Şimdi Ara

İspanyolca Bilen Öğrenmeye Yeni Başlayan Öğrenmek İsteyen Var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
5
Favori
17.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben İspanya'da yaşadım 1 sene fark aksan dışında ve bir takım kelimelerin kullanım yerleri dışında yok. İspanya'dayken Meksikalılar ile yaşamıştım, algılayabiliyorum farkı bir Meksikalı görsem anlayabilirim telaffuzundan.
  • tamam o zaman latine devam büyük bir fark yokmuş aralarında
  • Merhaba arkadaslar ben 4 yildir brezilyada yasiyorum çok iyi portekizce konusuyorum ve ispanyolcaya da hakimim ,uzun zamandir uzerinde çalistigim online dil degisim sitesi projemi yayinladim dileyen arkadaslar siteme goz atabilirler henüz yeni bir oluşum olduğumuzdan dolayi eksiklerimiz olabilir şimdiden affınıza sığınıyorum, geribildirim yaparak sitemizin iyileştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

htps;//www.penp
  • Merhaba arkadaslar ben 4 yildir brezilyada yasiyorum çok iyi portekizce konusuyorum ve ispanyolcaya da hakimim ,uzun zamandir uzerinde çalistigim online dil degisim sitesi projemi yayinladim dileyen arkadaslar siteme goz atabilirler henüz yeni bir oluşum olduğumuzdan dolayi eksiklerimiz olabilir şimdiden affınıza sığınıyorum, geribildirim yaparak sitemizin iyileştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

htps://www.penpaland.com

Android telefonlar için:http://app.appsgeyser.com/Penpaland
  • En tu país jejeje

Şunu çevirebilir misiniz? Emin olmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodiac Killer

En tu país jejeje

Şunu çevirebilir misiniz? Emin olmak istiyorum.

In your country hahaha

Yani

senin ülkende hahaha

anlamına geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duolingoda ispanyolca kursunu bitirdim şu an elementary seviyesinde İspanyolcam var hedefim intermediate.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

Duolingoda ispanyolca kursunu bitirdim şu an elementary seviyesinde İspanyolcam var hedefim intermediate.

Merhabalar, bende dualingo uzerinden Ispanyolca kurslarini yapiyorum. Memrise ida destek olarak kullaniyorum. Merak ettigim bir sey ar tum tree yi kac ayda bitirdin ve bittigi zaman ki seviyen ne durumda ? Cunku bana en fazla A1, A2 olabilirmisiz gibi geliyor ? Ayrica sormusken hepsini tek seferde sorayim izninle. Izledigin ozel bir metod var miydi ? Ben mesela her bolumun sonunda acilan practice testlerini her gun istisnasiz yapmaya calisiyorum. Konularda cok hizli ilerlemiyorum.
  • merlinthewizard kullanıcısına yanıt
    Hocam sana tavsiyem dualingo olayını bırak.
    Al bir tane gramer kitabı.İnci Kut'un Yoğun Metodla İspanyolca kitabı iyidir.
    Tüm konuları tekrar ede ede bitir.
    Biraz fiil çekimlerine çalış.
    Sonra istediğin kadar altyzılı film,dizi izle.Haber oku.Kelime öğren bu kadar basit.Kelime telaffuzlarını öğrenmeyi unutma.Başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Hocam sana tavsiyem dualingo olayını bırak.
    Al bir tane gramer kitabı.İnci Kut'un Yoğun Metodla İspanyolca kitabı iyidir.
    Tüm konuları tekrar ede ede bitir.
    Biraz fiil çekimlerine çalış.
    Sonra istediğin kadar altyzılı film,dizi izle.Haber oku.Kelime öğren bu kadar basit.Kelime telaffuzlarını öğrenmeyi unutma.Başarılar.

Yorumunuz icin cok tesekkur ederim ama yeni yontemleri gercekten denemek istiyorum. Cevremizde her sey bilim ve teknoloji ile bu kadar degisirken egitimin hala ayni teknikleri kullanmasi bana biraz yanlis geliyor. Soyle bir arastirma sonuclari paylasmislar sitesinde

https://www.duolingo.com/research

Bende butun tree yi bitirdikten sonra burada editleyecegim bakalim ne kadarlik bir seviyeye gelebilecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: merlinthewizard

quote:

Duolingoda ispanyolca kursunu bitirdim şu an elementary seviyesinde İspanyolcam var hedefim intermediate.

Merhabalar, bende dualingo uzerinden Ispanyolca kurslarini yapiyorum. Memrise ida destek olarak kullaniyorum. Merak ettigim bir sey ar tum tree yi kac ayda bitirdin ve bittigi zaman ki seviyen ne durumda ? Cunku bana en fazla A1, A2 olabilirmisiz gibi geliyor ? Ayrica sormusken hepsini tek seferde sorayim izninle. Izledigin ozel bir metod var miydi ? Ben mesela her bolumun sonunda acilan practice testlerini her gun istisnasiz yapmaya calisiyorum. Konularda cok hizli ilerlemiyorum.

Merhaba hocam

Benim bütün ağacı bitirmem 2 yıl sürdü ama bu 2 yılda çok kez çeşitli sebeplerden dolayı bırakıp tekrar başladığım olmuştur. O yüzden böyle uzun sürdü. Yoksa adam akıllı bir çalışmayla 6 ay gibi bir sürede bitebilirdi. Onun dışında memrise gibi kaynakları hiç kullanmadım. Sadece duolingo. İzlediğim yöntem de her gün yaptığın antrenmanlarda seviyeler zayıflıyor biliyorsun. Sonra onları tekrar yapıp sarı hale getiriyorsun. İşte ben o zayıflayan dersleri tekrar sarı yapmadan sıradaki derse ve geçmiyordum. Bu bana o dersi iyice pekiştirmem konusunda çok faydalı oldu. Ama tabi bütün ağacı bitirmeni epey geciktiriyor. O yüzden sonlara gelmeye başladığımda biraz da bitirmek için sabırsızlandigimdan dolayı bi dersi bitirince direkt sıradakine geçmeye başladım. Bu yüzden son derslerde hala eksiklerim var. Ve üstelik zor dersler mevcut sonlarda. Araya finaller girdiği için çalışmayı da bırakmıştım. Sana da bu yüzden geç cevap verdim kusura bakma. Şu an cbc ingilizce dersleriyle birlikte duolingo İspanyolca derslerine tekrar başlamayı düşünüyorum.

Benim seviyemi bir sitede ölçtugum zaman elementary seviyesinde çıkmıştı. Zaten duolingonun bize vereceği en fazla şey de bu kadar. Ötesini beklemek olmaz. Ama duolingo bize dilin temelini veriyor ve gerisini bize bırakıyor. Zaten ingilizce bilen birisi için İspanyolcanin mantığını kapmak hiç de zor değil. Gayet kolay bir dil İspanyolca. News in slow Spanish uygulaması ile İspanyolca haberler okuyorum ve çoğunu anlıyorum ve beni çok mutlu ediyor gerçekten. Sana da tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: merlinthewizard

quote:

Merhaba hocam

Benim bütün ağacı bitirmem 2 yıl sürdü ama bu 2 yılda çok kez çeşitli sebeplerden dolayı bırakıp tekrar başladığım olmuştur. O yüzden böyle uzun sürdü. Yoksa adam akıllı bir çalışmayla 6 ay gibi bir sürede bitebilirdi. Onun dışında memrise gibi kaynakları hiç kullanmadım. Sadece duolingo. İzlediğim yöntem de her gün yaptığın antrenmanlarda seviyeler zayıflıyor biliyorsun. Sonra onları tekrar yapıp sarı hale getiriyorsun. İşte ben o zayıflayan dersleri tekrar sarı yapmadan sıradaki derse ve geçmiyordum. Bu bana o dersi iyice pekiştirmem konusunda çok faydalı oldu. Ama tabi bütün ağacı bitirmeni epey geciktiriyor. O yüzden sonlara gelmeye başladığımda biraz da bitirmek için sabırsızlandigimdan dolayı bi dersi bitirince direkt sıradakine geçmeye başladım. Bu yüzden son derslerde hala eksiklerim var. Ve üstelik zor dersler mevcut sonlarda. Araya finaller girdiği için çalışmayı da bırakmıştım. Sana da bu yüzden geç cevap verdim kusura bakma. Şu an cbc ingilizce dersleriyle birlikte duolingo İspanyolca derslerine tekrar başlamayı düşünüyorum.

Benim seviyemi bir sitede ölçtugum zaman elementary seviyesinde çıkmıştı. Zaten duolingonun bize vereceği en fazla şey de bu kadar. Ötesini beklemek olmaz. Ama duolingo bize dilin temelini veriyor ve gerisini bize bırakıyor. Zaten ingilizce bilen birisi için İspanyolcanin mantığını kapmak hiç de zor değil. Gayet kolay bir dil İspanyolca. News in slow Spanish uygulaması ile İspanyolca haberler okuyorum ve çoğunu anlıyorum ve beni çok mutlu ediyor gerçekten. Sana da tavsiye ederim.

Anliyorum kardesim, okul hayati cok normal. Isin ozu su aslinda Dualingo suan yeni ozellikler ekledi ve yapay zeka destegide var. Ben cok faydali buldum uygulamayi acikcasi, bende senin izledigin yontemi izliyorum, hep full strenght de tutmaya calisiyorum bolumleri. Benimde hedefim mayis a kadar butun tree yi bitirmek. Bildigim kadari ile butun tree 2500 e yakin kelime veriyor bize, buda gunluk hayatta konusmak ve anlasmak icin son derece yeterli bence.

Kelime calismak istiyorsan memrise ida ben oneririm sana, gercekten cok faydasini goruyorum. News in slow Spanish uygulamasinida indirdim, bilmiyordum boyle bir uygulama oldugunu gercekten cok iyi oldu tesekkur ederim. Bakalim mayis gibi tekrardan bu konuyu editlerim herkese son geldigim seviyeyi bildirmek icin. Kolay gelsin sanada.

• Ispanyolca ya sifirdan baslicam neler onerirsiniz , nasil calismaliyim? hangi kaynaklari kullanmaliyim?

• merlinthewizard kullanıcısına yanıt
    Evet hocam arkadaş ortamında İspanyolca biliyorum dediğin zaman insanlar ilk başta inanamıyor çünkü çoğu insan daha ingilizceyi bile halledememis oluyor bunun üstüne benim İspanyolca bildiğimi duyunca bir kıskançlık, bir imrenme oluşuyor ben konuşmaya başlayınca hava 1500 oluyor bende. Cidden çok ayrıcalıklı bir şey ingilizce dışında farklı bir dil bilmek

• HyPno55 kullanıcısına yanıt
    ben yaklasik 13 gündur ispanyolca calisiyorum ve baya ilerledim insanlarla genel sohbet edebiliyorum(yavas bi sekilde). ilk 4 gün ispanyol.comda ispanyolca gramerleri bolumu var basit orta orta ustu gibi bunlarin hepsini deftere yazdim. ayriyetten 13 gündür de duolingo yapiyorum bu hafta bitecek az bisey kaldi onda da. neyse 4.gunden sonra

inci kutun yogun metodla ispanyolca kitabini da dun bitirdim 9 gunluk bir sure icinde. simdi genel olarak ispanyolca anlayabiliyorum ama tabii ki akici konusamiyorum dusunmem gerekiyor :D konusanlari da pek anlamıyorum ilk cumleyi cevirene kadar gerisi gidiyo ama 13 günde iyi geldim bence :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mertgr

ben yaklasik 13 gündur ispanyolca calisiyorum ve baya ilerledim insanlarla genel sohbet edebiliyorum(yavas bi sekilde). ilk 4 gün ispanyol.comda ispanyolca gramerleri bolumu var basit orta orta ustu gibi bunlarin hepsini deftere yazdim. ayriyetten 13 gündür de duolingo yapiyorum bu hafta bitecek az bisey kaldi onda da. neyse 4.gunden sonra

inci kutun yogun metodla ispanyolca kitabini da dun bitirdim 9 gunluk bir sure icinde. simdi genel olarak ispanyolca anlayabiliyorum ama tabii ki akici konusamiyorum dusunmem gerekiyor :D konusanlari da pek anlamıyorum ilk cumleyi cevirene kadar gerisi gidiyo ama 13 günde iyi geldim bence :D

tesekkurler... ispanyol.com begendim baslangic icin ideal :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyPno55 -- 4 Şubat 2017; 23:13:11 >

• HyPno55 kullanıcısına yanıt
    rica ederim

• ben şu an italyancaya başladım hocam.İngilizcem ve rusçam var.Bundan sonra fransızca, fransızcadan sonra ispanyolca öğreneceğim
  • İspanyolca ben de önce kendi başıma başlamış sonra bi yerden sonra baktım olmıycak deyip kurslara gitmiştim, en son 2 sene önce madrid'de 2 ay kurs aldım, b1 civarında bıraktım, ondan sonra da ara ara arkadaşlarla pratik yaptım ama türkiye'de pratik yapamayınca zamanla unutulan bir dil. sürekli okumak dinlemek ve konuşmak gerekiyor. Belki bi süre tekrar ve pratikle çoğu şeyi hatırlayabilirim ancak şu an pek çok şeyi unutmuş görünüyorum.

İstanbul'da olup da öğrenenler varsa pratik yapmak veya nasıl çalıştığımızı veya deneyimlerimizi paylaşmak için bi araya gelebiliriz. İlla konuşma kulübü gibi kurallara bağı olmak zorunda değil, öyle bi fikir olarak geldi aklıma. Katılmak isteyenler olursa iletişime geçebilir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.