Şimdi Ara

İsmail Kahraman, yeniden Meclis Başkanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İsmail Kahraman, yeniden Meclis Başkanı

TBMM Genel Kurulu bugün saat 14.00’te Meclis Başkanlığı seçimi için toplandı. Üçüncü tur oylama sonucuna göre Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman yeniden seçildi.

İLK TUR OYLAMA SONUCU BELLİ OLDU

İlk tur oylama sona erdi.

İsmail Kahraman 260
    Zekeriya Temizel 113
    Selma Irmak 39
    Celal Adan 40
    Yusuf Halaçoğlu 6
    Tamer Dağlı 38

İlk turda 367 aranıyordu. Bu çoğunluk sağlanamadığı için 2. tur oylamaya geçilecek. 2. turda da 367 çoğunluk aranacak.

İKİNCİ TUR OYLAMA SONUCU BELLİ OLDU

İkinci tur oylama sona erdi.

İsmail Kahraman 257
    Zekeriya Temizel 122
    Selma Irmak 38
    Celal Adan 40
    Yusuf Halaçoğlu 7
    Tamer Dağlı 37

Bu turda da 367 bulunamadığı için oylamada 3. tura geçildi. Tamer Dağlı, 3. tur oylama öncesi Meclis Başkan adaylığından çekildi.

ADAYLAR

TBMM Başkanlığı için AKP İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman, AKP Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu yarışıyor.

GİZLİ OY YAPILIYOR

Genel Kurul'da, Meclis Başkanlığı seçimi gizli oyla yapılıyor.

İlk iki oylamada üye tamsayısının 3'te 2'si (367), üçüncü oylamada ise üye tamsayısının salt çoğunluğu (276) aranacak.

Üçüncü oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, en çok oy alan 2 aday için dördüncü oylama yapılacak. Dördüncü oylamada en fazla oy alan üye, başkan seçilmiş olacak.

Kuliste bir süre milletvekilleriyle sohbet ettikten sonra Genel Kurul Salonuna giren Kahraman, burada AKP'li milletvekilleriyle, daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve diğer muhalefet partilerin milletvekilleriyle tokalaştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, salona partisinin milletvekilleriyle girdi.

Kahraman'ın ailesi de seçimi izleyici locasından takip ediyor.

'BANA OY VERMEYİN' PROPAGANDASI

AKP adaylık için milletvekili listesi açıldı. İl sırasına göre AKP milletvekilleri arasında soyadı bakımından ilk sırada yer alan Tamer Dağlı “şanslı” isim oldu. Meclis Başkanlığı seçiminde yıllardır aday olmak isteyen İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu yine aday olamadı. Grupta başkanlıkta değişim bekleyen, bu koltuğa hazırlanan başka isimler de bulunuyordu. Grup başkanvekilliklerinde de değişim olmamasına tepki gösterenlerin seçimde en azından ilk iki turda Tamer Dağlı’ya oy vererek tepkilerini gösterebileceği endişesi dile getiriliyor. Partide kriz ya da fire görüntüsü yaşanmaması için grup başkanvekillerinin yanı sıra, Dağlı da AKP'li milletvekillerine yönelik, “Bana oy vermeyin” çalışması yapıyor.

https://www.birgun.net/haber-detay/ismail-kahraman-yeniden-meclis-baskani-191304.html

• Akp'nin Atatürk açılımından o da etkilenmiş midir acaba?

Bu arada, meclisin en yaşlı üyesi galiba? (Deniz Baykal'dan sonra)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 20 Kasım 2017; 17:53:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazık. Üzücü bir haber.
  • Atatürk açılımı yapıyoruz diyeceksiniz daha sonra İsmail Kahraman'ı meclis başkan adayı olarak göstereceksiniz. Ne kadar samimi oldukları çok açık.
  • Atatürk düşmanları başa..İyi ki AQP li değilim. Bu kadar salak yerine koyulmayı kaldıramazdım.
  • Su adamin kim oldugunu bilen hicbir akpli kalkip da "ben akpliyim ama ayni zamanda Ataturkcuyum" demesin. Forumda var boyleleri.

Soylemleri milletvekilleri yapinca "o kendi fikri, partiyi ilgilendirmez" diye cevirmeye calisiyor ama bu akpnin sectigi meclis adayi.
  • Yaşlı adam yeni makam arabasına biraz daha binsin yazıktır , bir ayağı çukurda.
  • burhan kuzu ya harbi ayıp oluyor bana göre akpli değilim hiç oy vermedim ama burhan kuzunun yerinde olsam oturup ağlardım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.