Şimdi Ara

işlemcimi pc gereksiz yere kasıyor diye değiştirmek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

DualCore olan işlemcimin yerine Core2 Quad takmak istiyorum. Core2 Quad'ın anakart üzerindeki yapısı Dualcore'dan farklımıdır? Yani Asus P5PL2-E olan anakartıma uyarmıdır?

Dipnot: Arkadaşlar işlemcimi pc gereksiz yere kasıyor diye değiştirmek istiyorum. Ne kadar formatta atsam gerekli bazı programları yükledikten sonra kasmalar oluyor.

Sistemim;
    Dualcore 2160 1.80Ghz
    Asus p5pl2-e anakart
    Ati x1950 256 Ekran kartı
    160Gb Samsung Sata HDD
    2 GB Kingston 667 Ram

Sizce Sorun ve çözümü nedir? İşlemciyi değiştirmek gerekir mi? gerekmez mi ? Teşekkürler (:
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• anakartının özelliklerine bakman lazım eger destekliyosa takarsın kitapçıkta desteklediği işllemci mimarileri yazar
  • işlemci değiştirmeden önce Ram takviyesi yapmayı dene. 4gb ram ve 64bit vista ile elindeki sistem epey iş görür. Bu arada o/c olayına çok çok yatkın bir işlemcin var bunu da bir değerlendir.
  • Kardeş nasıl bir program yüklüyorsun ki core2duo kastırmayı başarabiliyorsun bilmiyorum ama şu kadarını söyliyim aynı anda hem oyun oynayıp hem internetten dosya indirirken hem de media player ile müzik dinliyorum yine kasmıyor benim P4... Senin sorunun işlemci ile ilgili değildir bence ve bütçeni bilmemekle birlikte çok gereksiz bir harcama olacağı kanısındayım. 2GB daha ram takıp 64 bit Vista kur en güzeli. Ayrıca bu takılmalar nasıl takılmalar söylememişsin ama donma-duraklama şeklinde takılmalarsa HDD ile ilgili bir sorun da olabilir. Hemen işlemci alma önce sorunun kaynağına bir inelim. Bu takılmalar sırasında görev yöneticisinde işlemci kullanımını kasan bir program olup olmadığına bak. Windows ile uyumlu olmayan yazılım kullanıyorsan o da pis kastırır.
  • ARKADAŞIN SİSTEMİ DUALCORE VE 32 BİT YANLIŞLIK OLMASIN CORE2 DUO DEĞİL FARK EDER YANİ
  • ARKADAŞIM SENİN BU SİSTEMİNQUARD I DESTEKLEMEZ Bu anakart Intel LGA775 paketinden en son Core 2 CPU destekler. 1066/ 800 MHz FSB ve Core mikromimari teknolojisi vede 64 biti sistemin desttekler
  • quote:

Orjinalden alıntı: thunderwatcher

Kardeş nasıl bir program yüklüyorsun ki core2duo kastırmayı başarabiliyorsun bilmiyorum ama şu kadarını söyliyim aynı anda hem oyun oynayıp hem internetten dosya indirirken hem de media player ile müzik dinliyorum yine kasmıyor benim P4... Senin sorunun işlemci ile ilgili değildir bence ve bütçeni bilmemekle birlikte çok gereksiz bir harcama olacağı kanısındayım. 2GB daha ram takıp 64 bit Vista kur en güzeli. Ayrıca bu takılmalar nasıl takılmalar söylememişsin ama donma-duraklama şeklinde takılmalarsa HDD ile ilgili bir sorun da olabilir. Hemen işlemci alma önce sorunun kaynağına bir inelim. Bu takılmalar sırasında görev yöneticisinde işlemci kullanımını kasan bir program olup olmadığına bak. Windows ile uyumlu olmayan yazılım kullanıyorsan o da pis kastırır.

işLemcim C2D deiLki DualCore dedim,
    Ayrıca ram'i 2GB daha ykseltemem. Çünkü anakrtta dual daLgası var 2GBden fazla takıLdığı zman grüntü vermiyor. Görev yöneticisinden bende baktım ancak hepsi normal değerlerde. PCde takıLma var diye birşeyde söyLemedim sadece kasmaLar oLuyor dedim. Kasmanın anLamıda pc yavaşlıyor demek oluyor (:

quote:

ARKADAŞIM SENİN BU SİSTEMİNQUARD I DESTEKLEMEZ Bu anakart Intel LGA775 paketinden en son Core 2 CPU destekler. 1066/ 800 MHz FSB ve Core mikromimari teknolojisi vede 64 biti sistemin desttekler

Çok saoL arkadaşım bilgilendirdiğin için ((:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.