Şimdi Ara

işletme okuyanlar bi bakarmısınız..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
45.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işletme okuyupta mezun olanların iş bulma olasıllığı nasıldır ve ne tür işlerde görev alırlar banka müdürlüğü vs gibimi yoksa ucuz maaşlı memur olarakmı iş yaparlar..işletme okumaya merak saldımda tavsiye edermisiniz?

• hiç işletme okuyan yok galiba !!
  • İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler.

Mezunlarımız sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler.

Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirler.
  • Valla ben işletme okuyorum ama Makro Ekonomi ne? diye sor bilemem.. Aman benim gibi olma

Grafikerlik yeter de artar bana, bir de işi öğrensem tam süper olacak
  • Arkadaşım işletme okuyan dan çok İktisadi ve idari bilimler fakültesinde okuyan
    bir öğrenci mezun olduğunda

500 ytl de alabilir
    2000-3000-4000 ytl de maaş alabilir

yani burda kendini geliştirmen çok önemli

süper bir ingilizce mutlaka olacak + başka bir dil daha öğrenebilirsen kardır
    bilgisayardır vs bunlar zaten sayılmaya bile degmez mutlaka olmalı
    sonra kişisel gelişimin iyi olması lazım sosyal olman konuşmayı hitap etmeyi iyi bilmen lazım
    ce okul sürecince bir çok yerde staj yaparak veya istediğin bankayla bankalarda staj yapar kendini geliştirmek olmalıdır yapacakların

ondan sonra sen firmalara başvurduğunda çok rahat ve istediğin yere girebilirsin birazda çevre edinirsen
    zamanla çok yüksek maaşlara çalışabilirsin

yani burdan mezun olunca hiçbirşey olmakta senin elinde herşey olmakta senin elinde

ha memurluk istiyorsan en babaları var

kaymakamlık
    mali müşavirlik
    müfettişlik
    mali denetmen
    müfettiş yardımcılıgı
    vs... üsten aşagı dogru sayılabilir

bütün işletmelerin yönetim kısımlarında çalışabilirsin beceri ve kabiliyetine göre
    bankalar da sana açık
    vezneden girsen müdür olup çıkabilirsin herşey senin elinde bu bölümler böyle
    bizzat içinde oldugundan biliyorum
    son sınıfa geliyorum çok araştırıyorum dedikleriimin hepsini yapmaya çalışıyoruz ki
    emek piyasasında kendimize iyi bir yer bulalım
    allah kolaylık versin

• Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası'nda çalışıyorum. Müdürlerimizden birisi İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Hayatımda tanıdığım en başarılı insanlardan, örnek aldığım nadir insanlardan. Neden olmasın? Sloganın bu olsun. Ne olursan ol, başarılıysan hakettiğin yere mutlaka gelirsin.
  • ben sayısal öğrencisiyim bu durumda girebilme şansım varmı? ea2 istiyormuş
  • peki bana başka bir bölüm önerirmisiniz? keşke şunu okusaydım dediğiniz bir bölüm mesela..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Manoℓya

EA öğrencisi misin?

quote:

Orjinalden alıntı: .:Kutikul@:.

ben sayısal öğrencisiyim bu durumda girebilme şansım varmı? ea2 istiyormuş

• başlığa bakınca bir anda konunun içeriğinde"Kimi İşletiyorsunuz?" yazacakmış gibime geldi ama...
  • her yerde çalışabilirsin en geniş meslek bölümü işletmeciliğkte var ben 1. sınıftayım bakalım mezun olalım da bi:D
  • Özel üniversite de eğer girebilirsen burslu okumanı tavsiye ederim. Ben Doğuş üni. burslu işletme okuyorum arkadaşım istanbul işletme okuyor. Ben devam zorunluluğu ve derslerde hocaların zorlaması sayesinde herşeyi mecbur öğrenmek zorundayım, ama devletteki arkadaşlarım ara sıra gidiyor ve öyle böyle geçiyorlar derslerdenn.

Hiçbir şey bilmeden geçiyorlar ama. Bizim anamız ağlıyor öğrenicez diye.
  • İşletme mezunuyum.6 aydır bir bankada çalışıyorum.
    Aylık Brüt 1.450 ytl net 945 ytl maas aliyorum.6 ay içinde 450+660+778+778+45+110 ytl gibi ikramiye +prim+ek prim+temettu tarzı ek maaş aldım.
  • tamam herkese teşekkür ederim.. bilgisayarla olan sevgi bağımız yüzünden bilgisayar mühendisliğini düşüneceğim fakat ortalık bir sürü bilgisayar mühendisi kaynıyor ..
    sizin fikriniz nedir geleceğin meslekleri arasında bilgisayar mühendisliği parlak görünüyormu? birde mezun olduğum zaman ne gibi meslekler beni bekler gördüğüm bilgisayar mühendisleri teknik servislerde elemean olarak çalışıyor ve karın tokluğuna yaşıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimeBoy

İşletme mezunuyum.6 aydır bir bankada çalışıyorum.
    Aylık Brüt 1.450 ytl net 945 ytl maas aliyorum.6 ay içinde 450+660+778+778+45+110 ytl gibi ikramiye +prim+ek prim+temettu tarzı ek maaş aldım.

dostum selamlar bende işletme son sınıf öğrencisiyim ortamı olsun oturaklı oluşu bankacılık tercihim olacak mezun olduktan sonra bu yaz hemen askerlik yapıp işe girmek istiyorum. neler yapmam lazım bankaya girebilmem için eğitim gördün mü ? detaylı bilgilendirirsen çok sevinirim.
  • En önemli şey yabancı dildir bu alanda

Sonra Üniversite gelir, Bilkent işletme mezunlarının en son girdiği yerler.

çeşit çeşit mezun verir bu bölüm. normal olarak. 2009 mezunlarından bazıları şu an ne yapıyor;
    - mckinsey de business analyst,
    - çeşitli bankalarda (garanti, iş, finans, ak, vb) management trainee ya da müfettiş yardımcılığı,
    - çeşitli şirketlerde (pfizer, bat, coca cola, vb) sales & management trainee,
    - fmcg şirketlerinde (p&g, unilever) marketing, hr assistant,
    - big 4'da (deloitte, pwc, e&y, kpmg) audit ya da tax assistant, (en çok budur)
    - büyük holdinglerde çeşitli pozisyonlar
  • İktisadi ve idari bilimlerin hem avantajı hem de dezavantajı olan bir mevzu var. Mezun olunca hem herşey (hemen herşey) olabilirsiniz hem de hiçbirşey olamayabilirsiniz. Tamamen kendinizi geliştirmeye, fırsatları değerlendirmeye bakar. Dezavantajı şudur, bir mühendis ya da öğretmen üniversiteden mezun olunca mühendis ya da öğretmendir, ama bir iktisatçı ya da işletmeci, eh, yalın haliyle pek iş yapmaz. (gerçi öğretmen de olsanız kpss olmadan iş yok memlekette). Ama kpss'ye, kpds'ye, kurum sınavlarına falan çalışarak çok iyi yerlere gelebilirsiniz..
  • Son verilere göre %25 kadarı işsiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Kutikul@:.

tamam herkese teşekkür ederim.. bilgisayarla olan sevgi bağımız yüzünden bilgisayar mühendisliğini düşüneceğim fakat ortalık bir sürü bilgisayar mühendisi kaynıyor ..
    sizin fikriniz nedir geleceğin meslekleri arasında bilgisayar mühendisliği parlak görünüyormu? birde mezun olduğum zaman ne gibi meslekler beni bekler gördüğüm bilgisayar mühendisleri teknik servislerde elemean olarak çalışıyor ve karın tokluğuna yaşıyor..

İlgini çekiyorsa sağlıkla ilgili bölümler olabilir, Tıp, anestezi tekn, hemşirelik, Tıbbi görüntüleme( röntgen)... v.s..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.