Şimdi Ara

İspanyolca fiil çekimlerini öğrenme yönteminiz neydi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 8 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • VolcanoPower (4 mesaj) Mebasta (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Yabancı Diller ve Dil Eğitimi >> Diğer Diller >> İspanyolca fiil çekimlerini öğrenme yönteminiz neydi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    553 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İspanyolcanin kanayan yarası fiil çekimleri ve onları öğrenip hafızada tutma sorununu hangi yöntemlerle aştınız. Tüm tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolcanoPower -- 28 Ekim 2020; 10:51:4 >

|
    |
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    Ben ilk zamanlarda yazıyordum. Çok kısa öyle devam ettim ve sıkılıp fiil çekimi konusunda hiçbir şey yapmamaya başladım sonra kelime bilgimi baya geliştirip okuma yapmaya geçtim. Okudukça grameri ve fiil çekimlerini öğrendim.

Subjunvo olsun, condicional çekimler olsun gayet iyiyim. Türkçe’den hiçbir farkı kalmadı gözümde.

Ben: O
    Sen: As/es
    O: A/e
    Biz: Amos/Imos/Emos
    Onlar: An/en
    bu şekilde tablo oluşturmuştum yanına fiilleri yazıyordum o da az da olsa yardım etmişti ama yazmaktan çabuk sıkıldım.

Kısaca tavsiyem: Kelime öğrenmeye geç. Fiillerle ilgili bol bol örnek cümleler oku. Tıpkı benim gibi sen de okudukça zamanla hiç fark etmeden geliştireceksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    553 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Mebasta

Ben ilk zamanlarda yazıyordum. Çok kısa öyle devam ettim ve sıkılıp fiil çekimi konusunda hiçbir şey yapmamaya başladım sonra kelime bilgimi baya geliştirip okuma yapmaya geçtim. Okudukça grameri ve fiil çekimlerini öğrendim.

Subjunvo olsun, condicional çekimler olsun gayet iyiyim. Türkçe’den hiçbir farkı kalmadı gözümde.

Ben: O
    Sen: As/es
    O: A/e
    Biz: Amos/Imos/Emos
    Onlar: An/en
    bu şekilde tablo oluşturmuştum yanına fiilleri yazıyordum o da az da olsa yardım etmişti ama yazmaktan çabuk sıkıldım.

Kısaca tavsiyem: Kelime öğrenmeye geç. Fiillerle ilgili bol bol örnek cümleler oku. Tıpkı benim gibi sen de okudukça zamanla hiç fark etmeden geliştireceksin.

çok teşekkür ederim kardeşim yorumun için bende okuyarak daha iyi öğreniyorum. ufaktan hikaye kitaplarına sarmaya başladım sanırım okumadan böle ezberle falan yapılcak bişi degil tekrar teşekkürler aynı fikirdeyiz.

|
    |

• Yüzbaşı
    553 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

fiil çekimi ögrenmeden sonra şimdide Subjunctive mevzuları çıktı kafayı yemek üzereyim. Bumu çok kolay dil ??

|
    |
  • Yüzbaşı
    553 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

?

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
ankara gülüş tasarımı
Ekonomi
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,281
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.