Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.771
Cevap
15
Favori
587.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ıspartaya düştüm bende var mı 1. tabur 3. bölük?
  • ıspartaya düşen arkadaşlar ben acemi birliğimi ısparta da yaptım 75 günlük acemi birliği oluyo ilk bir ayı çok zorlu geçmiyo ama son aylar kafayı yiyiyosunuz intikaller dağ eğitimi çok zorlu geçecek hele ki 88/4 gelecekler gerçekten soğuktan donacaksınız ben ısparta da kaldım havan çavuşuydum. ıspartada da yazıcı olarak kalacam. dağıtımlar hiç batı beklemeyim en batı yer hatay gerisi hep doğunun sıcak bölgeleri beni bulabilirseniz bulun orada yardımcı olurum size ismim eren
  • ya keşke beni de havana verseler...... yarın sülüsü alcam bugün yetişemedim
  • ya arkadaşlar ben barfiks çekemiyorum. ısparta 40. piyadede askerlik yapmış olanlar varsa söylesinler ya barfiks fln eğitimler var mı? snav ve mekik yapabiliyorum onlar sorun değil
  • İnşallah orası çıkmazz
  • benim kodum 107 yazıyor ne anlama geliyor bilen varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: mortars_team

ya arkadaşlar ben barfiks çekemiyorum. ısparta 40. piyadede askerlik yapmış olanlar varsa söylesinler ya barfiks fln eğitimler var mı? snav ve mekik yapabiliyorum onlar sorun değil

Askerde çekemıyorum dıye bırşey yok.. paşa paşa çekıyorsun
  • nopasaran benim silüste 3.tabur 1.bölük yazıyor.(P001) p.mng.k.çvş.Bilgi verirsen sevinirim.birde 3. tabur refüze diyorlar.
  • Birde doğudaki dağ ve komando taburlarına dağıtım oluyor mu oradan yoksa sadece piyade birliklerinemi oluyor
  • arkadaşlar ben ısparta 40. piyadeye düştüm.bugün sülüsü aldım ve sülüste şu yazıyor :

(p-001) P.MNG.KÇVŞ

K.K.K/piyade

bunun anlamı nedir? yani ne olarak gidiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetdomurcuk

nopasaran benim silüste 3.tabur 1.bölük yazıyor.(P001) p.mng.k.çvş.Bilgi verirsen sevinirim.birde 3. tabur refüze diyorlar.

hmm.. şimdi daha önce de yazdığım gibi, silüslerinizde yazılı tabur ve bölükler alaya giriş yaptıktan sonraki kayıt kabul merkezinde ihtiyaca göre değiştirilebilir.

ben değişmezse diyerek yazayım sana.

3. tabur taburlar arasında en iyisi. zira sosyal tesis denen, banyo, yemekhane, ve merkezi kantine en yakın tabur 3. taburdur. diğer taburların sadece koğuşları bu saydıgım yerlere yakındır. 3. taburun koğuşu da eğitim alanı da birbirine çok yakındır. bunun ne önemi var demeyin. zira 1. 2 taburdaki askerlerin her gün alay içinde silahlı ve çantalı bir şekilde bir yerlerden bir yerlere gittiklerini görünce halinize dua edeceksiniz.

sanırım myo mezunusun ya da lise.. p.mng k. kol içerisindeki en önemli adam demek. sen 23 kişilik kolunun komutanısın. onlara yeri geldiğinde eğitimleri bile sen vereceksin. başınızda uzman cavus ve astsubayınız olacak elbette onların gözetiminde eğitim vereceksin demek daha doru olur.. umarım insanlarla iletişimi iyi olan birisindir. zira hiç tanımadığın 22 kişiden sen sorumlu olacaksın.. sözünü dinletmek zorundasin sevilmek zorundasin..

eger 3. tabur 1. bölüke düşersen rahat edersin. zira kadro askerleri olsun uzman çavusları olsun rütbeli personeli olsun çok kraldır. bir tek bölük astsubayı hariç. onunla da senin pek işin olmaz..

3. tabur 1. bölük refüze değil
    refüze olanlar şunlar

3. Tb. 2. bölük
    3.tb 3. bölük
    3. tb 4. bölük

refüze olmanızı tavsiye etmem..

• NOPASARAN bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.myo mezunuyum muhasebe bölümü.refüze olmak istemiyorum zaten.dağ ve komando taburlarına gönderiyor mu diye sormustum ama herhalde sen cevap yazdığın sırada o mesajım henüz onaylanmamıştı bu sorumada cevap yazarsan sevinirim.şimdiden çook teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetdomurcuk

NOPASARAN bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.myo mezunuyum muhasebe bölümü.refüze olmak istemiyorum zaten.dağ ve komando taburlarına gönderiyor mu diye sormustum ama herhalde sen cevap yazdığın sırada o mesajım henüz onaylanmamıştı bu sorumada cevap yazarsan sevinirim.şimdiden çook teşekkür ederim.

rica ederim..

dağıtımlar piyade birliklerine değil doğu ve güneydoğu anadolu bölgesindeki komando birliklerine oluyor. dağıtımlarınızda batıya gitme ihtimaliniz düşük. dağıtım olan birliklerden en batısı hatay.. onun dışındakiler doğu ve g.doğu anadolu bölgesi.. bunun dışında tekirdağ yahut bolu gibi batı bölgelerinde var olan birliklere de olabiliyor ancak buralar kaydırma birlikler olduğu için kayıt evraklarınız vs hep bu birliklerde olmasına rağmen siz doğuda görev yapıyorsunuz.

doğu da askerlik yapmak batı'da askerlik yapmaktan kat be kat rahat ve zevklidir bu da ayrı bi dipnot olsun.

refüze olmak mevzusu da, sizin isteğinizden çok sağlık durumunuz ile alakalı bir mevzu. örneğin vücudunuzun herhangi bir bölgesinde bir kırık varsa refüze ediliyorsunuz.. kırık yahut buna benzer daha basit sayılabilecek sağlık sorunları sebebi ile refüze oldugunuzda yine 40. alayda kalıyorsunuz ancak burdaki refüze bölüklere gönderiliyorsunuz. bu refüze bölüklerdeki eğitimlerin diğer refüze olmayan bölüklerden bir farkı yok. eğitim hep aynı sadece refüze olanların dağıtımlarında bir farklılık var.. refüze bölüklerdeki askerler dağıtımlarının yapildiklari bölgelere kol olarak değil tek olarak dağıtılırlar yahut 40. alay da kalırlar.. bunu biraz aciklayayim..

ahmet isimli asker refüze olmayan ve normal bir asker olarak acemiliğini sürdürsün, eğitimleri ilk 1 ay yanaşık düzen mkanik nişancılık vs yeminden sonraki eğitimleri de iç güvenlik eğitimi denen ve komando düzeyinde eğitimler olsun. ahmet dağıtımının yapildiği bölgeye kendi kolu ile beraber gönderilir. yani 23 arkadası ile.. ahmet refüze olmadıgı için de 40. alay da kalma ihtimali olmaz bu durumda.

mehmet isimli asker ise refüze olmus olsun ve 40. alaydaki refüze bölüklerde acemi eğitimi tamamlasın. mehmet dağıtımlar acıklandıgında yine doğu yahut güneydoğua gitme ihtimali ile karsı kasıya yüzde 90.. bu yüzde 90 lık ihtimal gerçekleşirse mehmet kol olarak değil yani 23 arkadası ile değil dağıtımının yapildigi yere tek olarak gider. bu da gideceği yerde ortama uyum vb sorunlar yaşatabilir. yahut mehmet yüzde 10 lük bir ihtimalle 40. alayda kalarak askerliğinin devamını orada tamamlar..

örneğin kalbi delik bir asker yahut böbreklerinde karaciğerinde akciğerinde solunum sisteminde vs sorunlar olan bir asker ise 40.alaydan ya manisaya göndeirlir ya da burdura..

herkese hayırlı teskereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopasaran -- 20 Kasım 2008; 0:40:55 >

• merhaba..nişanlım ısparta 40.alay 3.tabur 1.bölüğe p.mng.k.çvş olarak gidiyor..yazılalardan anladığım kadarıyla manga komutanı olarak yapacak askerliğini..ama nişanlımın omuzunda problemi var.sol omuzu sürekli tekrar eder bir şekilde çıkıyor,sol koluyla ağır yük taşıyamıyor,.sürekli dikkat etmesi lazım yani..Tıp fakültesi hastanesinden omzunun çıktığına dair raporu da var,bayağı ciddi problemi yani..acaba ıspartaya gidince akibeti ne olur?raporu kabul edilir mi?,refüze mi olur çok merak ediyorum.ve refüze olması onun için iyi mi olur yoksa kötümü..herkes gibi o da yapacak askerliğini ama kolundaki problemin ciddi olması eğitimlerin de ağır olması beni korkutuyor eğitimlere dayanamaz diye endişeleniyorum,bana yardımı olabilcek var mı??birde dağıtımlar %100 doğu oluyormuş galiba?raporu kabul edilip refüze olursa dağıtımı nasıl olur acaba?cevaplarınızı bekliyorum,askerliğini yapan ve yapacak olan arkadaşlara hayırlı teskereler diliyorum..

• ıspartaya hiçbir havayolunun uçak seferi yok otobüs firmalarındada yer yok nasıl gidicez
  • quote:

Orjinalden alıntı: az_8784

merhaba..nişanlım ısparta 40.alay 3.tabur 1.bölüğe p.mng.k.çvş olarak gidiyor..yazılalardan anladığım kadarıyla manga komutanı olarak yapacak askerliğini..ama nişanlımın omuzunda problemi var.sol omuzu sürekli tekrar eder bir şekilde çıkıyor,sol koluyla ağır yük taşıyamıyor,.sürekli dikkat etmesi lazım yani..Tıp fakültesi hastanesinden omzunun çıktığına dair raporu da var,bayağı ciddi problemi yani..acaba ıspartaya gidince akibeti ne olur?raporu kabul edilir mi?,refüze mi olur çok merak ediyorum.ve refüze olması onun için iyi mi olur yoksa kötümü..herkes gibi o da yapacak askerliğini ama kolundaki problemin ciddi olması eğitimlerin de ağır olması beni korkutuyor eğitimlere dayanamaz diye endişeleniyorum,bana yardımı olabilcek var mı??birde dağıtımlar %100 doğu oluyormuş galiba?raporu kabul edilip refüze olursa dağıtımı nasıl olur acaba?cevaplarınızı bekliyorum,askerliğini yapan ve yapacak olan arkadaşlara hayırlı teskereler diliyorum..

hmm.. nişanlınız yüzde 99 refüze olur. refüze olduktan sonrada yüzde 60 , 40. alaydan gönderilir. örneğin antalya'ya yahut burdur'a ya da amasya'ya. ve acemiliğini buralarda tamamlar. buradaki birliklerde dağıtımlarını türkiye'nin her yerine yapar.

bahsettiğiniz sağlık sorunu evet askerlik sırasında kendisini oldukça zorlayacaktır. hele ki iç güvenlik eğitimi verilen bir alayda bu tip bir sağlık sorunu olan birisinin sağlıklı bir askerlik yapması ve eğitim alması mümkün değil.

nişanlınız refüze olup 40.alay dışında bir birliğe gönderilmez ise 40.alayda kalır ve daha önce bahsettiğim refüze bölüklere gönderilir. bu bölüklerdeki eğitimlerde iç güvenlik eğitimi alacağı için ben nişanlınızın daha çok ısparta dışında bir birliğe gönderileceğini tahmin ediyorum. şayet 40.alayda kalırsa dağıtımları evet doğu ve güneydoğu bölgemize olacaktır. ancak refüze bölüklerde bazı askerler doğu yahut güneydoğuaya gönderilmeyip 40. alayda askerliklerini tamamlıyorlar..

nişanlınız teslim olurken sağlık raporunu mutlaka götürsün. zaten orada sağlık sorunu olan, raporu olan var mı diyerek en az 10 15 kere sorarlar..

@rapper 1905 ... ısparta'da havaalanı yok. en yakın antalya'da var. antalya'ya ucak ile ısparta'ya otobüs ile gecilebilir.

herkese hayırlı teskereler. bekleyenlere sabır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopasaran -- 23 Kasım 2008; 0:51:59 >

• omuzdan sorunu varsa refüze ne demek. direk terhis olur. şimdi askere başlamadan önce bir muayene daha olcaz, bu bizzat kışlada olcak. orada söylerse omuz kırık fln. eve gönderirler. omuz,parmak,ayak,diz,kulak,göz birinci dereceden sağlıklı olmalı; ki biz iç güvenlik piyadesiyiz. timler halinde operasayonlara çıkcaz vs. çürük diye nitelendirilen birini 23(+2) kişilik time sokmazlar. onun yerine başkası geçer.
  • merhaba,omuz eklemini sadece bağlar tutuyor,muhtemelen eklem yerinde bir aşınma ya da kemik kırılması var,en ufak harekette de çıkıyor işte,sürekli çıktığına dair de başhekim onaylı raporu var,kırık değil ama sağlam da değil,şubeden terhis değil de refüze olursun eğitim yapmazsın demişler,eğer eğitimleri kaldırabilcekse refüze de olmasın aslanlar gibi yapsın askerliğini,ama time alınmaz diyorsunuz öyle mi?peki time alınmazsa ne olur nasıl yapar askerliğini?ıspartada mı kalır yoksa refüze olursa başka ile kaydırılır mı?
  • bide nişanlım 1.tabur 3.bölüğe gidiyormuş,yanlış yazmıiım ben yukarıda...
  • nopasaran cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim...herkese hayırlı teskereler arkadaşlar...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.