Şimdi Ara

İşsizlik iyice patlayacak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
5
Favori
29.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşsizlik yok halen tanıdık kayırma var.

Boğaziçi, Koç, Bilkent vs bitireceğize gidin Kartal İmam Hatip'i bitirin THY'de, havalimanı yer hizmetlerinde, bakanlıklar da ve daha sayamadığım birçok yerde işiniz hazır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camperz

Elden ayaktan düşünce bakımını kim üstlenecek sanıyorsun?
    Kimse üstlenmeyecek, üstleneceğini düşündüğün çocukların sana yemek yedirirken ağzına kaşığı sokarken gözünün içine içine bakacaklar ölsün de kurtulalım diye
  • Üretim odaklı toplum olsak patronlar IK cılar mezun olmuş adam bulmakta zorlanıyoruz diye isyan ederlerdi. Şimdi Ünv bile olmuş lise gibi.
  • Ulke bu kadar nufusu kaldiriyor sıkıntı herkesin istanbulda olmasi.Ben istanbulda yasamiyorum.Iyi ki yasamiyorum.Herkes nereliyse oraya göç ettirilse ulkede sorun kalmaz.

• Seni ölümüne bloklarım. Baştakiler tabii ki iş bulacak bu kadar okuyan gencimize bulmak zorundalar yok öyle bir dünya. Ben 4-6 sene okuyayım sabahlara kadar kafa patlatayım ailem o kadar masrafa girsin beni okutsun gideyim itin köpeğin altında asgari ücrete çalışayım. Yok lan böyle bir dünya. Senin o dediğin işleri kimse yapmaz ayakkabı boyacısıymış tamirciymiş hatta sen kendin bile yapmazsın bu saydıklarını. Herkez daha iyi bir gelecek için daha iyi çalışma şartları için üniversite okuyor sen şimdi gidip o adama bu lafı söylesen senin ağzını burnunu kırsa yeridir. Bu ülkede istihdam yok,ekonomi berbat baştakiler ye kürküm ye modunda takılıyor sorunu okuyan adamda değil baştaki haramzadelerde görün.
  • Daha bugün faiziyle birlikte 360 tl genel sağlık sigortası parası ödedim.8 aydır işsizim devlet çalışmadıgım için benden para alıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sismancocuk S kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140706272#140706272

• HellShot kullanıcısına yanıt
    Çözüm ürememek değil , üretememek.

• Bekirin kullanıcısına yanıt
    Eğer bir gün kaynakçı masa başı memurdan çok para kazanırsa o zaman bu dert biter. Hem herkes üni bitirmeye çalışmaz hem de nice cevherler okul sıralarında heba olmaz.
  • Baby boomers olacaktık, ahh ahh...

Adamlar Türkiye haritasında bile easy ye denk geldi.

• Bizim evde alt kata su akıyormuş, usta geldi 2 çekomastik çekti 400 tl aldı gitti. pimapenleri ayarladı, küvet kenarlarına slikon vs derken 400 TL gömdü.

Vay arkadaş dedim.
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Konforsuz iş dediğin işlere girenler artık daha fazla kazanıyor o kirin yağın pasın içinde. Beyaz yakalı maaşlı köle arkadaşlar o kirin pasın içinde çalışan adamın kazancının 3/1'ini yakalamak için 1 ay çalışıyor.

Masabaşı işlerin çoğunda bitmek bilmeyen mesailer gece yarısına kadar çalışmalar var artık. ( Devlet memuru olanları konunun dışında bırakıyorum )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 8 Kasım 2019; 20:35:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Konforsuz iş dediğin işlere girenler artık daha fazla kazanıyor o kirin yağın pasın içinde. Beyaz yakalı maaşlı köle arkadaşlar o kirin pasın içinde çalışan adamın kazancının 3/1'ini yakalamak için 1 ay çalışıyor.

Masabaşı işlerin çoğunda bitmek bilmeyen mesailer gece yarısına kadar çalışmalar var artık. ( Devlet memuru olanları konunun dışında bırakıyorum )
    Artıları eksileri kişinin kendi karar vermesi gerekiyor.Zihin kuvveti mi,beden kuvveti mi yoksa hem beden hem de zihin mi

Örneğin tesisatçılık her ikisini de kapsıyor.Ortada lanse edildiği gibi fırsat mırsat yok anlayacağın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 8 Kasım 2019; 20:54:42 >
  • tipik ortadoğu ziyniyeti!

ülkende sorun mu var, kaç...
    kendi ülkende en azından gelecek nesillere güzel zemin hazırlayacağına, mülteci ol, 2.sınıf, 3.sınıf vatandaşı ol...

-----

Babamın bir komşusu vardı Helga teyze, Münih'te, 2.dünya savaşında ve sonrasında aylarca sadece ama sadece haşlanmış patetes yediği söylemişti. Ama o kaçmadı ülkesinden,
    desene bizim uşaklardan biri bile durmazdı memlekette...

işte tipik ortadoğu zihniyeti bir çoklarımızda maalesef... suriye en yakın örnek... senin bir farkın ne peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D0F7DE39 -- 8 Kasım 2019; 23:46:0 >
  • Evet ülkede bir ekonomik kriz var. Ben de çok kızıyorum özellikle bu saçma vergilere ama ülke topyekün daha mı kötüye gitsin? Siyasi şunu yapsın bunu yapsın ben de diyorum ama beyler, eldeki mal bu!
    Süper fikrin mi var, çık fikrine oyna, hayata geçirmek için mücadele et çalış. Ford, fabrikasını kurarken Abd şimdiki gibi miydi?
    Almanya 2 dünya savaşında yerle bir olurken şimdiki gibi miydi?

Ee bizdeki gibi olsalardı yada ortadoğu gibi oldalardı şimdiki Almanya olmazdı, olurdu Suriye!

İşsizlik var. Doğru. Ama herkes iş bekliyor, zor işi gören kaçıyor.
    Hamdolsun ben kriz zamanlarında iş buldum. Ama işi ben buldum, iş beni bulmadı.

Bir çoklarınız da öyle. İş sizi bulmaz eğer aranılan bir yetenek değilseniz. İşi siz bulacaksınız.

• Durumlar kötü, herkes krizde ve endişeli ama yalakalarla devlettekiler alay etme peşinde, iş imkanları bir bir kalkıyor, ara eleman ol diyorlar, onda da insanın pestili çıkar, nefes aldırmadan az paraya çalıştırıyorlar. Bir de göze girmek ve beğendirmek meselesi var tabii, iş verenlerin beklentileri uçuşa geçmiş durumda, yetiştirmem ben diyen çok. Önümüz karanlık, insanlar ortada kaldı ancak bu halk kendisi istedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xreleave

Bu öğretmenlik meselesinide hiç anlamam.

Devlet sana öğretmen ol seni işe alacağım diye bir taahüt mü vermiş ?

Okuduysan kendine okudun, git özel sektörde çalış diğer branşlar nasıl çalışıyor ise. Yada git risk al özel okul aç, etüt merkezi aç, özel ders ver, online ders ver. Öğretmenlik ise al bunlarda öğretmenlik, kutsal meslekse bu insanlarınkide kutsal meslek. Özel okuldaki öğretmenin mesleği kutsal değil ama devlet okulundaki öğretmenin mesleği kutsal, yok yea bak sen şu işe.

Ama beyzadeler devlet şemsiyesi olmadan yaşamak istemiyorlar. Neden ? Çünkü taa lise yıllarında o bölümü yazarken bile kafalarda "DEVLET BABA" algılarıyla yazdılar ve okudular.

Keşke şu ülkede memuriyet düzeni farklı olsada pekçok şey değişse...

Alıntıları Göster
    Boş yapmışsın.Öğretmen misin ? Özel okulda çalıştın mı da laf ebeliği yapıyorsun ? Özel okulda o iş kutsal falan değil ! Adam para verir sen not verirsin.Notu düşük gelir veli okula damlar BİİZ BURA PARA VERİYOOZ der. O yüzden işin arka tarafını bilip bilmeden ses çıkarma

• quote:

Orijinalden alıntı: GwynBleidd48

Boş yapmışsın.Öğretmen misin ? Özel okulda çalıştın mı da laf ebeliği yapıyorsun ? Özel okulda o iş kutsal falan değil ! Adam para verir sen not verirsin.Notu düşük gelir veli okula damlar BİİZ BURA PARA VERİYOOZ der. O yüzden işin arka tarafını bilip bilmeden ses çıkarma

Alıntıları Göster
    devlet bize bağmir, baksın diyorsun yani

Bi devlet kadrosunda kutsal dimi öğretmenlik, başka yerde asla

• idemo kullanıcısına yanıt
    işini hakkıyla yapan kaynakçı, masa başındakinden, mühendisten iyi para alır.
    45 yaşını devirdim, utanmadan kaynakçılık kursuna gidiyorum. ha ota b*ka elektod büken sanayi kopilleri asla kaynakçı olamayacak o da ayrı konu

bütün mesele her meslek için, işini hakkıyla yapmak, işte o zaman biter bu dert.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efendizade34

Millet üremeye yemin etmiş, yeter abi evlenmeyin artık, Ne bu ülkenin Nede bu dünyanın kaynakları bu kadar nufusu kaldırmıyor.
    bu saçma mesaja bir sürü kişi artı vermiş :)

bu ülkenin de dünyanında kaynakları kat ve kat yetecektir ,ancak yanlış yönlendirmeler ,yönetimler ve hep bana diyenler yüzünden dünya bu haldedir
    sanki eski yıllarda insanların hayatı süper miydi ? (sayı olarak çok az olduğu halde)

sistem bozuldu kardeşim sen herkesi üniversiteye yönlendirirsen o zaman bu kadar üniversiteliye nasıl branşında iş bulacaksın ?
    eskiden üniversite öğrencisi azdı ve iş bulma sorunu da azdı

üstelik herkes okuyunca ağır ve pis işleri kim yapacak ,bu işleri yapmak için yine birilerine ihtiyaç yok mu ?
    günümüzde herkes hostes koltuğu ,cam kenarı istiyor ,peki diğer işleri kim yapacak ?

lakin şu zamana kadar sizin kadar süper akıllı bir nesil gelmedi ,evlenmeyeceksin üremeyeceksin ve tüm sorunlar çözülecek :)
    yahu iş imkanı yaşayan sayısına göre olur ,yaşayan yoksa fabrikalar kime satmak için üretim yapacak ,satamayacağı ürünlerin imalatı için fabrikasına mühendisleri mi dolduracak ?

sizin bütün hayaliniz herkesin zengin olması yada herkesin süper maaşı olması yönünde
    ancak o zamanda şöyle diyeceksiniz ,yahu temizlik görevlisiyle benim maaşım niye aynı ,ben onca sene boşuna mı okudum ?

bu ülkede ,hatta tüm dünyada her türlü işe insan lazım
    mühendis doktor kadar ,temizlik görevlisi ,usta ,işçi ,çiftçi vs. lazım ,diğer türlü yaşam olmaz

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.