşılan senin daha iyi fikirlerin var.Buyur sen yap ozaman.
    En azından daha önce yapılmayanı yapmaya çalışıyorlar ama tabi herzamanki gibi ağızlarıyla kuşl tutsalar biz beğenmeyiz.
  • Bazen çözümün kendisi sorun olabiliyor ...
  • arkadasım buyur sen yap demişsin bu benim işim deil :)
    bunları yapanlarında işi deil benim bildigim kadarıyla bi köprüyü yapan kişinin mühendis olması lazım ama bizde birtanesi muhallebici diğer birtaneside imam çıktı...
    ama ben şikayetçi deilim aslında biz hakediyoruz bunları...
    ewt bukadarıda daha önce yapılmamıştı:)) wallahi helal olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: kont_andre

İsmalucar kardeş anlaşılan senin daha iyi fikirlerin var.Buyur sen yap ozaman.
    En azından daha önce yapılmayanı yapmaya çalışıyorlar ama tabi herzamanki gibi ağızlarıyla kuşl tutsalar biz beğenmeyiz.

• İŞte benimde dediğim bu.Biz haketmiyoruz yani ediyoruz ama etmiyoruz.Hakkımızı kollamıyoruz doğru düzgün ama iş lafa geldimi istemediğin kadar boş konuşma.
    Kime kızacaz bende bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kont_andre -- 7 Kasım 2006; 16:05:17 >
  • yoo iş lafa geldiği zaman onuda yapıyolar..
    yaptıkları işler ortada bilmem kaç tirilyona lale ektiler:)
    103. kavşağı açtılar ama yolun durumu ortada..
    yani dediğim gibi biz seçtik bu işlerin böle olmasını... hakketik yani:)
    doğalgaza gelen %5,8 lik zamdan ve nasıl geldiğinden bahsetmiyorum bile...
    memurlara %3 meclis üyelerine %300 gelen zamdan hiç bahsetmiyorum
    daha bir çok şey var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailucar -- 7 Kasım 2006; 16:21:18 >
  • quote:

arkadasım buyur sen yap demişsin bu benim işim deil :)
    bunları yapanlarında işi deil benim bildigim kadarıyla bi köprüyü yapan kişinin mühendis olması lazım ama bizde birtanesi muhallebici diğer birtaneside imam çıktı...

quote:

insanların Muhallebiclik/imamlık yapmıs olupda muhendis olamazzlar mı demek ıstıyorsun ???
    Bilmiyorum finansor dıye 1 kelıme duydun mu ???
    yada 1 firmanın sahibi illaki mudur olacak diye 1 kaidenin olması gerekmedıgını duymadınn mı?
    Heraldee sana alanyada 17 block* insaat yapan bir (ORMAN )ODUNCU sundan bahsedersem ogrenmısh olursun Bu eleman zamnnda balta sallıyormush ormanlarda ama suan adamın yanında calısn onlarca muhendıs vs. var ...
    simdi bu adam odunculuk yaptıp kazandıgı parayla kuck ıslerın ardından sırket kurdu buyudu ve buyudu sımdı bız bu adama oduncu dıye ıhaleye cıkma mı ??? dıyecezz ???
    Zaten bız bılıyoruzz kii sırketlerde calısan yada 2. bır sırkete yaptırılan proceyı cızen hesaplayan ınsanlar bos
    Cunku sirketin basında BİR oduncu var ...
    (boyle zihniyetler halan var demek )

*(alanyada cikcilli belediyesine baglı alanya merkezden 4km' sahılden degıl dıger cevre yolundan dum duzz gelerek oba gol'un cıkısından ilk benzınlıkden yukari gidip gorebılırler..17 block , yanlıs hatırlamıyorsam ismi oguz giibi bisiydi firmanın ... ha ondan birazz yukarı cıkarsanızz Bısım bınlarıda gorursunuzz DREAM HOMES (BH CON.tıkla ) ) ii reklam yaptım ..

EK:

"Zam yapılıyor" diyen kişiler ya zam görmemişler, ya hesap bilmiyorlar, ya da kıskançlık histerisiyle aptallaşmışlardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zatara -- 7 Kasım 2006; 16:38:04 >

• arkadasım bakk şimdii bi insan hem imam hemde mühendis olursa bir köprüyü yapma hakkına sahiptir.. (biz pek uygulamasakta bu işler ihaleyle yapılıyo)
    fakat sadece imam olursa biraz zor olur dimi.) köprü inşaa etmesi.. ki biz bilmiyoduk kimin yaptıgını köprü yıkılınca ortaya çıktı...
    umarım birazdaha aydınlanmışsındır.)

quote:

Orjinalden alıntı: Zatara

quote:

quote:

insanların Muhallebiclik/imamlık yapmıs olupda muhendis olamazzlar mı demek ıstıyorsun ???
    yada 1 firmanın sahibi illaki mudur olacak diye 1 kaidenin olması gerekmedıgını duymadınn mı?
    Heraldee sana alanyada 17 block* insaat yapan bir (ORMAN )ODUNCU sundan bahsedersem ogrenmısh olursun Bu eleman zamnnda balta sallıyormush ormanlarda ama suan adamın yanında calısn onlarca muhendıs vs. var ...
    simdi bu adam odunculuk yaptıp kazandıgı parayla kuck ıslerın ardından sırket kurdu buyudu ve buyudu sımdı bız bu adama oduncu dıye ıhaleye cıkma mı ??? dıyecezz ???
    Zaten bız bılıyoruzz kii sırketlerde calısan yada 2. bır sırkete yaptırılan proceyı cızen hesaplayan ınsanlar bos

*(alanyada cikcilli belediyesine baglı alanya merkezden 4km' sahılden degıl dıger cevre yolundan dum duzz gelerek oba gol'un cıkısından ilk benzınlıkden yukari gidip gorebılırler..17 block , yanlıs hatırlamıyorsam ismi oguz giibi bisiydi firmanın ... ha ondan birazz yukarı cıkarsanızz Bısım bınlarıda gorursunuzz DREAM HOMES (BH CON.tıkla ) ) ii reklam yaptım ..

EK:

"Zam yapılıyor" diyen kişiler ya zam görmemişler, ya hesap bilmiyorlar, ya da kıskançlık histerisiyle aptallaşmışlardır..

• quote:

arkadasım bakk şimdii bi insan hem imam hemde mühendis olursa bir köprüyü yapma hakkına sahiptir.. (biz pek uygulamasakta bu işler ihaleyle yapılıyo)
    fakat sadece imam olursa biraz zor olur dimi.) köprü inşaa etmesi.. ki biz bilmiyoduk kimin yaptıgını köprü yıkılınca ortaya çıktı...

quote:

quote:

quote:

EK:

imamsa yapar demıyorum;imam olupta firması varsa neden yapamasın diyorum // ..

• tabi yaa sende haklısın turkiye burası PARASI VARSA NİYE YAPMASIN dimi...
    quote:

quote:

arkadasım bakk şimdii bi insan hem imam hemde mühendis olursa bir köprüyü yapma hakkına sahiptir.. (biz pek uygulamasakta bu işler ihaleyle yapılıyo)

quote:

quote:

quote:

EK:

imamsa yapar demıyorum;imam olupta firması varsa neden yapamasın diyorum // ..

• oo bu ne ya yine tipik siyaset kokan bir konu.
  • konussan kar etmez
    sussan gonul razi degil.

nerde bir calisma var bilki o calismadan rant saglayan onlarca insan vardir.
    bir ayda bitecek diye baslanan is neden bir yil suruyor ?
    malum muhallebicinin dukkani kapaniyor diye yaya gecidinin sokulerek birkac metre ileriye tekrar insaa edildiginide gorduk
    evet iyi seyler yapiyorlar bak yollar genisledi diyen arkadaslar kac defa sabah ve aksam trafigine ciktilar ozellikle e5 merter ve e5 kartal da,
    bir partilinin islettigi ozel hastanenin girisi kapaniyor diye tunelin birkac metre daha geriye yapildiginida gorduk.

merak etmeyin birazdan bu konu da silinir. gercekleri birileri biliyor ama baskalarinin ogrenmelerine engel olmak icin sikayet ediyor ve siliniyor
  • bu 103 kavşak olayı hikaye başka bir şey değil adam bi yerin sıvasını değiştriyor aha kavşak yaptım diyo
    ayrıca belediyenin en üst kademelrdeki adamların partiden diye sıradan adamları müdür daire başkanı yapıyorlar deneyimli o kadar senesini vermiş ama akp olmıyan kişileride istanbulun öteki ucuna sürüyorlar
  • biz adam olmayiz. elestirince "kardesim sizde birsey begenmiyorsunuz"

deprem icin harcama yapmak yerine 2 trilyonu lale ye harcarsan begenmeyiz tabi.
  • O üst geçit projesini mühendisin 5 yaşındaki kızı anaokulunda çizmiş..
  • Evet o yapılan üst geçit tam bir fiyaskodur. Oradan geçen yayaları hiçe sayarak yolu genişlettiler sonra da yayaların karşıya geçmesi için 15 dakikada bir otobüs seferleri koydular(gündüz 20 dakikaydı sanırım), 10 dakika tur at, etti sana yarım saat. Geçtiğin yer ise karşıdan karşıya. Mecburen mühendislik hatası kabak gibi meydana çıktı, genişletilen! yolun ortasına ipsiz sapsız bir demir üst geöit konduruverdiler.

Bu arada dün verilen bir haber de boş yere silinmiştir, kim sildiyse söylesin, yine veriyorum. Bu, haber alma hakkıdır, siyaset değildir. Dünkü Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberden alıntıdır. Sonuç olarak belediye işini iyi yapıyor mu? sorusunu sorduruyor insana...

"İmar daire başkanı kaçak kat yaparsa!

Alın bu söze çarpıcı bir örnek.
    Biliyorsunuz İstanbul Fatih semti tarihi yarımada içinde ve SİT alanı ilan edilen bir bölge. Tek çivi çakılması bile izne bağlı.
    Bu bölgede, Sofular Mahallesi'nde 6 katlı bir bina var. Binanın altıncı katında oturan kişi bir süre önce çatı katında inşaat başlattı.
    Apartman sakinlerinden Hacı İsmail Mustafa Başak yaşadıklarını şöyle anlatıyor:
    "Çatıyı kaldırdı. 'Oğluma kat yapacağım' diyor. İzni yok, kanunsuz bir iş yapıyor. Hepimiz karşı çıktık. Şikayet ettik. Kimse ilgilenmedi."
    Düşünebiliyor musunuz, bir şehrin göbeğinde çatı katı yıkılıyor ve apartman sakinlerine haber verilmediği gibi izin de alınmıyor.
    Peki kim bunu yapan?
    Şimdi sıkı durun. Kaçak çatı katını yaptıran kişi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Mehmet Şimşek Deniz . Yanlış duymadınız, bu kişi İstanbul'un imarından sorumlu en üst yönetici.
    Yani işin başındaki kişi "kaçak çatı katı" yaparsa başını sokacak yer arayan vatandaş ne yapsın? O da gidip dere kenarına kaçak bina kondurur. Sonra da sel olur, sel felakete dönüşür.
    Bu duruma artık yönetici de vatandaş da bir son nokta koymalı!"

KAYNAK

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.