Şimdi Ara

İşlemciye çok para vermeye gerek var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10600k ve 3600 arasında 1200 lira fark var.Sadece oyun oynayan biri için ryzen 3600 ve intel 10600k arasındaki fiyat farkını vermeye değecek bir performans farkı var mı? Ekran kartım 2070s.

• İki islemcide alinmaz bana kalirsa.Alinmasi gereken islemci ya 3700x dir yada 10700k dir.

6/12 islemcilerin omru kisaldi 2017den beri kullaniliyor bu senede kullanilir sonra yetmemeye baslar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stok halde oyunlarda %8 civarı daha hızlıdır 10600K. Overclockla fark %20 ye kadar çıkabilir. Ama 1200 lira ve minimum 1300tl anakart parası ekstra bir zarar. Onun dışında ikisine de soğutucu almak zorundasın.

3600 + B450 + 3600mhz ram ile çok daha karlı bir sistem kurabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

İki islemcide alinmaz bana kalirsa.Alinmasi gereken islemci ya 3700x dir yada 10700k dir.

6/12 islemcilerin omru kisaldi 2017den beri kullaniliyor bu senede kullanilir sonra yetmemeye baslar.
    katılıyorum 2070s ye 2 işlemcide yakışmaz ryzen 7 yada i7 almalısınız
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    oc %1 fpslerde %50 fark attı oyunlar görmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

İki islemcide alinmaz bana kalirsa.Alinmasi gereken islemci ya 3700x dir yada 10700k dir.

4/4 ler bayağı kullanıldı. 4/8 bile iyi işlemciler var yeni çıkan. 6/12 o kadar erken tükenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokuzkuyruklu-_-

katılıyorum 2070s ye 2 işlemcide yakışmaz ryzen 7 yada i7 almalısınız

Alıntıları Göster
    Geleceğe dönük işlemciler. Bence sadece oyun oynayan biri için fazla geliyor şuanlık fakat 10600k yerine 3700x alınabilir tabii hatta 3700x daha ucuz.
  • Luke Neil kullanıcısına yanıt
    Ever sorduğum soru buydu. Bu anakart geleceğe dönük olarak 10700f ile eşleştirilirse güzel olabilir mi? Tabii 10700fin ülkemize gelip güzel bir indirim alması gerek.
  • geleceğe dönük saçmalığ, bir boy büyünü alıp seneye giymek gbi, gelcvekleteki işlemcilerde ipc olarak içinden geçer 3700x in . Bir işlemci 3 yıl götürüyorsa kötü değil 4-5 götürüyorsa tamam daha ne kadar gelceğe dönük olcak. 1800x ile 10700k ipc farkı malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 22 Haziran 2020; 11:23:22 >
  • Geleceğe diye binlerce lira fark vermeyin.
    10400 ve 1200 liralık z anakart alın
    Yada 3600 ve gaming plus max anakart alın 2100 liraya.

2side üzmez sizi. Hele 2k monitörünüz varsa.... İlersi için 2k 4k çözünürlükler yaygınlaşacak. Size işlemcinin pek etkisi kalmayacak.
    8 16 işlemciler alt donanım olana kadar daha çoook uzun süreler var.

• iyi günler konu kirliliği olmasın diye yeni konu açmadım
    işyerinde ofis işleri için ve bluestacks için pc topluyorum
    cpu ryzen 3200g ile ryzen 5 1600 arasında kaldım ?
    eski pc de hd 6670 ekran kartı da var ?
    konuya hakim arkadaşlardan yorum alabilirmiyim
  • digi_halid kullanıcısına yanıt
    bluestacks ne bilmiyorum ama iki işlemci arasında fazla fiyat farkı yok 1600 12nm alın uzun süre gitsin sonra belki başka makineye geçer 6670'ten çok daha kuvvetli kartları kaldırabilir.6670'i ofis makinesine koymak istemiyorum dersen 3200g olur o stacks dediğin kartla ilgili bir şey değilse dahili gpusunu kullanırsın ama 4/4 işlemci ile 6/12 işlemci arasında 200 lira oynuyorsa 6/12 alınır işe tek başına gidiyorum mini yeter bile desen transporter alınır bakarsın lazım olur stacks dediğin işlemci ile alakalı bir şeyse ya da ilerde oyun da işin içine girerse.
  • yorumun için teşekkürler
    Bluestacks android emulatörü. Telefon uygulamalarını ve oyunlarını PC üzerinden oynamak için kullanılıyor.

@digi_halid

Hocam sizin sorunuza gelirsek bu tarz emulatörlerden verimlilik almak için virtualization uyumlu işlemci kullanmak gerekiyor. Sorduğunuz iki işlemci de bununla uyumlu ama Ryzen 5 1600 çekirdek sayısı daha fazla olduğu için size daha çok faydası olacaktır. Ayrıca bellek kullanımı da önemli bu nedenle bütçeniz varsa 16 gb ram almaya çalışın.
    Bluestack için tek çekirdeği güçlü bir cpu lazım.
    3200gnin mi daha güçlü tek çekirdeği yoksa 1600ünmü bilmiyorum.
    Hangisi güçlü ise onu alın.

Ekran kartına pek yüklenemiyor Bluestack.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    2k monitör kullanıyorum hocam. Teşekkürler.
  • şimdi siz bana özelden yazmıstınız diye hatırlıyorum yanlıs hatırlamıyorsam

sistem tam nedir işelmci anakart hariç tam yazarmısınız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.