Şimdi Ara

ismail saymaz sözde doçente öyle bir ayar verdi ki stüdyo inledi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
3
Favori
79.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
258 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18 sene ezanı yasakla, başörtüsünü yasakla, Allah diyeni hapse at sonra "kemalistler sayesinde ezan okundu", yeni yılın ilk güzel fıkrası ismail saymazdan geldi

ismail saymaz sözde doçente öyle bir ayar verdi ki stüdyo inledi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Babası en baba fetöcülerdenmiş.
    Ölünce fetö çok üzülmüş taziye mesajı yayınlamış.
  • Yazık kadında adamın birine bağlanmaya çalışıyor
  • Bizim kimiz, ırkımız ne? Şanlı Türkler.. peki neden inandığımız dinin kitabını kendi dilimizde okumuyor ve ibadete çağırma anonsunu Türkçe ve anlayacağımız şekilde yapmıyoruz? Ben hâlâ bunu anlamış değilim, hiç bilmediğimiz kültürü bize yakın olmayan kurtuluş savaşı dahil her savaşta bizi arkamızdan vuran arap ırkının sözleriyle neden anlamadığımız bir anons yapalım ibadete çağırılalım? Bizler kutsal kitabı ve ibadeti anlamadığımız bir dilde yaptığımız için bugün bu sorunları çekiyor aslında arap ırkını kutsal zannediyoruz.. Ezan kesinlikle Türkçe okunmalı, insanlar ibadete anladıkları dilde çağırılmalıdır.

• Teknokratik kullanıcısına yanıt
    Ee attığın belgelerde sadece arapça ezan yasaklanmış, kanun ne ise onu uygulamışlar. Ezan nerede yasaklanmış? Ezan arapça olmayıca ezan olmuyor mu? Kemalistlik o kadar çok canınızı sıkıyor ki habire saldıracak yer arıyorsunuz. Aldığı site de Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı site. Yıl 2020 Hala bu çöp mecradan belge alıp paylaşıyorlar. Sahibinin adı var neci olduğu yok.
    Başörtü yasağı ne zaman başlamış ondan bi habersiniz. 1980 darbesinden sonra başladı. Bu ülkede bugün ezan okunuyorsa Atatürk ve silah arkadaşları sayesindedir. Cidden yüzsüzsünüz. Böyle kin ve nefret başka bir lidere yoktur, kudurun. O sitede salyalarınız akarak kendinizi tatmin etmeye devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vexra

Ee attığın belgelerde sadece arapça ezan yasaklanmış, kanun ne ise onu uygulamışlar. Ezan nerede yasaklanmış? Ezan arapça olmayıca ezan olmuyor mu? Kemalistlik o kadar çok canınızı sıkıyor ki habire saldıracak yer arıyorsunuz. Aldığı site de Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı site. Yıl 2020 Hala bu çöp mecradan belge alıp paylaşıyorlar. Sahibinin adı var neci olduğu yok.
    Başörtü yasağı ne zaman başlamış ondan bi habersiniz. 1980 darbesinden sonra başladı. Bu ülkede bugün ezan okunuyorsa Atatürk ve silah arkadaşları sayesindedir. Cidden yüzsüzsünüz. Böyle kin ve nefret başka bir lidere yoktur, kudurun. O sitede salyalarınız akarak kendinizi tatmin etmeye devam edin.
    Belgelerin sitesine bakmadim bile , google resimlerden aldim, zaten her sitede bunlar mevcut , önemli olan bunlar dogrumu dogru, inkar edilcek bir konu değil, arsivlerde tonla bu rezilligin belgesi var, ayrica başortusu yasagi ile ilgili bir tarih vermedim, başortusu de dahil tum bu yasaklarin altinda ismanil saymaz'in fıkrasina istinaden kemalizm oldugu gerceğini soyledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

Selman adındaki, doç. orda ATATURK,E hakarete varan laflar ediyor, metın özkan konu mankenı gibi hiç bir cevap vermiyor.bu nasıl milliyetçilik.yazık.
    Hangi hakareti etti ?
    Google resimlerinden aldıysanda(ki inanmıyorum)bu fotoğrafların kaynağı o site. Konuları çarpıtıp Atatürk'e ve cumhuriyete hakaret eden bir site. Atatürk döneminde sadece ezan olayı doğru ki ortada rezillik yok. Ezanın Türkçe okutulması nasıl rezillik oluyor? Ezan ayet veya sure değil. Arapça okunmalı diye farz bir şey de yok. Ki Kuran'da ezanın kendisi geçmiyor.
    Kemalizm ve Atatürk'ü hedef gösterdin, sebebler sıralayıp kemalizm fıkrasına gülüyorum dedin.(Ki bu ülkede kemalizm sayesinde ezan okunduğu da yanlış bir şey değil.)Baş örtüsü yasağının altında kemalizm gerçeği falan yok, kemalizm nedir onu öğrenin. Hangi dönem de yapılmış yasak kemalizmle alakası ne? Cidden aynı ülkede mi yaşıyoruz? Birileri Ülkenin kurucusu olan adama hakaretler ediyor ve millet alkışlıyor cidden yazık. Hakaret edende Arabistan'da doğmuş Türkiye'yi beğenmiyor. Cidden yüzsüz olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vexra -- 5 Ocak 2020; 17:25:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Hangi hakareti etti ?

Alıntıları Göster
    ben baştan sona kadar izledim.siz de izleyin.ATATURK, E YAN BAKAN,LAF ATAN BENİM DÜŞMANIMDIR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vexra

Google resimlerinden aldıysanda(ki inanmıyorum)bu fotoğrafların kaynağı o site. Konuları çarpıtıp Atatürk'e ve cumhuriyete hakaret eden bir site. Atatürk döneminde sadece ezan olayı doğru ki ortada rezillik yok. Ezanın Türkçe okutulması nasıl rezillik oluyor? Ezan ayet veya sure değil. Arapça okunmalı diye farz bir şey de yok. Ki Kuran'da ezanın kendisi geçmiyor.
    Kemalizm ve Atatürk'ü hedef gösterdin, sebebler sıralayıp kemalizm fıkrasına gülüyorum dedin.(Ki bu ülkede kemalizm sayesinde ezan okunduğu da yanlış bir şey değil.)Baş örtüsü yasağının altında kemalizm gerçeği falan yok, kemalizm nedir onu öğrenin. Hangi dönem de yapılmış yasak kemalizmle alakası ne? Cidden aynı ülkede mi yaşıyoruz? Birileri Ülkenin kurucusu olan adama hakaretler ediyor ve millet alkışlıyor cidden yazık. Hakaret edende Arabistan'da doğmuş Türkiye'yi beğenmiyor. Cidden yüzsüz olmayın.
    Ezan yasağını demokrat parti kaldırırken, donemin chp si de destek vermistir ve kendi milletvekilleri halkin din dusmani algisindan kurtulmak icin yasagin kalkmasini desteklediklerini soylediler. Bu itirafi yapan chp bile bunun bir rezillik oldugunu kabul etmiştir. Ezan islamin şiarıdir. Farz olmamasi islamda yerinin olmadigi anlamina gelmez. Devlet dine müdahele etmeye kalkmistır. Ve bunun aksini yapana da ceza vermistir. 18 yıllık bu rezillik , devletin dine mudahelesi acisindan laiklige de tam zit bir uygulamadır. Ama bizdeki laiklik, islam dusmanligi olarak uygulandığı icin laiklik kavramınin ici de tamamen bosaltılmiş. Başortu yasaklari , imamhatiplerin kapatilmasi, universite engelleri 28 subat vs ozetle ullemizde islam dusmanligi ile yapilan tum uygulamalar kemalizm , laiklik adına yapılmıştır

• ismail saymaz sözde doçente öyle bir ayar verdi ki stüdyo inledi

İsmail namaz kılmak için cemaat topluyor

Bu mu doçent'i rezil etti?

• reyis gecen hafta tepkisini verdi

• quote:

ben baştan sona kadar izledim.siz de izleyin.ATATURK, E YAN BAKAN,LAF ATAN BENİM DÜŞMANIMDIR.

Alıntıları Göster
    Ben de canlı yayında izledim . Bir hakaret göremedim . Moderatör Hülya Hökenek bile burada bir hakaret edilmedi edilseydi ilk ben tepki gösterirdim dedi . Bir daha izleyin bence :)
  • Akp hü ekber de derler zamani gelince.

Rezillik bu mu yani? Ezan türkçe okutuluyor ve din düşmanı olunuyor, baya iyiymiş. Ben arapça okunmasının farz olmadığını söylüyorum, ezanın farz olmadığını değil. Dünyada kendi dilinde ezan okuyan ülkeler var. Onlarda acaba yaptığımız rezillik diyorlar midir? Dediğin şeyleri kemalizm ve laiklik üzerine çıkardıklarını kanıtlayabilir misin? Ki kemalizm ve laiklik adına yapılması kemalizm ve laikliğin ne olduğunu değiştirmiyor. Aynı ışidin İslam ve Allah adına adam öldürüp, kesmesi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vexra -- 5 Ocak 2020; 19:18:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vexra V kullanıcısına yanıt
    Hakareti daha geniş anlamlarda kullandım aslında. Demişsiniz gerçi demeseydiniz belirtecektim lakin İslam evrensel bir inanç ve bu inancın gereği bazı şeyleri kendine göre yorumlayıp, davranamazsın. Bu şia mezhebine mensup bir hareket gibi görülebilir. Çok ekstrem bir örnek olacak belki lakin mesela onlar İslam'a inanmasına rağmen onun yolundan sapmış kişilerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Tanrı, Muhammed arap olduğu için ona arapça mesajlar göndermiş olmasın?Sırf bu yuzden arap dilini kutsamak arapperestliktir.
    Arap dilini kutsamıyorum burada bir önceki yorumda da yazdığım gibi İslam evrensel bir inanç. Bunu arap ezanı olarak görmek yerine "Muhammed'in Ezanı" olarak yorumlamak gerekli. Siz gibi ot yiyip ot gibi yaşamıyorum hakaretvari cümleler kurmuyorum.
  • Lynxed kullanıcısına yanıt
    Hakareti genis anlamda kullammak nasil oluyormus?
    Hocam kendinizle çelişiyorsunuz. Bazı şeyleri kendimize göre yorumlayamıyorsak neden mezhepler var? Mezheplerin olmasi yanlış değil mi o zaman? Her mezhep ayetleri kendine göre yorumluyor. Mezhep zaten kelime anlamıyla görüş demektir, biri şia görüşünde diğeri sünni görüşünde. Ee demek ki yorumlanabiliyormuş. Verdiğiniz örnek ile kaç tane insana islam yolundan çıkmış dediniz. Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Selman adındaki, doç. orda ATATURK,E hakarete varan laflar ediyor, metın özkan konu mankenı gibi hiç bir cevap vermiyor.bu nasıl milliyetçilik.yazık.
    Adam diyerek iltifat etme şu akademisyen tetikçisine. Vasıfsız çöpün teki. Doktorasını da Fetö desteğiyle almış zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Ben de canlı yayında izledim . Bir hakaret göremedim . Moderatör Hülya Hökenek bile burada bir hakaret edilmedi edilseydi ilk ben tepki gösterirdim dedi . Bir daha izleyin bence :)

Alıntıları Göster
    peki..öyle olsun..ben bu konuda çok hassasım.ben aynı fikirde degılım.iyi akşamlar..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.