Şimdi Ara

İsrail Amerika'yı Neden Vurdu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Güzel bir belgeseldir. İlgisi olanlara tavsiye ederim.

• Daha önce seyretmiştim, israilin uss liberty zırhlısını akdenizde vurup amerikan hükümetinin bırakın karşılık vermeyi bunu kendi halkından dahi sakladığı olaydır, mesele sümen altı edilip israil ödüllendirilmiş ve özür dilenmiştir, şaka gibi ama gerçek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • video yu seyrettim.benim merak ettigim 6 gün savaşlarında 3 4 ulke aynı anda israil le saldırmış ve buyuk hüsran ile karşılaşmışlar.bunların arasında sudi arabistan ve mısır var.israil iclerinden gecmiş bu ulkelerin.ozaman daha yeni kurulan ve daha yeni yeni gelişen israil e karsı hic bişey yapılamadıysa şuan 16 ulke saldırsa israile kimse bişey yapılamaz.abd den bile daha iyi organizeler .
  • Kalkışma yapıp yönetimi ele geçirmesinler diye generallerinin deneyimsiz olmasını isteyen ülkelerden isterse 100 tane olsun, 1 tane normal ülkeyi yenemezler. Abd'nin deneyimi de silah gücü de yeterinden fazla. İsteseler İsraili 50 kere dümdüz ederler. Medyadan bu yüzden saklamışlardır olayı.

@
    hsngencer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 20 Ekim 2018; 12:7:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Kalkışma yapıp yönetimi ele geçirmesinler diye generallerinin deneyimsiz olmasını isteyen ülkelerden isterse 100 tane olsun, 1 tane normal ülkeyi yenemezler. Abd'nin deneyimi de silah gücü de yeterinden fazla. İsteseler İsraili 50 kere dümdüz ederler. Medyadan bu yüzden saklamışlardır olayı.

@
    hsngencer
    video da oyle gozukmuyor ama israil hukumeti abd hukumetini cok pis köşeye sıkıştırmış abd hukumeti bi şekilde yumuşatılmış , ve karşılıklı jestlerle 2 ulke arası tekrar eski hale geri getirilmi gozukuyor.hatta abd hukumeti israilin 6 gun savaşında kaybetti silah ları da karşılama kararı almış.tabiki abd dümdüz ederdi ozamanki şartlarda heleki 6. filoya haber ucursalarmiş abd ucakları ile israil ucaklarının kapışması an meselesi olabilirmiş.

ancak suanki teklonojide israilli bir cok savunma şirketi abd ye silahlarda cok buyuk yardım ediyor.misal demir kubbe gibi.gemilere bile takıyorlar artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

video da oyle gozukmuyor ama israil hukumeti abd hukumetini cok pis köşeye sıkıştırmış abd hukumeti bi şekilde yumuşatılmış , ve karşılıklı jestlerle 2 ulke arası tekrar eski hale geri getirilmi gozukuyor.hatta abd hukumeti israilin 6 gun savaşında kaybetti silah ları da karşılama kararı almış.tabiki abd dümdüz ederdi ozamanki şartlarda heleki 6. filoya haber ucursalarmiş abd ucakları ile israil ucaklarının kapışması an meselesi olabilirmiş.

ancak suanki teklonojide israilli bir cok savunma şirketi abd ye silahlarda cok buyuk yardım ediyor.misal demir kubbe gibi.gemilere bile takıyorlar artık.

Alıntıları Göster
    Amerika bizim Muavenet adlı gemimize saldırdıktan sonra sadece özür dilemişlerdi değil mi? Yoksa tazminat gibi birşey aldık mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.