Şimdi Ara

İşletmeden Hukuka geçiş yapabiliyorum yorumlarınızı bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Arkadaşlar benim durumum şöyle ben 2018 yılındaki sınavdan 376 puan aldım ve kendi alanında iyi fakat ismi de çok bilinmeyen bir okulda işletme okuyorum bölüm birincisi girdim ve üstüne okuldan 500 tl nakit burs desteği alıyorum .Şuan okuduğum bölümün hazırlığını bitirdim ve 1.sınıfta öğrenim görmekteyim fakat içimden bir ses yanlış yaptığımı söylüyor çünkü 376 puanın altında alan hukuk fakülteri var ve hepsi doğuda değil , ve şuan deliler gibi bu konuyu düşünüyorum merkezi yerleştirme puanımla Kırklareli Hukuk fakültesine geçiş yapabiliyorum ama bir yandan da biraz geç kalmış gibi hissediyorum 21 yaşımda hukuka başlayacağım ve 25 yaşımın başında mezun olucam diğer türlü şuan okuduğum bölüme devam edersem 24 yaşımın başında mezun olucam tam 1 yıl fark olucak ve biliyorsunuz ki hukukta 1 yıl zorunlu staj var bide bunu ekleyince, ha bide unutmadan askerlik var tabiki 6 ay 26 yaşımın sonlarında ancak mesleğime başlayacağım sizce geç mi kaldım işletmeye devam edip 25 yaşımda işe başlamaya değer mi yoksa hukuk okuyup 1.5 yıl sonra kendiminde memnun olabileceği bir işi yapmak mı ve hukuk alanında tanıdığımız biri var istanbulda avukatlık bürosu var mezun olunca kesinlikle iş bulurum diye düşünüyorum avukatlıkta siz ne düşünüyorsunuz.(İstanbulda okuyorum Kırklareli hukuka geçiş yapmayı düşünüyorum )
    n  • tanıdığa manıdığa güvenilip nası olsa işim hazır denmez. ne hukukta ne başka bi alanda. o tanıdıklar mezuniyetten sonra kaybolur ya da 3 kuruşa amelelik yaptırır. baban falan değilse. seçimini kendin yap hangi mesleği istediğine göre ama geç kalmışlığa takma derim. zira ortada geç kalmışlık falan yok. 20 li yaşlar her şey için erken. 1-2 yıl da istediğin mesleği seçmek için kayıp değil.
  • hukuk fakültelerine gir bi gör daha 21 yaşındasın yahuu 21... onlarca insan var 40 yaşından sonra hukuk fakültesi sıralarında. hiç sorun etme hukuk iyidir.ingilizceyi de öğrendiysen şöyle böyle iyi boşa geçti bir yılım deme ayrıca şuanki derslerinde hukukla ortak olanlar vardır. onları da saydırırsın miss gibi devam edersin hukuk fakültesine .
  • Eyvallah beyler moral verdiniz 5 yıl olmazsa geçicem inşallah 5 yıl olmaz bu yıl .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.