Şimdi Ara

İşleri yürümeyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

19 yaşındayım çok işe girdim çıktım kendi çapımda. Babam elektrik teknikeri bunun etkisi yüzünden 6 7 yaşında elime lehim makinesi aldım. Elektrik ilgimi çekmiyordu ama elektroniğe çok ilgimi vardı. Neyse bunlar arkada dursun, 3. Sınıfa giderken sünnet oldum hediye olarak pc aldılar. Sonrası pc de ilgimi çeken çok şey oldu. Başlarda oyunskor, oyunlar1 vs. 1 sene boyunca böyle geçirdim. Bunları yaparken sitelerde olan reklamlar falan derken visual basic uygulamasını gördüm. Hakkında bir ton yazı okudum, video izledim. Devamında uygulamayı indirdim kurdum klasik bir ton program yazdım. Tabi hepsini kopyala yapıştır olayıyla. Bunlarda arkada dursun hiç bir işimde tam kontrolüm yoktu yani. Devamında ortaokula geçtim hayat devam ediyordu benim için. Orta okula geçtiğim zamanlarda okulum babamın çaşıltığı sanayiye çok yakındı bu yüzden, okul çıkışları babamın yanına giderdim. Oradada gel zaman git zaman bir kaç birşeye bulaştım. Babam marangoz işi yaptığı için bende fazla tahtaları kafama göre bıçakla yontardım bu yüzden ellerim yara bere içindeydi. Neyse zamanla işte iyi olmaya başlamıştım derken 1 sene sonra okuldan eve servis bulduk. Artık sanayiye gitmiyordum. Buda benim için böyle yarım kaldı. Orta okulda bu düzensizliklerin içinde bitti. SBS puanıyla şehrimin iyi okullarından birisine yerleştim. 9. Sınıfın ortalarına doğru okulu, insanları, hocaları tanıdım. Öyle böyle derken okulda pc de bir sıktını olmuştu. Çözemedi hoca bende yarım kalan pc tecrübelerimle aslında bir hiçim ama bir şekilde pc yi yola getirdim. 1 hafta sonra hoca odasına çağırdı beni pc si bozulmuş onu düzeltirmisin dedi. Bende bakayım hocam dedim. Tamam dedi çay almaya gitti hoca neyse bakıyorum sorunu çözemiyorum. Netten araştırıp okudum hoca gelene kadar onuda o şekilde yaptım. Hoca cebime 10 lira koydu sağ ol dedi. Bende sevindim tabi. Bu olaydan sonra 1 2 hafta pc ile ilgili bir sürü yazı, nasıl çalışır zart zurt en yaygın sorunlar, format nasıl atılır okudum. Gel zaman git zaman 2. Dönemin ilk ayında beni çağırdı gene bu hoca. Aha dedim para gelicek yine ama umduğum olmadı. Gittim yanına gel benle dedi okulun pc odasına gittik. 21 pc vardı. Hepsi eski kasa. Bunlar formatlanacak kullanılacak dedi bana. Müdürde yanında tabi. Yapabilirsen pc başı 15 lira. Düşündüm 2 dk tamam dedim. Akşam eve geldim okudum okudum format ile ilgili yazılar videolar. Sonrasında xp için iso indirdim cd ye yazdım. Gittim okula hocam ben hazırım dedim. Tamam çık oda hallet çıktım ve ilk gün 5 pcyi formatladım driveri flaan derken 1 günde 5 pc formatladım. Öyle böyle derken 5 günde bütün pcleri temize çıkardım. 300 lira para verdiler. Ben tabi nasıl mutluyum derken birdaha iş olamdı aldığım 300 liraya kaldım ve öğrendiklerimle. Öyle böyle derken hocalar içinde hatrı sayılır ismim olduydu. 9. Sınıf bitti. Yaz tatili gelmişti. İlk 15 günü boş geçti. Sonrasında dedem aradı tarla işleri var gel çalış yevmiyeni al dedi. 2 gün sonra köye gittim. İlk günler çok ağır geliyordu köy. Dedem traktör kullanmayı öğretiyordu buda benim hoşuma gidiyordu. Öyle böyle derken römork takmayı tarla biçmeyi, fındık toplamayı, Mısır kırmayı da öğrenmişken yaz tatili bitti okula başladık. 10. Sınıf iyi gidiyordu. İlk dönemin 2 ayı sıradandı. Sonrasında bir arkadaşın hoparleri vardı okulda film için falan kullanıyorduk. Bir gün yine film izlerken arkadaşın hoparleri ufak bir pat sesi çıkardı ve çalışmamaya başladı. Sağına soluna baktık yok. Arkadaşa istersen ver akşam bakayım dedim. Nasıl yapacaksın falan dedi ama aldım bir şekilde. Sonrasında dedmki yaparsam alırım yanlız 5 liranı dedim. Sen yap 10 lira verecem dedi. Tamam lan dedim. Akşam oldu eve gittim. Söktüm bir türlü anlayamıyorum ne olduğunu. Neyse bir zman sonra babam geldi. Anlattım ona işte bakayım dedi. Baktı kanal patlamış dedi. Ee dedim. Bak dedi anlattı falan anlamıştım. Sonra lehimle kapattık kanalı. Çalışmaya başladı. Sornaki gün götürdüm çocuğa, şaşırdı flan alayım parayı dedim çocuk çıkardı 10 lirayı zorla veriyor. Dedim ki ben 5 lira istemiştim. Sonra 5 lirayı aldım bir şekilde. Ardından 3 gün sonra, kızın birisi.

Yanlışlıkla gönderdim, zaten çok yorulduydum devamını yazacam sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redese -- 1 Ekim 2017; 14:59:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bunu kimse okumaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

bunu kimse okumaz

Doğru hocam sizce hangi konu hakkında yazmalıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.