Şimdi Ara

İşletme-İktisat Mezunları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
32
Favori
94.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam iktisat 1. sınıf öğrencisiyim. Genelde burada konuşulan konu KPSS biliyorum, fakat bana burada istatistik ile ilgili bir konuda yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba ?
  • Abilerimden yardım bekliyorum.
    Ben 11. sınıf tm öğrencisiyim. Hukuk düşünmüyorum.
    İşletme-iktisat-uluslararası ilişkiler düşünüyorum. Devlet değil de özelde çalışmayı istiyorum.
    Bu bölümlerden hangisini okumam faydalı olur? Hangisi iş imkanları bakımından iyidir?
    Herkes işletme mezunları vs. işsiz geziyor diyor ama 4 sene boyunca üniye ot gibi dip gelmeyeceğim. Mümkün olduğu kadar kendimi geliştireceğim. bölümle alakalı staj yapacağım. İnş. olursa erasmus yapacağım.
    Bunları yaparsam işsiz kalmam herhalde.
    Hangi bölüm benim için iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

Abilerimden yardım bekliyorum.
    Ben 11. sınıf tm öğrencisiyim. Hukuk düşünmüyorum.
    İşletme-iktisat-uluslararası ilişkiler düşünüyorum. Devlet değil de özelde çalışmayı istiyorum.
    Bu bölümlerden hangisini okumam faydalı olur? Hangisi iş imkanları bakımından iyidir?
    Herkes işletme mezunları vs. işsiz geziyor diyor ama 4 sene boyunca üniye ot gibi dip gelmeyeceğim. Mümkün olduğu kadar kendimi geliştireceğim. bölümle alakalı staj yapacağım. İnş. olursa erasmus yapacağım.
    Bunları yaparsam işsiz kalmam herhalde.
    Hangi bölüm benim için iyidir?

İyi bir üniversite olursa ve kendini geliştirirsen boşta kalacağını sanmam.

İşletme geniş yelpazeli bir bölüm.
  • haydi bi hortlasın bakalım bilgi alalım .
  • Benim sonumda Anadolu İktisata gidiyor gibi Umarım hayırlı olur
  • tercih dönemindeki arkadaşlara yararı olabilir.Güncellemekte fayda var.
  • Marmara Üniversitesi İşletmeyi kazandım bu sene. Eğitim dili Türkçe fakat benim ingilizcem fena değil. Toefl'a pek çalışmadan girip 74 almıştım. Üniversitede Erasmus yapıp, mezun olduktan sonra da İşletme bölümünü daha da özelleştirip uzmanlaşmak istediğim sektörde yüksek lisans yaparsam iş bulma konusunda çok sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Umarım düşündüğüm gibi olur. Herkese başarılar...
  • İlk tercihlerde sınıf öğretmenliği istememe rağmen kazanamadım.2 tercihlerde mecburen iibf bölümlerine yöneldim ve içlerinden iktisatı seçtim.Kazanmama rağmen içimde buruk bi sevinç var çünkü internetten okuduğum kadarıyla mesleğin tam anlamıyla bi tanımı yok.Ders programına baktığımda ilgimi çekecek konular olduğunu gördüm ama seneye tekrar denicem.Sınıf öğretmenliğini kazanırsam bırakmayı düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeanJack

İlk tercihlerde sınıf öğretmenliği istememe rağmen kazanamadım.2 tercihlerde mecburen iibf bölümlerine yöneldim ve içlerinden iktisatı seçtim.Kazanmama rağmen içimde buruk bi sevinç var çünkü internetten okuduğum kadarıyla mesleğin tam anlamıyla bi tanımı yok.Ders programına baktığımda ilgimi çekecek konular olduğunu gördüm ama seneye tekrar denicem.Sınıf öğretmenliğini kazanırsam bırakmayı düşünüyorum..

Öğretmenlik daha iyi.Okulu bitirir sınava girer atama beklersin.Oysa iibf okursan yabancı dil öğreneceksin, işe girmek için sınavlara ve mülakatlara gireceksin.Türlü türlü mesleki kurslara gideceksin.Güzel bir iş için deli gibi rekabet edeceksin.
  • stramanti S kullanıcısına yanıt
    Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim bende işletme 3.sınıftayım ve kpss kursuna gidiyorum kaymakamlık istiyorum inşallah hayırlısıysa olur anlattığınız şekilde çalışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eylemeylm -- 3 Ocak 2015; 3:12:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adt1

peki iktisatçılar normal de ne iş yaparlar alanları ney??

ben mesela jeoloji de okuyorum alanı baya geniş
    madenler
    petroller
    zemin
    sıcak su sondaji

alternatifi çok yani iktisat ta böylemi?

aynen iktisatında iş alanı baya geniş. İdari hakim, mali müşavir, vali, başbakan, milletvekili, verg, denetim memuru vs. birçok alternatifi var. Yani bize böyle söylendi
  • Galatasaray iktisattayım. Fransızca hazırlık okuyorum. İngilizcem çok iyi. Ama akademik seviyede değil tabi ki. Acaba hukuka geçsem mi yoksa iktisatta kalsam mı emin değilim? Yüksek maaşlı iş bulma durumu nasıldır :) ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coltprof -- 11 Ocak 2015; 22:00:25 >
  • coltprof C kullanıcısına yanıt
    Hocam Fransizca ve Ingilizceni iyice gelistir.Dereceyle bitirmeye calis.Ve cok sayida egitimlere katil.Ilerde bi de yuksek lisans yaparsin.Cok rahat istihdam edilirsin.

• Hortlatıyorum ama tercih dönemi için yararlı olabilir
  • Devlet olarak geçen sene yada bu sene iibf olarak komple sadece 150 kişi mi ne alınacakmış...
  • Bu konu üzerinden mesaj atan çok sayıda arkadaş olmuş. Çok uzun zamandır foruma girmiyordum. Ama düzenli olarak bundan sonra forumu takip edeceğim. Bu konular ile halen alakası, ilgisi devam eden arkadaşlar var ise eğer gerek buradan gerekse de özel mesaj üzerinden her türlü sorularını cevaplayabilirim. Daha önceden mesaj yazmış olan ama geri dönüş yapamadığım arkadaşlar da haklarını helal etsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stramanti

Bu konu üzerinden mesaj atan çok sayıda arkadaş olmuş. Çok uzun zamandır foruma girmiyordum. Ama düzenli olarak bundan sonra forumu takip edeceğim. Bu konular ile halen alakası, ilgisi devam eden arkadaşlar var ise eğer gerek buradan gerekse de özel mesaj üzerinden her türlü sorularını cevaplayabilirim. Daha önceden mesaj yazmış olan ama geri dönüş yapamadığım arkadaşlar da haklarını helal etsinler.

oncelikle yazdiginiz faydali seyler icin tesekkurler hepsini okudum. KPSS ye girmeyi hic istemiyordum fakat sinavlar her zaman karsimizda onumuzde bir hedef olunca calisip ogrenmek daha kolay. O yuzden kpss ye hazirlanip girmeyi dusunuyorum artik. Bu arada iktisat 4. sinif.

• İktisat mezunuyum.Birkaç ay oldu iş arıyorum sürekli kariyerden

Bakalım işsiz işsiz ne olucak.Benim gibi olanlar kimler?(kpss düşünmüyorum)
  • Canlansın buralar , bilgi alalım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.