Şimdi Ara

İspanyolca öğreniyorum fakat biraz endişeliyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. İkinci dil olarak ispanyolca öğreniyorum. İleride kullanabileceğim iş alanları sizce nasıldır? Açıkcası iş ilanlarına bakarken diğer dillerin daha fazla iş imkanına sahip olduğunu gördüm(almanca,fransızca ve rusça)

• Dis ticaret cografi konum siyasi iliskileri goz onunde bulundurursak arapca ve rusca agirlikli is ilanlarini gorursun. Hatta is gorusmesine gittigimde isveren bana arapca bilen birisi turkceden daha cok isime yarar demisti.iyice arastirr hatta ticaret bakanligina istatik kurumuns yaz en cok hangi dilde is acigi var diye. Kendinde tum is ilani sitelerinden arananlar dilleri toplayip istatistigini olusturabilirsin. Bana gorr ispanyolca ogrenmen ispanya'da veya latin amerika'da yasayacaksan gerekli. ama turkiye'deki is hayati icin zayif kaliyor. Saglik sektorunde cevirmen ariyorlar. Malum euro kuru yukseliyor ispanyolar saglik turizmde turkiyeyi tercih etmekteydi(covid-19 once)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 7 Ekim 2020; 14:59:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İspanyolların büyük bir kısmı zaten ingilizce biliyor.Arapça rusça veya çince öğrenmek daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: rabego

İspanyolların büyük bir kısmı zaten ingilizce biliyor.Arapça rusça veya çince öğrenmek daha mantıklı.

katılmıyorum çoğu bilmiyor. İstanbula gelen turistlerle görüştüğümde çok nadir çıkıyordu aralarında. Ruslar içinde aynı şey geçerli.

• ispanyolca geçerliliği çok yüksektir öğrenmesi de kolaydır görece. ileride kullanabileceğin birinci iş alanı tabi ki turizm. amaç iş ise . bizim ülkemizde rusça her zaman iş yapar. arapça gelecekte iş yapacak dillerden. yine de ispanyolcanın yerini dolduramaz hiç biri

ingilizceyi çok çok iyi bilmiyorsan ( anadille eşit seviyede değilse) önce ingilizceyi tamamlamanı öneririm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.