Şimdi Ara

İşsizlikten ailesinin yanında yaşayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
2.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu duruma gireceğim için şimdiden kafayı yiyorum. Eskiden de işsizlik vardı bilmem kaç yıl önce ama bu denli KESİNLİKLE değildi. O zamanlar gelecek stresim yoktu benim. Şimdi ise bakıyorum gençlere yetişkinlere adam iş bulamıyorum diyor ailesinin yanında yaşıyor çok kötü bir şey bu hele bazılarının ailesi bakmayı reddediyor adamlar sokakta uyuşturucuya başlıyor uyuşturucu satıyor bitti bu ülke finish şuan bu ülke an itibariyle iflas etmiştir çökmüştür

• Mecbursunuz. Şartlar bunu gerektiriyor. Bırakın bekarı evli olupta kiradan ve faturalardan gına gelip ailesinin evine yerleşen aileler var. Ya boşanacak veya böyle yaşayacak.

Kimse de gelip maval okumasın ayrıca. Bu duruma gelmeyi halk istedi. Unutmayın halk ister lider yapar. Hatta diktatör olsa bile ya yapmak zorunda kalır veya halk onu tarihte ki gibi yargılar. Yani halkın iradesine uzun vadede kimse karşı koyamaz. Yeri geldiğinde cam filmine öyle tepki koyar ki devlet bile şaşırır. Halk çok çocuk yağıyorsa lider çok çocuk yapın der.

Not: buradaki halk kavramı eksetiyeti temsil eder. Halkın tümü tabiki de değildir.

Bütün dünyada ev fiyatları çok uçtu. Avrupanın birçok ülkesinden insanlarla görüştüm ve çoğu kişi ev alamıyor. Avrupada ev arkadaşı tutuyorlar tek yaşamak yerine. Bizde bunu da yapmıyor kimse. Haliyle ailemizle yaşıyoruz. Sonra da emekli maaşları karşılanmıyor 3 çocuk diyolar. Genç iş gücü lazım diyorlar. İş bulamıyoruz ailemizle yaşıyoruz, iş bulsak da aile kuramıyoruz ki ne çocuğu.

Hangi ülkede yaşıyorsunuz da böyle saçma sapan yazılar yazıyorsunuz merak ediyorum. Türkiye'de 30 yaşından önce insanlar ekonomik özgürlüğüne bile sahip olamıyorlar. 35 yaşında ailesi ile yaşıyor insanlar.

Anadan babada zengin, kiraları toplayarak yaşayanların yaşadığı azınlığı genele yaymayın.

• 4 milyar maasim.var ailemle kaliyom
  • Aile ile yaşamak kötü bir şey mi ?
  • Direnc- kullanıcısına yanıt
    Bir Triac olarak sana katılıyorum dirençcim, özellikle de 24 Ω’da bırakacaksın 25 Ω’luk direnç yok çünkü. Seriydi paraleldi derken tutturamıyorsun, 24’te bırak gitsin.
  • Mecbursunuz. Şartlar bunu gerektiriyor. Bırakın bekarı evli olupta kiradan ve faturalardan gına gelip ailesinin evine yerleşen aileler var. Ya boşanacak veya böyle yaşayacak.

Kimse de gelip maval okumasın ayrıca. Bu duruma gelmeyi halk istedi. Unutmayın halk ister lider yapar. Hatta diktatör olsa bile ya yapmak zorunda kalır veya halk onu tarihte ki gibi yargılar. Yani halkın iradesine uzun vadede kimse karşı koyamaz. Yeri geldiğinde cam filmine öyle tepki koyar ki devlet bile şaşırır. Halk çok çocuk yağıyorsa lider çok çocuk yapın der.

Not: buradaki halk kavramı eksetiyeti temsil eder. Halkın tümü tabiki de değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ee Libya'da, Suriye'de operasyonların, sarayların, kütüphanelerin, bahçelerin, tutuklanan rahiplerin, köprülerin ve daha bir çok hizmetin bir ücreti olacaktı elbet. Ege'de Yunan gemilere makas atarken iyi dimi? Bedava mı sandınız?  

• quote:

Orijinalden alıntı: braveheart92

Aile ile yaşamak kötü bir şey mi ?

Hocam benim ailem bana bakmak istemediğini şiddetle vurguluyor. Üniversite bitirince hadi annemin sayesinde baksalar bile o evde rahat olamam ki ben. Düşünsenize babanız gitmenizi istiyo siz o evdesiniz psikolojik olarak zarar verir insana. Ayrıca insan büyüdüğü zaman tek başına 1+1 bile olsa kafa dinlemek istiyo kendine ait bir yerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Direnc-

Bu mesaj silindi.

Keşke benimkiler de 25 26 diye düşünseler 20 düşünüyorlar onlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Mecbursunuz. Şartlar bunu gerektiriyor. Bırakın bekarı evli olupta kiradan ve faturalardan gına gelip ailesinin evine yerleşen aileler var. Ya boşanacak veya böyle yaşayacak.

Hocam dedikleriniz aşırı acı gerçekler çok iç karartıcı ama hepsi doğru ay sonu faturalara bakıyorum ateş pahası inanılmaz zam gelmiş ufacık bir elektirik kullanımına yüklü miktarda para alıyorlar eskiden bu denli fatura ödemiyorduk hatırlıyorum ben her şeyi aynı boyutta evde yaşıyoruz üstelik kadın mesela arıyor bizi İnternet fiyatınızı arttıracağız diyor e sözleşmemiz vardı o fiyata anlaştık diyorsunuz kabul etmiyor bahane buluyor telefonu kapattığın an İnterneti gezilmeyecek derecede yavaşlatıyorlar tehdit amaçlı mecbur yapılan zamı kabul ediyorsun aylık daha fazla para ödüyorsun bilmiyorum hocam dedikleriniz çok doğru keşke aileler de bu konuda anlayışlı olsa benim babam bu konuda ülkenin durumu olsun vesaire görüyor anlıyor ama ona rağmen evden çıkartmak istiyor o kafada son olarak demokrasiyi bu yüzden sevmiyorum çünkü eğitimsiz ülkeye demokrasi verirsen cehennem olur orası eğitim derken üniversite anlamında değil araştıran, sorgulayan, entellektüel birey anlamında

• quote:

Orijinalden alıntı: Donald Trump

Ee Libya'da, Suriye'de operasyonların, sarayların, kütüphanelerin, bahçelerin, tutuklanan rahiplerin, köprülerin ve daha bir çok hizmetin bir ücreti olacaktı elbet. Ege'de Yunan gemilere makas atarken iyi dimi? Bedava mı sandınız?  

Köprülerden geçerek inanılmaz derecede yüksek paralar alıyorlar hocam. Hiç yapmasalardı keşke. Abd sizin saydığınız operasyonların kat kat fazlasını yapıyor sömürüyor ama bizimki kadar acı çekmiyorlar hocam bildiğiniz neredeyse bedavaya geliyor. Fakir ülkeye saray yapmak zaten neyse ayrıca Yunanistanın İnternet hızı bizden iyi ve bizden ucuz onu da hatırlatayım ne hale düştüğümüzü görün

• quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

Hocam dedikleriniz aşırı acı gerçekler çok iç karartıcı ama hepsi doğru ay sonu faturalara bakıyorum ateş pahası inanılmaz zam gelmiş ufacık bir elektirik kullanımına yüklü miktarda para alıyorlar eskiden bu denli fatura ödemiyorduk hatırlıyorum ben her şeyi aynı boyutta evde yaşıyoruz üstelik kadın mesela arıyor bizi İnternet fiyatınızı arttıracağız diyor e sözleşmemiz vardı o fiyata anlaştık diyorsunuz kabul etmiyor bahane buluyor telefonu kapattığın an İnterneti gezilmeyecek derecede yavaşlatıyorlar tehdit amaçlı mecbur yapılan zamı kabul ediyorsun aylık daha fazla para ödüyorsun bilmiyorum hocam dedikleriniz çok doğru keşke aileler de bu konuda anlayışlı olsa benim babam bu konuda ülkenin durumu olsun vesaire görüyor anlıyor ama ona rağmen evden çıkartmak istiyor o kafada son olarak demokrasiyi bu yüzden sevmiyorum çünkü eğitimsiz ülkeye demokrasi verirsen cehennem olur orası eğitim derken üniversite anlamında değil araştıran, sorgulayan, entellektüel birey anlamında

Alıntıları Göster
    Çıkartırsa köprü altında yaşayacağını söyle. 1 yıla kadarda muhtemelen suç işleyeceğini belirt. Eğer buna rağmen kaskatı ise o evi hemen terk et. 1+0 bile olsa ayrı yerde yaşaman daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

Hocam benim ailem bana bakmak istemediğini şiddetle vurguluyor. Üniversite bitirince hadi annemin sayesinde baksalar bile o evde rahat olamam ki ben. Düşünsenize babanız gitmenizi istiyo siz o evdesiniz psikolojik olarak zarar verir insana. Ayrıca insan büyüdüğü zaman tek başına 1+1 bile olsa kafa dinlemek istiyo kendine ait bir yerde.

Alıntıları Göster

Ailenle aranda olanlara bir şey diyemem aile içi meseledir ama kendinden yola çıkarak diğer insanlar hakkında karar vermen yanlış.

Türk toplumunda Erkek ve Kız evlenene kadar aynı şehirdeyse aile ile oturur ülke ekonomik olarak kötü durumda yada iyi durumda da olsa bu hep böyleydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: braveheart92

Ailenle aranda olanlara bir şey diyemem aile içi meseledir ama kendinden yola çıkarak diğer insanlar hakkında karar vermen yanlış.

Türk toplumunda Erkek ve Kız evlenene kadar aynı şehirdeyse aile ile oturur ülke ekonomik olarak kötü durumda yada iyi durumda da olsa bu hep böyleydi.

Alıntıları Göster

Hocam gelenen görenek buysa keşke ailem de uysa buna. Japonya üzerinde de bu kültür var çok sayıda aile yapıyor. Normalde gelenek görenek aşırı önem veren insanlar ama konu ev olunca niye böyleler bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konudan cokda bagimsiz olmadan aile var aile var demek istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Çıkartırsa köprü altında yaşayacağını söyle. 1 yıla kadarda muhtemelen suç işleyeceğini belirt. Eğer buna rağmen kaskatı ise o evi hemen terk et. 1+0 bile olsa ayrı yerde yaşaman daha iyi.

Alıntıları Göster

Sağolun hocam annem sonsuz sevgi dolu anlayışla karşılayıp bakacağını söylüyor ama babam öyle değil zaten ben ailemden harçlık bile istemiyorum 0 para alıyorum genç olmama rağmen tek yaptığım masraf yemek yaparken 1 tabak fazla koymaları benim için ha bide bilgisayarda giden elektirik ben ciddiyim telefonuma sms dakika bile aldırmıyorum yaşıtlarım nike ayakkabı aldırıyor ailelerini zorluyor benim masraf sadece bu iki tane bahsettiğim şey yük olarak görmesi saçma

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmozun delisi

Konudan cokda bagimsiz olmadan aile var aile var demek istiyorum

Sanırım durum bu  

• Şimdiki nesil sabaha kadar oyun oynayıp akşama kadar yatıyor.

Bu durum fatura ödemekten beli bükülmüş ebeveynlere batıyor bir süre sonra.

Ev bütçesine katkıda bulunmak zorundasınız bunun farkına varın.

• Babalar belli yaştan sonra huysuz oluyor ya geçim zor onlarla
    Bizimki öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

Şimdiki nesil sabaha kadar oyun oynayıp akşama kadar yatıyor.

Bu durum fatura ödemekten beli bükülmüş ebeveynlere batıyor bir süre sonra.

Ev bütçesine katkıda bulunmak zorundasınız bunun farkına varın.

kanka derdimi anlatamıyorum sanırım sorun şu iş arıyorum ama bulamıyorum daha ben 20 yaşına gelmedim 7/24 iş ilanlarına bakıyorum işkura kariyer nete bir sürü iş ilan sitesine kaydım var cv hazırlıyorum sen bana keyfimden böyle yapıyormuşum gibi davranıyorsun ayıp ediyorsun işte sorun bu bak ben mesela 1-2 yıl boyunca mekan gezdim İnternet üzerinden aramak yerine tek tek sordum her mekana ne iş olursa yaparım dedim o an o denli işsizlik hakimdi ki artık kafayı yedim inşaata bile razıydım ona rağmen o kadar süre boyunca bir kişi iş var demedi telefon numaramı bıraktım kimse aramadı her mekana telefonumu bıraktım en son torpille iş bulabildim dostum evet torpille tanıdık acıdıda aldı oda sonra çıkarttı işten ben ne yapayım söyler misin güzel kardeşim ev bütçesine katkı diyorsun elimde olsa ben de katkı sağlamak isterim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.