Şimdi Ara

ISS sevenler/gözlemlemek isteyenler buraya.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Katılıma göre kulübe çevirmeyi düşünüyorum. ISS'ı seven, takip eden gözlemleyen herkes cevap şeklinde gözlemlerini-tecrübelerini paylaşabilir.

ISS(International Space Station) nedir: Nasa'nın 1998 yılında Zarya modülüyle uzayda kurmaya başladığı yapı. Daha sonra diğer uluslar da yapımına katılmıştır.

Nasıl yapıldı:

Canlı izleme(tracking) siteleri.
    http://iss.stormway.ru --> Bu linkte hem konumunu takip edebilir hem canlı yayına bakabilirsiniz.
    http://www.isstracker.com --> Konumunu çok daha ayrıntılı veren bir site.

ISS'ı gerçekten görmek isteyenler bu linkten konumuna-ne zaman görüneceğine bakabilirler.

Ankara ve çevresi için buraya tıklayınız.
    İstanbul ve çevresi için buraya tıklayın.
    İzmir ve çevresi için buraya tıklayın.
    Ortahisar/Nevşehir ve için buraya tıklayın.
    Rize ve çevresi için buraya tıklayınız.
    Yurtdışı için buraya tıklayınız.

Çıplak gözle bakarsanız bir yıldızdan farkı yok. Ama çok hızlı hareket ettiğini görebiliyorsunuz. Tam olarak ne olduğunu görmek için sağlam bir dürbün ya da teleskop gerekli. Teleskop ile doğru odağı yakalayabilirseniz panellere kadar görüyorsunuz

Yerden çekilen fotoğraflar:
     ISS sevenler/gözlemlemek isteyenler buraya. ISS sevenler/gözlemlemek isteyenler buraya. ISS sevenler/gözlemlemek isteyenler buraya.
    Mobil uygulamalar:

Sputnik!
    ISS Live!
    SatelliteTracker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 31 Ocak 2014; 14:45:48 >

• Dostum biraz ön bilgi verir misin ne olduğu hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sifrem

Dostum biraz ön bilgi verir misin ne olduğu hakkında.

İlk mesaja eklendi.
  • multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Favorilere de ekledim. FAkat telsiz konuşmaları dışında pek bir şey anlamadım. :)
  • quote:

Favorilere de ekledim. FAkat telsiz konuşmaları dışında pek bir şey anlamadım. :)

Zaten sadece dış kameranın yaptığı yayın ve telsiz konuşmaları yer alıyor canlı yayında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

Zaten sadece dış kameranın yaptığı yayın ve telsiz konuşmaları yer alıyor canlı yayında.

Anladım hocam peki sürekli böyle mi kalcak. Arada takip ederim ben bunu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

Anladım hocam peki sürekli böyle mi kalcak. Arada takip ederim ben bunu.

Telsiz konuşmaları sürekli var ancak kamera değiştiriyorlar mesela geçen gün teleskop tamiri yapılırken o işlemi görüntüleyen kameralar yayına geçti.
  • multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Herhangi birimiz denk gelirsek SS sini paylaşalım konuda. Bilgin olsun
  • quote:

Herhangi birimiz denk gelirsek SS sini paylaşalım konuda. Bilgin olsun

Çoğunlukla takipteyim. Bazen bu görüntüde tamir yapan bir astronotla karşılaşabiliyorsunuz

Birşey görürsem eklerim.

• Hadi ama benden başka kimse bilmiyor mu bunu
  • Bilen yok, ayrıca İngiliz anahtarı elinden kayarsa diyerek herkes saklanıyor!

Ek: Astronotun elindeki İngiliz anahtarı demek istedim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 1 Şubat 2014; 1:07:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Bilen yok, ayrıca İngiliz anahtarı elinden kayarsa diyerek herkes saklanıyor!

Kaymaz da konuyu saptırmayalım

Edit: tamam şimdi anladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 1 Şubat 2014; 1:44:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu sıralarda Hindistan semalarından Avustralya'ya doğru yol almakta.
  • An itibariyle uzaydan görüntüler izleyebilirsiniz bilginize. Görüntü geldi şuan.http://iss.stormway.ru/
  • Bunu canlı canlı nasıl izleyebiliriz acaba İstanbul üzerinden görmek için. Nereden ne zaman geçeceğini nasıl bilebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ripper Roo

Bunu canlı canlı nasıl izleyebiliriz acaba İstanbul üzerinden görmek için. Nereden ne zaman geçeceğini nasıl bilebiliriz.

Hocam ok konuda bilgim yok. Link zaten canlı görüntü ama gözle nasıl görürsün bilemiyorum.
  • Ripper Roo kullanıcısına yanıt
    http://spotthestation.nasa.gov/sightings/view.cfm?country=Turkey&region=None&city=Istanbul#.Uu2B-9LNtdg

ilk mesajdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
  • ümit burnuna yaklaşmakta
  • quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

ümit burnuna yaklaşmakta

Güzel tespit. :D Nasıl anladın ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.